Новини

Новини класу дивитись ТУТ!!!

«Світлофор нам всім моргає – до порядку закликає!»
 

Чому у світі трапляється так багато ДТП? Чому  учасники дорожнього руху, знаючи правила, не завжди їх дотримуються? Як уникнути небезпечних ситуацій на дорозі? На ці та інші питання намагалися знайти відповідь  здобувачі освіти 9 класу під час  інформаційного тренінгу «ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ УЧАСНИКІВ ДОРОЖНЬОГО РУХУ». Посилаючись на офіційні документи, зокрема на Закон України «Про дорожній рух» ( Розділ III. Права та обов’язки учасників дорожнього руху), учні підготували тематичні повідомлення, з’ясували, якою може бути відповідальність підлітка за порушення правил ДР, склали план опрацювання та вивчення деяких статей даного закону з подальшим виконанням тестових завдань за опрацьованим матеріалом:
понеділок-вівторок: Стаття 14. Учасники дорожнього руху,  Стаття 15. Основні положення щодо допуску до керування транспортними засобами
середа-четвер: Стаття 16. Основні права та обов’язки водія транспортного засобу, Стаття 17. Основні права і обов’язки пішохода
п’ятниця: Стаття 18. Основні обов’язки та права пасажира, Стаття 19. Основні права і обов’язки велосипедистів і погоничів тварин.
Під час перегляду навчального відео 9-класники ще раз підсумували вивчене, обговорили запропоновані ситуації, зробили відповідні висновки. У кінці заняття переглянули відеокліп до пісні гурту ТКМК «Правила руху».

Котиться, котиться млинець – зимі прийшов кінець

Масляна, масляна,
Маслечком промащена,
Приходь раненько,
Зустрінемо тебе добренько
Оладком, сиром, маслецем
Та рум’яним млинцем.
Масляна є одним з найстаріших свят слов’янських народів,  яке тісно пов’язане з язичницькими традиціями прощатися з короткими зимовими днями. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту,  а закінчується Прощеною неділею.
Не давайте суму жити,
Посміхайтесь повсякчас.
Для розваги і розради
Масляна – найкращий час!
Посміхнися недругу своєму
І пробач йому образи всі.
Буде радість в тебе і у мене
І добро залишиться в душі.

НЕ обірви свій шлях – насолоджуйся життям!

Здоров’я — це перша і найважливіша потреба людини, яка визначає його здібність до праці і забезпечує гармонійний розвиток особистості. Воно є найважливішою передумовою до пізнання оточуючого світу, до самоутвердження та щастя людини. Активне довге життя — це важлива складова людського фактору. Тож виховна година у 8 класі на тему «Не обірви свій шлях!» була спрямована саме на сприяння формуванню в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я та викорінення негативних звичок.
«Здоров’я — найцінніше, що ми маємо. Його не можна купити ні за які гроші» – таким було гасло проведеного заходу. Не забули також 8-класники і про те, що невід’ємною частиною здорового способу життя є високі моральні та етичні цінності людини. Будьмо здорові!

Україна – єдина!

Сьогодні, 22 січня, відзначається День Соборності України.
 В українському національному календарі ця дата посідає одне з провідних місць. Так, саме 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав – УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій, – в єдину соборну Українську державу. У тексті Акта Злуки утверджувалось: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) і Наддніпрянська Велика Україна. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».
Яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990. Мільйони тоді ще радянських українців узялись за руки від Києва до Львова. Відтоді в Україні «живі ланцюги» створювались неодноразово, символізуючи єдність українського народу.

ПРИЙШЛА ЗИМА І ЗНОВ… КУЛЬБАБКА ЗАЦВІЛА
НОВИЙ – 2020-ий!!!!

Цьогорічні новорічні свята – особливі. Традиційними ялинками, Сніжинками й Снігурками вже нікого не здивуєш, а от такого дива не пам’ятають навіть старожили нашого села. Розквітла ніжна весняна квітка кульбабка  – ось справжнє диво серед зими, своєрідний новорічний подарунок і нагадування про непередбачуваність матінки-природи.

Тиждень знань безпеки життєдіяльності
 

У рамках проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності «Про вогонь нам треба знати – ним не можна жартувати» у 8 класі був проведений усний журнал «Диму без вогню не буває». Метою заходу було перевірити рівень набутих учнями знань з пожежної безпеки та закріпити практичні навички дій у пожежонебезпечних ситуаціях. Також 8-класниками була виготовлена пам’ятка на тему «Пожежна безпека у побуті». 

Всі люблять спорт!!!

Усі добре знають, що спорт – це і здоров’я, і краса, і гарний настрій, і заряд енергії, і море позитиву… Тож у рамках Тижня фізкультури й спорту 8-класники стали учасниками загальношкільних змагань з футболу, рухливих ігор, веселих естафет. Під час олімпійського уроку на тему «Олімпійці, вперед!» учні ознайомилися з новими та цікавими видами спорту, дізналися про видатних спортсменів України та їх нелегкий шлях до «Олімпу».  А головне – усвідомили важливість активного способу життя для збереження фізичного та морального здоров’я.

Миу 8 класі
Ось і розпочався 2019-2020 навчальний рік!!!

Вересниться Вересень
айстрами, жоржинами,
журавлиним клекотом,
де-не-де ожиною.
Заграє до школярів
Листячком та росами,
І вітає усіх нас
Із початком осені.

“Екологія природи – екологія душі”

Таку назву мав перший урок нового 2019-2020 навчального року у 8 класі. З новими силами, енергійно та ініціативно розпочали учні навчання та разом з класним керівником пройшли «екологічною стежиною». Під час заходу діти дізналися чимало цікавих фактів про флору та фауну рідного краю, виявили знання деяких природоохоронних фактів та позмагалися у кмітливості та винахідливості. Усі етапи уроку перепліталися з рядками поезій українських письменників про красу та неповторність рідного краю. Як підсумок заняття діти зробили єдиний висновок: людина не вінець природи, а лише маленька і важлива її частинка.

День пам’яті та примирення — особлива дата для України та світу.

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів — переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України в Україні День пам’яті та примирення відзначається в Україні щороку 8 травня.
Усі заходи в цей день, який неправильно було б називати святковим, символізують перемогу над нацизмом, велич духу й мужність нашого народу.

«Зробимо життя безпечним»

Тиждень у 7 класі розпочався 15.04.2019 року із засідання круглого столу «Що ми знаємо про надзвичайні ситуації». Основним завданням заходу було перевірити якість засвоєння знань, набутих умінь та навичок з цивільної оборони. Здобувачі освіти мали змогу проявити вміння аналізувати, робити висновки, правильно і критично оцінювати поведінку в надзвичайних ситуаціях, а також вчинки товаришів, знаходити правильне рішення в небезпечних життєвих ситуаціях. Крім обговорення основних понять, було повторено та практично відпрацьовано особливості використання засобівіндивідуального      захисту      органів      дихання: фільтруючих протигазів, респіраторів, ватно-марлевих пов’язок. На підсумковому етапі заняття 7-класники уклали пам’ятку «Рекомендації щодо дій учнів та викладачів у разі оповіщення сигналу «Увага всім!»
Оскільки найулюбленішим відпочинком дорослих і дітей у весняно-літній період є відпочинок на воді, то з дітьми 15.04 була проведена бесіда «Правила поведінки на воді».  Окрім того, що вода – це чудодійний засіб оздоровлення, зміцнення й загартування  організму,  на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих. Для того, щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення необхідно дотримуватись певних правил. Отже, метою бесіди було закріпити правила поведінки дітей на воді у літній період, формувати вміння надавати першу долікарську допомогу потопаючому, виховувати почуття самозбереження.
До Дня цивільного захисту 17.04 здобувачі освіти 5-11 класів написали  тематичні диктанти «Що треба знати про надзвичайні ситуації» та «Лісові пожежі».
День цивільного захисту населення 19.04. пройшов насичено та пізнавально. Єдиний тематичний урок на тему «Допоможи собі сам» (надзвичайні ситуації та дії населення при надзвичайних ситуаціях) був спрямований на активізацію знань учнів про надзвичайні ситуації та їх види,  формування  навичок безпечної поведінки, виховання почуття відповідальності за власне життя та життя інших. У ході уроку були розглянуті та проаналізовані випадки НС у світі та на Кіровоградщині зокрема за березень-квітень 2019 року з метою максимально убезпечити своє життя.

День безпечного Інтернету

5 лютогот до Всесвітнього дня безпечного Інтернету учні 7, 9 класу взяли участь у практичному занятті на тему «Інтимне селфі: розвага чи небезпечний ризик». У ході заходу були опрацьовані такі поняття як секстинг, онлайн-грумінг, насилля, інформаційний слід, конфіденційність, злочин, боулінг, погрози тощо. Навчальне відео, презентація, діалог, обмін думками, обговорення проблемних питань та ситуацій – все це сприяло досягненню мети заходу: сформувати в учнів уявлення про актуальні ризики в Інтернеті, пов’язані з надсиланням власних інтимних фото. Учасники заняття опрацювали зміст буклетів «Діти та підлітки в онлайні: поради дітям та батькам», виробили алгоритм дій у разі вияву проявів даної проблеми. Як підсумок заняття діти отримали зображення логотипів дня безпечного Інтернету, щоб подарувати їх друзям, батькам, знайомим та поділитися з ними отриманою на заході інформацією.

Новий – 2019!!!

Цього року Новорічні свята радують гарною погодою, зимовими розвагами, створюють чудовий настрій. Учні 7 класу дуже старанно готувалися до Новорічного ранку: готували костюми, розігрували веселі сценки, навіть придумали танок.  Ось якими нас запам’ятає наша школа.
Весела Червона Шапочка (Дубіна Анна), сучасна Принцеса (Амбросімова Єлизавета), Королева Казок (Коростієнко Вікторія), справжня Лисиця Аліса (Яковлєва Валерія) та Кіт Базіліо (Озерний Едуард).

Ми бережемо пам’ять поколінь…

В історії бурхливого XX-го століття Голодомор 1932-33 років в Україні посідає особливе місце. Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом сталінської політичної системи проти мирних людей, проти українців як нації і, зокрема, проти селян як класу. Внаслідок чого зник не тільки численний прошарок заможних і незалежних від держави селян-підприємців, але й цілі покоління землеробського населення. Було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність.
Обов’язок нашого покоління – це увічнення пам’яті мільйонів людей, які стали жертвами цього геноциду в Україні та його наслідків, а також тих громадян, які пережили цю страшну трагедію в історії українського народу. Тому покладання колосків, запалення свічок пам’яті та інші заходи – це наша данина тим людям (молодим, старим, малим, ненародженим), які померли страшною голодною смертю. Адже Голодомор 1932-1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого тоталітарною владою терору голодом, тобто геноци

 Згадайте нас, бо ми колись жили.
Зроніть сльозу – і хай не гасне свічка,
Ми в цій землі житами проросли,
 Щоб голоду не знали люди вічно.

Дякуємо усім, хто розуміє і пам’ятає…

Тиждень БЖ «Мала іскра – великий вогонь!»

Вогонь – давній і корисний друг людини. Але якщо необережно поводитися із ним, він може стати найстрашнішим ворогом. Наслідком неправильної поведінки з вогнем є пожежі.  Тож з метою популяризації знань правил пожежної безпеки, прищеплення учням навичок обережної поведінки в довкіллі та свідомого ставлення до здоров’я, свого життя та життя оточуючих у 7 класі були проведені такі заходи:  усний журнал «Як уберегтися від пожежі», бесіда «Опіки», практичні поради «Правила користування обігрівачами», виготовлення пам’яток «Пожежна безпека». Дані форми роботи сприяли формуванню практичних навичок пожежної безпеки, умінь прогнозувати небезпечні ситуації, а в разі їх виникнення знаходити правильні рішення. Слід пам’ятати: якщо пожежа трапилася, то потрібно не панікувати, а обов’язково звернутися до рятувальної служби.

День учителя – 2018

День учителя у 2018 році в Україні традиційно відзначають у першу неділю жовтня – 7 жовтня. Зазвичай у цей день учні намагаються якнайкраще привітати свої вчителів у школах. Школярі висловлюють свою подяку за працю, знання і турботу. У нашій школі також не обійшлося без квітів, привітань, цікавих сценок та веселих пісень і танців. Учні 7 класу намалювали стінгазету, приготували сценку «Незвичайна педрада» та порадували присутніх танком «Вчителька». Задоволення отримали і вчителі, і діти.

Тим, хто пізнати добро допоміг,
Тим, хто відкрив для нас тайни доріг,
Тим, хто нам крила дарує щодня,
Тим, хто відкрив нам жагу пізнання
Тим, чия праця важка, непроста,
Тим, чиє слово добром пророста,
Тим, хто відкрив нам науки світання
Наші святкові і щирі вітання!

 

«Молодь – за безпеку дорожнього руху»

У рамках Тижня безпеки життєдіяльності «Молодь – за безпеку дорожнього руху» серед учнів була проведена інформаційно-просвітницька робота, направлена на формування моделі безпечної поведінки  учасників дорожнього руху, на вироблення культури управління транспортними засобами. Також учні мали змогу розширити знання про причини небезпечних ситуацій на дорогах,  закріпити знання про безпеку руху велосипедиста.ми. Під час уроку-вікторини «Правила дорожні знай – у біду не потрапляй» діти працювали в групах, вирішували ситуативні завдання, розгадували кросворди, складали пам’ятки «10 заповідей пішохода». І все це – заради збереження життя й здоров’я учасників дорожнього руху. Дотримуйтесь правил, бережіть своє життя!

Ми – у 7 класі!!!!

1 ВЕРЕСНЯ — День знань — особливе свято! Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись, відгукується на заклик першого дзвінка! У цей день від всієї душі хочеться побажати учням та вчителям успіхів у освітньому процесі та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження!
Перший урок в навчальному році — важлива подія як для усіх учнів, так і для  батьків та вчителів.
Тема першого уроку в 7 класі: В океані рідного народу

                                             Відкривай духовні острови (В.Симоненко) 

       Мета уроку: сприяти вихованню та розвитку ціннісного ставлення особистості до державності, суспільства та окремої людини. На уроці учні усвідомили, що ціннісне ставлення до кожної окремої людини передбачає соціальну відповідальність, чесність, терпимість до іншого, добросовісність, правдивість, вміння працювати в колективі, готовність допомагати та підтримувати. А ще діти дізналися цікаві факти з географії, історії, про видатних людей нашої держави. А головне – встигли погратися, обмінятися новими враженнями, поділитися гарним настроєм.

Свято Останнього дзвоника в 2018-му році
 

2018 року свято Останнього дзвоника відзначається 25 травня. Поки школярі молодшого віку готуються до літніх канікул, випускники готуються зробити крок у доросле життя. А ми просто раді теплому літу, веселим розвагам, новим враженням та відпочинку.

Останній дзвоник пролунав.
Він довгий час нам всім співав:
Він кликав на урок, з уроку,
І так було щодень, щороку.
Ми всіх вітаємо
І знаємо,
Що в вересневий добрий час
Він знов збере нас в 7 клас.

День пам’яті та примирення

8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі в Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.
         Утверджуючи традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі “не святкуємо, а вшановуємо”, учні Високобайрацького НВК згадали події  Другої Світової війни з акцентом на долях людей, які боролися проти нацизму. 

Історична довідка

8 травня 1945 року набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини. Ця дата дає можливість оцінити внесок Українського народу в перебіг і завершення Другої світової війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки для України, а також винести життєво важливі уроки для нашої держави сьогодні.
         Від 1 вересня 1939 року, коли нападом нацистської Німеччини на Польщу і бомбардуванням німецькою військовою авіацією Львова та інших міст війна розпочалася для Українию. З червня 1941 року після вторгнення військ Німеччини та її союзників на територію СРСР уся Україна стала ареною запеклих бойових дій. У складі військ Південно-Західного фронту українці становили до 50 % бійців. Загальна кількість осіб, мобілізованих за роки війни з України до радянських Збройних сил перевищує 6 мільйонів бійців. Кожний другий з них загинув, а кожний другий з тих, хто залишився живим, став інвалідом.
         Українці та вихідці з України перебували у військових з’єднаннях Польщі (120 тисяч), США (до 80 тисяч), Канади (до 45 тисяч). Крім того, до 5 тисяч українців захищали Францію у лавах Іноземного легіону. 
         Отже, історія кожного з українців та українок, які воювали в Червоній армії, УПА, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США – це історія мужності й самопосвяти в ім’я спільної перемоги над агресором.

«Знаєш сам – навчи іншого!»

У Високобайрацькому НВК з 12 по 16 лютого 2018 року проходив Тиждень БЖ «Найбільше багатство – здоров’я».  Метою проведення Тижня було  поліпшення якості навчально-виховної роботи з питань формування у школярів навиків особистої безпеки та захисту життя; формування у кожного учня активної життєвої позиції щодо власного життя та  безпеки, озброєння знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у школі,  формування навиків здорового способу життя, вироблення у дітей умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час пожежі.  
Діти добре засвоїли норми та правила безпеки. Підтвердженням цьому став конкурс дружин юних пожежників. У цьому конкурсі взяли участь діти молодшого, середнього і старшого шкільного віку.
Команда учнів 6 класу«Фенікс» виборола почесне І місце.  А все завдяки злагодженій роботі, командному духу, відповідальності кожного учасника, інтелектуальним та організаторським здібностям капітана (Яковлєвої Валерії), а головне – міцним знанням правил пожежної безпеки.

З Новим – 2018-им!

Нарешті діти дочекалися веселих, чарівних і загадкових Новорічних свят, а головне – зимових канікул. І нехай у цьому році природа готує нам непередбачувані сюрпризи (замість тріскучих морозів – за вікном +5, замість снігу – дощі, а замість сніговиків виростають … проліски),  все одно настрій у всіх – НОВОРІЧНИЙ. Цікаво й гамірно було на шкільному Новорічному ранку. Ох і повеселилися тут перша красуня-відьма, призерка перегонів на мітлах Солоха (Лєра Яковлєва) та її «рогатенький асистент» (у ролі чорта – Едік Озерний)! А самозакохана Оксана (Аня Дубіна) так увійшла в образ, що замість черевичків, які носить сама цариця, отримала від розгніваного Вакули (Даня Кармазін) звичайнісінький валянок! Неперевершеною була наша Баба Яга (Віка Коростієнко), яка прийшла позмагатися за перший приз – Кришталевий черевичок. Та, як у чарівній казці, з’явився Принц на білому коні  (Нікіта Нікітенко) і кришталевий черевичок дістався, звичайно ж, скромній Попелюшці (Ліза Амбросімова). Ведучою цього дійства була Саша Вєхтєва. А ще дівчатка подарували всім чудові новорічні пісні.

Неначе в казці, добрим дивом
Хай Новий рік у дім ввійде,
Щоб цілий рік жилось щасливо
І завжди малося усе!
Хай рік Новий, Різдво Христове,
Вам подарують дні казкові,
Мов чистий сніг,
Що землю гріє,
Хай зігріває Вас надія.

Міс Осінь – 2017!

У п’ятницю, 17 листопада, у Високобайрацькому НВК відбувся конкурс «Міс Осінь» серед дівчаток 5 – 9 класів.  Усі шестеро учасниць були чарівними та достойними перемоги. Конкурсантки представили свої таланти, показали творчі вміння, інтелектуальні здібності.  Компетентне журі оцінило старання дівчат, адже кожна з них стала переможницею в певній номінації. Та найелегантнішими, найчарівнішими, найромантичнішими, безперечно, були наші Коростієнко  Вікторія та Дубіна Анна, які здобули  титули «Міс Симпатія» та «Міс Чарівність». Вітаємо!  Ви – кращі!

Осінні фантазії

Осінь – чудова пора року. Різнобарв’я садів, мальовничість степів, чарівність парків та алей, задумливість осіннього неба – все це навіює особливий настрій та мрійливі думки. А ще окрилює на неймовірні польоти фантазії. Учні 6 класу залюбки взяли участь у конкурсі-виставці «Овочево-фруктовий бал». Природна краса й досконалість плюс дитяча фантазія й винахідливість – і ось вам неймовірні витвори: «Зайчатко», «Осінній букет», «Панна Осінь», «Морквяно-бурякові квіти » ….

«Всім пожежам на землі дружно скажемо ми: «НІ!»»

Тиждень  протипожежної безпеки (06.11 – 10.11) у 6 класі розпочався інформаційною годиною «Становлення пожежної охорони міста Єлисаветграда». Тут учні мали змогу ознайомитися з історією створення пожежної служби, особливостями перших пожежних екіпажів та пристроїв для гасіння пожеж. Учні дійшли висновку, що професія рятувальника була і є найнеобхіднішою та найпрестижнішою у світі. Також шестикласники взяли участь у загальношкільному конкурсі стіннівок, виготовивши колаж «Рятівник».

День учителя
 

Шановні вчителі! Вітаємо Вас з професійним святом!

Ми хочемо вас привітати
У цей жовтневий світлий день.
Тепла і сонця побажати
Щоб радував вас кожен день.
Бажаєм здоров’я, добра, довголіття.
Хай вистачить щастя на ціле століття.
Хай скрізь буде лад – на роботі, в сім’ї,
І радість на серці, і хліб на столі.
Хай сміхом й веселістю повниться хата,
Родина хай буде здорова й багата.
І мрій, і бажань, і наснагу творити,
Щоб серцю хотілося жити й любити.
Хай учні шанують, повагу дарують.
А злагода й мир у житті хай панують.

З нагоди Дня вчителя учні 6 класу взяли участь у святковому концерті. Амбросімова Ліза подарувала всім гарний настрій пісенькою «Сумувать не треба». Яковлєва Валерія стала учасником сучасної хореографічної композиції. А Кармазін Данило, Дубіна Анна, Озерний Едуард, Вєхтєва Олександра представили жартівливу сценку «Чи варто бути вчителем?».
Дорогі вчителі, дякуємо Вам за невтомну працю і за знання, які Ви нам щедро даруєте.

Вже укрилось колосся скиртами,
Пух пташати зробивсь крилом.
Тільки вчитель зостався вчителем,
Як лишилось добро добром.
Тільки крони дерев, як п’яльці,
Напинають гучну блакить…
Дошка… Вчитель… У  крейді пальці…
Шостий клас мій… Спинися, мить!

21 вересня – Міжнародний День миру


Це свято встановлено в Україні на підтвердження відданості України ідеалам миру та підтримання рішення Генеральної Асамблеї ООН. У сучасному світі мир – це найбільша цінність та мрія.
Ми, учні 6 класу, закликаємо увесь світ: «Люди, цінуйте блакить мирного неба, спокій своїх матерів, затишок рідної оселі, різнобарв’я навколишнього світу». А ці паперові голуби нехай єднають нас у єдиній меті – жити у мирному суспільстві.

Хай літають в небі журавлі,
колоски видзвонюють налиті,
ми за те, щоб мир був на землі
для усіх людей на всьому світі.

    

 «Ми – за безпеку руху»

В рамках Тижня БЖ «Ми – за безпеку руху» в 6 класі був проведений усний журнал-вікторина «Стосується кожного!» Метою заходу було поглибити знання учнів з правил дорожнього руху; продовжити формування уяви школярів про безпеку дорожнього руху під час пересування вулицями та дорогами; закріпити навички виконання основних правил руху з метою попередження дитячого травматизму. Адже за статистикою, приблизно три чверті всіх ДТП з участю дітей відбуваються як результат їх непродуманих дій. Отож, щоб попередити непродумані дії учнів на дорогах, щоб не допустити ріст ДТП з участю дітей навчання правилам дорожнього руху стало частиною учбово-виховної роботи школи.
                6-класники підготували повідомлення, розв’язали ситуативні завдання, підготували пам’ятку для учнів «Безпека дорожнього руху», виготовили стіннівку «Червоний, жовтий, зелений». Маємо надію, що здобуті на заході знання допоможуть дітям вчасно й правильно зорієнтуватися в різних життєвих ситуаціях.      

О Спорт!

Несеш ти радість, щастя й мир,
Немов ріка — весняні води.
Під покривалом твоїх крил
Племена дружать і народи.
На ґрунті дружби і змагань
Фонтаном б’ють джерела чисті.
І п’ють ту воду без вагань,
І немічні і мускулисті.
То ж на вустах твоє ім’я
У місті, в домі і в наметі.
О Спорт! Ти — мир і надбання
Усіх народів на планеті!

Привіт юним футболістам, плавцям, атлетам і всім любителям спортивних занять! Цього року 9 вересня  Україна святкує День фізичної культури і спорту. Якщо ви в захваті від рухливих ігор, змагань, обожнюєте активний відпочинок та не уявляєте свого життя без щоденних наполегливих тренувань, приєднуйтесь до нас! Адже 6-класники активно готувалися до Олімпійського уроку та Дня фізкультури і спорту. А спорт – це здоров’я, натхнення, успіх і чудовий настрій.
На Олімпійському уроці «Швидше, вище, сильніше» учні повторили відомості про олімпійські види спорту, відгадували загадки про спорт та здоров’я, добирали прислів’я та приказки про фізкультуру та спорт. Цікавими були повідомлення учнів про наших співвітчизників-олімпійських чемпіонів та про нові види спорту, що претендують стати олімпійськими (авіаційний спорт, американський футбол, бейсбол / софтбол, гра в кулі, боулінг, бридж, шахи, танцювальний спорт, флорбол, фрісбі, карате, корфбол, нетбол, орієнтування, поло, ракетбол, роллер-спорт, скелелазіння, сквош, сумо, серфінг, перетягування каната, підводний спорт, водні лижі, ушу, снукер).  

 

П`ять кілець Олімпіади
 Різний колір мають,
 І частини світу в спорті,
 В мирі поєднають.

Нам відомо – це чудово,
 Коли ти і ми здорові.
 Тільки треба знати,
 Як здоровим стати.
 Є один рецепт у світі –
 Він усім підходить дітям :
 Якщо будем спорт любити,
 Зможем років сто прожити

 

Ми – у 6 класі

Вересень щедро сонцем зігрітий.
В школу повсюди сходяться діти.
Квіти барвисті в них у руках,
Вогники щастя ясніють в очах.
В кожного радісна усмішка сяє.
Дзвоником першим
їх школа вітає.

Тема першого уроку 2017-2018 навчального року: «Україна на карті Європи»

Прийде осінь, закурличе
Журавлями в ранній час,
І дзвінок мене покличе
Вже у шостий клас.

 

 

За тиждень – Великдень!

Великдень – одне з найбільших й найшанованіших після Різдва християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа. У давнину Великдень вважався святом бога Сонця Ярила. Звичай пекти паски та фарбувати яйця виник також дуже давно. 
Учні 5 класу не просто долучилися до давньої традиції писанкарства, а ніби здійснили подорож у минуле. Майстер-клас з розпису великодніх писанок виявився настільки захопливим, що усі навіть не помітили, як за допомогою писачків, воску, фарби  та свічок звичайне яйце перетворилося на чарівну писанку. Є в цьому щось  магічне…
Історія писанок як символу весняного відродження природи сягає у далеке минуле і пов’язана з ритуалом весняного відродження на землі. Перетворювати звичайне куряче яйце на чарівну писанку за старих часів уміла кожна слов’янська жінка. Хранителька домашнього вогнища повинна була з року в рік «оновлювати світ». Для цієї святої справи їй, окрім яєць, потрібні були: непочата вода, непочатий вогонь, нові горщики, нова полотняна серветка, бджолиний віск, свічка, фарби, розламана надвоє кісточка-вилка, узята з півнячих грудок. Фарби добували з пелюсток квітів, кори, коріння і листя дерев. Узор майстрині не вигадували, а списували з торішніх писанок – з року в рік, від бабусь-прабабусь. А до предметів, причетних до приготування писанок, ніхто, окрім самої господині, не смів навіть торкатися.
Кожна писанка – це ніби маленький світ. Тут і небо із зорями, і вода з рибами, і дерево життя з оленями й птахами, і засіяне поле, жовті, червоні, жовтогарячі кружальця, багатокутні зірки на писанці — зображення Сонця. Хвилі означають воду. Ще зображують листя — дубове або вишневе. Малюють півників, козликів, пташок, рибок, метеликів, бджілок. Звичай розфарбовувати яйця не є тільки український. Цей звичай відомий усім європейським народам. і трибанні церкви – усе це вималюване у певному порядку для того, аби підтримати лад та рівновагу у нашому світі.
Так писали писанки наші далекі предки, наші прабабусі. Ця традиція нараховує вже близько 8 тисяч років. Звичайно ж, з часом правила писання спростилися. Вода проста, кип’ячена, писанок – спеціально виготовлений у вигляді невеликої металевої воронки, а фарби беруться як «від Бога, так і від людей». Але традиція проминула всі труднощі і змогла вижити й донині.
Мудрі люди кажуть: “У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки”. Розписуйте писанки – примножуйте любов!

Прийшов Наум – пора братися за ум!

«Наум, Наум, наведи нас на ум», – просили учні 5, 6 класів під час проведення пізнавально-конкурсної програми «Прийшов Наум – пора братися за ум». Адже за народним календа­рем 14 грудня – день святого Про­рока Наума (Наума – грамотника). Згідно з віруванням наших пра­щурів, Наум – покровитель розуму, знань і доброчинства. Ось чому в давні часи саме цього дня ( за старим стилем – 1 грудня) і розпочинався навчальний процес у школі. Чому ж саме цього дня діти йшли до школи? По-пер­ше, до цього часу закінчува­лися сільськогосподарські роботи, а по-друге, селяни вважали: якщо на святого Наума розпочати нав­чання, то дитина краще засвою­ватиме науку, а відтак набереться ума-розуму. Із цього приводу казали: «Пророк Наум наведе на ум» чи «Батько Наум наведе на ум». Тоді ж з’явилося ще одне прислів’я: «Прийшов Наум – пора братися за ум». 
Під час проведення заходу діти ознайомилися з історією освіти від найдавніших, язичницьких, часів до наших днів. Показали свої знання з різних галузей у конкурсній програмі (вікторина, загадки, ребуси), ознайомилися з народними передбаченнями, віруваннями та взяли участь у іграх-розвагах.

Цікаво! Всі знають казку про Колобка. Глибокого змісту вона набуває тоді, коли розглядати її як міф: давнє уявлення наших предків про світобудову. Колобок – це не печиво у прямому значенні, а небесне світило-Місяць, який проходить шлях по Перуновому  шляху (по небу) і «втрачає» частинку свого боку (убуває), а звірі – це давні назви сузір’їв, які «відкушують» цю частинку, ну а Лисиця – з’їдає повністю, і тоді народжується новий Місяць. Перечитайте народні  казки заново !

Наказ Наума Грамотника

 

1. Указане тобі вчителем місце бережи, чужого місця не займай і товаришів своїх не утісняй.
2. Книги ваші в добрі зберігайте. Хто книгу не береже, той своєї душі не стереже.
3. Під час учіння їсти не можна, а то заїси вивчене.
4. Закінчив учити, книгу закрий, а то все забудеш.
5. Памятайте: не соромно не знати, а соромно не вчитися.
6. Вставай рано, вразумляйся здраво!
7. Почитай учителя як родителя.

 

Як ми калиту кусали

Наша калита рум’яна та ясна,
На весь світ прекрасна!
 З калитою! З калитою золотою,
З пресвітлим святом Андрія!
Одним iз свят, яке завжди відзначали нaшi батьки, діди, прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді, — день Андрія. Це свято відзначається 13 грудня. Має воно дуже багато символічного, таємничого, цікавого, що пов’язує покоління, передаючи нащадкам неоціненні скарби нашого народу.
Грудень – це найзагадковіший місяць. Грудневі вечори найдовші в році… Але саме в грудні вони й починають уриватися.  Цього вечора дівчата випікають ритуальне печиво, яке називається калита.  Має воно круглу форму, з зубчиками-промінцями. Одним словом, символізує зірку-сонце. Посередині воно має виріз для того, щоб можна було почепити його стрічкою до сволока. Після цього починалася найголовніша розвага: найвідважніші учасники намагалися дістати калиту, але не рукою, а, підскочивши, мали відкусити шмат калити. Усі ж інші як могли заважали йому це зробити: смішили, розгойдували калиту, стримували за одяг.
 Хто калити надкусить,
Той щасливим бути мусить.
Нумо, хлопці і дівчата,
Будем калиту кусати!
Якщо вдавалося розсмішити хлопця до того, як він відкусить калити, його вимазували сажею, а на його місці вже був інший парубок, який намагався здійснити те ж саме.
Калита символізує сонце, яке цими днями убуває, вмирає, а на його місці народжується нове. То ж той, хто відкусить найбільший шмат, матиме достаток і прибуток протягом всього нового року.
Отож, і ми вирішили не відставати: і народні звичаї вшанували, і гарно розважилися, і на майбутнє загадали, і калиту… з’їли!

До 83-ої  річниці Голодомору в Україні 1932-1933 років
2016-11-25-10-15-45 2016-11-25-10-18-13 2016-11-25-13-26-50 2016-11-25-13-26-57 2016-11-25-13-27-34 2016-11-25-13-28-52

 Пекельні цифри та слова,
у серці б’ють, неначе молот.
Рік тридцять третій…
Голод…Голод…
У люті сталінській страшній
Тінь смерті шастала по стінах,
Сім мільйонів (Боже мій!)
Не долічила Україна.

Виховна година «1933-ій рік у долі України», яка була проведена у 5 класі, висвітлювала події, що відбувались у 30-роках XX століття, а саме голоду 1932-1933 років, які отримали назву голодомор. Уже 83 роки спливло з тих страшних подій, але душі українців і сьогодні ятрять моторошні незаперечні факти:

  • Голодомор в Україні тривав 17 місяців (з квітня 1932 року по листопад 1933 року).
  • За різними даними, загинули від 4 до 7 млн. осіб.
  • Навесні 1933-го від голоду вмирали 17 людей щохвилини, 1000 – щогодини, майже   25 тисяч – щодня.
  • Голод 1932-ЗЗ рр. був штучним, оскільки того року в Україні був непоганий врожай, але влада СРСР різко підвищила плани заготівлі хліба. За невиконання плану  конфісковували продукти.
  • 23 січня 1933 р. Директивою ЦК ВКП (б) і РНК  СРСР українським селянам  заборонили покидати місця проживання.
  • Інформацію про голодомор 1932-33 років ретельно приховували, ув’язнюючи людей, які намагалися її поширю­вати.

Під кінець 1932  та на початку 1933 року селянство вже не мало ніяких харчів, а спеціальні загони забирали не лише останнє зерно, але й хліб, крупу, квасолю, картоплю, горох, насіння для сівби, навіть насіння квітів.   За переказами односельчан, голодуючі сім’ї їли кукурудзяні качани, стебла, просяне лушпиння, стручки акації, сушену солому, трави, гнилі овочі, а також м’ясо домашніх тварин і дохлих коней. А тисячі пудів хліба пріли, гнили на залізничних станціях та елеваторах під пильною охороною міліції.

Їж, сину, хліб, та пам`ятай, що в ньому
Саме життя закладено людей.
І сонце українське, й звуки грому,
Мозольний труд і посмішка очей.
Їж, доню, хліб і не кидай додолу,
А підніми, коли не там лежить.
А як сідаєш, сину, мій до столу,
То пам`ятай, що хліб – це значить жить.

Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, однією печаллю, однією надією. Адже й нині живе у пам’яті народу прокляття тим, хто збиткувався над його долею і жит­тям. Ніколи не пізно покаятися і стати на шлях істини і любові, бо голоси мучеників із тридцять тре­тього, що померли насильницькою жахливою смертю, волають до на­ших сердець і розуму, щоб сказати пекуче слово правди.
Тому ми сьогодні згадуємо цю трагічну сторінку історії українсь­кого народу та даємо обіцянку пе­редати знане прийдешнім, щоб світла пам’ять спокутувала неспра­ведливе замовчування минулого.

 Дмитро Білоус «Ти кажеш, не було голодомору?»
Ти кажеш, не було голодомору?
І не було голодного села?
А бачив ти в селі пусту комору,
З якої зерно вимели до тла?
Як навіть вариво виймали з печі
І забирали прямо із горшків,
Окрайці виривали з рук малечі
І з торбинок нужденних стариків?
Ти кажеш, не було голодомору?
Чому ж тоді, як був і урожай,
Усе суціль викачували з двору,-
Греби, нічого людям не лишай!
Я бачив сам у ту зловісну пору
І пухлих, і померлих на шляхах.
І досі ще стоять мені в очах…
А кажеш – не було голодомору!

Осінь – чудова пора!

%d0%be%d1%81%d1%96%d0%bd%d1%8c-2 %d0%be%d1%81%d1%96%d0%bd%d1%8c-3 %d0%be%d1%81%d1%96%d0%bd%d1%8c-4 %d0%be%d1%81%d1%96%d0%bd%d1%8c

Цього року вона подарувала нам тепло бабиного літа, пишне різнобарв’я дерев, чарівну глибінь бездонного неба. А головне – море незабутніх вражень від спілкування з природою!

Місячник бібліотек
%d0%b1%d1%96%d0%b1%d0%bb%d1%96%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%ba%d0%b0-2 %d0%b1%d1%96%d0%b1%d0%bb%d1%96%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%ba%d0%b0

Цікаво й насичено пройшов у школі місячник біблітек. Учні 5 класу виготовили стіннівку «Осіннні настрої» та взяли активну участь у конкурсі читців творів  українських письменників. Поезії читали Вєхтєва Олександра, Яковлєва Валерія, Амросімова Єлизавета, Дубина Анна. Кармазін Данило отримав грамоту за краще прочитання вірша «Восени». 

День учителя
%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%8c-%d1%83%d1%87%d0%b8%d1%82-2 %d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%8c-%d1%83%d1%87%d0%b8%d1%82-3 %d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%8c-%d1%83%d1%87%d0%b8%d1%82

Пятикласники привітали вчителів з професійним святом. Як же хочеться кожному учневі хоч на мить опинитися на місці вчителя. Ось про це була інсценізація «Мрії збуваються». В головній ролі – Озерний Едуард.

День самоврядування
%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%8c-%d1%81%d0%b0%d0%bc%d0%be%d0%b2%d1%80%d1%8f%d0%b4%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f-2 %d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%8c-%d1%81%d0%b0%d0%bc%d0%be%d0%b2%d1%80%d1%8f%d0%b4%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f-3 %d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%8c-%d1%81%d0%b0%d0%bc%d0%be%d0%b2%d1%80%d1%8f%d0%b4%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f

День самоврядування у Високобайрацькому НВК. Урок української мови проводить учениця 5 класу Дубина Анна. Учитель –  вимоглива і строга. Учні – старанні та слухняні.

Зустріч з волонтерами
%d0%b0%d1%82%d0%be-2 %d0%b0%d1%82%d0%be-3 %d0%b0%d1%82%d0%be

13 жовтня учні школи мали нагоду в дружній невимушеній обстановці поспілкуватися з волонтерами, які працюють у зоні АТО, обмінятися подарунками та теплими привітаннями. А головне – випробувати міцність бойових обладунків. Дубина Анна переконалася: така каска витримає будь-який натиск. А Кармазіна Едуарда більше зацікавила зброя.

Привітання з нагоди Дня вчителя
img_6486 img_6490 img_6493 img_6507

Прощай, прощай, 4 клас!

  Швидко  промайнули 4 роки навчання в початковій школі. І ось наші четвертокласники закінчили першу ступінь навчання – початкову школу. Сьогодні  радісне свято : діти подорослішали, змужніли, навчилися всім шкільним премудростям, перейшли на інший ступінь навчання. Але і сумно , адже в класній кімнаті не лунатиме більше їхній веселий сміх.  Інші учні займуть їхні місця. Але життя триває. Все нове завжди цікаве. Тож хай вас чекають нові сходинки знань, нові враження, нові здобутки.

Хай вам сонечко сміється,
І наука хай дається.
Хай щастить вам, діти, всюди!
Хай ростуть з вас гарні люди!
У ДОБРУ ПУТЬ, ДО НОВИХ ЗНАНЬ!
       

Перше випробування

Ось і підходить до кінця навчальний рік. Нашим четвертокласникам випало пройти  перше складне випробування – здача Державної підсумкової атестації з літературного читання. І з цим завданням вони достойно справились!
Отож бажаю і надалі не знижувати темп!  А працювати ще краще!!!

IMG_5739 IMG_5740 IMG_5741IMG_5743 (1)

Цивільний захист – це не жарти, треба всім про нього знати

В наш складний час потрібно бути готовим до різних надзвичайних ситуацій. Саме таку підготовку і отримували учні 4 класу на класній годині в межах тижня, присвяченого цивільному захисту. На класній годині школярі познайомились з правилами поводження в надзвичайних ситуаціях, з діями населення під час евакуації, з способами захисту органів дихання. Та найбільше сподобались школярам практичні вправи: захист органів дихання за допомогою пов’язки та за допомогою респіратора. А на змаганнях з цивільного захисту ще й побачили, як одягається протигаз.

Хотілося б , щоб знання отримані на класній годині не знадобились учням.
Хай тільки мир і спокій панують на планеті ЗЕМЛЯ!!!
IMG_5698 IMG_5699 IMG_5700 IMG_5703

Залежність здоров’я сучасних жителів України від екологічних катастроф

В рамках тижня з цивільного захисту в 4 класі пройшов урок з валеології , на якому учні розглядали вплив екологічного стану природи на життя та здоров’я людей. Під час уроку школярі ознайомилися з екологічною катастрофою 1986 року – аварією на ЧАЕС, та її наслідками, запалили свічку пам’яті, вшанувавши загиблих ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

IMG_5696 IMG_5694 IMG_5693 IMG_5695

Гарно вмієм ми читати, але любимо ще й грати

Хто з нас не знає творів Т.Г. Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка? Багато мудрого дізнаємось ми з казок Франка і Лесі Українки, красивою і мальовничою постає перед нами краса української землі у творах Т.Г. Шевченка. Надовго запам’ятовують діти твори , коли не тільки їх читають, а ще й інсценізують. Так учні 4 класу на уроках літературного читання здійснювали театральне дійство на основі казки Лесі Українки «Біда навчить» .Але найцікавішим було для школярів розігрувати «суд над Лисичкою» на основі казки Івана Франка «Лисичка – кума». Тут був і  справедливий суддя, і невгамовний адвокат, який так гарно працював, що Вовк ледве сам не лишився винним у тому, що Лисичка поласувала всім медком. Але завдяки свідкам: маленькій Мишці та Їжачку – хитрячку справедливість перемогла і Лисичці суддя виніс вирок : «Безкоштовно обробити Вовчику весь город!» На уроці діти не тільки вчилися читати, давати характеристику головним героям, але й доводити власну думку, будувати чіткі та послідовні твердження і, звичайно ж, знайомились з різними професіями.

IMG_5674 IMG_5675 IMG_5676 IMG_5677 IMG_5678 IMG_5679 IMG_5681

Міс школярка

Напередодні Міжнародного жіночого дня  у Високобайрацькому НВК пройшло свято весни, краси, дівчаток «Міс школярка» . П’ятеро красунь – четвертокласниць змагалися в різних конкурсах, виборюючи почесне звання. Спочатку дівчатка змагалися в конкурсі «Самореклама». Веселими піснями порадували всіх присутніх юні конкурсантки. А як завзято вони танцювали та демонстрували моделі одягу. Не залишилися осторонь і учениці 2 та 3 класу. Для них теж були проведені конкурси. В дарунок дівчаткам звучала весела пісня у виконанні Озерного Едіка.  На святі не було переможців та переможених. Всі дівчатка були прекрасні, талановиті, творчі, елегантні.

Звання «Міс грація» отримала Яковлєва Валерія.
«Міс талант»   – Коростієнко Вікторія.
«Міс весела нотка» – Амбросімова Єлизавета.
«Міс елегантність» – Дубіна Анна.
«Міс талант» – Вєхтєва Олександра.

Тож будьте завжди такими веселими, талановитими, гарними, щирими! Хай вам щастить у житті, юні наші красуні!

IMG_5603 IMG_5604 IMG_5605 IMG_5606 IMG_5607 IMG_5608 IMG_5650 IMG_5651 IMG_5653 IMG_5655

 

Як ми гарно працювали, про здоров’я інших дбали.

Після цікавої класної години про здоров’я, вирішили учні 4 класу поділитися своїми знаннями з іншими. Та не просто поділитися, а виготовити закладини до підручників, дивлячись на які, школярі захотіли б займатися різними видами сорту. Адже тут є зображення зимових і літніх розваг, різновиди ігор на свіжому повітрі. Закладинки будуть не тільки берегти підручники і дбати про їхнє «здоров’я», а й ,сподіваємось, спонукатимуть дітей займатися спортом.

IMG_5570 IMG_5593 IMG_5592 IMG_5596 IMG_5595 IMG_5597

  Здоров’я мати, вік біди не знати!

В межах тижня здоров’я  з учнями 4 класу була проведена класна година на тему: Здоров’я мати, вік біди не знати.
Розпочалася класна година цікавою подорожжю в Країну здоров’я. Діти із задоволенням згадували прислів’я про здоров’я, тим самим прикрашаючи диво країну. А скільки захоплення було у школяриків під час зустрічі з майбутніми лікарями, які розповіли про значення постави для школярів та перевірили поставу у своїх однокласників. Діти створювали квітку здоров’я,пригадуючи при цьому правила дбайливого ставлення до свого здоров’я. А скільки захоплення викликала гра «Пантоміма», коли учні виборювали звання кращого міма?      На кінець класної години учні вирішили, що здоров’я – найдорожчий скарб, який потрібно берегти змолоду.

IMG_5538 IMG_5539 IMG_5543 IMG_5544

Новий рік іде до нас, зустрічати його час!

   Весело й цікаво пройшло Новорічне свято у Високобайрацькому НВК. Четвертокласники підготували гарні новорічні  костюми. Кого тут тільки не було: весела баба Яга ї її дружок – Кощій Безсмертний, Попелюшка та Фея, Снігова королева та хитра лисичка! Веселими танцями та завзятими іграми супроводжувалось свято. А наприкінці свята всі діти отримали солодкі подарунки від спонсорів. Весело, цікаво було на святі!

Хай веселими будуть всі зимові свята та канікули!

no images were found

Наші успіхи

Швидко час спливає. Ось і настав кінець І семестру 2015-2016н.р. По-різному ставились учні до участі в різних конкурсах, які проходили в нашому класі та школі. Це участь у конкурсах малюнків, допомога воїнам АТО, конкурси поробок, осінній ярмарок, предметні тижні. Цікавим і насиченим було перше півріччя. За свою роботу четвертокласники отримували певну кількість балів і закінчили перший семестр з такими результатами:

  • Яковлєва Валерія – 154 бали;
  • Амбромімова Єлизавета- 116 балів;
  • Вєхтєва Олександр – 74 бали;
  • Коростієнко Вікторія – 49 балів;
  • Озерний Едуард – 45 балів;
  • Дубіна Анна –38 балів.

Вітаємо переможців! Бажаємо кращих успіхів у новому семестрі!
IMG_5276 IMG_5277 IMG_5278 IMG_5279 IMG_5280

Миколай іде, діткам радість він несе

Як же довго всі чекали
Й цілу ніченьку не спали:
Де ж той Миколай живе
Й що він діткам принесе?
Миколай тихцем прийшов,
Всім цукерочки знайшов,
Ще й ялинку він приніс
І тихенько пішов в ліс.
IMG_5275 IMG_5281 IMG_5282 IMG_5284

Права і обов’язки дітей та батьків

  Діти дуже часто знають свої права та не завжди пам’ятають про свої обов’язки. От і вирішили учні 4 класу на класній годині згадати про обов’язки: поважати старших, гарно навчатися, дотримуватися правил для учнів. Під час зустрічі з казковими героями Буратіно та Мальвіною учні пригадали правила для учнів, під час інсценізації сценок школярі згадали про свої домашні обов’язки. А за допомогою цікавих презентацій та мультфільмів ще раз згадали про свої права і обов’язки.

IMG_5265 IMG_5266 IMG_5267 IMG_5268 IMG_5269 IMG_5270 IMG_5271

Кращі знавці української мови

Не можна бути справжнім патріотом Батьківщини, не знаючи її мови. Тому і пройшов у Високобайрацькому НВК перший етап Всеукраїнського конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Четвертокласники теж прийняли участь і показали такі результати:
І місце – Яковлєва Валерія.
ІІмісце –Амбросімова Єлизавета
ІІІ місце розділили між собою Дубіна Анна і Коростієнко Вікторія.

Вітаємо всіх з перемогою !
IMG_5171 IMG_5172 IMG_5178 IMG_5179

Допомога пернатим друзям

 

З кожним днем ми все більше і більше відчуваємо подих зими. З кожним днем все важче і важче живеться нашим пернатим друзям. Тому й вирішили учні  4 класу допомогти птахам, а саме підгодувти їх. Хай нашим пташкам  не так холодно і голодно буде в дні негоди. А навесні хай співають вони для нас весело і дзвінко.

IMG_5167

Безпечна прогулянка

Ще краще запам’ятати правила протипожежної безпеки діти могли  під час проведення «Безпечної прогулянки». Розпочалась прогулянка з виступу агітбригад. Наші четвертокласники з  веселим запалом розповіли про  загрозу, яку таїть в собі вогонь. Потім всі разом відправились згідно маршрутного листа до першої зупинки «Вікторина». Відповіді учнів свідчили про те, що вони  добре знають правила збереження життя. На другій зупинці дітей чекали цікаві загадки, які знайомили учнів із засобами гасіння пожеж. А ось на четвертій зупинці школярів чекала несподівана зустріч з господаркою природи – осінню. Саме осінь запропонувала дітям знайти і розсортувати їстівні та отруйні гриби. І ось весела і завзята команда «Сірничок» відправилась на цікаву  спортивну естафету. Тут  « пожежу» гасили  «вогнегасником» та водою , малювали пожежників та долали перешкоди.
Цікаво пройшла прогулянка. Знання, які отримали діти під час прогулянки, хай будуть тільки цікавим багажем, та ніколи не знадобляться в житті!

IMG_5063 IMG_5064 IMG_5065 IMG_5067 IMG_5070 IMG_5085 IMG_5087 IMG_5088 IMG_5092 IMG_5095 IMG_5096 IMG_5097 IMG_5099

Велике добро починається з маленьких справ

  В наш суворий час дуже складно виховати у дітей почуття співчуття, взаємодопомоги, підтримки. Важко пояснити дітям, що поки ми мирно навчаємось читати і писати, обчислюємо приклади, розв’язуємо задачі, а на сході України гинуть наші солдати, отримують тяжкі поранення, залишаються без рук та ніг, захищаючи наш спокій. А вони ж є чиїмись татами та синами, братами  та коханими. Тому учні 4 класу залучилися  до акції, оголошеної газетою «Зоря» по збору пластикових кришечок задля допомоги воїнам АТО. І 6 листопада четвертокласники передали зібрані кришечки у редакцію газети. Нехай наша незначна праця допоможе нашим захисникам.

Дякуємо батькам, які також долучилися до цієї акції!
12189935_810818455707492_1611307537240612670_n IMG_4998

Як ми дружно працювали

Учні 4 класу не залишилися осторонь від підготовки Високобайрацького НВК до зимового періоду. Школярі з завзяттям взялися до роботи по прибиранню шкільної території від опалого листя.

Осінь гарна і чудова різні має кольори,
але листячко гарненьке дуже важко нам гребсти.
Але ми не розгубились,
Взяли дружно грабельки
Та згребли усі листочки,
Працювали залюбки.
Тепер затишно і чисто
Біля школи тут у нас,
Поки снігу цілі купи
Не натрусить зима враз.

Нехай внесок четвертокласників  ще не досить вагомий, але дуже цінний.
IMG_4990 IMG_4992 IMG_4994 IMG_4995

Який слід повинна лишити людина на землі?

Чи замислюємось ми про те, який слід залишимо на землі? А ось учні 4 класу вирішили не лише залишити свій «слід» у Високобайрацькому НВК, але ще й подбати про довкілля. Тому й вирішили прикрасити територію школи маленькими саджанцями сосон. Деревцята ще зовсім маленькі, як і ті, хто їх висаджував. Але скільки тепла,  любові й старанності вклали учні в цю роботу.

Ростіть, маленькі зелені друзі! А четвертокласники будуть рости разом з вами.
IMG_4940 IMG_4941 IMG_4944 IMG_4948 IMG_4950 IMG_4951 IMG_4952

Свято осені

Осінь …Чудова і красива пора року. Поети присвячували їй свої вірші, композитори – чудову музику, художники – картини. Не могли не зачаруватися красунею – осінню і учні Високобайрацького НВК. З великим натхненням вони готувалися до цього свята: добирали  костюми, разом з мамами випікали смачні осінні страви, виготовляли вироби з дарів осені. Свято пройшло цікаво. Ми дуже вдячні Коростієнко Людмилі Миколаївні та Яковлєвій Наталії Леонідівні за велику допомогу у підготовці до цього свята.
Адже без маминої допомоги дівчатка не змогли в повній мірі насолодитися святковим дійством.

Щиро вдячні за допомогу!
IMG_4922 IMG_4923 IMG_4924 IMG_4925 IMG_4931 IMG_4933 IMG_4934 IMG_4935 IMG_4936

Без верби і калини нема України

Любов до України починається з любові до свого  села, до рідної домівки, до народних символів нашої країни. Не можна бути патріотом країни і не знати свого коріння, своїх звичаїв, обрядів. Ось і знайомились учні початкових класів з символами рідної країни: калиною, вербою, вишнею, тополею. Амбросімова Єлизавета та Озерний Едуард розповіли про вишню, як про новорчічне дерево, яке було у наших предків. Дубіна Аня , Яковлєва Валерія, Коростієнко Вікторія та Вєхтєва Олександра познайомили гостей свята з легендами та віршами про калину. Багато пісень складено про калину. Та яка ж пісня без танцю? Ось і закінчуючи свято, учні співали пісні про калину , супроводжуючи їх хороводами. Цікавим і насиченим було свято. Діти не тільки познайомились з народними символами, а й з необхідністю бережного ставлення до природи. Сподіваємось, що наші учні виростуть справжніми патріотами рідної країни.

IMG_4881 IMG_4884 IMG_4886 IMG_4888 IMG_4889 IMG_4890 IMG_4891 IMG_4894 IMG_4901 IMG_4902

«Коли вирушаєш в путь, завжди обережним будь!»

«Коли вирушаєш в путь, завжди обережним будь!» Саме під таким гаслом проходив тиждень безпеки життєдіяльності у Високобайрацькому НВК. Під час проведення цього тижня для учнів 4 класу була проведена класна голина «Я знаю краще!» Під час проведення класної години школярі здійснили цікаву подорож у Країну Дорожніх знаків Вирушаючи в подорож, діти пригадували правила вуличного руху. В рамках класної години цікаво пройшла і вікторина «Всі правила я знаю, ніколи їх не порушую». Загадки , запропоновані учням, нагадали про види наземного транспорту. А діти ще й пригадали правила поводження в автобусі. Переможцем конкурсів стала Яковлєва Валерія, яка набрала найбільшу кількість балів. Вітаємо з перемогою! Сподіваємось, що знання, отримані на класній годині , сприятимуть збереженню життя і здоров’я четвертокласників.

IMG_4867 IMG_4869 IMG_4873 IMG_4874 IMG_4875

Олімпійський урок

Як виникли Олімпійські ігри? Хто був їх засновником? Як проходили перші змагання? Про все це і дізнавалися учні 4 класу під час проведення Олімпійського уроку. Із захопленням учні слухали спочатку розповідь класного керівника Бузуляк З.Б. Потім із задоволенням переглянули презентацію. Ще цікавіше було працювати в міні – групах, дізнаючись ще більше про історію Олімпійського руху. Ну а під кінець незвичайного уроку учні мали змогу продемонструвати свої знання під час проведення брейн – рингу. Дуже швидко відповідали четвертокласники на цікаві, але складні запитання. Але як  в проведенні будь-яких змагань були переможці, та переможених не було. Тому що знання, отримані під час Олімпійського уроку, міцно триматимуться в головах учнів.

IMG_4865 IMG_4864 IMG_4861 IMG_4860

Наші досягнення

Швидко спливає час. Ось і ще один шкільний рік залишається позаду. Зовсім скоро продзвенить останній дзвінок, який сповістить про те, що діти подолали ще одну сходинку шкільного життя. На протязі навчального рокку учні 3 класу приймали участь у конкурсах малюнків, поробок, інтелектуальних конкурсах, заробляючи собі бали. І ось з якими резельтатами ми закінчуємо навчальний рік:
Яковлєва Валерія –            160 балів ;
Коростієнко Вікторія-       141 бал;
Амбросімова Єлизавета –  81 бал;
Дубіна Анна –                    80 балів;
Озерний Едуард –             61 бал;
Вєхтєва Олександра –      37 балів.
Вітаю всіх з досягненнями. В одних вони більші, в одних – менші. Але кожен прагнув приймати активну участь у житті класу. Сподіваюсь, що в 4 класі результати рейтингу будуть ще кращими.

Вітаю з досягненнями!
Бажаю гарного відпочинку та подальших успіхів у 4 класі!
IMG_4604 IMG_4605 IMG_4607 IMG_4609 IMG_4613

Пам’ятаємо. Перемагаємо

Метроном відлічив 70 років від дня, коли закінчилася Друга світова війна, найстрашніша і найжорстокіша. Цей чорний шлях світових цивілізацій, оплачений життями мільйонами воїнів усіх країн, усіх націй і народів.
Не кожному судилося вижити в цій війні.
Мільйони людей загинули в боях, в таборах смерті, під час варварських обстрілів і бомбардувань міст і сіл.
Мільйони сплять вічним сном  у степах України, на берегах Дніпра, Інгулу, Синюхи, Ятрані, у незлічених братських могилах  країн Європи.
Увесь світ захоплювався мужністю  солдата. І це назавжди залишиться в історії людства, це навічно залишиться в пам’яті нашого народу.
Знову і знову подумки повертаємося до минулого. Без минулого немає майбутнього. Повертаємося не тільки тому, що пережите залишає невиправний слід у пам’яті, але і для того, щоб мати уроки на  майбутнє. Щоб увиразнити нашу пам’ять про війну, щоб не розгубити її в скороминучих і розтривожених буднях сьогодення.
Третьокласники  під час класної години познайомилися з участю дітей у війні, з трагізмом  цієї жорстокої події, намалювали малюнки  про війну, поклали живі квіти до Обеліска Слави на території села.
Величний подвиг в ім’я людства – поза часом. Пам’ять – незгасна.
Всім, хто поліг у боях, вічна пам’ять! Низький уклін визволителям, які принесли нам таку довгоочікувану весну 45-го, весну Свободи, Життя і Щастя!

IMG_4459 IMG_4466 IMG_4467 IMG_4468 IMG_4469 IMG_4470 IMG_4471

Математичний калейдоскоп

В рамках тижня математики, який проходив у Високобайрацькому НВК з 20 по 24квітня, з учнями 3 класу була проведена класна година «Подорож Математичним океаном». На класній годині учні із задоволенням розв’язували цікаві задачі з логічним навантаженням, в цікавій ігровій формі повторювали таблицю множення, розв’язували кругові приклади, потрапляючи у вир Математичного океану. Змагання закінчилися, переможці визначені :

  • Яковлєва Валерія – І місце;
  • Дубіна Анна та Амбросімова Єлизавета набрали однакову кількість балів і розділили ІІ місце.

Вітаємо переможців! Бажаємо подальших успіхів іншим!
IMG_4436 IMG_4437 IMG_4438

Ми всі господарі природи, то ж збережемо її вроду

Ми всі – частинка природи. Тому постійно повинні дбати про її збереження.  Та краще не на словах, а своїми діями проявляти турботу про нашу матінку – природу. От і вирішили наші третьокласники внести свою частинку в збереження навколишнього середовища та зробити так, щоб територія нашої школи стала ще кращою, зеленішою, привабливою. Дубіна Аня принесла цибулинки тюльпанів та нарцисів і весь третій клас дружно взявся до роботи. Одні робили ямки, інші – саджали цибулинки. В роботу дітки вклали не тільки свою працю, а й частинку своєї душі. Сподіваємось, що наші квіти будуть радувати своєю красою не один рік всіх мешканців веселої країни знань – колектив Високобайрацького НВК.

Молодці третьокласники!
IMG_4318 IMG_4319 IMG_4321 IMG_4322

Захисти себе

У наш складний час необхідно знати, як слід діяти в різних надзвичайних ситуаціях.  От і вирішили учні 3 класу потренуватися, як же слід діяти , отримавши сигнал про хімічне забруднення території. Після отримання теоретичних знань, третьокласники перевірили свої знання в дії. Під час проведення спортивних змагань діти не тільки вчилися рятувати себе, а й дбати про друзів наших менших – тваринок. Змагання пройшли швидко та цікаво. Переможців не було, але задоволення – море.
Нехай такі заняття будуть тільки навчальними і ніколи не знадобляться в житті.

IMG_4327 IMG_4329 IMG_4330 IMG_4332 IMG_4334 IMG_4336 IMG_4338 IMG_4339

 «Ми всі господарі природи, то ж збережемо її вроду»

«Ми всі господарі природи, то ж збережемо її вроду». Саме під такою назвою пройшла класна година в 3 класі. Учні ознайомилися з екологічними проблемами людства, переглянули презентацію про екологічний стан  довкілля. Для третьокласників був проведений конкурс «Звернення довкілля до людей». Під час проведення цього конкурсу учні мали змогу уявити себе в образі рослини чи тварини і звернутися до людей з проханням. А прохання було одне: « Не зашкодь природі!» Під час роботи «Довідкового бюро від  Лунтика»  учні дізналися про «Брудні»  злочини людства проти здоров’я планети Земля.  Закінчилася класна година чудовим віршем:

Довкілля наше – наша втіха,
Так хай воно не знає лиха.
Світ неповторний і чудесний,
Що поступово вимирає,
Давно рятунку в нас благає.
Ми всі господарі  природи,
Тож збережемо її вроду!
IMG_4305 IMG_4306 IMG_4307 IMG_4308 IMG_4315 IMG_4316 IMG_4317

День сміху

Хіба можна уявити шкільне життя без жартів та сміху? От і вирішили наші третьокласники підвищити настрій всім учням школи веселими жартами. Яковлєва Валерія читала гумореску про незвичайні пригоди міського хлопчика  в селі, Вікторія Коростієнко порадувала всіх веселою усмішкою про беззубого хлопчика. Цікаві смішинки із шкільного життя продекламували Озерний Едуард , Вєхтєва Олександра, Дубіна Анна та Амбросімова Єлизавета. Старання учнів були недаремними. Перше місце  у конкурсі гуморесок – досягнення наших третьокласників!

IMG_4287 IMG_4288 IMG_4289 IMG_4290 IMG_4291 IMG_4292 IMG_4293 IMG_4294
Молодці! Так тримати!!!

Українці ми маленькі

З маминої пісні, з бабусиної казки, з теплого татового слова та мудрої поради дідуся починається для нас Батьківщина. Потім постає вона в обличчях наших однокласників, друзів. І все сильнішою та більшою стає  ця любов. З кожною патріотичною піснею все міцнішає і міцнішає гордість за нашу Україну, з кожним виховним заходом все більше і більше проростають в дитячих душах паростки любові до рідної країни. А ще ми й Державний Гімн України заспівали разом з учнями всієї школи та вихованцями дошкільного закладу.

Ось які ми – УКРАЇНЦІ – третьокласники!
IMG_4267 IMG_4269 IMG_4270 IMG_4271 IMG_4281

Вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка учнями 3 класу

Т.Г.Шевченко – видатний поет, художник. Це – справжній скарб українського народу. Тому учні 3 класу готувалися до вшанування пам’яті великого Кобзаря. Так школярі готували вірші Т.Г.Шевченка та прийняли участь у святі «Тарасові березини», яке готувала Гавриленко В.В. Ще більше дізналися діти про Т.Г.Шевченка: прослухали його вірші; співали пісні , написані на слова Тараса Григоровича; навіть вальс на слова його пісні почули та ще й танець побачили. Свято вдалося. Адже саме усміхнені дитячі обличчя говорять про  успіх свята.

IMG_4241 IMG_4250 IMG_4257 IMG_4258 IMG_4259 IMG_4263

Як ми гарно святкували

Весна розпочинається з гарного і теплого свята – свята дівчаток,жінок,матерів та бабусь – свята 8 Березня. В третьому класі один хлопчик, Озерний Едік, вітав всіх дівчаток з цим святом. А вони дарували йому щирі посмішки. Але й дівчатка теж готувалися до свята весни. Для своїх коханих мам вони виготовили чудові аплікації і дарують їх мамам разом з теплими і щирими словами:

Рідна матінко, вітаю,
І добра тобі бажаю!
Ти у мене – сонце ясне,
буде хай твоє життя – прекрасне!
IMG_4230 IMG_4231 IMG_4232

ЗДОРОВИМ БУТИ – ЦЕ МОДНО!

3береня з учнями 3 класу була проведена класна година на тему  : «Здоровим бути – це модно!». Під час проведення заходу з учнями застосовувались різні методи і прийоми виховної роботи. Вправа «Мікрофон» дала змогу кожній дитині висловити власну думку, щодо корисних і шкідливих звичок. А виготовляючи колажі, учні ще більше дізнались один від одного про те,що сприяє здоровому способу життя, а що,навпаки,шкодить здоров’ю. Також була проведена демонстрація «Курець». Саме під час цієї демонстрації учні наочно побачили, як впливає одна викурена цигарка на організм людини. Саме такі практичні вправи мають спонукати дітей до думки, чи варто спробувати першу цигарку чи ні?

IMG_4215 IMG_4216 IMG_4219 IMG_4222

Наші досягнення

Ми продовжуємо долати вершини знань і отримуємо гарні результати.
Так наприкінці 2014 року був учні нашого класу прийняли участь у Міжнародній природничій грі «Геліантус» і отримали гарні результати.
ЗОЛОТИЙ СЕРТИФІКАТ і кольорові олівці отримали:

  • Коростієнко Вікторія;
  • Яковлєва Валерія;
  • Озерний Едуард.
    СРІБНИЙ СЕРТИФІКАТ та календарик отримала
  • Дубіна Анна.
    СЕРТИФІКАТ  УЧАСНИКА отримала
  • Амбросімова Єлизавета.

IMG_4198

Молодці!
 Вітаємо з перемогами та бажаємо подальших творчих успіхів!

Виступ агітбригади юних пожежників

Пожежу краще попередити, ніж загасити. Саме так вважають  учні 3 класу, які прийняли участь у конкурсі агітбригад юних пожежників. Із задоволенням і захопленням глядачі спостерігали за емоційною Дубіною Анею та Коростієнко Вікторією, артистичною Яковлевою Валерією та Амбросімовою Єлизаветою, сором’язливою Вєхтєвою Олександрою. А як гарно виступав Озерний Едік! Недаремно його виступ отримав найбільшу кількість оплесків. Третьокласники старались недаремно. Перше місце – це тому підтвердження.

IMG_4200 IMG_4201 IMG_4204 IMG_4205

Молодці! Так тримати!!!

Цікавий урок

   Як розповісти дітям, що таке держава та її символи так, щоб вони зрозуміли це і запам’ятали. Напевне, краще це зробити, щоб учні самі шукали, досліджували, знаходили, робили висновки. Саме таким і був урок з предмета «Я у світі» у 3 класі. Діти познайомились з історією виникнення державної символіки та її значенням, разом заспівали Гімн України. Саме в такі хвилини і формується в учнів почуття патріотизму та поваги до символів держави.  Сподіваюсь, тепер  слова ГЕРБ, ПРАПОР, ГІМН знайдуть своє відповідне місце в дитячих душах.
IMG_4161 IMG_4170 IMG_4187 IMG_4196

Цікава зустріч

Наш час дуже складний і суворий.  Тому  наші учні повинні знати, як діяти в надзвичайних ситуаціях, як урятуватися під час пожежі чи іншого стихійного лиха, як підготуватися до можливої евакуації, що з собою необхідно брати, як поводитися, коли виявили незнайомий чи вибухонебезпечний  предмет? Про все це познайомились учні 3 класу на класній годині  під час зустрічі  з  начальником рятувального  відділення групи рятувальних робіт аварійно – рятувальної частини аварійно – рятувального загону спеціального призначення у Кіровоградські області Державної Служби Надзвичайних Ситуацій Пашевичем  Сергієм Васильовичем.
Дуже цікаво розповідав Сергій Васильович про свою нелегку службу, про те, як важливо вчасно прийти на допомогу, адже від цього залежить найцінніший скарб – життя іншої людини. Також він розповів учням про шкідливість хибних викликів, адже в цю мить, можливо, хтось справді потребує допомоги. Розповів про дії наших рятувальників під час повені та пожежі, про рятування людей під час ДТП. Багато цікавого дізнались учні під час цієї зустрічі і зрозуміли, що життя людини – найвища цінність. Що необхідно багато вчитися, щоб стати справжнім рятувальником, вміти дружити, щоб завжди розраховувати на плече свого друга. Адже в рятувальній службі дружнє плече – основа успіху.

Зустріч навчила нас цінувати життя, дбати про друзів, цінувати шкільні роки, гарно вчитися.
IMG_4131 IMG_4140 IMG_4141 IMG_4142

Все частіше і частіше ми стаємо свідками пожеж. Чи то пожеже в будинку, чи в лісі, чи в полі. І тому ми повинні ознайомлювати дітей з причинами виникнення пожеж і навчити, як запобігти пожежі. І тому учні 3 класу провели класну годину, на якій познайомились з вогником – другом та  вогником – ворогом. А після класної години учні склали свї історії про вогонь та вибухонебезпечні предмети. Можливо, хтось з них в майбутньому стане видатним письменником.

То ж бажаємо творчих успіхів!

Лісова пожежа

Був сонячний день. Світило яскраве сонечко. Звірятка гралися на лісовій галявині. Та раптом зайчик побачив, що горить ліс. Він  швидко побіг додому і попередив про це батьків. Ті швидко викликали пожежників за номером 101. А поки пожежники їхали, зайчик повідомив про трагедію інших мешканців лісу, щоб ті встигли врятуватися. Звірята залишали палаючий ліс, адже в лісі полум’я розповсюджується дуже швидко. Та раптом зайчик побачив, що серед полум’я залишилося маленьке оленятко. Воно боялося перестрибнути через палаючі гілочки. Зайчик  прийшов оленяткові на допомогу. Він гукнув дорослих звірів і вони всі разом загасили частинку лісової пожежі, проклавши стежинку для оленятка. Та й пожежники все приїхали на виклик. Вони швидко загасили полум’я. Всі звірі врятувалися.

З тих пір звірята в лісі добре стежать, щоб не виникло пожеж.
ДубінаАнна,
3 клас, 8 років.

IMG_4087

Повчальна історія

Йшов собі хлопчик. Звали його Антошка. Він був дуже неслухняним. Завжди робив те, що йому заманеться. І ось одного разу йшов він до парку, щоб погратися та й побачив, що серед дороги лежить незнайомий предмет. Він підняв незнайому річ і сів з нею на лавку та й почав розбирати його. Побачили це перехожі і зробили зауваження Антошці, щоб він не чіпав незнайомі речі, бо вони можуть вибухнути в руках. Антошка не послухався та продовжив свою справу. Розбирав, розбирав , поки незнайомий предмет не вибухнув у нього в руках. Добре, що це побачили люди і викликали швидку допомогу. Життя Антошці врятували.

Діти, не чіпайте незнайомі речі! Краще попередьте про дивну знахідку дорослих!

Коростієнко Вікторія, 3 клас,
8 років

IMG_4086

НАШІ ДОСЯГНЕННЯ

Кожен з нас прагне досягти успіху. Хто в навчанні, хто в праці, хто в галузі музичного мистецтва. Наші третьокласники теж бажають знати більше, досягти кращих результатів. І тому вони прийняли участь в Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок осінній 2014» і отримали такі результати. «Срібний сертифікат» мають:

  • Дубіна Анна;
  • Озерний Едуард;
  • Коростієнко Вікторія.

Сертифікат учасника отримала Амбросімова Єлизавета.
Вітаємо! Бажаємо мати кращі  результати!

IMG_4078 IMG_4079 IMG_4080

Будьте обережними!

Наш час дуже неспокійний. Все більше і більше  по телебаченню ми бачимо випадки, коли діти стають жертвами « дорослих ігор». Адже дитяча цікавість більша за обережність. Дитяча довірливість і наївність не може уявити собі, що в яскравій іграшці, красивій ручці таїться небезпека. Що цей зовні гарний предмет в руках може зірватися, позбавивши малюка іноді навіть життя. Тому в 3 класі була проведена бесіда «Правила поводження з незнайомими предметами» . І саме ця бесіда спонукала дітей на написання цікавих розповідей.

Незвичайна знахідка

Жив на світі хлопчик. Звали його Андрій.
Одного разу йшов він по дорозі та й побачив незвичайну незнайому річ.
Вона була дуже гарна, але видавала дивні звуки. Андрійко стрімголов помчав до мами і повідомив про це. Мама швидко пішла до незнайомої знахідки. Та й у мами дивна річ викликала хвилювання. Вона швидко набрала номер та викликала міліцію. Дуже швидко приїхала машина з сильними і мужніми чоловіками. Вони забрали незнайомий предмет і подякували Андрійкові за пильність. Адже незнайомий предмет міг вибухнути .
Так Андрійко врятував не тільки себе , а й інших діток від небезпеки.

Яковлєва Валерія,
8років, 3 клас.

IMG_3969

Чудова зима

Зима – чудова пора року! Скільки радості приносить вона дітлахам! А особливу радість дарує дітям білий пухнастий сніжок. Ось і вирішили третьокласники  третього лютого організувати «зимову фотосесію». Нічого не залишилося поза увагою дітей. Ось ялинка вкрилася снігом, ніби одягнула білу теплу шубку! А кущики зігнули свої гілочки , ніби запрошуючи нас у чарівний світ казки. Діти не тільки перебували на свіжому повітрі, а й поповнювали свій словниковий запас красивими словами, описуючи зиму. Згадували школярі і уроки природознавства. Отже цікаве і корисне поєдналося в одному красивому слові  – ЗИМА.

IMG_3965 IMG_3964 IMG_3963 IMG_3962 IMG_3961 IMG_3959

Підтримка наших воїнів

Що таке патріотизм? В чому він проявляється? До минулого року слово «патріот» ми сприймали лише поверхнево. І ніхто з нас не міг і уявити собі, що наші військові проявлятимуть патріотизм не на словах, а на ділі, захищаючи незалежність нашої держави в зоні АТО. А наші третьокласники вирішили написати на прапорі України, який відправиться разом з нашими воїнами на схід держави, свої щирі побажання нашим захисникам.  Хай же щастить їм в усьому! Хай всі живими і неушкодженими повертаються додому!

IMG_3947 IMG_3949

НОВОРІЧНЕ СВЯТО

Нарешті учні дочекалися  найулюбленішого свого свята – свята Новорічної ялинки.
Дуже ретельно йшла підготовка до цього дійства. Третьокласники разом з класним керівником складали сценарій,  підбирали ролі, готували костюми, підшуковували музичний супровід. І ось нарешті, 26 грудня,  відбулося цікаве дійство. Кого тільки не було на нашому святі! У веселому танку закружляли сніжинки у супроводі зими , під чарами чаклуна раптом під ялинкою з’явилися літні квіти, які ніколи не бачили новорічної ялинки, затанцювали весело зайчатка та  гноми. А яке ж свято без Баби яги та Кощія? Чудово зіграли свої ролі Дубіна Аня та Озерний Едік.  Веселим таночком порадували всіх присутніх Коростієнко Вікторія, Яковлєва Валерія, Амбросімова Єлизавета, Вєхтєва Олександра. Саме ці дівчатка і були тими гарними квітами, які завітали на наше новорічне свято. А наприкінці святкування Дід Мороз та Снігуронька вручили всім учасникам дійства солодкі подарунки.
Свято скінчилося. Попереду такі довгі зимові канікули. Тож хай зимові свята дарують всім нам мир та  спокій, здоров’я й достаток, взаєморозуміння й доброзичливості.

З наступаючим Новим роком!!!

1 2 3 4 5 6

Миколай іде – подаруночки несе

Біла зима приходить до нас із радісними святами. Одне із улюблених для дітей і, мабуть, дорослих — це свято Миколая. До кожної хати заходить святий Миколай із даруночками. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка?
Бо чемні діточки обов’язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Цей прутик є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися.

Він ходить від хати до хати,
Питається мами і тата:
Чи є у вас чемна дитина,
Дівчатко мале чи хлопчина?
Для кожного має в торбинці
Найкращі у світі гостинці.
А хто без кінця бешкетує,
Тим чортик лиш різки дарує.

С.Майданська

З нетерпінням чекали святого Миколая, 19 грудня 2014 року,і учні 3 класу Високобайрацького НВК. І сподівання діток виправдалися. Миколай приніс до класу гарну ялинку, яку дітки прикрашали самостійно. А коли третьокласники знайшли солодощі під ялинкою, то радощам не було меж.
Миколай цінить і любить всіх школяриків. Сподіваємось, що наші дітки завжди будуть чемними і отримуватимуть гостинці від Миколая.

P1100703 P1100708 P1100709

Зимові свята

Ось і наближається до нас найвеселіше і найкраще свято для всіх дітей – свято Нового року. Багато цікавого і дивного несе нам це свято. І ось напередодні Новорічних свят у Високобайрацькому НВК пройшов конкурс новорічної  іграшки. Яковлєва Валерія виготовила чудову родину сніговичків із солоного тіста, а Коростієнко Вікторія виготовила гарну вітальну листівку. Роботи цих дівчаток зайняли призові місця в шкільному етапі творчих робіт  і тепер представлятимуть наш НВК на районному рівні.

Молодці дівчатка! Бажаємо вам подальших творчих успіхів!

IMG_3711 IMG_3712 IMG_3778

Шашковий турнір

З 1 грудня по 15 грудня у Високобайрацькому НВК проходив шашковий турнір. Не залишилися осторонь проведення шашкового турніру і учні 3 класу. Спочатку гра відбулася між третьокласниками. Перемогу здобула Яковлєва Валерія. А вже потім вона зустрілась з переможцем 2 класу

( Лемським Русланом ) . Наша Валерія зайняла ІІІ місце в шашковому турнірі. Але це тільки перші кроки. Колись , можливо, і І місце буде нашим.

IMG_3707 IMG_3708 IMG_3709 IMG_3779

Ми мріємо про мир

Мир… Ще зовсім нещодавно це слово для нас означало дуже мало. І , промовляючи його, ми не замислювались над його значенням. Але сьогодні це, напевне , найголовніше слово.  Тому учні 3 класу на передодні Дня збройних сил України, 5грудня 2014 року, взялися за ручки і почали складати вірші про те, що хвилює сьогодні всіх нас – про мир. Ось що в них вийшло.

Про Україну

Я в Україні народилась,
коли закінчилась війна,
 коли настали мир і спокій
і наша ненька ожила,
після фашистської навали
нарешті погляд підвела.
Але ніхто навіть не думав,
ніхто і гадки не гадав,
що наш союзник й брат по крові
з військами в гості завітав.
Почався бій запеклий і кривавий ,
багато хлопців наших полягло,
та Україну все одно їм не здолати,
Тому, що ми її грудьми захистимо.

Коростієнко Вікторія, 8 років.

 

 

***

Дорогі ви наші вояки,
Ми з вами серцем і душею.
Кому потрібна ця війна?
Вертайтеся живі додому,
Вас діти ждуть і ждуть батьки.
Героям слава навіки!
Так будьте живі і здорові ,
сміливі наші вояки.

Яковлєва Валерія, 8 років.

IMG_3619 - копия IMG_3620 - копия

 

МИ ІСТОРІЮ ПАМ’ЯТАЄМО

Голодомр… Сумна і трагічна історія в житті нашого народу. Багато страшних історій  ховається в цьому слові «ГОЛОДОМОР». Але ми повинні пам’ятати ці сторінки із історії нашої держави. Пам’ятати, щоб ніколи не повторилося більше це жахіття. Щоб спогади наших бабусь не були сумними.

25листопада 2014року учні 3 класу знайомились із спогадами про голодомор  Петренко  Галини Миколаївни. Ось, що вона розповіла своїй правнучці, Коростієнко Вікторії, яка навчається в нашому класі.

«Пам’ятаю був 1933 рік, мені було тоді 5 років. Ми тоді ходили в дитячий садочок.  В садочку нас годували тричі на день. Їжі було мало, але ніхто не скаржився. Батьки ходили в колгосп на роботу. Їх годували на роботі . Кухня працівників стояла в лісі. Батько приносив з роботи крихти хліба, мама сипала їх в миску і заливала молоком. У нас тоді була одна корова. Діставати для неї корм було дуже важко , але ми діставали. Діставали, щоб вижити.»

Після класної години третьокласники вшанували пам’ять загиблих під час голодомору, відвідавши обеліск жертвам голодомору і поклавши колосочки до його підніжжя. День був морозний. На обеліску лежав перший сніжок. Діти не тільки поклали колосочки до обеліску, а й намагалися залишити частинку свого тепла там, біля обеліску, вірячи, що цим вони зігрівають чиюсь дитячу голодну душу. Вони притуляли свої гарячі долоньки до обеліску, залишаючи на ньому палкий слід щирої дитячої душі, смутку і пам’яті.

ЦІКАВА ЕКСКУРСІЯ

Хто з хлопчиків не мріє в дитинстві піднятися до зірок? Хто з них не мріє підкорити небо? Але як це зробити? Щоб нашим дітям легше було обрати цікаву професію, пов’язану з літаками , учні нашого НВК 20листопада 2014 року здійснили цікаву подорож до Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету . Тут діти мали змогу ознайомитись з професіями, якими можна оволодіти , закінчивши університет, спробували себе в ролі льотчиків. Тому , через деякий час, можливо, вони теж стануть студентами цього навчального закладу.

Класна година «Вогонь – друг,вогонь – ворог»

Вогонь – давній супутник людини. І в минулі часи, і в наш час вогонь сприяє людині в побуті, роботі, збереженні здоров’я. Вогонь потрібний всюди: в житлових будинках, навчальних закладах, на заводах, фабриках. За допомогою вогню плавлять і ріжуть метал, обігрівають приміщення, завдяки вогню ми можемо приготувати страву. Вогонь є символом Олімпійських спортивних ігор, перед вогнем біля могили Невідомого воїна люди схиляють голови, віддаючи шану загиблим за Батьківщину.  Без вогню життя на землі було б неможливим.

Так, важко уявити, як можна прожити навіть незначний проміжок часу без    світла і тепла, що дає нам вогонь. Але, на жаль, вогонь приносить людям не тільки добро, радість, утіху, а й прикрощі.

Саме з тим, яку користь і шкоду приносить вогонь людям і знайомились учні 3 класу 11 листопада на класній годині, яка проходила у вигляді гри «Судові справи». Тут був і суддя, і прокурор, і адвокат, і, звичайно, сам винуватець судового процесу –вогонь. Прокурор за допомогою свідків намагався переконати суддю, що вогонь – злий ворог людини. А адвокат ,захищаючи вогонь, намагався довести, що вогонь – друг людини. На допомогу адвокату і прокурору приходили свідки, які розповідали про користь вогню та про його погані вчинки. Працюючи в групах, діти дійшли висновку, що вогонь – друг людини. А злим він буває по нашій вині. І щоб вогонь з доброго помічника не перетворився в злого недруга необхідно обережно поводитись з ним. Саме під час гри учні набули навичок безпечної поведінки з вогнем. Сподіваємось, що знання , отримані на класній годині, стануть надійними помічниками для дітей у збереження їхнього життя.

IMG_3632 IMG_3635 - копия IMG_36371111111

Свято осені

Осінь… Чудова пора року! Вона буває різною: то сонячною і веселою, то дощовою і непривітною. Але якою б не була осінь, ми все одно зачаровано милуємось цією порою року, яка надихнула поетів на написання віршів, композиторів – на створення музичних творів , художників – на написання картин. Тому не могла пройти осінь осторонь нашої школи. І ось запросила всіх школярів привітна господарка до себе на свято. Наші третьокласники прийняли активну участь у святі. Валерія і Віка співали веселу пісню про осінь в лісі. А Ліза з Анею заспівали про художницю осінь. Свято вдалося на славу!

ййй йййй ццц

 

Пізнаємо світ професій

Ким бути, яку обрати професію? Напевне для моїх третьокласників  це ще зовсім далекі обрії та перспективи. Але час летить дуже швидко і зовсім скоро ці питання стануть сьогоденням для хлопчиків та дівчаток. Але перш ніж обрати професію, треба спочатку познайомитись з тим, які ж бувають професії. Адже в нашому суспільстві з’являється все більше і більше нових професій. Саме з новими професіями нашого суспільства і знайомились учні на класній годині. Кожен обрав для себе свою професію:

  • Дубіна Анна – журналіст;
  • Коростієнко Вікторія – вчитель;
  • Вєхтєва Олександра – ветеринар;
  • Яковлєва Валерія – вчитель, лікар, кухар.
  • Амбросімова Єлизавета – вчитель, перукар;
  • Озерний Едурад – гонщик;

Але пройде час. Чи змінеться їх вибір? Це залежить і від Вас, шановні батьки. Допоможіть своїм діткам обрати свій шлях в житті і впевнено йти до своєї мети.

22 222 2222 22222 222222 2222222

НАШІ ДОСЯГНЕННЯ

 

Шкільне життя кипить цікаве,
Щоденно нове нас чека.
І ось досягнення ми маєм
І хочем всім про це сказать.

Дуже насиченими були останні два тижні у Високобайрацькому НВК. І, як завжди, учні 3 класу прийняли активну участь у всіх конкурсах і отримали такі результати:
Дубіна Анна – ІІІ місце за малюнок про осінь.
Яковлєва Валерія – І місце за малюнок до Дня козацької слави.
Яковлєва Валерія – ІІ місце за малюнок «Людина у праці».
Амбросімова Єлизавета – І місце за участь у конкурсі поробок  з природного матеріалу «Овочево – фруктовий бал».
Яковлєва Валерія – І місце за участь у конкурсі  поробках з природного матеріалу «Овочево – фруктовий бал».
Також були відмічені малюнки казкових героїв таких учнів:

  • Дубіни Анна;
  • Амбросімової Єлизавети;
  • Коростієнко Вікторії;
  • Яковлєвої Валерії.

МОЛОДЦІ!!!

33 333

 

День цивільного захисту в 3 класі

Людина і природа. Яке гарне поєднання! Але чи завжди природа буває лагідною до нас? Повені, землетруси, зсуви, смерчі, урагани… Це ще не всі сюрпризи, які готує нам природа. А людська недбалість, яка приводить до трагедії? А бойові дії, які йдуть не сході країни? Все це змушує нас замислитись, чи готові ми до різних надзвичайних ситуацій, чи зможемо ми зберегти найцінніше – власне життя. Ось з цією метою і був проведений День цивільного захисту у Високобайрацькому НВК.

Учні 3 класу з цікавістю приймали участь у класній годині на тему: «Захист людини у надзвичайних ситуаціях». Діти з цікавістю дізнавалися, які бувають стихійні лиха і як вберегтися під час стихійних лих , що таке евакуація і як діяти під час евакуації, які речі слід брати з собою під час евакуювання.

Хай ці знання ніколи не знадобляться для наших дітей. Хай над їхніми головами завжди світить яскраве мирне сонечко, а природа дарує лише радість!
66 67 68 69

День учителя у Високобайрацькому НВК

Хто з нас в дитинстві не мріє скоріше вирости, опанувати якусь професію і ні від кого не залежати? Але час дитинства спливає дуже швидко. І ось ми уже дорослі. Перед нами відкриті всі шляхи. Але як не розгубитися в  цьому вирі життя? Як правильно обрати стежину, по якій би хотілося йти весь час, нікуди не звертаючи, нічого не змінюючи? Як обрати ту єдину професію, якій би хотілося присвятити все життя? В цьому допоможуть нашим учням дні шкільного самоврядування. Саме під час проведення таких днів  старшокласники можуть відчути себе в ролі вчителя. Ось і в цьому році наші учні вирішили подарувати нам, вчителям, свято. А самим відчути, як це бути вчителем? В 3 класі професію вчителя опановував Горбенко Віталій Олександрович, учень 11 класу. Зазадалегіть він готувався до уроків, звичайнож дуже хвилювався. Але все пройшло дуже добре. Третьокласники були в захваті від свого «нового» вчителя.

Але на цьому сюрпризи для вчителів не закінчилися. Цікаве дійство підготували для нас , вчителів, члени етнографічного гуртка, запросивши всіх до української світлиці.

Закінчився день вчителя святковим концертом. Ми дуже вдячні нашими діткам за щирі вітання.
55 56 57 58

Ми вивчаємо  історію рідного краю

Любов до України розпочинається з любові до рідного краю. З любові  до села, в якому народився; до рідного будинку, в якому проходить дитинство; до школи, де отримав знання; з любові  до звичайної стежинки, яка в’ється серед нашої гарної місцевості. Напевне, саме з такої маленької «любові» розпочалась  та мужність і героїзм наших воїнів, які захищають  Україну на сході, які не шкодують свого життя , щоб захистити саме цю «маленьку батьківщину», з якої починається УКРАЇНА . Але неможливо любити рідний край, не знаючи його історії. Ось і вирішили третьокласники Високобайрацького НВК познайомитись з історією рідного села. Під час проведення класної години діти дізналися про історію виникнення села, про рослини і тварини рідного краю, про працьовитих людей. А потім діти спробували зобразити наше село в майбутньому. Адже всім нам цікаво знати, яким буде майбутнє? Кожен малював свій малюнок. В дитячих мріях поставала мирна держава: з гарними будинками та квітучими галявинами, з красивими машинами та дитячими майданчиками. Але все це була рідна УКРАЇНА . На будинках майорять прапори, навіть машини  пофарбовані в жовто – блакитний колір. Хай же збудуться дитячі мрії. І настане такий довгоочікуваний мир.

1235465 про

Юні інспектори руху

іівів пар пра

 

Юні інспектори руху

Щодня на наших дорогах трапляються різні дорожньо – транспортні пригоди. Щодня під колесами автомобілів гинуть люди. Хто в цьому винен? Адже ми всі є учасниками дорожнього руху, незважаючи на те, хто ми – пішохід чи водій, ми всі несемо відповідальність за те, що відбувається на наших дорогах. Тому знання і дотримання правил дорожнього руху є невід’ємною частиною збереження нашого життя, життя наших дітей. Тому у Високобайрацькому НВК і був проведений конкурс агітбригад юних інспекторів руху. Учні 3 класу із захватом взялися за підготовку до цього дійства. Ми всі разом обговорювали сценарій, підбирали музичний супровід. І наші зусилля не пройшли даремно . Ми зайняли 1 місце. А Озерний Едуард був визнаний самим артистичним серед учнів.

МОЛОДЦІ!!! Так тримати !


4556

Про що розповів березовий листочок

Прийшла осінь. З берези впав золотий листочок. Він запитав мене:
– Якою буває осінь?
– Різною, – відповіла я. – То золота й красива, а то сіра, похмура.
– Я спав, – продовжував свою розповідь листочок,- але подув вітерець і я відірвався від берізки і полетів високо – високо. Я літав високо і побачив квітку. Я сів на неї. Та тільки я встиг перепочити, як знову подув вітерець і я полетів на водичку.
Мені дуже сподобалось подорожувати по воді. Адже я був схожий на корабель.

Дубіна Анна,
3клас, 8 років.

Про що розповів березовий листочок

Коли я йшла із школи, то відчула, як подув легенький вітерець. Він розповів мені історію березового листочка. А історія така:
– Була весна. Заспівали пташки, пробудилась і берізка. З’явились бруньки, а тоді народився і я. Був я зелененький, дуже веселенький. Та коли прийшла пора – осінь золота, поміняв я колір та й упав на додолу. То ж сказав собі, що прийшла пора, зустрінемось знов, як прийде весна.

Амбросімова Єлизавета,
8років, 3 клас.

Про що розповів березовий листочок

Я йшла із школи і мені впав на долоньку березовий листочок. Він зі мною привітався і розповів про свою подорож, як він упав з дерева на струмок і поплив через ліс, через поле і зустрів зайчика, який біг до школи. Зайчик ніс гостинці для своїх друзів. Побачивши листочок, стрибунчик запитав : « Куди ти йдеш?»
– Я загубився, – відповів листочок,- візьми мене з собою до школи . Можливо я там знайду своїх друзів.
І , справді, листочок знайшов своїх друзів.

Яковлєва Валерія,
3 клас, 8 років.

Про що розповів березовий листочок

Прийшла осінь. Почали жовтіти листочки на деревах, на кущах. І один листочок підлетів до мене і почав мені розповідати, яка пригода трапилася з ним.
Це було, коли він був ще зелененьким. Листочок встав, поїв, одягнувся і пішов гратися з своїми друзями. Іде – іде і побачив маленького зайчика, який плакав, тому що загубив свою маму. Листочок погодився допомогти зайчикові знайти маму. Йшли вони лісом і зустріли білочку. Попросили вони і білочку про допомогу. Ось йдуть вони лісом разом і раптом побачили маму – зайчиху. Зайчатко – малятко дуже зраділо зустрічі з мамою. І тепер зайчатко нічого не боїться, бо знає, що листочок завжди допоможе.

Коростієнко Вікторія,
3 клас, 8 років.

Як ми гарно відпочили


1234

Як ми гарно відпочили

27 вересня відзначався Всесвтній День туризму. Учні Високобайрацького НВК, які працюють за напрямком «Школи сприяння здоров’я», не могли залишити цей день без уваги. Тому , одягнувши спортивні костюми, склавши похідні рюкзаки, школярі вирушили в цікаву подорож стежинами рідного краю. Як цікаво було дітям спостерігати за змінами в живій природі з настанням осені. А скільки захоплення можна було побачити в дитячих очах, коли над їхніми головами пролетів ключ білих лебедів, сумно прощаючись з рідними місцями. Ніякі розповіді вчителя в класі не можуть замінити учням живого спілкування з природою. Ну , звичайно ж, День туризму не був би таким цікавим, якби не спортивні змагання для учнів на лоні природи, не смачна каша,зварена на вогнищі, не солодкий чай, зігріваючий душу. Сподіваємось, цей день був не тільки цікавим, але сприяв зміцненню здоров’я учнів.

 

Україна – єдина країна


1
2 3 4 5 6 7 8 9

Україна – єдина країна

Ось і настало таке довгоочікуване свято – свято першого дзвінка. Хтось сумує за літом, відпочинком. Але все ж таки радість заповнює дитячі серця. Адже попереду – зустріч з друзями, цікаві розваги, веселі перерви. Але події на сході нашої країни   вносять свої корективи у життя. Тому саме тема першого уроку була обрана не випадково. «Україна – єдина країна» . Так було, так є і так буде. Під такою назвою пройшов урок у 3 класі. Діти згадували про свою рідну Україну, про наше мальовниче село, про державні символи нашої держави.
Третьокласники переглянули презентацію про  єдину Україну. Потім склали вінок асоціацій «Що для мене Україна». До цієї роботи із задоволенням приєдналися і гості нашого першого уроку – мами, тата та бабусі.
Звичайно, ми не могли не згадати тих, хто загинув, захищаючи нашу незалежність і єдність. З кожним днем список наших земляків, які віддали своє життя за нашу державу,  стає все довшим і довшим. На уроці ми згадали учня, який навчався в кабінеті нашого класу. Але доля склалася так, що він переїхав з родиною у село Іванівку, закінчив там школу,  потім педуніверситет і пов’язав свою долю з служінням Батьківщині. Діти затамувавши подих слухали розповідь про Бузуляка Анатолія. Уявляли, як він сидів за партою, бігав шкільними коридорами.  Але під Сніжним обірвалося життя цього юнака, як і багатьох інших.  Хвилиною мовчання третьокласники вшанували пам’ять про загиблих, запаливши свічки пам’яті. Учні оточили парту героя і смуток заполонив дитячі душі.
Але життя продовжується. І ми дуже хочемо миру і спокою для нашої багатостраждалої держави. Свій урок ми закінчили колом дружби. За руки взялися діти , батьки, бабусі. Всі вони прагнули одного – МИРУ!!!

 

Свято прощання з Букварем
2 3 45

Швидко плине час. Наче зовсім нещодавно наш Високобайрацький НВК приймав до своїх лав 12 малесеньких діточок – першокласників. Але швидко плине час. І ось наші школярики  вже навчилися читати і прощаються зі своєю першою книжкою, яку тримають в руках всі люди нашої незалежної держави: чи то пекар чи хлібороб, лікар чи вчитель , депутат чи президент – БУКВАРЕМ.
Звичайно взяли участь в цьому цікавому святі і учні 2 класу. Вони виконували різні ролі казкових героїв, які допомогли абетці зібрати всі літери.

Шкідливі звички чи слідування моді
12 13

Світ навколо нас стає все складнішим, життя все важчим. Як же втриматися в океані життєвих негараздів та спокус? Як зуміти сказати : «Ні ! Шкідливим звичкам.» Над цими питаннями міркували учні 2 класу на класній годині
« Шкідливі звички, чи слідування моді». Під час роботи з картками учні складали прислів′я про здоров′я, а під час естафети висловлювали власні думки про корисні звички, що сприяють зміцненню здоров′я.
Цікавою і змістовною була також робота в групах, під час якої діти шукали відповідь на запитання : « Чому діти курять, вживають алкоголь та наркотики?» А ще цікавішим було шукати відповідь на запитання, чим можна замінити шкідливі вподобання. Сподіваюсь, що класна година не пройшла даремно. І перш ніж взяти до рук цигарку чи пляшку , мої учні подумають : «А чи варто це робити?»


Фото з виступу агітбригади юних пожежників

 

no images were found

День цивільного захисту у Високобайрацькому НВК

14 квітня 2014 року у Високобайрацькому НВК пройшов  День цивільного захисту.

Учні 2 класу з великим задоволенням прийняли участь у всіх заходах в рамках цього дня.  З цікавістю, і в той же час з пересторогою, вони покидали класну кімнату , почувши три дзвінка «уявної тривоги».
01 02

А скільки радості і захоплення було у дітей під час проведення спортивних змагань. Адже треба було подолати різні перешкоди: «залишити задимлене приміщення», подолати «болото» по купинах, пройти через рівчак і все це із захисною маскою на обличчі. Але що ці всі перешкоди для моїх другокласників. Все ми вмієм, все здолаєм і ніколи не відступаєм!  Саме таким є гасло моїх  школяриків. І воно допомогло подолати всі перешкоди.

Закінчилося свято отриманням сертифікатів про цей цікавий день. Хотілося б тільки одного, щоб ці знання ніколи не знадобилися для наших дітей.
03 04

Виступ агітбригади юних пожежників
98 99

8 квітня 2014року учні 2 класу прийняли участь у традиційному конкурсі агітбригад юних пожежників. Свій виступ діти супроводжували сценками та піснями. Під оплески глядачів другокласники в гумористичній формі розповіли про правила протипожежної безпеки, про шляхи запобігання пожежам. Багато чому навчились і самі у учнів інших класів

Майбутнє планети в наших руках


1234
567567

Насиченою була класна година в 2 класі, яка проходила під назвою

« Майбутнє планети в наших руках».

         Діти знайомились з правилами протипожежної безпеки. Адже саме пожежі  в сучасному світі завдають найбільшої шкоди нашій планеті І від того, як учні будуть знати та виконувати правила протипожежної безпеки  залежить чи «здоровою» залишиться наша планета Земля, чи її тіло покриють страшні опіки від пожеж. Учні за допомогою інсценізації показали, як необережне поводження з сірниками може призвести до великої трагедії. А також вони розглядали малюнки, створювали колажі на протипожежну тематику. Та найбільше сподобалась учням зустріч з сучасною Відьмою, яка хотіла навчити дітей, як правильна розпалити багаття в хаті. Та «юні пожежники» не дали їй цього зробити. А навпаки , стали розповідати про правила протипожежної безпеки.
На мою думку, діти добре запам′ятають, що легко вогник розпалить,та не легко загасить.

Фото з свята  Березня
IMG_2152 IMG_2153 IMG_2154 IMG_2156 IMG_2157 IMG_2158

Фото. Екологічна агітбригада

IMG_2140 IMG_2141 IMG_2143
Конкурс декоративно -ужиткового мистецтва
IMG_2111 IMG_2112 IMG_2151

Конкурс декоративно – ужиткового мистецтва

 

Пройшов конкурс декоративно –ужиткового мистецтва у Високобайрацькому НВК. Активну участь в конкурсі прийняли учні і 2 класу. Яковлєва Валерія виготовила один із народних символів нашої держави – калину. А Коростієнко Вікторія та Озерний Едуард підготували елементи декоративно – ужиткового мистецтва, які з’єдналися в одну чудову композицію «Українське подвір’я» та «Українська хатина».
Висловлюємо щиру подяку батькам за допомогу в підготовці до цього конкурсу.

Рівняємось на кращих!

Учні 2 класу прийняли активну участь у міжнародному конкурсі «Колосок» і отримали такі результати:

ЗОЛОТІ сертифікати отримали:

  • Дубіна Анна;
  • Яковлєва Валерія.

СРІБНІ сертифікати отримали:

  • Коростієнко Вікторія;
  • Амбросімова Єлизавета;
  • Озерний Едуард.

Молодці! Так тримати!

 

http://youtu.be/TBbOB8ue4Aw  – Відео Новорічний танок 2014р.

Пішов сніжок

Одного разу трапилася така пригода.

На білій пухнастій хмаринці сиділа сніжинка. А поруч пролітав сніжок. Це були родичі нашої сніжинки.

–         Може ти полетиш з нами? – запитали інші сніжинки

–         Із задоволенням! Може ви полетите зі мною , поглянемо, як діти без нас граються. Ляжемо на землю пухнастим сніжком. Хай вже діти ліплять снігову бабу.

І вони полетіла.

Амбросімова Єлизавета.

2 клас, 7 років.

Як заблукала сніжинка

 Одного разу трапилася така пригода.

На білій пухнастій хмаринці сиділа сніжинка. А потім вона полетіла на землю. Сніжинка побачила, яка земля гарна! Побігавши по полях, сніжинка потрапила до лісу. Там вона заблукала. Та раптом побачила будиночок. Сніжинка підбігла до будиночку і постукала. А в хатинці жив вітер. Маленька сніжиночка розповіла вітрові про свої пригоди і попросила вітер, щоб той допоміг їй добратися додому. Вітер дмухнув , рукавом махнув , і сніжинка знову опинилася на білій пухнастій хмаринці.

Так закінчилась подорож маленької сніжинки.

Яковлєва Валерія.

2 клас, 7 років

Веселі сніжинки

Одного разу трапилася така пригода.

На білій пухнастій хмаринці сиділа сніжинка. Вона побачила ще одну сніжинку. Це була її подруга.

–         Давай політаємо,- запропонувала сніжинка.

–         А куди ми полетимо?- запитала подруга.

–         Давай полетимо до діток.

–         Ну що ж , давай!

І вони полетіли. Спочатку вони літали над полями, лісами. А потім завітали до діток. Сніжинки літали  над дітками, сідали їм на голови.

Граючись з дітьми, сніжинки були щасливими!

 

Дубіна Анна,

2 клас, 7 років.

Пухнасті сніжинки

Одного разу трапилася така пригода.

На білій пухнастій хмаринці сиділа сніжинка. Вона захотіла до лісу. Летить, летить сніжинка і побачила зайчика.

–         Ти не знаєш де тут ліс? – запитала сніжинка.

–         Знаю, – відповів зайчик, – лети за високу гору, там і побачиш ліс.

Сніжинка полетіла. Знайшла ліс. Там було дуже багато тварин.

Всі були раді!

Озерний Едуард.

2 клас, 7 років.

Пригоди сніжинок

Одного разу трапилася така пригода.

На білій пухнастій хмаринці сиділа сніжинка , а коло неї сиділи її маленькі дітки. От мама пішла до подружки, а діткам наказала сидіти тихенько. А дітки тим часом полетіли до лісу, та й там заблукали. Прийшла мама додому, а діток немає. Мама полетіла до лісу. Знайшла там своїх діток. І з тих пір діти завжди слухали свою маму.

Коростієнко Вікторія,

2 клас, 7 років.

 

no images were found


Зустріч з книгою у 2 класі

       Книга – твій друг і товариш.
Ця відома істина знайома всім. Саме на зустріч з книгою і зібралися учні 2 класу. А в гості до діток прийшла сільський бібліотекар Дарієнко Валентина Андріївна та веселий Буратіно, який підготував для дітей  цікаві загадки, веселі віршики та цікаві казки. Але й діти порадували казкового героя своїми творами – цікавими казками про веселих сніжинок. Із захопленням діти уявляли себе літераторами, читаючи свої твори. Скільки радості сяяло в їхніх очах! Потім учні із задоволенням розглядали дитячі журнали, знаходили там цікаву для всіх інформацію і зачитували для учнів всього класу. Дітям так сподобався веселий Буратіно, що на кінець зустрічі одна із учениць, Амбросімова Єлизавета, пригостила нашого казкового гостя соковитим яблучком.
Що ж, зустріч з книгою запалила ще одну іскорку доброти в учнівських серцях.

IMG_1980 IMG_1981 IMG_1982

IMG_1984 IMG_1985 IMG_1986

Добрі справи учнів 2 класу

   На минулому тижні учні 2 класу говорили про те, як допомогти пташеняткам врятуватися від холодної зими. І ось завдяки допомозі батьків діти здійснили задумане . І  біля нашої школи відкрилася справжня «Пташина їдальня». Кожен з діток приніс не лише годівничку, а й корм для пташок. І саме вчасно. Сама природа ніби чекала нашого піклування про «Братів наших менших». Адже саме зараз і розпочалася справжня зима: зима із снігом та морозом, з хуртовинами та льодом. Та ми сподіваємось, що наш маленький внесок в допомозі природі  оцінять наші пташки. І з приходом весни весело защебечуть нам своїми дзвінкими голосочками. А у прищепленні любові до природи хочемо висловити подяку батькам учнів. А саме:

  • Коростієнку Віталію Володимировичу;
  • Озерній Олені Вікторівні;
  • Яковлєву Олександру Володимировичу;
  • Вєхтєвій Любові Григорівні;
  • Амбросімовій Олені Вікторівні

ОБИРАЄМО ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

    В рамках Тижня безпеки життєдіяльності в 2 класі була проведена класна година на тему «Обираємо здоровий спосіб життя».
Класна година розпочалася оформленням «Дерева очікувань». Учні чітко висловлювали свої сподівання щодо теми класної години. Швидко і з захопленням діти виконували різноманітні завдання. Це і конкурс «Хто більше», де кожен висловив свою думку, це і створення асоціативного куща, де діти застосували свої знання з предмета «Основи здоров’я». Цікавою і доступною була розповідь учителя про здоров’я. Але найбільш захоплено пройшла робота в групах. Діти ділилися власним досвідом, мали змогу поспілкуватися, виразити свою думку, після чого презентували свою роботу.
Закінчився захід створенням «Стежки здоров’я», де діти висловили своє ставлення до збереження здоров’я.

IMG_1812 IMG_1813 IMG_1814IMG_1815 IMG_1816 IMG_1817IMG_1818

 

Як зимується звірятам, пташенятам, комашатам?

 

Саме таким запитанням розпочалося заняття з учнями 2 класу. Під час виконання цікавих завдань учні дізнавалися про те, як живеться диким та свійським тваринам. Під час заняття діти намагалися дати відповіді на запитання:

 

  • Як готуються звірі до зими?
  • Як змінюється колір їхнього хутра?
  • Для чого вони запасаються жиром?
  • Чому деякі звірі залягають в сплячку?

 

Шукаючи відповіді на ці запитання, учні працювали в групах, ділячись власним досвідом спостережень за тваринами, розглядали ілюстрації. Але найцікавішим була зустріч з лісовими «звірятами». Кожен з учнів намагався уявити себе «звірятком» і розповісти про те, як живеться йому в лісі, звертався по допомогу до дітей. Заняття сприяло вихованню у дітей бережного та дбайливого ставлення до природи, викликало бажання допомагати їм взимку. Учні були переповненні бажанням виготовити для птахів годівнички і влаштувати біля школи справжню «пташину їдальню». На наступному тижні ми зможемо побачити хто ж з учнів став справжнім другом звіряток і пташаток? Хто ж зможе виготовити годівничку для птахів?

 

То ж, шановні батьки, допоможіть своїм діткам стати справжніми природолюбами!

 

 

IMG_1810 IMG_1812 IMG_1818
Наші справи

 

Дружно все краще робити: і читати, і писати , і створювати цікаві композиції. Ось так весело і завзято працювали учні 2 класу над створенням колективної роботи «Рибки в акваріумі». Але перш ніж приступити до роботи, діти ознайомились з новим видом мистецтва – мистецтвом кірігамі. Виявляється це дуже цікаво!

 

 

 

                                                          ПЕРЛИНИ ТВОРЧОСТІ
Зима. Яка чудова пора року!  Ми з учнями 2 класу милувалися красою нашого зимового села, нашої красивої природи. І свої спостереження виклали на папері. Ось що у нас вийшло.

 

Зимова краса Біля нашого будинку ріс кущ калини.
   Прийшла зима, його притрусило снігом. Повз кущик летів горобчик. Сів на гілочку кущика та й почав плакати. Кущик і питає  в горобчика:

 

– Ти чого плачеш, горобчику?

 

– Та як же мені не плакати? Я ж такий голодний, а скрізь не видно жодної зернинки чи насінинки.

 

     Стрепенувся кущик, струсив з себе сніжок і пригостив горобчика своїми ягідками.

 

     Зрадів горобчик. І цілу зиму нікуди далеко не відлітав від соковитої  калини.
1234Амбросімова Єлизавета.
 
Зима
Жила – була осінь золота.
Листячко жовтеньке,
пишне та м’якеньке.
Аж раптом вітерцем подуло
Та білі мухи налетіли.
Одразу осінь зрозуміла:
Зима надворі наступила.
Засипала усе сніжком,
Дерева вкрила кожушком.
Дивуються птахи та звірі:
«Це що за чудо? Що за диво?
Усе на світі побіліло,
 Все заблищало, заскрипіло.»
Та здогадались ведмежата:
«Прийшла зима.
Пора в барліг лягати».
234Коростієнко Вікторія.
Сумна Берізка
        Прийшла зима.
        Вкрила все білою ковдрою. Біля нашої школи стоїть Берізка. Я підійшла до Берізка і вона  мені розповіла, що  засмучена, бо настала зима. Від неї полетіли її друзі – птахи. Залишили свою шпаківню галасливі шпаки. Листячко опало, стало холодно. Берізка прошепотіла мені, що дуже хоче, щоб повернулося літо.Мені стало дуже шкода берізку. І я вирішила щодня приходити до неї. А щоб їй ще веселіше було, я повішаю на її гілочках годівничку.
– Прилітайте пташки! Їжте та берізку звеселяйте!
 345
Яковлєва Валерія.
Берізка
     Одного разу я вирішила послухати, про що говорить Берізка. І ось що я почула:
– Я дуже красива білокора і маю гарні листочки. Весною я зеленію і напуваю людей березовими соком. Влітку стою красива аж до осені. В спеку я можу захистити вас від пекучого сонечка. А коли настає осінь, я стаю яскраво золотавою.Та надходить зима. Листочки опадають. Ось тоді я і сумую за теплом, тому що знову хочу милувати людське око.
 456
Вєхтєва Олександра.
Берізка
     Прийшла зима. Стало дуже холодно. Я підійшла до берізки і запитала:
– Чому ти сумна?
     І ось що мені відповіла берізка:
     – Мені сумно без пташок. Під мою кору налізло багато комашок.
       Мені стало дуже шкода берізку.
– Не сумуй, берізко, я покличу дятлика, щоб він порятував тебе. І ти стала знову веселою!
                                                                                                                Дубіна Анна
 
 

 

 

IMG_1751 IMG_1756 IMG_1755IMG_1754 IMG_1751 IMG_1750                                 Нарешті канікули!

 

Ось і закінчився І семестр навчального року. Хоча ми і не отримували оцінок, але маємо свої досягнення.
Подяку за кращий учнівський зошит отримала Яковлєва Валерія.
Вітаємо! Так тримати!!!!
Протягом І семестру учні 2 класу виконували різноманітні додаткові завдання творчого характеру. За це отримували додаткові бонуси. І ось, підводячи підсумки, ми отримали такі результати:
1 місце – Яковлєва Валерія.
2 місце – Дубіна Анна.
3 місце – Амбросімова Єлизавета.
4 місце – Озерний Едуард.
5 місце – Коростієнко Вікторія.
6 місце – Вєхтєва Олександра.
Всі учні за результати своєї праці отримали невеличкі подарунки. Молодці, але можна краще!

 

 

 

 


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *