Професійні свята

Професійні свята 2015

нд 25 січня День студента (Тетянин день)

Так сталося, що саме в Тетянин день, 12 січня 1755, імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ «Про заснування Московського університету» і 12 (25) січня стало офіційним університетським днем.

пн 26 січня Міжнародний день митника

Саме 26 січня було вирішено відзначати це свято, тому що в цей день в 1957 році в столиці Бельгії місті Брюсселі розпочала свою роботу перша сесія Ради митного співробітництва.

День працівника контрольно-ревізійної служби України

26 січня 1993 був підписаний Закон «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні». З тих пір 26 січня святкується як «День працівника контрольно-ревізійної служби України».

сб 31 січня Міжнародний день ювеліра

Професія ювеліра — одна з найдавніших, адже прикрашати себе люди любили завжди.

пт 6 лютого Міжнародний день бармена

День бармена відзначається 6 лютого в день святого Аманда і став в багатьох країнах професійним святом барменів і рестораторів.

пн 9 лютого Міжнародний день стоматолога

Відзначання Дня стоматолога 9 лютого, в день Святої Аполлонії має вагомі причини, перша серед яких - це дивно привабливий образ Аполлонії, що дійшов до нас через століття.

.

сб 14 лютого День комп'ютерника

14 лютого — неофіційний День комп'ютерника, який широко відзначається в професійному світі.

сб 28 лютого День працівників патрульно-постової служби України

Починаючи з 2010 року свій професійний день працівники патрульно-постової служби України відзначають 28 лютого.

вт 3 березня Всесвітній день письменника

Всесвітній день письменника відзначається за рішенням 48-го конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, що відбувся 12-18 січня 1986 року. ПЕН-клуббув заснований в 1921 році. .

пн 9 березня Міжнародний день ді-джея (World DJ Day)

World DJ Day - це не тільки офіційне свято, але і важлива благодійна подія, яка проводиться від імені міжнародної клубної індустрії з 2002 року.

сб 14 березня День землевпорядника

Друга субота березня

Розвиток суспільства в усі часи був пов'язан із землею, яка і тепер залишається основним засобом для існування людства і джерелом суспільного багатства.

нд 15 березня День працівників ЖЕК

Третя неділя березня

Наше сьогоднішнє життя важко уявити без стабільної цілодобової роботи цих багатофункціональних служб.

День планетаріїв

Найближча неділя до дня весняного рівнодення

Це свято має європейські «коріння», вперше воно було проведено в Італії в 1990 році з ініціативи Асоціації італійських планетаріїв.

ср 18 березня День працівника податкової та митної служби України

Президент України 11.10.2013 підписав Указ «Про День працівника податкової та митної служби України», згідно з яким професійне свято в Україні відзначається щорічно 18 березня.

сб 21 березня Міжнародний день лялькаря

Ідея відзначати у всьому світі Міжнародний день лялькаря прийшла відомому діячеві лялькового театру Джівада Золфагаріхо (Іран).

Всесвітній день поезії

У 1999 році на 30-й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня.

нд 22 березня День таксиста

22 березня таксисти всіх країн святкують своє професійне свято - День таксиста.

пн 23 березня Всесвітній день метеорології

Кожен рік, 23 березня, під егідою ООН проходить Всесвітній день метеорології. У 1950 році саме в цей день набрала чинності Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації.

ср 25 березня День служби безпеки України

25 березня 1992 Верховна Рада України прийняла Закон «Про Службу безпеки України», цей день з 2001 року згідно з Указом Президента № 193/2001 відзначається як День служби безпеки України (СБУ).

чт 26 березня День Національної гвардії України

День Національної гвардії України відзначається 26 березня в колишній День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України згідно Указа Президента України №148/2015 від 18 березня 2015 року.

пт 27 березня Міжнародний день театру

Міжнародний день театру встановлений в 1961 році IX конгресом Міжнародного інституту театру (МІТ).

сб 4 квітня Міжнародний день Інтернету

Міжнародний день Інтернету в деякому роді - свято для всіх нас. Більш того, вже одинадцятий рік день Інтернету святкується в багатьох країнах після того, як Папа Іван Павло II дав свою санкцію.

День веб-майстра

4 квітня відзначають своє професійне свято всю розробники, верстальники, веб-дизайнери та інші фахівці, так чи інакше пов'язані з веб-розробкою. Веб-майстер - це сполучна ланка між високими технологіями і бізнесом.

нд 5 квітня День геолога

Перша неділя квітня

Указом Президента України від 07.02.1995 № 110/95 в Україні встановлено професійне свято працівників геології, геодезії та картографії - День геолога, який відзначається щорічно у першу неділю квітня.

нд 12 квітня День працівників ракетно-космічної галузі України

12 квітня - день початку епохи пілотованих космічних польотів - спільне свято, що з'єднує минуле, сьогодення і майбутнє людей Землі.

Всесвітній день авіації і космонавтики

За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАІ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики».

вт 14 квітня День ДАІ МВС України

14 квітня 1997 Кабінет Міністрів затвердив Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ.

ср 15 квітня День співробітників карного розшуку України

15 квітня 1919 Декретом Раднаркому України була утворена секція судово-кримінального розшуку.

пт 17 квітня День пожежної охорони

Професію пожежних можна назвати по-справжньому героїчною, адже пожежники щодня рятують життя людей.

сб 18 квітня День навколишнього середовища

Третя субота квітня

День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно в третю суботу квітня з 1998 року згідно з Указом Президента України «Про День навколишнього середовища» № 855/98.

Міжнародний день пам'ятників і історичних місць

Цей День встановлений у 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам'яток і визначних місць (ІКОМОС), створеною при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.

ср 22 квітня Міжнародний день секретаря

Остання середа повного тижня квітня

Міжнародний день секретаря (Formerly Secretaries Day) почали відзначати з 1952 року в США. Цей день проходить у рамках тижня професійних адміністративних працівників (Administrative Professionals Week), що став традиційним у США.

чт 23 квітня Міжнародний день астрономії

День, коли Місяць має фазу поблизу 1-й чверті, що припадає на інтервал з середини квітня до середини травня

Це свято народилося в Америці в 1973 році і об'єднало всіх справжніх любителів астрономії під девізом «Несучі Астрономію людям».

Всеукраїнський день психолога

Часто говорять, що психологія - це наука про душу, з якої виключено дослідження душі. Психологія відповідає на питання про те, чому людина поводиться так чи інакше.

вт 28 квітня Всесвітній день охорони праці

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці з тим, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення і просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.

ср 29 квітня Міжнародний день танцю

Міжнародний день танцю відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера.

нд 3 травня Всесвітній день свободи друку

«Свобода слова недосяжна без свободи духу», - вважав революціонер і письменник Олександр Іванович Герцен (1812-1870).

День кондитера

У цей день прийнято вшановувати тих, хто привносить в наше життя радість і насолоду. А починалося все в 1932 році, коли на території Радянського Союзу був створений Всесоюзний науково-дослідний інститут кондитерської промисловості.

вт 5 травня Міжнародний день акушерки

У 1987 році в Нідерландах під час круглого столу Міжнародної асоціації акушерок було затверджено професійне свято акушерок. Правда, офіційно день акушерки з'явився тільки в 1992 році. Сьогодні його відзначають у 50 країнах світу.

чт 7 травня День радіо

7 травня - професійне свято працівників всіх галузей зв'язку. За радянських часів це неофіційне свято відзначалося на високому рівні.

вт 12 травня Всесвітній день медичних сестер

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно він був заснований тільки в 1971 році.

сб 16 травня День науки

Третя субота травня

У третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки - День науки. Він встановлений Указом Президента від 14.02.1997 № 145/97.

нд 17 травня Всеукраїнський день працівників культури

Третя неділю травня

Українська культура, одна з небагатьох, якій вдалося вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність, первозданну чистоту і незамутненiсть.

Всесвітній день інформаційного співтовариства

27 березня 2006 Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію, в якій проголосила 17 травня — Всесвітнім Днем інформаційного суспільства.

пн 18 травня Міжнародний день музеїв

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.

ср 20 травня День банківських працівників

Цим святом держава підкреслює важливу роль банківської системи і значний внесок банківських працівників у розвиток економіки України та забезпечення її фінансової стабільності.

Всесвітній день метролога

Всесвітній день метрології (World Metrology Day) щорічно відзначається 20 травня. День обраний в ознаменування підписання 20 травня 1875 року в Парижі, на міжнародній дипломатичній конференції, знаменитої «Метричної Конвенції».

Всесвітній день травматолога

Щорічно 20 травня лікарі всього світу, які спеціалізуються в травматології та ортопедії, відзначають своє професійне свято.

нд 24 травня День кадровика

У будь-якій, навіть найменшої компанії, є працівник, відповідальний за роботу з персоналом, а у великих структурах - це цілі відділи, що налічують десяток, а то й більше, людей.

пн 25 травня День філолога

Філологія — область знання, що вивчає письмові тексти і на основі їх змістовного, мовного і стилістичного аналізу - історію і сутність духовної культури даного суспільства.

чт 28 травня День прикордонника

«Встановити професійне свято - День прикордонника, яке відзначатиметься щорічно 28 травня» (Указ Президента № 431 від 21.05.2003).

пт 29 травня Міжнародний день миротворців

У 2002 році Генеральна Асамблея оголосила 29 травня Міжнародним днем миротворців. Цей день покликаний віддати належне самопожертві і самовідданої відданості миротворців, які несуть службу по всьому світу.

сб 30 травня День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження

Остання субота травня

День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження відзначається в Україні згідно з Указом Президента (№ 563/99, від 25.05.99 р.) щорічно в останню суботу травня.

нд 31 травня День хіміка

Остання неділя травня

Професійне свято працівників хімічної та нафтохімічної промисловості — День хіміка встановлений Указом Президента України № 219/940 від 07.05.1994. Він відзначається щорічно в останню неділю травня.

чт 4 червня День господарських судів України

4 червня 1991 Верховною Радою України був прийнятий Закон № 1142-XII «Про арбітражний суд» (а 6 листопада 1991 — Арбітражний процесуальний кодекс України, який набув чинності з 1 березня 1992 року). З тих пор 4 червня і вважається днем створення господарських (арбітражних) судів України.

пт 5 червня Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Цей день є для Організації Об'єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і дії.

сб 6 червня День журналіста України

День журналіста щорічно відзначається в Україні 6 червня — у день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році в Міжнародну федерацію журналістів. (Указ Президента України від 25.05.1994 № 251/94).

нд 7 червня День працівників водного господарства України

Перша неділя червня

Указом Президента України від 18 березня 2003 року в Україні встановлено професійне свято - День працівників водного господарства, який відзначається щорічно у першу неділю червня.

День працівників місцевої промисловості

Перша неділя червня

День працівників місцевої промисловості відзначається в Україні згідно з Указом Президента (№ 726/2002, від 20.08.02 р.) щорічно в першу неділю червня.

пт 12 червня День працівника фондового ринку

Віктор Ющенко з метою прискорення проведення економічних реформ і створення реальної ринкової економіки на Україні оголосив 12 червня Днем працівника фондового ринку.

нд 14 червня День працівників легкої промисловості

Друга неділя червня

Це свято, що існує вже більше 25 років, був установлений Указом Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.80 р. «Про святкові і пам'ятні дні».

чт 18 червня День дільничного інспектора міліції

У 2004 році наказом Міністра внутрішніх справ України день 18 червня був офіційно затверджений Днем дільничного інспектора міліції.

нд 21 червня День медичного працівника

Третя неділя червня

Святкування Дня медичного працівника у третю неділю червня закріплено Указом Президента України № 281/94 від 03.06.1994.

вт 23 червня День державної служби

День державної служби відзначається в Україні щорічно з 2003 року в День державної служби Організації Об'єднаних Націй, згідно з Указом Президента № 291/2003.

чт 25 червня Міжнародний день моряка

Професійне свято всіх людей, пов'язаних з морем, вийшло на міжнародну арену в 2010 році і відзначається щорічно 25 червня.

сб 27 червня Всесвітній день рибальства

Всесвітній день рибальства відзначається щорічно з 1985 року. Свято встановлено рішенням Міжнародної конференції з регулювання і розвитку рибальства, що відбулася в липні 1984 р. в Римі.

ср 1 липня День архітектора України

В указі Президента України № 456/95 від 17.06.1995 сказано: «Встановити День архітектури України, який відзначати щорічно 1 липня, - у Всесвітній день архітектури».

День слідчого

Цього дня своє професійне свято відзначають усі слідчі України.

чт 2 липня Міжнародний день спортивного журналіста

Спорт у всі часи був і залишається тією об'єднуючою силою, яка згуртовує не тільки окремих людей, але й цілі країни та континенти.

сб 4 липня День судового експерта

Президент Віктор Ющенко 10 червня 2009 року підписав указ про введення в Україні нового професійного свята - Дня судового експерта.

нд 5 липня День Військ Протиповітряної оборони України

Перша неділя липня

Це свято було встановлено Указом Президента України № 602/97 за заслуги Військ ППО у забезпеченні обороноздатності держави.

День Військово-морських сил ЗСУ та працівників морського і річкового флоту

Перша неділя липня

Згідно указам президента № 331 и № 332 від 12.06.2015 в Україні встановлео професійне свято працівників морського та річкового флоту та День Військово-морських сил Збройних сил України.

нд 12 липня День рибалки

Друга неділя липня

В Україні професійне свято працівників рибного господарства — День рибалки відзначається щорічно у другу неділю липня згідно з Указом Президента № 464/95 від 22.06.1995.

День фотографа

День фотографа за традицією відзначається 12 липня - це день святої Вероніки, яка вважається покровителькою фотографії.

День стюарда

12 липня – міжнародний День стюарда. На борту літака перша стюардеса з'явилася в 1930 році. Це була американка Еллен Черч, котра виконувала в основному обов'язки медсестри.

чт 16 липня День бухгалтера України

Дата свята вибрана не випадково — цього дня в 1999 році був прийнятий Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

пт 17 липня День етнографа

Професійне свято представників різних етнографічних шкіл, введений в честь дня народження етнографа і мандрівника М.М. Миклухо-Маклая.

нд 19 липня День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості

Третя неділя липня

В Україні День металурга наголошується як професійне свято працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.

пн 20 липня Міжнародний день шахіста

Вже багато років, починаючи з 1966 року, у всьому світі 20 липня відзначають Міжнародний день шахів. Це свято проводиться за рішенням ФІДЕ - Всесвітньої шахової федерації (заснована в 1924).

нд 26 липня День працівників торгівлі

Остання неділя липня

Це професійне свято стосується тих, хто безпосередньо зайнятий у сфері торгівлі та ресторанного господарства.

День парашутиста

26 липня 1930 група радянських льотчиків-парашутистів на чолі з Б. Мухортовим вперше здійснила під Воронежем серію стрибків з літаків. Ця подія поклала початок масовому розвитку парашутизму в СРСР.

вт 28 липня День PR-спеціаліста

Зовсім недавно державне визнання вивело зв'язок з громадськістю з розряду тіньових професій. «Піар» набув статусу такого ж необхідного інструменту, як маркетинг, реклама й інші напрямки діяльності організації, що сприяють розвитку бізнесу.

пт 31 липня День системного адміністратора

Остання п'ятниця липня

У останню п'ятницю липня адміністратори корпоративних і домашніх мереж, баз даних, поштових систем, програмних комплексів і інші «бійці невидимого фронту» відзначають своє професійне свято.

сб 1 серпня День інкасатора

Інкасатори відзначають сьогодні своє професійне свято. Від цих людей багато в чому залежить надійність і безпека грошових коштів і матеріальних цінностей.

нд 2 серпня День аеромобільних військ України

2 серпня в Україні відзначається День аеромобільних військ. Свято було встановлено Указом Президента України № 937/99 в 1999 році.

сб 8 серпня День військ зв'язку України

День військ зв'язку щорічно відзначається в Україні 8 серпня згідно з Указом Президента від 01.02.2000 № 154/2000.

Міжнароднй день альпінізму

Міжнародний день альпінізму відзначається щорічно 8 серпня. Це свято з'явилося на честь річниці першого підкорення вищої точки Альп — вершини Монблан, висота якої 4810 метрів над рівнем моря.

нд 9 серпня День працівників ветеринарної медицини

Друга неділя серпня

Складність і багатогранність завдань сучасної ветеринарії полягає в необхідності захисту тварин від різних хвороб.

День будівельника

Друга неділя серпня

У цей день відзначається професійне свято працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів.

сб 15 серпня День археолога

Слово «археологія» вперше вжито Платоном в значенні «історія минулих часів».

ср 19 серпня День пасічника

День пасічника - професійне свято бджолярів - в Україні почали відзначати з 1997 року.

сб 29 серпня День авіації України

Остання субота серпня

Професійне свято військових і цивільних авіаторів і працівників авіаційної промисловості і транспорту - День авіації святкується в останню суботу серпня.

День далекобійника

Остання субота серпня

Щорічно в останню суботу серпня тисячі водіїв відзначають своє професійне свято - свято підкорювачів доріг.

нд 30 серпня День шахтаря

Остання неділя серпня

В останню неділю серпня відзначається професійне свято шахтарів - найнебезпечнішої «мирної» професії.

ср 2 вересня День нотаріату

День нотаріату відзначається в Україні щорічно 2 вересня. Професійне свято нотаріусів встановлено указом президента Віктора Ющенка в 2010 році на підтримку ініціативи Міністерства юстиції та Української нотаріальної палати.

нд 6 вересня День підприємця

Перша неділя вересня

У першу неділю вересня в Україні відзначається День підприємця.

пн 7 вересня День військового розвідника

У міністерстві оборони України 7 вересня щорічно відзначається День воєнної розвідки України.

вт 8 вересня Міжнародний день солідарності журналістів

Міжнародний день солідарності журналістів (International Day of Journalists 'Solidarity) був заснований у 1958 році в Бухаресті, на 4 конгресі міжнародної організації журналістів.

ср 9 вересня День тестувальника

9 вересня 1945, вченими Гарвардського університету, офіційно був зареєстрований перший в історії баг.

День дизайнера-графіка

9 вересня в СНД — День дизайнера-графіка. Свято заснували в 2005 році - в п'ятдесятирічний ювілей Володимира Чайки — найтитулованішого російськомовного дизайнера-графіка, лауреата десятків міжнародних і вітчизняних конкурсів.

сб 12 вересня День фізичної культури і спорту

Друга субота вересня

Святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ Президента від 29 червня 1994 року № 340/94).

День українського кіно

Друга субота вересня

Професійне свято працівників кінематографії - День українського кіно - встановлений Указом Президента від 12.01.1996 № 52/96 і відзначається щорічно в другу суботу вересня.

нд 13 вересня День танкіста

Друга неділя вересня

Дане професійне свято є одним з найбільш шанованих святкових днів у військах.

День програміста

256-й день року

Програмування поєднує в собі елементи мистецтва, науки, математики та інженерії. У більш широкому сенсі, програмування - процес створення програм, тобто розробка програмного забезпечення.

День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості

Друга неділя вересня

День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості відзначається в Україні щорічно у другу неділю вересня, згідно з Указом Президента від 12.08.1993 № 302/93.

День перукаря

13 вересня своє неофіційне професійне свято відзначають фахівці, що створюють стиль людини за допомогою зачіски.

ср 16 вересня День HR-менеджера

Третя середа вересня

День HR-менеджера святкується всіма професіоналами в області управління персоналу і відзначається в країнах СНД в третю середу вересня.

чт 17 вересня День рятівника України

Професiйне свято усiх спiвробiтникiв Міністерства надзвичайних ситуацій України.

сб 19 вересня День винахідника і раціоналізатора

Третя субота вересня

Щорічно, у третю суботу вересня в Україні відзначають День винахідника і раціоналізатора, відповідно до Указу Президента № 443/94 від 16 серпня 1994 року.

День фармацевтичного працівника

Третя субота вересня

День фармацевтичного працівника встановлений Указом Президента України № 1128/99 від 07.09.1999.

нд 20 вересня День працівника лісу

Третя неділя вересня

День працівника лісу — професійне свято працівників лісового господарства, лісової, деревообробної та целюлозно-паперовоїпромисловості.

День рекрутера

20 вересня 2001 кілька кадрових агентств з Білорусії, Грузії, Росії, Киргизстану, Казахстану і України заснували і вперше відзначили День рекрутера.

нд 27 вересня Всесвітній день туризму

Всесвітній день туризму заснований Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в 1979 році.

День вихователя і всіх дошкільних працівників

Ідея цього нового загальнонаціонального свята - допомогти суспільству звернути більше уваги на дитячий сад і на дошкільне дитинство в цілому.

День машинобудівника

Четверта неділя вересня

Дата професійного свята працівників машинобудування і приладобудування закріплена Указом Президента України № 361/93 від 08.09.1993.

ср 30 вересня Міжнародний день перекладача

У 1991 році Міжнародна Федерація Перекладачів (FIT) проголосила День святого Ієроніма, що традиційно вважається покровителем перекладачів - Міжнародним днем перекладачів.

Всеукраїнський день бібліотек

Всеукраїнський День бібліотек відзначається 30 вересня згідно з Указом Президента України від 14 травня 1998 № 471/98.

чт 1 жовтня Міжнародний день музики

Міжнародний день музики заснований 1 жовтня 1975 за рішенням ЮНЕСКО. Одним з ініціаторів установи Міжнародного дня музики є композитор Дмитро Шостакович.

День ветерана

За ініціативою ООН 1 жовтня в усьому світі відзначається як Міжнародний день осіб похилого віку, а в Україні також і День ветерана.

сб 3 жовтня Створення всесвітньої федерації профспілок

Всесвітня Федерація Профспілок (ВФП). Заснована в 1945. Об'єднує національні профцентр 81 країни, загальна чисельність понад 213 млн. чоловік (1992).

нд 4 жовтня День вчителя

Перша неділя жовтня

Професійне свято всіх працівників сфери освіти.

пн 5 жовтня Міжнародний день лікаря

Перший понедiлок жовтня

Професійний день працівників охорони здоров'я відзначається по першим понеділкам жовтня за ініціативою ВООЗ ООН як день солідарності і активних дій лікарів всього світу.

Всесвітній День архітектора

Перший понеділок жовтня

Свято було засновано Міжнародним союзом архітекторів (МСА). У 1985 році на зборах МСА було вирішено щорічно святкувати всесвітній день архітектури в перший понеділок липня.

чт 8 жовтня День юриста України

День юриста з'явився в календарі України за Указом Президента № 1022/97 від 16.09.1997 р. Це свято, яке об'єднує юристів різних сфер діяльності, що стоять на захисті прав і свобод українців.

пт 9 жовтня Всесвітній день пошти

Всесвітній день пошти - один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об'єднаних Націй. Проводиться за рішенням XIV конгресу Всесвітнього союзу поштовиків у день створення союзу в 1974 р.

День ріелтора

День ріелтора щорічно, починаючи з 2000 року, відзначається 9 жовтня. Професія рієлтора в Україні все ще відноситься до розряду кілька екзотичних.

сб 10 жовтня День працівників стандартизації та метрології

День працівників стандартизації та метрології в Україні на підставі Указу Президента № 910/2002 від 08.10.2002 наголошується щорічно 10 жовтня.

нд 11 жовтня День художника

Друга недiля вересня

День художника відзначається в Україні щорічно у другу неділю жовтня згідно з Указом Президента № 1132/98 від 9 жовтня 1998 року.

День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби

Друга неділя жовтня

Указом Президента від 5 жовтня 2004 року (№ 1178/2004) в Україні встановлено професійне свято — День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби.

пн 12 жовтня День кадрового працівника

Цього дня в 1918 році рішенням Народного комісаріату юстиції була прийнята Інструкція «Про організацію радянської робітничо-селянської міліції».

ср 14 жовтня День українського козацтва

Зародження і формування української народності відбулося в XII-XV ст. на основі південно-західної частини східнослов'янського населення, яке раніше входило до складу Київської Русі (IX-XII ст.).

День захисника України

Президент України скасував День захисника Вітчизни, яке щороку відзначали 23 лютого, натомість установив інше свято — День захисника України.

чт 15 жовтня Міжнародний день кредитних спілок

Третiй четвер жовтня

Міжнародний день кредитних спілок відзначається щорічно з 1948 року кожен третій четвер жовтня.

пт 16 жовтня День Шефа (День Боса)

У 1958 році американська секретарка Патріція Хароскі запропонувала нове свято - День Шефа.

Всесвітній день анестезіолога

Анестезія - втрата чутливості нервів. Штучна анестезія застосовується для знеболювання при хірургічних операціях. Розрізняють загальну, місцеву та спинномозкову анестезію.

сб 17 жовтня День працівників целюлозно-паперової промисловостi

Третя субота жовтня

День працівників целюлозно-паперової промисловості нове свято, затверджене Віктором Ющенком у жовтні 2008 року. Свято відзначається щорічно у третю суботу жовтня.

нд 18 жовтня День працівників харчової промисловості

Третя неділя жовтня

День працівників харчової промисловості відзначається щорічно у третю неділю жовтня відповідно до Указу Президента України від 08.08.1995 № 714/95.

вт 20 жовтня Міжнародний день авіадиспетчера

20 жовтня 1961 в Амстердамі була створена Міжнародна федерація асоціацій авіаційних диспетчерів. Ця подія явилась значущою віхою в історії розвитку повітряного транспорту, що стало підставою для виникнення нового професійного свята, приуроченого до його дати - Міжнародного дня авіадиспетчера.

Міжнародний день кухаря та кулінара

Щорічно 20 жовтня кулінари всього світу відзначають своє професійне свято, який був заснований конгресом Всесвітньої асоціації кулінарних співтовариств в 2004 році.

пт 23 жовтня День працівників реклами (День рекламіста)

«Реклама — двигун прогресу», — так говорив незабутній Остап Бендер. А значить, 23 жовтня — професійне свято самих прогресивних людей!

нд 25 жовтня День автомобіліста

Остання неділя жовтня

З 1993 року відповідно до Указу Президента № 452/93 в Україні почали відзначати День автомобіліста і дорожника, а не просто День водія.

День маркетолога

Престижна й варта того, щоб пишатися їй, професія, доля тих, без кого в наш час не може працювати жодна серйозна компанія. Звичайно ж, мова йде про маркетологов.

чт 29 жовтня День працівників служби позавідомчої охорони

29 жовтня 1952 Рада Міністрів СРСР прийняла Постанову «Про використання в промисловості, будівництві та інших галузях народного господарства працівників, які вивільняються з охорони, та заходи щодо поліпшення справи організації охорони господарських об'єктів міністерств і відомств».

нд 1 листопада День працівника соціальної сфери

Перша недiля листопада

У першу неділю листопада в Україні, згідно з Указом Президента України від 13.04.1999 № 374/99, відзначають День працівника соціальної сфери.

Міжнародний день проектного менеджера

Професійне свято цього дня відзначається проектними менеджерами, головним завданням яких є послідовно і надійно вибудувати процес організації робіт з виконання конкретного проекту.

вт 3 листопада День ракетних військ і артилерії

3 листопада в Україні відзначається День ракетних військ і артилерії, що входять до складу Сухопутних військ Збройних Сил України. Це професійне свято встановлене Указом Президента від 31.10.1997.

День інженерних військ

3 листопада в Україні відзначається День інженерних військ. Він затверджений Указом Президента 27 жовтня 1999 року в знак видатних заслуг саперів, ветеранів та воїнів-інженерів України.

ср 4 листопада День залізничника

4 листопада працівники залізничного транспорту України відзначають своє професійне свято.

нд 8 листопада Міжнародний день КВК

У 2001 році 8 листопада країна вперше в історії зазначила міжнародний день КВК. Ідея свята була запропонована президентом міжнародного клубу КВК Олександром Масляковим.

пн 9 листопада День української писемності та мови

Це свято було встановлене указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

День працівників культури і майстрів народного мистецтва

Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва відзначається 9 листопада разом із Днем української писемності та мови, згідно з Указом Президента 30.12.2013 № 717/2013 «Про додаткові заходи щодо державної підтримки культури і мистецтва в Україні».

сб 14 листопада Міжнародний день логопеда

14 листопада світ святкує Міжнародний день логопеда — професійне свято представників однієї з найбільш важливих соціальних професій.

нд 15 листопада День працівників сільського господарства

Третя недiля листопада

Сільське господарство — одна з найважливіших галузей економіки України через низку кліматичних і демографічних причин. Від стану справ в сільськогосподарській галузі залежить економічна незалежність країни, добробут її громадян, здоров'я нації.

Всесвітній день географічних інформаційних систем

За ініціативою ряду великих американських компаній і організацій (Національне географічне товариство, USGS, Sun Microsystems, Hewlett-Packard, ESRI та ін) було вирішено щорічно відзначати День ГІС.

пн 16 листопада День працівників радіо, телебачення та зв'язку України

День працівників радіо, телебачення та зв'язку встановлений Указом Президента 11.11.1994 №667/94 на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення і телекомунікаційної галузі України.

вт 17 листопада Міжнародний день студента

Міжнародний день студентів встановлений 17 листопада 1946 на Всесвітньому конгресі студентів, що відбувся в Празі, в пам'ять чеських студентів-патріотів.

.

чт 19 листопада Міжнародний день філософії

Третій четвер листопада

Міжнародний день філософії проводиться в третій четвер листопада з 2002 року за регламентом ЮНЕСКО (UNESCO General Conference).

День склороба

Щорічно 19 листопада в Україні відзначається професійне свято працівників скляної промисловості — День склороба.

День працівників гідрометеорологічної служби

19 листопада в Україні щорічно відзначається День працівників гідрометеорологічної служби, встановлений Указом Президента України від 11 березня 2003 року № 208/2003.

сб 21 листопада Всесвітній день телебачення

17 грудня 1996 Генеральна Асамблея проголосила 21 листопада Всесвітнім днем телебачення в ознаменування дати проведення першого Всесвітнього телевізійного форуму в Організації Об'єднаних Націй.

пн 30 листопада Міжнародний день захисту інформації

Цей день відзначається 30 листопада з 1988 року. Саме цього року була зафіксована перша масова комп'ютерна епідемія, після якої фахівці почали замислюватись про комплексний підхід до забезпечення інформаційної безпеки.

вт 1 грудня День працівників прокуратури

Враховуючи роль органів прокуратури у зміцненні законності та захисту прав людини, Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято — День прокуратури.

сб 5 грудня День працівників статистики

5 грудня в Україні відзначається День працівників статистики — професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 №1120/2002.

Міжнародний день волонтера

5 грудня — Міжнародний день волонтера. Це свято відзначається щорічно з 1985 року, коли Генеральна Асамблея ООН запропонувала урядам відзначати саме цей день, як день добровольця.

нд 6 грудня День Збройних Сил України

День Збройних Сил України був встановлений постановою Верховної Ради України в 1993 році.

пн 7 грудня День місцевого самоврядування в Україні

Це професійне свято всіх, хто трудиться в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.

Міжнародний день цивільної авіації

6 грудня 1996 Генеральна Асамблея проголосила 7 грудня Міжнародним днем цивільної авіації.

сб 12 грудня День сухопутних військ України

Указом Президента від 18.10.1997 № 1167/97 в Україні встановлене свято — День Сухопутних військ України, яке відзначається щорічно 12 грудня.

нд 13 грудня Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення

Друга неділя грудня

До теми дитячого телебачення немає байдужих тому, що всі ми — вихідці з дитинства. Святкову дату оголосили представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Канні в квітні 1994 року.

пн 14 грудня День ліквідатора

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС (більш відомий, як День ліквідатора), який був офіційно введений Президентом України в 2006 році.

вт 15 грудня День працівників суду

15 грудня Указом Президента від 08.12.2000 № 1318/2000 в Україні встановлено щорічне професійне свято — День працівників суду.

чт 17 грудня День працівника державної виконавчої служби

Згідно з Указом Президента від 22.07.2009 р. N 569/2009, 17 грудня відзначається День працівника державної виконавчої служби.

пт 18 грудня День працівників органів РАЦС

Щорічно 18 грудня професійне свято відзначають працівники органів реєстрації актів цивільного стану.

сб 19 грудня День адвокатури

У грудні 2002 Президент України підписав Указ №1121/2002 про встановлення в Україні професійного свята — Дня адвокатури, яка покликана захищати права та представляти законні інтереси громадян.

нд 20 грудня День міліції

Дата професійного свята встановлена Указом Президента від 17.11.1992 № 567/92.

вт 22 грудня День дипломатичної служби України

Цього дня в Україні щорічно відзначається День працівників дипломатичної служби, встановлений Указом Президента від 21.11.05 № 1639/2005.

День енергетика

Щороку 22 грудня в день зимового сонцестояння в Україні святкується День енергетика.

чт 24 грудня День працівників архівних установ України

24 грудня в Україні відзначається День працівників архівних установ. Це свято було встановлене 30 жовтня в 1998 р. відповідно до Указу Президента України.