Новини

Новини класу дивитись ТУТ!!!

«Будь обережним на дорозі»

10 вересня 2018 року у рамках тижня безпеки життєдіяльності було проведено бесіду у 5 класі на тему: «Будь обережним на дорозі». Учні з розумінням розбирали різні ситуації на дорозі, активно відповідали на питання та доповнювали своїми розповідями. Виготовили інформаційний плакат про безпеку на доозі. В рамках цієї бесіди було досягнуто мети: формувати у учнів обережність своїх дій на дорозі.

Прощавай 4 клас!!!

Ось і промайнули 4 роки навчання в початковій школі! 23 травня випускники 4 класу святкували Випускний бал. Пригадали якими малюками прийшли в 1 клас. Підсміюючись над собою, розповіли як вперше збирали портфель до школи, як тримали ручки, зошити... Боялись, що батьків вже не буде поряд. Почали звикати до нової шкільної мами. І так зростали з кожним роком, все вище і вище. Досягали нових висот у наступних класах. Приймали активну участь у конкурсах, змаганнях, вікторинах,де й проявляли свої таланти. Випускники щиро подякували всім вчителям, які їм в цьому допомагали! Згадали всіх працівників школи, які сприяли їх щоденній радості! Не забули й про адміністрацію школи. Директор привітав учнів та урочисто вручив Дипломи випускника початкової школи.
А як бути без наших батьків?! Їх було нагороджено подяками за добросовісну допомогу, щиру підтримку, силу волі, відчайдушне терпіння та доброту. До учнів та вчителів з теплим та ніжним словом звернулися батьки. Діти їм подарували випускний вальс на французький мотив. Учні 5 класу теж привітали випускників із закінченням початкової школи та почули клятву гарної поведінки у старших класах. А на завершення свята, завітав Чарівник Еліксбрис, який всіх присутніх у залі повернув у минуле. Всі в захваті від переглянутого відео-ролика... Та мабуть чи не найважче було мені, вчителю, відпускати своїх дітей... Та така доля вчителя початкових класів... Тому мені залишається тільки благословити їх у майбуття :
... Що ж побажати вам, любі малята,
Милі й кохані мої?
Щастя, удачі, друзів, здоров'я
Вам, мої дітки, бажаю!
Хай всі нещастя, недоля і горе
Вас за сім миль обминають!!!
З повагою Ваша, Олеся Володимирівна!

Другий дeнь Тижня початкової школи

Ось і пройшов другий дeнь тижня Початковоі школи. Діти розпочали працювати і відночас грати.Пeршою грою була /Буква до букви/.Ім сподобалось складати й утворювати нові слова, розгадувати рeбуси, а особливо грати в гру /Мeтаграми/. На іншій пeрeрві всі дружно поринули у світ загадок, а відгадувавши іх проявляли свою eрудицію!Також відпочивали і розважались з /Вeсeлими танцями/. Нe довeлося сумувати, як знову розпочалися мовні ігри, в яких діти показували своі знання з основ украінськоі мови!Завeршили дeнь учні 1-4 класів вікториною /Мовнe асорті/. Виконували різні вправи, пригадували прислів,я , фразeологізми, синоніми, антоніми, головні та другорядні члeни рeчeння. Добирали спільнокорeнeві слова. Створювали та показували казки на новий лад. 
Головнe, що можна відмітити- цe задоволeння учнів від цього дня!Вподальшому вони будуть щe більшe поглиблювати своі знання з мови, а вчитeлі в свою чeргу проводити більшe таких вікторин!

«Безпека руху – безпека життя!»

Привітання з нагоди Дня вчителя
img_6480 img_6498 img_6505

«Коли вирушаєш в путь, завжди обережним будь»
P1120238 P1120241

14 вересня2015 року у 2 класі Високобайрацького НВК була проведена  виховна година  «Будеш знати правила дорожнього руху, збережеш найцінніше - життя і здоров'я» в рамках тижня безпеки життєдіяльності «Коли вирушаєш в путь, завжди обережним будь»
Виховний захід проводився, як класна година. Метою заходу було  закріпити та активізувати знання учнів про дорожній рух і правила безпечної поведінки на вулицях. Розширити кругозір дітей про дорожній рух. Розвивати пізнавальні інтереси дітей. Виховувати навички свідомої дисциплінованої поведінки на вулиці, в громадському транспорті.
Класна година повністю відповідала віковим та індивідуальним особливостям учнів. Також цей захід відповідає проблематиці НВК.
Учні дізналися про історію виникнення дорожніх знаків, жваво обговорили правила дороги до школи, назви груп дорожніх знаків, відповідали на тест Баби Яги.
Класна година для учнів була цікава, діти уважно слухали, доповнювали урок своїми власними думками.
Після класної години діти зрозуміли наскільки важливо зберегти здоров’я, що дорожній рух це не іграшка і дуже важливо виконувати правила дорожнього руху.
Методика проведення класної години відповідала завданням навчально-виховного процесу, а також інтересам учнів і рівню їх розвитку.
На мою думку мету, яку було поставлено вдалося реалізувати. Тому, що під час розповіді  та обговоренні більшість учнів активно приймали участь у роботі. Після закінчення класної години діти були задоволені  проведеним виховним заходом .

Олімпійський урок
1 2

07 вересня2015 року у 2 класі Високобайрацького НВК класним керівником Корнетою Н.М. була проведена  виховна година  «Історія Олімпійських ігор» в рамках  Олімпійського тижня.
Виховний захід проводився, як класна година. Метою заходу було  ознайомити дітей із зародженням олімпійського руху ,з континентами земної кулі та їхніми стародавніми мешканцями , які подарували всьому світові улюблені Олімпійські ігри , олімпійською символікою. сприяння  гармонійному розвитку  особистості  дитини  та розповсюдженню  гуманістичних  ідеалів олімпізму.  Виховувати почуття дружби , взаємодопомоги, відповідальності.
Класна година повністю відповідала віковим та індивідуальним особливостям учнів. Також цей захід відповідає проблематиці НВК
Учні продивилися презентацію, жваво обговорили символіку Олімпійських ігор, вивчили девіз та передали свої враження у малюнках.
Класна година для учнів була цікава, діти уважно слухали, доповнювали урок своїми власними думками.
Після класної години діти зрозуміли наскільки важливо зберегти здоров’я, що спортом ніколи не завадить займатися.
Методика проведення класної години відповідала завданням навчально-виховного процесу, а також інтересам учнів і рівню їх розвитку.
На думку вчителя, мету, яку було поставлено вдалося реалізувати. Тому, що під час розповіді  та обговоренні більшість учнів активно брали участь у роботі. Після закінчення класної години діти були задоволені  проведеним виховним заходом .

1 вересня 2015 року
P1120166 P1120182

Ось і минуло літо. Ми попідростали !
Здраствуй, школо!
Здраствуй клас!
Радо, ти, прийми нас!

”1939–1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!”

no images were found

7 травня 2015 року у 1 класі Високобайрацького НВК відбулася виховна година -  відео-урок з обговоренням  ”1939–1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!”
Метою заходу було знайомство з героїчними сторінками історії нашої країни; - формування уявлень про військовий обов’язок і вірність Батьківщині, формування досвіду моральної поведінки особистості, спонукання інтересу до історії своєї країни; - підвищення інформаційної культури учнів; - виховання любові до рідної країни, почуття патріотизму, виховання поваги один до одного, до старшого покоління.
Під час прослуховування пісень та перегляду документального відео про «Бій на Дніпрі» діти чітко уявили картини страшної  Другої війни. Ми жваво обговорювали спогади  очевидців того часу. Діти із сумом та співчуттям відповідали та передавали своє ставлення до побаченого та почутого.
Ми провели фізкультхвилинку про нашу рідну Батьківщину, рідний край. Виготовили власноруч квіточки пам’яті – маки та прикрасили ними нашу державу . З  найщирішими побажаннями сили, наснаги найскорішого повернення живими та здоровими, мирного неба за закінчення перемогою сьогоднішньої війни на сході завершили  виховну годину.

«Прощавай , Букварик!»

no images were found

30 квітня 2015 року у Високобайрацькому НВК відбулося свято учнів 1 класу «Прощавай , Букварик!»
Виховний захід проводився, як свято. Метою заходу  було поставлено закріпити знання про звуки та букви ; формувати інтерес до читання; розвивати акторські здібності через театралізацію; виховувати у дітей любов до книги як джерела знань.
Свято повністю відповідало віковим та індивідуальним особливостям учнів. Також цей захід відповідає проблематиці НВК.
Учні підготувалися до заходу, вивчили вірші, пісню, танець-вальс, інсценівки - жарти .
На свято запросили гостей: батьків, бібліотекарів, учнів початкових класів, адміністрацію НВК.
Дітей привітали бібліотекарі: Ткаченко В.М. та Дарієнко В.А. які вручили формуляри та пам’ятки читача, директор Єфімова О.А., яка побажала натхнення  та подальших успіхів учням 1 класу,  учні 5 класу, які в ролі Букварика, Читанки, Рідної мови та Математики вручили почесні медалі напам'ять про першу серйозну сходинку у навчанні.
Методика проведення свята відповідала завданням навчально-виховного процесу, а також інтересам учнів і рівню їх розвитку.
На мою думку мету, яку було поставлено вдалося реалізувати. Тому, що під час свята діти прекрасно показали свої акторські здібності, активно приймали участь у роботі, вміло та виховано поводили себе.
Після закінчення свята діти були задоволені таким проведеним заходом.

Як ми побували на концерті
P1110188 P1110189 P1110192 P1110195 P1110197 P1110204 P1110206 P1110207

03 квітня 2015 року у Кіровоградській обласній філармонії відбувся благодійний концерт на підтримку воїнів, які захищають нашу державу.
Першокласники із превеликим захопленням відпочивали на концерті. Уважно слухали, дивувалися майстерності артистів та щиро аплодували .
На сцені ми змогли побачити справжні дивовижні інструменти, чарівні костюми. Перед нами виступили такі відомі колективи, як «Зоряни», ансамбль народної та сучасної музики «Єлисавет - ретро», солісти: Іванна Неділенко, Ярослав Страшной, Владислав Кашпуренко.
Спасибі велике батькам – нашим спонсорам, які допомогли відвідати прекрасний захід !

Наші досягнення
P1110213 P1110214

День гумору: Коростієнко Анастасія  - І місце – ВІТАЄМО!!!
Малюнки на тему «Європейські країни – очима дітей»: Міщенко Діана  переможець – ВІТАЄМО!!!
Конкурс ляльок - мотанок з текстильного матеріалу на тему «Рятувальник»- І місце – колективна робота - ТАК ТРИМАТИ!!!

Ми -  маленькі природолюби!

no images were found

21 березня 2015 року першокласники разом з п’ятикласниками вирішили облаштувати клумбу, яку ще вони започаткували.
До цього дня ми старанно готувалися. Заздалегідь принесли пластикові пляшки. З гарним настроєм та щирим завзяттям ми старанно попрацювали. Прибрали сухе листя та опалі листочки. Обкопали клумбу та змайстрували невеличку огорожу.
Всі дружно працювали -  не лінились!  Сподіваємось, що природа нам подякує своїми  квітами та гарним настроєм.

Ми маленькі патріоти
P1110097 P1110098 P1110099

Наприкінці березня у Високобайрацькому НВК  проводилась робота по плетінню маскувальної сітки «кікімора». Маленькі першокласники неодноразово брали участь у допомозі воїнам, що знаходяться на захисті нашої держави .
Отож, ми хоча й маленькі, але дуже добре розуміємо зміст прислів’я: «Гуртом і батька бити легше».
Тому маленькі рученята вплети ниточки у велику роботу.
Спасибі і батькам, які допомогли придбати мішковину для цієї роботи!

Батьківські збори
IMG_4273 IMG_4274 IMG_4275 IMG_4276

17 березня 2015 року у 1 класі були проведені класні батьківські збори на тему  «Гарна постава – краса і здоров’я людини». Поради батькам, як організувати канікули. Практичне заняття з сестрою медичною «Перша медична допомога потерпілому»».
Медичною сестрою Поліщук Аллою Анатоліївною було проведене  практичне заняття  «Надання долікарської медичної допомоги потерпілому».
Батьки жваво обговорювали та з відповідальністю віднеслися до порад медичної сестри та класного керівника щодо організації весняних канікул.
Шановні батьки! Щасливих канікул та бережіть життя і здоров’я свої дітей!

 

 

ШЕВЧЕНКОВІ БЕРЕЗИНИ
P1110085 P1110086 P1110087 P1110088 P1110089 P1110090

13 березня  2015 року у Високобайрацькому НВК відбувся загальношкільний захід серед початкових класів «Шевченкові березини», присвячений до дня народження відомого українського поета, письменника та великого діяча, справжнього сина України Тарасові Шевченку.
Першокласники з великою цікавістю слухали, дивилися презентації та вшанували пам'ять Тараса Шевченка.
Ось, такий цікавий захід відбувся!

Рідне слово

Барвінково, волошково
В небі світиться зоря.
Починаймо рідне слово
Зі сторінки «Кобзаря».
Рідне слово любить ненька
І співає: «Люлі-лю».
Так любив його Шевченко,
Так і я його люблю.

 

Наші досягнення
12314

"Про підсумки проведення Всеукраїнської  природничої гри "Геліантус  - 2015"

Золоті сертифікати:
Корстієнко Анастасія
Луньов Сергій
Міщенко Діана
Сертифікат за участь:
Кузьмич Андрій

8 БЕРЕЗНЯ
P1110068 P1110070 P1110071 P1110073 P1110075 P1110076

ІСТОРІЯ СВЯТА ВОСЬМОГО БЕРЕЗНЯ

 

Рівно 158 років тому, 8 березня 1857 року, робітниці текстильних фабрик Нью-Йорка вийшли на страйк, протестуючи проти жахливих умов праці й низької платні. Незважаючи на те, що страйкарок розігнала поліція, за два роки з’явилася перша жіноча профспілка. Відтоді американки проводили щорічні акції в пам’ять тієї події. Власне Міжнародний жіночий день започаткували ті самі нью-йоркські робітниці, які 28 лютого 1909 року провели масову демонстрацію вулицями свого міста.
На І Міжнародній жіночій конференції у Копенгагені 1910 року славетна німецька соціалістка Клара Цеткін (Клара Айсснер, 1857—1933) запропонувала зробити 8 березня Міжнародним жіночим днем, що й ухвалили одностайно. Вважають, що на вибір дати вплинули і  давнє свято Пурім (центральним персонажем якого була проста земна жінка Естер). Хай там що, але наступного ж року 8 березня відсвяткували понад мільйон жінок у Західній Європі.
В останні десятиліття 8 Березня фактично втратило своє політичне забарвлення й перетворилося на прекрасне свято весни і жінок. У 1975 році навіть ООН визнала Міжнародний жіночий день. 8 Березня досі вшановують у країнах колишнього СРСР, Болгарії, Монголії, В’єтнамі, Індії, Угорщині, Польщі та Румунії. У 2005 році Конгрес профспілок Великобританії ухвалив резолюцію з метою надання 8 Березня статусу національного свята.

Теплий промінь березневий
Розбудив дзвінку весну.
Ароматом квітів перших
День святковий огорнув.
Він вітання наші щирі
Передасть всім дамам милим,
Щоб жили в добрі і мирі
Щоб здійснились їхні мрії,
Щоб коханими були,
Щоб у радості цвіли.


З такими гарними словами звернулися наші хлопчики до дівчаток і привітали зі святом «дівчаток», так по-дитячому ще звемо ми це свято.
Милі, добрі наші жінки! Дозвольте у цей весняний день сердечно привітати вас із Днем жінки, побажати здоров’я, миру, сімейного благополуччя.
Нехай усі мрії  дівчаток, матусь, бабусь  і  жінок  завжди здійсняються!

 Зі святом!!!

Маленькі помічники
IMG_4214

Нещодавно було оголошено конкурс на створення виробів власними руками, які потім будуть представлені на ярмарку -  розпродажі , кошти з якого підуть на потреби і допомогу воїнам в АТО.
Маленькі першокласники відгукнулися  і разом зі своїми батьками створили вироби, в які вклали свою любов і частинку серденька.
За офіційними джерелами сума, яку отримали на ярмарку складає 2800гривень.
Ми дуже раді , що змогли внести і свою частинку у допомогу нашій країні у нелегкі часи.
Спасибі  і ВАМ шановні небайдужі батьки за терпіння і милосердя!
Оголошується подяка батькам та учням 1 класу:
Коростієнко Анастасії та мамі Людмилі Миколаївні,
Маслюк Наталії та мамі Світлані Миколаївні.

 

Цікавий урок
P1100984 P1100985 P1100986 P1100987

03 березня  2015 року у 1 класі відбулися відкриті уроки з навчання грамоти. Під час, якого діти познайомилися з назвою нашої Батьківщини, головним містом – Києвом. Діти активно приймали участь у роботі в парах, групах, де вчилися співпрацювати, допомагати та поважати один одного.
Ми переглянули презентацію на тему «Найбільші міста України.»
Читали та обговорювали тексти підручника Букваря та Супутника Букваря.
Усі діти вже вміють читати та відповідати на запитання.
У кінці уроку ми передали свій настрій за допомогою смайликів, які краще допоможуть запам’ятати вивчений матеріал і розповісти вдома батькам про цікавий урок.
А на уроці з письма ми каліграфічно навчилися писати назви найбільших міст нашої держави. Вивчили правило написання географічних назв  з великої букви.  Записали речення під диктування. Списали з друкованого тексту рукописним, що вже всім під силу. Наприкінці  намалювати малюнок «Моя Батьківщина».

АГІТБРИГАДА ЮНИХ ПОЖЕЖНИКІВ
P1100962 P1100963 P1100971

23 лютого у Високобайрацькому НВК проводився конкурс агітбригад «Юних пожежників ».
На цьому святі діти охоче поділилися  знаннями та вміннями з пожежної безпеки. Показали свою впевненість у знанні правил  поводження   в небезпечних ситуаціях.
Першокласники гумористично, артистично із  піснею та  наочними картинками продемонстрували свої знання  і вміння  поводження з  вогнем. За що ми отримали почесне 2 місце.
Вітаємо маленьких першокласників! Так тримати і надалі!

Обираємо здоров'я
1 2 3

Виховний захід був проведений 12 лютого 2015 року, в Високобайрацькому НВК І-ІІІ ступенів.
Виховний захід проводився, як класна година. Метою заходу було поглибити знання дітей  про здоров’я; формувати у дітей навички безпечної поведінки та свідоме ставлення до здоров’я; виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.
Класна година повністю відповідала віковим та індивідуальним особливостям учнів. Також цей захід відповідає проблематиці НВК.
Учні також підготувалися до заходу, підібрали цікавий матеріал довідкового бюро, працювали в групах, складали стежинку здоров’я, передавали свої очікування та навчалися разом з Буратіно .
Класна година для учнів була цікава, вони уважно слухали, доповнювали урок своїми власними думками.
Після класної години діти зрозуміли наскільки важливо здоров’я серед інших цінностей людини, що здоровя залежить від нас самих.
Методика проведення класної години відповідала завданням навчально-виховного процесу, а також інтересам учнів і рівню їх розвитку.
На мою думку мету, яку було поставлено вдалося реалізувати. Тому, що під час розповіді деякі учні активно приймали участь у груповій роботі, ніби переживали як за самого себе. Після закінчення класної години діти були задоволені таким проведеним заходом і відобразили  це на пісочному годиннику.

Наші перші досягнення
IMG_4072 IMG_4076 IMG_4085

Який цікавий світ навколо!!! І ми першокласники з цікавістю та серйозною допитливістю не перестаємо йому кожен день дивуватися. Ось перша сходинка подолана. Ми прийняли участь у конкурсі «Осінній колосок»
Наші досягнення:
Міщенко Діана (Золотий сертифікат)
Кузьмич Андрій (Золотий сертифікат)
Коростієнко Анастасія (Золотий сертифікат)
Луньо Сергій (2 Срібні сертифікати)

Прогулянки з користю на свіжому повітрі

ЗИМАDSCN7053DSCN7055

Зима – чарівна пора року. Мені подобається, коли надворі ясна морозна погода та падає сніг. На вікнах з’являються вигадливі малюнки.  Коли все навкруги стає білим, здається, що ти потрапив у зимову казку. Взимку можна кататися на санках, лижах, гратися в сніжки та ліпити сніговиків.
Зима дарує нам багато краси та веселощів. Незважаючи на холоди, можна проводити час з користю для здоров’я, а також  більше уваги приділити своїм близьким людям.
А крім того, варто пам’ятати, що зима невічна і скоро прийде тепла, лагідна весна.
Ось і до нас завітала ВЕСЕЛА та РАДІСНА зима! А ми часу не гаємо - вибігаємо і відпочиваємо!

 

«Ми всі українці – єдина сім’я»

Побажання в АТО

Нещодавно  в першому класі була проведена класна година на тему Усний журнал «Ми всі українці – єдина сім’я». А сьогодні 3 лютого хлопці - захисники збираються знову на фронт, щоб зберегти мир та спокій нашої держави. Діти дуже відповідально віднеслися до побажань нашим героям. Хоча ми не вміємо ще писати, але кожен із нас загадав одне спільне бажання «Щоб всі поверталися живими!»
Кожен день ми уважно спостерігаємо за долею нашої держави і навчилися розуміти такі поняття як патріот, герой, захисник. Наші хлопчики, всі як один, готові вирости і стати також на захист нашої України.
Ми гордимося Високобайрацькими хлопцями героями! Нехай Бог оберігає Вас!

Новий рік

P1100746 P1100758 P1100767 P1100808

26 грудня 2014 року  у Високобайрацькому НВК пройшло свято Новорічного ранку. Першокласники з нетерпінням чекали на Діда Мороза. Адже всі вони щиро вірять у його існування. А ми, дорослі, намагаємося якомога довше підтримувати іскорку доброти і радості  у маленьких серцях.
Розпочалося свято, звичайно,із привітання сніжинок, які закружляли у чарівному танку. Тендітні сніжиночки  ніжно і красиво зачарували присутніх.
А, яке ж свято без зайчиків, які кумедно затанцювали  і потішили нас привітаннями.
Також, завітав до нас чарівник,зі своїми чарами та чудасіями і переніс нас на хвилинку у теплу весну.
Продовжилось святкування. Усі учні із задоволенням приймали участь у конкурсах, іграх, хороводах. Всі веселились, раділи, захоплювали новорічним настроєм.
Наприкінці святкування, завітав Дідусь Мороз, який вручив кожній дитині солодкий подарунок.
Ось, так здійснилася ще одна мрія наших першокласників.

День Святого Миколая

P1100696 P1100700 P1100702 P1100716 P1100722 P1100723 P1100725 P1100727 P1100729

З давніх-давен День св. Миколая святкували весело, 19 грудня.. Завчасно готували маленькі даруночки, пекли печиво, варили пиво, запрошували музик, скликали гостей. І звичайно ж чекали найголовнішого нічного гостя – Миколу-Чудотворця, запалювали свічки, читали молитви…
Кажуть, Миколай увесь день напередодні свята працює, він випікає зірочки в дарунок дітям. Однак ці зірочки, потрапляючи до лантуха Миколи, перетворюються, стають схожими на свого майстра. Тож печиво, яке діти знаходять під подушкою вранці – звуть миколайчиками.
Історія свідчить, що Миколай жив за часів імператора Костянтина (І V ст.) і був архієпископом у Мирах. Народився у багатій сім”ї і зріс доброю і чуйною до чужої біди дитиною.
Не довго тривало щасливе дитинство, бо батьки померли дуже рано. І хоча хлопчикові нічого не бракувало, він жив під опікою родичів, все ж таки відчував нестачу батьківської ласки і любові. Маленький сирота все частіше тікав з багатого будинку до друзів, дітей убогих батьків, котрі жили в темних глиняних хатах і нерідко йшли спати голодними.
Найбільше бідувала родина Петруся. Батько був вже дуже старим і немічним, мати лежала хвора, а сам Петрусь бігав у холод босим. Ввечері Микола тихенько, щоб слуги не бачили, побіг до комори, набрав у торбину борошна, налив пляшку олії, набрав повні кишені яблук, відшукав пару теплих панчіх та нові постільці, та сховав усе у велику торбу.
Вранці старий батько знайшов торбу коло свого порогу і не міг натішитися дарунками. А хто це міг зробити і кому дякувати не знав.
Минули роки. Миколай став священиком. Віддав усе своє майно бідним людям і скрізь чинив тільки добро. Одного разу він врятував невинного чоловіка, батька багатьох дітей, від страти, запропонувавши за те своє життя, проте помилували обох.
Ось, і до першокласників  завітав Святий Миколай. Які ж ми були раді його солодким подарункам!
Мрії обов’язково справджуються, але тільки коли ти щиро віриш і обов’язково із добрим серцем.

Добра справа

P1100672 P1100674 P1100678 P1100679 P1100680 P1100681 P1100682 P1100683 P1100684 P1100685P1100730

Настала зима. Завмерли трави, кущі і дерева - заснули довгим зимовим сном. Скоро все засипле снігом. А наші друзі птахи, будуть мандрувати по сніговому килимку у пошуках їжі.
Найважчий місяць для птахів – лютий. Місяць голоду і холоду. Зима відчуває, що скоро їй доведеться поступитися весні, то вона і злиться: то морозом вдарить, то замете буревієм. Найгірше, коли після денної відлиги вдарить вночі мороз і відразу заморозить сніг зверху. Таку міцну кірку не розбити слабкими лапками, ані дзьобом.  Що ж робити ? Помирати від голодної смерті?
Ні!!! Тому що на допомогу пернатим друзям прийдемо ми -  малі першокласники. Діти  разом з батьками можемо їм допомогти. Адже у нашому навчальному закладі започаткована прекрасна  добра справа «зроби годівничку».
На уроках з природознавства діти познайомилися з прикладами  та порадами виготовлення годівнички. І ось, настав цей вирішальний день, коли щасливі діти принесли до класу цілі витвори мистецтва, які створили разом зі своїми батьками. З яким захопленням вони щебетали один поперед одного, розповідаючи про власну годівничку.
Запросивши батьків, бабусь сестричок 16 грудня, ми урочисто вийшли на подвір’я нашого НВК, для облаштування маленької їдальні .
Тож закликаємо всіх небайдужих: «Допомагайте маленьким пернатим друзям взимку! Не будьте байдужими! Робіть добрі справи!»

 

ПОДОРОЖ У ПРИРОДУ ВЗИМКУ

P1100668 P1100666 P1100665 P1100662 P1100659 P1100660

Зима - це казковий час року, який несе за собою відчуття радості, веселощів і очікування дива. Поети здатні не тільки побачити і відчути цю зимову нотку радості і захоплення, але і відобразити в прекрасних віршах.Відчуйте прихід святкових днів! Катання на санках,лижі, гра в сніжки, різдвяні свята, море подарунків та сюрпризів, все це чекаємо ми від зими. Дерева, накриті сніговою ковдрою, привертають увагу кожної людини. Казкову природу дарує нам зима. Для багатьох дітей ця улюблена пора року. Твори багатьох письменників  про зиму приносять радість і тепло кожному, хто прочитає їх. А настрій навіть у найхолодніші зимові дні завжди залишиться веселим і бадьорим.
Моя ялиночка
Ялиночко зеленая,
Ялиночко моя!
Яка ж бо ти гарнесенька,
Яка ж бо ти мала!
Тебе я навіть ручками
Навколо обійму
Снігу, білий сніжку
Снігу, білий сніжку!
Посипай доріжку!
Насип цілу гору
Біля цього двору.

 Тут дітки маленькі,
Гуляти раденькі,
У них голосочки,
Як срібні дзвіночки.

 Щоб переконатися про зміни та поспостерігати за живою і неживою природою взимку, 9 грудня першокласники вийшли на прогулянку. Ми поглибили уявлення про зміни в навколишньому середовищі, вчилися  виявляти взаємозв’язки  в природі, повторили правила поведінки серед природи, розвивали природничу допитливість, уміння спостерігати, виховували бережливе ставлення до природних багатств. Найбільше ми вчилися милуватися зимовою природою.

         Ось, така цікава прогулянка в нас вийшла!


P1100595
P1100609 P1100611 P1100613 P1100645 P1100647 P1100653

Ось, ми і дочекалися свята 6 грудня! Ох із нетерпінням хотілося прийняти участь у загальношкільному заході присвяченому «Дню Збройних сил України ».
Нарешті цей день настав і наші дівчатка привітали однокласників з «Днем хлопчиків », так ще по дитячому називають його першокласники.
Хлопчики  дуже уважно спостерігали за четвертокласниками, із цікавістю переймали досвід старших дітей. Дуже відповідально прийняли участь у змаганні підготовленому якраз для них.
І, звичайно, наші чарівні дівчатка подарували сюрпризи для кожного . Всі залишилися дуже задоволені і радісні.

  «Пам’яті загиблих, в ім’я живих»

P1100518 P1100522 P1100523 P1100524 P1100525 P1100526 P1100527 P1100528 P1100530 P1100532 P1100533 P1100534 P1100536 P1100537 P1100538 P1100539 P1100541

28 листопада  2014 року  у 1 класі був проведений урок мужності  «Пам’яті загиблих, в ім’я живих»
Виховний захід проводився, як класна година. Метою заходу було  розкрити та уточнити  такі поняття, як: патріот, герой, захисник, Батьківщина, Україна; розвивати почуття гідності та гордості українського народу; сприяти  любові до своєї Батьківщини.
Кожна людина любить те місце, де народилась і виросла, бо це батьківський край, він найрідніший, найдорожчий за все на світі і тому зветься – батьківщина. Так само, як мама і тато для кожного з вас найрідніші, так і Батьківщина рідний край, наша Україна – найдорожча і наймиліша. А в кожної людини є свій рідний куточок у великій державі. Ось всі такі рідні куточки і складаються у велику країну Україна!
І учні намалювали нашу Батьківщину.
Отже,  кожна людина любить свою Батьківщину, готова для неї все віддати, тільки б вона була вільною і мирною. Це основне для кожного. І ми досягли незалежності 23 роки тому. Це було 24 серпня 1991 року. Наша Батьківщина – вільна і незалежна Україна, мирна держава. А  тепер кожному з нас треба все зробити, щоб наша Україна була багатою і красивою.
А що можете зробити для України ви, діти, щоб стала вона ще кращою? (Любити її та гордитися, що ми є громадянами України)

Розучили вірш про Батьківщину.
Любіть Україну, як сонце любіть,
Вишневу свою Україну,
Красу її вічно живу і нову,
І мову її солов’їну.

Війна Страшна війна нашого сьогодення, пекуча рана, яка болить чи не в кожній родині в Україні. Воїни-переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, боронять  кожний клаптик рідної землі, до останнього подиху, до останньої краплі крові, і переможуть. Для України ціна тієї перемоги жахлива — мільйони людьких життів, зруйнована економіка. І сьогодні ми говоримо про війну, долі людей, які  обпалені нею.

Багато на нашій землі обелісків,
Вкарбовані в них золоті імена.
Вклонися, людино, низько-низько
–Це пам'ять, яку залишила війна!

Війна, але не згасає пам’ять про тих, хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів. Кожного дня весь український народ вшановує переможців. Разом з ними ми схиляємо  голови перед пам’яттю полеглих і безмежно вдячні живим учасникам війни, які  своїм життям та важкою працею здобувають  великий День Перемоги.


P1090462
P1090453


«Сірничок малий, а біда велика»

 P1100413 P1100436 P1100438 P1100443 P1100445 P1100462 P1100463 P1100464 P1100468 P1100469 P1100471 P1100472

У 1 класі Високобайрацького НВК 13 листопада  2014 року була проведена відкрита  виховна година  «Сірничок малий, а біда велика» в рамках  Тижня знань БЖ на тему «Вогнище це романтично – проте дуже небезпечно.»

Виховний захід проводився, як класна година. Метою заходу було  сформувати уявлення про умови  виникнення горіння та наслідки  пожежі,  правила особистої безпеки під час виникнення пожеж; розвивати вміння використовувати одержані знання в повсякденному житті; розвивати здатність орієнтуватися в загрозливих для життя ситуаціях, реально оцінювати небезпеку; розвивати спостережливість, сміливість, винахідливість, навички індивідуальної, колективної та групової роботи; спонукати до вироблення осмисленої особистісної позиції щодо виконання правил пожежної безпеки;   виховувати у  дітей відповідальність, обережність, вміння робити висновки і бути не байдужими до чужого горя.

До дітей завітав «Солом’яний бичок» , який розказав дітям про правила протипожежної безпеки. За допомогою вправи «Мікрофон» було перевірені знання  особистого життєвого досвіду першокласників. А за допомогою вправи «Очікування», «Асоціативний кущ», читання і обговорення казки «Про солом’яного бичка», діти навчилися головним причинам створення пожежонебезпечних ситуацій, за допомогою гри «Так чи ні» закріпили  навички правильного поводження з вогнем.

Класна година для учнів була цікава, діти уважно слухали, доповнювали урок своїми власними думками, розповідали протипожежні правила за допомогою власних малюнків.

Після класної години діти зрозуміли наскільки важливо зберегти здоров’я, попередивши створення пожежонебезпечної ситуації.

На думку класного керівника Корнети Н.М.мету, яку було поставлено вдалося реалізувати. Тому, що під час розповіді  та обговорення більшість учнів активно приймали участь у роботі. Після закінчення класної години діти були задоволені  проведеним виховним заходом . На згадку про класну годину першокласники  отримали « заборонні» знаки протипожежної безпеки, які самі створили.

День осені

P1100395 P1100396 P1100397P1100401 P1100403P1100409
P1100411

Осінь, осінь…
Ось і настала пора прекрасної пори – осені! Ця щедра і багата чарівниця дарує нам неймовірний урожай.
Сади багаті плодами. А на городі буяє різнобарв’я овочів.
До нашого НВК теж завітала гостя Осінь зі своїм святом. І ми прийняли активну участь. Представили сценку мініатюру з музичним оформленням української народної пісні «Ходить гарбуз по городі» на новий лад.
Нас вітали гучними оплесками! Дякуємо за підтримку маленьких аматорів.

Конкурс читців

P1100391P1100389  P1100392

Ось,  уже який рік поспіль у нашому НВК традиційно проходить конкурс читців поезій українських  письменників.
Від колективу  1 класу було представлено композицію Катерини Перелісної  «Золота осінь» , яку читала Коростієнко Анастасія.
Учениця дуже добре підготувалася і була  нагороджена грамотою перможця. Ось такі ми першокласники! Так тримати.

День ЦЗ


P1100331
P1100335 P1100350
16 жовтня в рамках тижня знань з цивільного захисту у першому класі була проведена класна година на тему «Захист людини в надзвичайних ситуаціях». Першокласники дуже уважно та серйозно слухали інформацію про надзвичайні ситуації. За допомогою гри в «Мікрофон» перевірили та поглибили свої знання з теми стихійні лиха та правила поведінки під час пожежі, повені та землетрусі. З великим захопленням ми виконали практичну роботу : навчилися одягати засоби індивідуального захисту - марлеві маски. Наприкінці класної години сфотографувалися на згадку.

Юні інспектори дорожнього руху
P1100296

Дуже необхідно в наш час знати,  поважати та виконувати правила дорожнього руху. Отож, 11 жовтня  в нашому начальному комплексі було проведено шкільний захід під назвою «Юні інспектори дорожнього руху». Ми ще малі «світлофорчики», але  дуже активно прийняли участь.  Це був наш  дебют, тому  ми і отримали 3 місце. Але ми не розчарувались, а будемо працювати наполегливіше, щоб займати гідні місця в наступних конкурсах.

Золота осінь
P1100277
P1100292 P1100293

Золота осінь
Ще недавно в небі синім
Пролітали журавлі.
А сьогодні в безгомінні
Ходить осінь по землі.

Ніби сонцем вщерть налиті
На гілках висять плоди,
У багрянім жовтім листі
Мріють веснами сади.

І від краю і до краю,
Від двора і до двора
Золотого урожаю
Знов до нас прийшла пора.

Ось і настала пора помилуватися чарівними вражаючими барвами прекрасної пори – осені! Разом,  на подвір’ї школи , ми вийшли помилуватися красою навколишньої природи. Мої першокласники із задоволенням розглядали навколишній світ, збирали листя та фантазували про дивовижну пору року. Звичайно ми зібрали осінні букети, які понесли в подарунок  своїм рідним.

Всесвітній День туризму

P1100030 P1100094 P1100120

Наприкінці вересня відзначається Всесвітній День туризму. Я разом з моїми першокласниками не могли не відчути смаку від пішої туристичної прогулянки на околиці нашого села та відвідати  казковий  ліс.

Незабутні враження залишилися від перетягування канату, змагання у конкурсі на швидкість закріплення туристичного спорядження і, звичайно, від прогулянок , рухливих ігор на свіжому повітрі. А винагородою для всіх була смачна туристична каша. Ось такі ми туристи.


IMG_8003

Перший урок у першому класі

1 вересня 2014 року розпочалося святковою лінійкою. особливо для першокласників. Щасливі, але не сміливі діти, з радістю влилися до шкільної родини. Після першого дзвоника, вчитель запросила дітей на перший урок «Україна – єдина країна».

Під час уроку за  допомогою вправи «Павутинка» ми познайомилися. А вправа «Долоньки» допомогла налаштуватися на роботу та надала емоційного настрою на урок.

На уроці діти дізналися про зміст таких понять як: Батьківщина, війна, розруха, захисник, герой, відважна людина, патріот. Дуже активно допомагали батьки у створенні колажу «Наша Батьківщина».  Наприкінці свята батьки побажали успіхів у навчанні, натхнення, наполегливості, здоров`я та мирного неба своїм дітям. А вправа «Мікрофон» перевірила знання учнів на уроці.

І, звичайно, яке свято без нагород? Діти отримали медаль про перший день у їхньому нелегкому, але щасливому шкільному житті.


123
234

Виховний захід був проведений  у 1 класі 11вересня  2014 року, у Високобайрацькому НВК.
Виховний захід проводився, як класна година. Метою заходу було  ознайомити дітей із правилами дорожнього руху; вчити користуватися правилами дорожнього руху ; повторити правила переходу вулиць; розвивати пам'ять, увагу, мислення; вміння орієнтуватись на вулицях міста. виховувати дбайливе ставлення до свого життя, культуру поводження на дорозі.
Класна година повністю відповідала віковим та індивідуальним особливостям учнів. Також цей захід відповідає проблематиці НВК.
До дітей завітав «Світлофор Моргайко», який розказав дітям про правила пішохіднргр переходу доріг у вулиць. За допомогою вправи «Мікрофон» було перевірені знання  особистого життєвого досвіду першокласників. І , звичайно, практичними вправами «Пішоходи і водії », діти закріпили навички правильного поводження на дорозі.
Класна година для учнів була цікава, вони уважно слухали, доповнювали урок своїми власними думками.
Після класної години діти зрозуміли наскільки важливо здоров’я серед інших цінностей людини та негативний вплив шкідливих звичок на самопочуття людини, що здоровя треба берегти змолоду.
Методика проведення класної години відповідала завданням навчально-виховного процесу, а також інтересам учнів і рівню їх розвитку.
На мою думку мету, яку було поставлено вдалося реалізувати. Тому, що під час розповіді деякі учні активно приймали участь у груповій роботі, ніби переживали як за самого себе. Після закінчення класної години діти були задоволені таким проведеним .


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *