Сторінка бібліотекаря Ткаченко В. М.

Програмка семінару шкільних бібліотекарів
Новый точечный рисунок Новый точечный рисунок1

Книжкова виставка семінар

З нагоди Міжнародного дня рідної мови у читальній залі  приміщення бібліотеки розгорнута книжкова виставка.
Рідна мова - це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, їхнім духовним надбанням. На виставці представлена література з історії письма, словники, літописи.
Запрошуємо всіх зацікавлених до читальної зали бібліотеки!

1

Не бійся заглядати у словник там пишний сад а не сумне провалля
Жвавий інтерес у учнів, особливо у середніх класів, викликала виставка «Ці книги знають все на світі». Шкільна бібліотека представила різноманітні словники, довідники, енциклопедії.
Великий довідник школяра 1- 2т.,М.Зубков Універсальний довідник українська мова,універсальний довідник (старшокласника,абітурієнта , студента).
Словники:  І.О.Василівна Словникова скарбничка 1-2ч.;Великий зведений орфографічний словник сучасної української лексики;С.А. Воробьева Російсько український словник соціально – економічної лексики; С.І.Головащук словник – довідник з правопису та словоживання;В.П.Жуков Школьный фразеологический словарь русского языка; Т.Киричок Український тлумачний словник електронних видань;В.М.Лесин Словник літературознавчих термінів;К.С. Прищепа Тематичний словник школяра;
Словники України: словник синонімів української мови,Російсько – український словник, сучасний словник – мінімум іншомовних слів;Словник іншомовних слів;та багато інших словників.
Енциклопедії: Серія «Я пізнаю світ» Географія,Кораблі,математика Рослини,Розвідка і шпигунство, Спорт,Свято різних народів, Фізика, Чудеса природи,
Популярна енциклопедія «Дітям про все на світі»1-2к. Енциклопедія моральності. Енциклопедія военная. Велика шкільна енциклопедія,Відкритий космос.. Популярна енциклопедія «Дивосвіт» повна ілюстрована енциклопедія «Світ рослин»  Енциклопедія «Про все на світі»

2

Бібліотечний урок «Дитячі енциклопедії, довідники, словники ».Робота із словниками

3

Знайомство 1го класу з правилами користування бібліотекою та розташуванням фонду бібліотеки.

4

Періодика :Безпека життєдіяльності, Барвінок, Виховна робота в школі, Вивчаємо українську мову та літературу, Все для вчителя. Дошкільне виховання Завуч,Інформаційний збірник МОНУ, Надзвичайна ситуація, Позакласний час,Початкова школа, Палітра  педагога,Стежка, Українська мова й література, Шкільна бібліотека, Шкільний бібліотекар;
Газети: Батьківський комітет.Долоньки, Журавлик ,Зоря,Кіровоградська правда,Народне слово.

5

Книжкова виставка до дня дорожнього руху: Якщо будеш  дорожні знаки вивчати, не треба буде  рятувати.
Орлов Ю.Б. Правила дорожнього руху, Рублях В.Е. Правила дорожнього руху,Репін Я.С. Дорожня абетка, Ізвекова правила дорожнього руху, В країні смугастого жезла,

6

Бібліотечний урок у початкових класах «Вогонь наш друг,вогонь наш ворог»

7

Най улюблене свято дітей Новий рік шкільна бібліотека пропонує на канікулах прочитати книги українських та зарубіжних письменників та ін.

Радимо прочитати

Микола Вороний . «Сніжинки»
Платон Воронько «Казка про рукавичку»/ Науменко В.Літературне читання 2 кл. ст..72
Ернест Теодор Амадей Гофман «Новорічний вечір».
Степан Жупанин  Наталчина пригода.
Любов Забашта. Вірші «Біле свято Зими»/ Науменко В.Літературне читання 2 кл. ст..
Наталя Забіла . Вірші «Зімові пісеньки, Перед новим роком, Снегуронька, Два морози».
Леся Пронь На крилах року. /Київ , АВІАЗ , 2013. Вірші «Зима», «Біліє снігом тиха ніч», «Сяє двір сніжинками».
Оповідання «Снігопад».
Казка «Вітер і тиша». Науменко В.Літературне читання 2 кл. ст..
Катерина Перелісна  Вірш «Змерз, Віхола» /Науменко В.Літературне читання 2 кл. ст. /К.: Генеза 2012. 160 с.: іл.
Казка «Снігурочка»,
Міхалков «Два морози» //1989р.
Олександр Олесь «Біг зайчик скакунець»/ Науменко В.Літературне читання 2 кл. ст..63

8

«Крок у професійне майбутнє» Ця книжкова виставка-порада допоможе при виборі професії школярам , надасть  адреси, де знаходяться учбові  заклади , ознайомить з новими навчальними посібниками з ЗНО та довідковою літературою, що допоможе скласти тести.  Виставка надає допомогу у пошуці книжок зі шкільної програми, знайомить абітурієнтів з новими надходженнями літератури у допомогу для вступу до ВНЗ.

9

14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва. Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам'яті українського народу. Виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в ХV-ХVІІ століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі. Козацтво завжди було символом невмирущості нашого народу, уособленням національного характеру, сили та мужності. Саме до цієї дати 13 жовтня бібліотекар  підготувала книжкову виставку  «Безсмертя козацької звитяги! За Україну! За її волю! За честь і славу! За народ!».

Сини Твоєї Батьківщини,
В них сила духу непоборна!
Козацтво - слава України,
Це гордість наша всенародна!

На книжковій виставці представлені книги, які розповідають про історію України, про козацьку епоху, яка надзвичайно багата подіями і героями. Серед них можна виділити найцікавіші:
До уваги відвідувачів була запропонована така література
Дорогами та стежками історії України.
Гриценко І. С.,Гомін віків
К. Липа , Військо Богдана Хмельницького.
Козацька абетка .
Коляда , Отаман  Сірко. Іван Мазепа.
С. Тельнюк Яром – долиною. Д.
Чумацький шлях.
Швець Переяславська рада.
Щербаківський Данило « Козак Мамай».
Яворницький Історія запорізьких козаків та іншої літератури про козачества.
Дітям  біля книжкової  виставки була проведена розповідь про Запорізьку січ звідки ж узялися козаки – запорожці? В літописі  1492р. уперше згадується про козаків.
Як одягалися козаки.    Яка була зброя?  Як козаки захищали Січ?
Всі книги, які представлені мають велике значення як для учнів та  вчителів,  всіх хто цікавиться історією України.
Після ознайомлення відвідувачів бібліотеки з книжковою виставкою їх було запрошено до читальної зали, де бібліотекар Валентина Миколаївна ознайомила всіх із інформаційним стендом «Подорож в історію».
Запрошуємо Вас шановні бажаючі відвідати нашу бібліотеку та ознайомитись з літературою та періодикою, яка допоможе Вам збагатити  свої знання.
Як говориться в прислів’ї: «Золото добувають із землі, а знання - з книжок».

 10

22 січня – День Соборності України та Свободи, свято створення незалежної Української Народної Республіки. Важливою подією на шляху до Соборності став Акт Злуки. 22 січня 1919 року на Софійському майдані Києва відбулося урочисте проголошення акта про об’єднання Західної Української Народної Республіки з Наддніпрянською Українською Народною Республікою в  єдину Народну Республіку
Грицак Я. Нарис історії України, Довідник з історії України,Сокіл А. Моя Україна,

11

Однією з необхідних умов перетворення України у справжню правову державу є підвищення рівня правової освіти населення, у першу чергу – молоді.  В сучасних умовах правове виховання здійснюється не тільки в учбових закладах, але й за їх межами, коли молодь бере участь в диспутах, бесідах – діалогах, тренінгах, годинах спілкування, під час яких пробуджується інтерес до права, приходить усвідомлення того, що право - це загальнолюдська цінність, без якої не може існувати жодне цивілізоване суспільство. Тому правова освіта та виховання, профілактика правопорушень серед підлітків постійно в центрі уваги класних керівників та шкільної  бібліотеки.
Для  популяризації літератури по праву в бібліотеці постійно організовуються тематичні виставки «Права людини і громадянина», «Закон один для всіх»,  «Знай свої права!»,  «Є право – значить є надія».
Гавриш С. Маленькі історії про великі істини,Запобігання торгівлі людьми та експлуатації дітей, Конституція Юридична енциклопедія 1 -6т., Конституція України, Конвенція ООН про права дитини, Права дитини .

12

До дня писемності та мови:
Артемчук І. Слово до слова – весела розмова, Дмитро Білоус  Безцінний скарб,Жовтобрюх М. А.Історія української мови, Коваль А.П. Життя і пригоди знайомих незнайомців, Кононенко В. Рідне слово, Русанівський В.М. Розцвітай же , слово, Сагач Г. М. Золотослів, Сучасна українська мова,
Утевська П. Невмирущі знаки, Чак Є.Д. Барви нашого слова.

1314

До дня голодомору: Білошапка В.Голодомор 1932-1933р Олександрійський вимір , Блєднов С. голодомор в Донбасі, Бондар В. Голоси із 33го Голодомор на Кіровоградщині, Засвіти свічку(буклет),  Самчук У. Марія,Національна книга пам’яті жертв голодомору,
«Здоров’я – це скарб, цінуй його». Ця книжкова виставка-застереження допомагає ознайомити читачів-школярів  та студентів з наслідками шкідливих звичок та застерегти від них.. Вона пропонує літературу про здоровий спосіб життя в повсякденні, народну медицину, медичні довідники, нові надходження, які можуть стати  стилем їхнього здорового способу життя.    "Книги, що читає весь світ" Допомогою у відборі книг для цієї виставки був список «200 кращих книг за версією BBC». Мета виставки – популяризація художніх світових шедеврів різних століть. Окрема полиця виділена для екранізованих бестселерів. Всі книги у вільному доступі і чекають на читачів.
Звичайно, це не всі книжкові виставки та тематичні полиці нашої бібліотеки, тож знаходьте час, щоб відвідати нас!

Ти рідно мово


1234

Радимо прочитати

Микола Вороний . «Сніжинки»

Платон Воронько «Казка про рукавичку»/ Науменко В.Літературне читання 2 кл. ст..72

Ернест Теодор Амадей Гофман «Новорічний вечір».

Степан Жупанин  Наталчина пригода.

Любов Забашта. Вірші «Біле свято Зими»/ Науменко В.Літературне читання 2 кл. ст..

Наталя Забіла . Вірші «Зімові пісеньки, Перед новим роком, Снігуронька, Два морози».

Леся Пронь На крилах року. /Київ , АВІАЗ , 2013. Вірші «Зима», «Біліє снігом тиха ніч», «Сяє двір сніжинками».

Оповідання «Снігопад».

Казка «Вітер і тиша». Науменко В.Літературне читання 2 кл. ст..

Катерина Перелісна  Вірш «Змерз, Віхола» /Науменко В.Літературне читання 2 кл. ст. /К.: Генеза 2012. 160 с.: іл.

Казка «Снігурочка»,

Михалков «Два морози» //1989р.

Олександр Олесь «Біг зайчик скакунець»/ Науменко В.Літературне читання 2 кл. ст..63


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *