Новини

"Немає диму без вогню"

У 8 класі була проведена класна година  "Немає диму без вогню".
Здобувачі освіти пригадали основні причини виникнення пожеж, надання першої долікарської допомоги постраждалим при пожежі, переглянули презентацію "Протипожежна безпека", переглянули відео  «Як врятуватися в разі пожежі у громадську місці. Поради», виконали інтерактивну вправу " Я пожежний-рятівник"

Світлофор нам всім моргає,  до порядку закликає!

07 вересня у 8 класі був проведений квест "Життя у нас одне" , в рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності на тему: Світлофор нам всім моргає,  до порядку закликає! " Учні прогадали значення різних видів знаків,  правила поведінки на дорозі та наслідки їх недотримання. Діти пройшли тест-тренажер "Дорожня абетка"

Батьківські збори на тему:
«Участь сім’ї  у вихованні дитини»

31 січня 2020 року  у 7 класі класним керівником, Іваненко С.С., були проведені батьківські збори на тему: «Участь сім’ї  у вихованні дитини». Розглянули актуальні питання: правила поведінки в школі на уроці та на перерві, рівень розвитку емоційного інтелекту семикласників, обов'язки  здобувачів освіти, головним з яких є навчання. Перед батьками виступили вчителі предметними та шкільна медсестра, яка зауважила про основні заходи профілактики захворювання грипу. Дані збори спонукали батьків до роздумів про особливості виховання в сім'ї, особливості спілкування дітей з батьками, як необхідна умова для успішного  гармонійного розвитку кожної дитини.

«Здорові діти – здорова нація»

У рамках проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності «Здорові діти – здорова нація»  у 7 класі була проведена бесіда на тему «Значення збалансованого харчування для збереження здоров'я». Учні дізналися про те, яким має бути харчовий раціон людини, як його складають та значення вітамінів для організму людини. Інформація  була цікавою та корисною.

«Вогняне коло»

В рамках тижня із здобувачами освіти  7 класу  була проведена  гра-квест «Вогняне коло».  Метою  заходу  було закріпити знання учнів з питань пожежної безпеки; навчитися  швидко  оцінювати  небезпечні  ситуації; сформувати  навички  правильних  дій  при  пожежі; приймати  оптимальне  рішення  щодо  їх  подолання. Під час проходження квесту учні   пройшли  навчальні станції, наприклад, вікторина «Мікрофон», театр експромт «Мозковий штурм», «Пазломанія - асоціація» та ін.. Переглянули відео про причини виникнення пожеж у побуті, стадії розвитку пожежі у житловій кімнаті, прослухали відео-лекцію-інструктаж  про дотримання запобіжних заходів  щодо  уникнення пожеж у побуті.
Такі заходи сприяють  усвідомлення здобувачами освіти про   необхідність дотримання правил пожежної безпеки та  формуванню життєвих навичок  в умовах конкретної надзвичайної ситуації .

9 вересня 2019 року в 7 класі була проведена гра-квест на тему:

«Ми обираємо життя!», метою якої було повторити та закріпити знання здобувачів освіти про правила дорожнього руху, безпечної поведінки на вулиці, навчити дітей використовувати набуті знання в реальних умовах, знаходити правильне рішення в нестандартних ситуаціях; формувати  у школярів потребу в дотриманні правил безпечної поведінки; виховувати почуття відповідальності за власне життя та життя інших людей. Діти охоче пройшли 5 станцій: «Пішоходи та велосипедисти», «Дорожні знаки» та ін.. Особливо активними були на станції «Творчій» та «Ситуативна», де потрібно було проявити свої знання та креативність, діяти швидко, згідно правил дорожнього  руху. Здобувачі освіти переконалися, що правила дорожнього руху є дуже важливими у нашому житті, тому що життя – найдорожчий скарб для людини!

«Журналісти та науковці про надзвичайні ситуації»

19 квітня 2019 року у 6 класі був проведений урок  до Дня цивільного захисту у формі міні-конференції: «Журналісти та науковці про надзвичайні ситуації», де одним з ключових питань було порядок інформування населення про екстремальні ситуації та порядок дій. Метою уроку була ознайомити здобувачів освіти з основними способами оповіщення, сигналами ЦО і правилами дій при оповіщенні населення про екстремальну ситуацію; розвивати самостійність під час дій; виховувати у них дисциплінованість, організованість, чіткість і впевненість у діях. Як підсумок уроку провели конкурс «Розумники та розумниці», гра «Відгадай слово».

Година спілкування

Для учнів 6 та 7 класів була проведена година спілкування на тему: «Основи здорового способу життя». Здобувачі освіти згадали поняття «здоровий спосіб життя» та його складові, пригадали приказки та прислів'я про здоров'я. Провели класні керівники разом з учасниками освітнього процесу дослідницький практикум «Моє здоров'я», склали карту знань «Значення поживних  елементів для організму людини». Учениця 6 класу, Ковальова Вероніка  та  учениця 7 класу, Дубіна Анна підготували міні-проект «Паління».

«Подорож стежинками здоров'я»

В 6 класі була проведена гра-квест на тему: «Подорож стежинками здоров'я». Метою квесту була формування здоров'язберігаючої компетентності як способу збереження і зміцнення здоров'я. Діти пройшли 4 станції: Географічна, Інформатична, Медична, Літературна. Серед завдань, які виконували здобувачі освіти були: гра «Так чи Ні», розгадування кросворду, анаграм. З особливим інтересом складали пазл –картинку «Їстівні та Отруйні гриби» в програмі learningapps.org, за посиланняи QR-коду, проявили неабиякі творчі здібності під декламування акровірша до слова здоров'я.
Використання отриманих знань про навички здорового способу життя є корисними у конкретних життєвих ситуацій для розв'язання практичних і теоретичних дій.

 «Позитивні та негативні сторони мережі Інтернет»

В 6 класі проведена класна година на тему: «Позитивні та негативні сторони мережі Інтернет». Метою заходу  була розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет  та соціальні мережі, сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та соціальних мережах.. Знання цих небезпек дозволить їх уникнути. Серед  них такі як: комп’ютерний вірус, кібер-хуліганство, кібер-булінг, фармінг, фішинг, спам та інші. Переглягнули відео «У полоні віртуального». Здобувачі освіти виконали інтерактивні вправи: утвори  логічні пари, напиши свій НІК, склади пазли. Та головне запам'ятали правила Інтернет-безпеки і Інтернет-етики  в Глобальній мережі.
Інтернет – дуже потужний ресурс, який значно полегшує життя людини та відкриває майже необмежені можливості для самореалізації та саморозвитку юної особистості, спілкування, навчання, дозвілля.

Буклет та плакат про пожежну безпеку

буклет_про_пожежу

 «Вранці, ввечері і вдень будь обережний з вогнем»

5 листопада 2018 року в 6 класі було проведено класну годину «Вранці, ввечері і вдень будь обережний з вогнем», на якій здобувачі освіти переглянули презентацію про правила поведінки під час пожежі, класифікацію вогнегасних речовини. Практично учні застосували  отримані  знання під час обговорення в парах дії в разі пожежі запропонованих вчителем ситуацій. Школярі підготували інформацію про знаки пожежної безпеки, складали пазли, розгадували кросворд та ребуси з пожежної безпеки. Проведення таких класних годин сприяє формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.

Prezentatsiya-na-temu-Pravila-pozhezhnoyi-bezpeki

«Першочергова потреба учня - знання»

25 жовтня 2018 року в 6 класі відбулися батьківські збори на тему «Першочергова потреба учня - знання». Розглянули такі питання, як: фактори, що впливають на знання,книга, як рушійна сила  підвищення рівня пізнавальної активності навчальної діяльності школярів, правила виховання. Цікавим був тренінг «Негативні настанови», вправа «Мух краще ловити на мед», дружнє коло «Методи виховання». Аби дитина розвивалася успішно, була гармонійною і впевненою особистістю, дуже важливо, щоб вимоги батьків і школи співпадали.

Батькiвська_любов
Ненормативна_лексика
Бат_кiвс_кi__збори

 

100-річчя В.О. Сухомлинського

25 жовтня 2018 року в 6 класі  був проведений шкільним бібліотекарем  бібліотечний урок на тему «Учитель добра і краси» присвячений до 100-річчя В.О. Сухомлинського. Під час уроку учні ознайомились зі спогадами доньки В.О. Сухомлинського. Школярі  із захопленням читали оповідання та казки В.О. Сухомлинського, переймалися долею головних героїв. Під час обговорення творів, діти розгадували кросворди, складали  пазли-ілюстрації , пригадали прислів’я про мову, матір та батьківщину.

«Немеркнуче світло великого подвигу»

17 вересня в 6 класу була проведена виховна година  на тему: «Немеркнуче світло великого подвигу»,  присвячена  до Дня партизанської слави , яке відзначається щорічно 22 вересня. Школярі переглянули відео про партизанський рух в Україні  та презентацію про героїв партизанського руху;  Учні спробували проаналізувати, якими якостями особистості вони мають володіти задля того, щоб  бути справжніми захисниками  Батьківщини.  Вшановуємо всіх тих, хто подарував майбутнє нам та нашим нащадкам.

«Від сходинки до сходинки»

В рамках проведення тижня БЖ в 6 класі було проведено дорожній коучинг «Від сходинки до сходинки», під час якого школярі поглибили та систематизували свої знання з правил дорожнього руху. Особливо цікавими завданнями були розгадування ребусів,складання слів з поданих букв, переглядів розвиваючих мультфільмів, відео «Дорожні знаки для дітей. Розвиваючі картки для дітей», пригадали складові велосипеда, вправа «Механік». Та головне, діти усвідомили про те, що нехтуючи правилами дорожнього руху, можна стати жертвою своєї необдуманої поведінки.

День Захисника України

До Дня Захисника України учні 5 класу виявили бажання привітати учасників АТО з цим святом. Знаючи, як на сході тяжко, учні написали слова вдячності всім хто причетний до їхнього спокійного дитинства: «Дякую Вам, за те, що я маю змогу спокійно гуляти з друзями, ходити на уроки в школу і не боятися, що наступлю на бомбу.» - пише Варченко Станіслав.
В своїх листах діти побажали сили, наснаги, терпіння  і якнайшвидшого закінчення війни і повернення додому.

Зроби свій вибір на користь здоров`я

Із 6  по 10 лютого 2017  року у рамках тижня здорового способу життя у 4 класі було проведено класну годину на тему"Зроби свій вибір на користь здоров`я".
Цікаво і змістовно попрацювали четвертокласники.
Школярі  у парах презентували розповіді про шкідливі звички: паління,  алкоголізм, вживання наркотиків; і як вони впливають на здоров`я і життя людей, і зокрема, дітей. І від того , чи будуть здорові діти, і буде здорова нація. Була проведена вікторина "Чи варто вживати шкідливі звички?", також учні виконали тематичні малюнки і виготовили закладинки в підручники на тему здорового способу життя. Почали складати вірші та казки про здоровий спосіб життя учнів.

Скажімо наше дружне «Ні!» всім пожежам на Землі...
dsc00150 dsc00161

    Із 7 по 11 листопада 2016 року у Високобайрацькому НВК проходив тиждень протипожежної безпеки . У рамках якого 7 листопада у 4 класі було проведено класну годину на тему: «Легко вогник запалити, та не просто загасити".     На цьому важливому, для збереження життя учнів  заході, класний керівник Гавриленко В.В. ознайомила своїх вихованців із поняттями «пожежа» , «вогонь – друг» і «вогонь – ворог»; причинами виникнення пожеж та правилами протипожежної безпеки ; пам’яткою «Якщо в школі відбулася пожежа» ; провела з учнями вікторину  «Протипожежна безпека» та тестування «Чи живеш ти за правилами?», переглянули  і обговорили презентації на тему: "Причини виникнення пожеж", " У квартирі", "Пожежа в лісі".  Учні читали вірші на протипожежну тематику , виконували  та презентували  малюнки на тему: «До чого призводять пустощі з вогнем» , пограли в гру «Це я , це я , це все мої друзі» . В кінці заняття класний керівник взяла в учнів інтерв’ю на визначення засвоєння знань учнями з даної теми . Як з’ясувалося – всі учні класу засвоїли вивчений  матеріал на високому й достатньому рівні  і зможуть  належно застосовувати здобуті знання на практиці . Але нехай краще на життєвому шляху учнів не трапляється пожеж!

Привітання з нагоди Дня вчителя
img_6478 img_6502 img_6506

Юні інспектори дорожнього руху
dsc00141 dsc00142

У рамках тижня знань ПДР та БЖ " Азбука безпеки на дорозі" у 4 класі 12.09.2016 року було проведено класну годину на тему: "Юні інспектори дорожнього руху".
У цікавій , змістовній та ігровій формі четвертокласники ознайомилися із основними правилами дорожнього руху , правилами  безпечного переходу вулиць і доріг в місті та сільській місцевості, зустрілися із світлофором "Моргайком" і РЕГУЛЮВАЛЬНИКОМ.  Уважно вислухавши їхні поради  відповідали на поставлені ними  запитання , розіграли сценку ; в якій головними постраждалими героями, через недотримання правил дорожнього руху,  були Шибеник та Дівчинка у гіпсу.
З великим задоволенням  учні переглянули "Уроки тітоньки Сови про дорожній рух".
А в кінці заходу прозвучали слова :
Ось ми і вивели навіки в школі правила безпеки,
Згадуючи інструктаж , застосуйте досвід наш.
Ми ж бажаєм щастя й долі , успіхів у рідній школі,
Будьте ви усі здорові!!!

Олімпійська вікторина у 4 класі
dsc00133 dsc00137 dsc00138 dsc00139

                9 вересня 2016 року у 4 класі Високобайрацького НВК було проведено Олімпійську вікторину"Що ми знаємо про Олімпійські ігри?", присвячену тижню фізкультури і спорту в закладі.
Четвертокласники говорили про ініціативу і  рішення щодо відродження Олімпійських ігор, про девіз Олімпійських ігор, які бувають Олімпійські ігри, що собою являє золота Олімпійська медаль, який вигляд має емблема Олімпійських ігор, де вперше був запалений олімпійський вогонь, де і як відбувається запалення олімпійського вогню, хто приніс першу золоту олімпійську нагороду відновленій державі - Україні,  хто із українських спортсменів володіє однією з найбільших в історії спорту колекцій з 18 олімпійських нагород, половина з яких - найвищої проби і т.д.
Мене, вчителя і класного керівника 4 класу, порадувало те, що мої вихованці гарно знають історію українського спорту та Олімпійських ігор.
Найактивнішими були - Ільчишин Олександр, Семенова Дар`я та Ковальова Вероніка.

Щоб в серці жила Батьківщина...
dsc00015 dsc00118 dsc00123 dsc00128

            На  таку тему  1 вересня у 4 класі Високобайрацького НВК  пройшов перший урок.  Активну участь у його проведенні взяли і учні і батьки вихованців, тому що тема Батьківщини актуальна завжди і для всіх поколінь, а особливо нині.
Розпочалося зібрання традиційним  виконанням Державного Гімну України.
В цікавій ігровій, пошуковій та дослідницькій формі було проведено заняття. Присутні пригадали історичне  минуле України , говорили про сьогодення Вітчизни, про сучасних героїв України, вшанували пам`ять про них хвилиною мовчання та запалили свічку пам`яті загиблим героям у зоні проведення  АТО, поклали квіти до меморіальної дошки герою - земляку Анатолію Бузуляку.
На завершення заняття як лозунг прозвучали рядки із вірша Дмитра Чередниченка:
Нехай ніхто не половинить,
твоїх земель не розтина,
бо ти єдина, Україно,
бо ти на всіх у нас одна.
Одна із Заходу до Сходу
володарка земель і вод -
ніхто не ділить хай народу,
бо не поділиться народ!

МИТТЄВОСТІ ШКІЛЬНОГО ЖИТТЯ 2015 року

no images were found

УЧАСТЬ УЧНІВ 3 КЛАСУ У ВСЕУКРАЇНСЬКИХ І МІЖНАРОДНИХ КОНКУРСАХ. НАГОРОДЖЕННЯ УЧНІВ

№ П/П ПРІЗВИЩЕ, ІМ`Я УЧНЯ КОЛОСОК ВЕСНЯНИЙ- 2014 КОЛОСОК ОСІННІЙ- 2014 КОЛОСОК ВЕСНЯНИЙ- 2015 СОНЯШНИК ПАТРІОТ КЕНГУРУ
1 Андреєв Олексій Золотий Сертиф. Срібний Сертиф. Срібний Сертиф.     Уч.,добрий рез.
2 Варчен-
ко С.
Золотий Сертиф. Срібний Сертиф.   Учасник Учас-
ник
 
3 Ільчи-
шин о.
          Уч.,добрий рез.
4 Кавець-
кий Т.
Срібний Сертиф. Срібний Сертиф. Золотий Сертиф. Диплом переможця    
5 Лемсь-
кий Р.
Срібний Сертиф. Срібний Сертиф. Золотий Сертиф.     Уч.,добрий рез.
6 Нікітен-
ко Т.
Срібний Сертиф. Срібний Сертиф. Срібний Сертиф.      
7 Семено-
ва Д.
Золотий
Сертиф.
Золо-
тий
Сертиф.
Золотий
Сертиф.
Учасник Учас-
ник
Уч.,добрий рез.
8 Сіянко А. Золотий Сертиф. Золо-
тийСертиф.
Золотий Сертиф. Учасник Учас-
ник
 
9 Тургасо-
ва Л.
Золотий Сертиф. Золо-
тий Сертиф.
Золотий Сертиф.   Учас-
ник
 
10 Чорно-
мор А.
Срібний Сертиф. Срібний Сертиф. Золотий Сертиф.     Уч.,добрий рез.
  ВСЬОГО: Золоті-5
Срібні-4
Золоті-3
Срібні-6
Золоті-6
Срібні-1
Перемо-
жець- 1
Учасни-
ки-3
Учас-
ники-4
Учасни-
ки-5

 

КЛАСНИЙ  КЕРІВНИК: ГАВРИЛЕНКО В.В.

 

  ЯК МИ ЧИТАЄМО

ПРІЗВИЩЕ,ІМ`Я ВЕРЕСЕНЬ ЖОВТЕНЬ ЛИСТОПАД ГРУДЕНЬ СІЧЕНЬ ЛЮТИЙ БЕРЕЗЕНЬ КВІТЕНЬ ТРАВЕНЬ
1 Андреєв О. 36сл./хв 48сл./хв 51сл./хв 50сл./хв          
2 Варченко С. 73сл./хв 96сл./хв 61сл./хв 94сл./хв          
3 Ільчишин О. 88сл./хв 90сл./хв 93сл./хв 82сл./хв          
4 Кавецький Т. 63сл./хв 72сл./хв 79сл./хв 63сл./хв          
5 Ковальова В. 109сл./хв 113сл./хв 125сл./хв 103сл./хв          
6 Лемський Р. 54сл./хв 59сл./хв 69сл./хв 59сл./хв          
7 Нікітенко Т. 55сл./хв 64сл./хв 73сл./хв 75сл./хв          
8 Семенова Д. 103сл./хв 102сл./хв 77сл./хв 52сл./хв          
9 Сіянко А. 73сл./хв 92сл./хв 107сл./хв 73сл./хв          
10 Тургасова Л. 26сл./хв 26сл./хв 34сл./хв 27сл./хв          
11 Чорномор А. 51сл./хв 57сл./хв 70сл./хв 70сл./хв          

ЧИТАННЯ ВГОЛОС (ЗГІДНО ПРОГРАМИ):
І СЕМЕСТР - 65-70 СЛІВ ЗА ХВИЛИНУ
ІІ СЕМЕСТР - НЕ МЕНШЕ 75 СЛІВ ЗА ХВИЛИНУ

Скажімо наше дружне «Ні!» всім пожежам на Землі
DSCN7558 DSCN7560 DSCN7562 DSCN7564

    Із 9 по 13 листопада 2015 року у Високобайрацькому НВК проходить тиждень протипожежної безпеки . У рамках якого 9 листопада у 3 класі було проведено класну годину на тему: «Вогнище - це романтично , проте дуже небезпечно» .
     На цьому важливому для збереження життя учнів  заході класний керівник Гавриленко В.В. ознайомила своїх вихованців із поняттями «пожежа» , «вогонь – друг» і «вогонь – ворог»; причинами виникнення пожеж та правилами протипожежної безпеки ; пам’яткою «Якщо в школі відбулася пожежа» ; провела з учнями вікторину  «Протипожежна безпека» та тестування «Чи живеш ти за правилами?», переглянули  і обговорили презентації на тему: "Причини виникнення пожеж", " У квартирі", "Пожежа в лісі".  Учні читали вірші на протипожежну тематику , виконували  та презентували  малюнки на тему: «До чого призводять пустощі з вогнем» , пограли в гру «Це я , це я , це все мої друзі» . В кінці заняття класний керівник взяла в учнів інтерв’ю на визначення засвоєння знань учнями з даної теми . Як з’ясувалося – всі учні класу засвоїли вивчений  матеріал на високому й достатньому рівні  і зможуть  належно застосовувати здобуті знання на практиці . Але нехай краще на життєвому шляху учнів не трапляється пожеж!

Олімпійський урок
VLUU L110, M110 / Samsung L110, M110 75496

У 3 класі в понеділок, 7 вересня, був проведений Олімпійський урок на тему «Олімпійська вікторина». Класний керівник Гавриленко В.В. ознайомила учнів із історії виникнення Олімпійських ігор, українськими переможцями олімпійських ігор, Кіровоградськими пара-олімпійцями, а під кінець було проведено вікторину на закріплення знань.

ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ ДО 9 ТРАВНЯ
P1100073 P1100075 P1100076 P1100078

"ЧОРНОБИЛЬ - РАНА УКРАЇНИ"
Made by Samsung DVCMade by Samsung DVCMade by Samsung DVC

27.04.2015 р. у 2 класі Високобайрацького НВК було проведено класну годину на тему: "Чорнобиль - рана України", приурочена 29 - річниці Чорнобильської катастрофи.
Класний керівник ознайомила другокласників із найтрагічнішою датою в історії нашого народу - 26 квітня 1986 року. Учні читали поезію "Зона мовчання"; прослухали пісню "Чорнобильська зона" Тараса Петриненка; переглянули документальний фільм  та презентацію "Чорнобиль", слайдшоу "Картини про Чорнобиль" та "Наслідки Чорнобиля". В кінці класної години учні вшанували пам`ять про загиблих ліквідаторів аварії хвилиною мовчання та запалили свічку пам`яті .

ДРУГОКЛАСНИКИ - ЮНІ  ПАТРІОТИ  СВОЄЇ БАТЬКІВЩИНИ
20150212_102709 20150212_102806

Визначна подія відбулася у Високобайрацькому НВК 12 лютого 2015 року . Учні нашого навчального закладу стали учасниками Всеукраїнського конкурсу "Патріот" . Серед них і найменші - другокласники : Семенова Дар`я , Чорномор Аліна , Варченко Станіслав та Сіянко Андрій .
Я пишаюся тим , що мої вихованці патріоти своєї країни і ,  що вони  прийняли участь у цьому конкурсі .
Всім учням НВК бажаю перемоги в конкурсі , а їхнім батькам висловлюю подяку за підтримку і розуміння !

ПОБАЖАННЯ  ЗЕМЛЯКАМ-ВОЇНАМ  АТО
IMG_3958

            На превеликий жаль війна за цілісність і суверенітет України продовжується . А наші доблесні українські воїни приймають безпосередню участь в районах проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях . Серед них і наші земляки - жителі с.Високі Байраки Кіровоградського району - колишні учні Високобайрацької ЗШ : Андріященко Андрій , Гавриленко Ігор , Чудін Віталій , Медведєв Віталій , Свободчиков  Ігор, Середній Роман , Нікітенко Валерій . Всі вони обрали професію військового - Захисника Вітчизни , і є військовослужбовцями за контрактом 3 окремого полку спеціального призначення - безстрашними "кіборгами". По півроку окремі з них вже перебували в зоні АТО і  звільняли населені пункти Донецької та Луганської  областей від терористів та російських найманців , мужньо тримали оборону Донецького аеропорту , за що їх ворог  і прозвав"кіборгами". Деякий час хлопці перебували на перепочинку  і проходили курс реабілітації та навчання по професійній  підготовці .  А на днях  вони знову своїми сформованими  групами  будуть їхати на Схід боронити свій рідний край від лютого і безсердечного ворога .
Вихованці та вчителі  Високобайрацького НВК  в котрий раз підтримали своїх земляків - Захисників . Цього разу на прапорі України написали свої побажання для  них від найменшого до найстаршого . Побажання були різними  , але  і всі , як один ,  побажали  повернутися їм  живими додому . А директор НВК - Єфімова О.А. написала так : "ПОВЕРТАЙТЕСЯ ЖИВИМИ !!!!!!!!"
Візьмуть цей Стяг своєї держави наші любі й найрідніші СИНОЧКИ  із собою  і будуть  боронити неньку України , а прапор України з побажаннями від земляків буде для них  оберегом . А ми всі будемо молитися за своїх  СИНІВ і УКРАЇНУ. Бо разом ми непереможні !
СЛАВА УКРАЇНІ!  ГЕРОЯМ СЛАВА!

ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ "КОЛОСОК  ОСІННІЙ - 2014"
IMG_4082

Упродовж двох років мої маленькі вихованці приймають активну участь у Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі "Колосок". І два   роки підряд  стають призерами Золотих та Срібних сертифікатів , і два роки поспіль  клас отримує сертифікат активного класу . Цього разу Золоті сертифікати отримали:
Тургасова Людмила,
Семенова Дар`я ,
Кавецький Тагир ,
Сіянко Андрій .
А Срібні сертифікати отримали слідуючі  учні :
Чорномор Аліна (2 сертифыкати) ,
Нікітенко Тетяна (2 сертифікати) ,
Андреєв Олексій (3 сертифікати) ,
Лемський Руслан (3 сертифікати) ,
Варченко Станіслав .

Вітаю своїх призерів - другокласників і бажаю їм нових злетів !
А батькам вихованців висловлюю подяку за участь в організації конкурсу та підтримку !

ОЙ , СНІГУ , СНІГУ , БІЛОГО НАКИДАЛА ЗИМА...
IMG_3966 IMG_3967 IMG_3968

У різні пори року красива і приваблива Земля , а особливо взимку ,коли білою пуховою периною покривається матінка - Земля , в білосніжні шати одягаються  рослини . А проти сонця все іскриться і переливається срібними перлами ...
... Ще звечора почав падати сніг , а на  ранок вже все було засипано білосніжною ковдрою . І ось такого дня , 3 лютого , хіба можна було всидіти в класі , не помилувавшись такою красою ? То ж другокласники  вийшли на екскурсію в зимову природу , щоб порадіти цій неймовірно  чарівній вроді , поспостерігати за життям рослин і тварин у шкільному парку . Мешканці нашого парку  - руденькі білочки , теж не могли всидіти в своїх дуплах - домівках - скакали з гілки на гілку ялин , і раділи ,  як діти …

ДОРОГІ , ЛЮБІ , НАЙРІДНІШІ СИНОЧКИ!

Ви всі для мене є рідними , я хвилююся і молюся за кожного із вас. Адже я теж мама і маю єдиного коханого сина - військовослужбовця за контрактом , який теж як і ви ,  патріот України , який 6 місяців знаходився на сході країни в зоні АТО , звільняв населені пункти Донецької та Луганської областей , разом зі своїми побратимами тримали оборону Донецького аеропорту . Нині у відпустці вдома , а незабаром знову разом зі своїми друзями буде їхати Вам на допомогу боронити рідний край , рідну землю , нашу славну Україну.
Як важко і нелегко вам на буремному сході , так важко нам , матерям , чекати Вашого повернення додому , наші любі Синочки , найрідніші Захисники . Стискається серце , завмирає подих , коли з Вами немає зв'язку ... А вуста безупинно промовляють слова молитви, і найсильніша материнська молитва оберігає Вас , дорогенькі , від куль терористів і вселяє віру в перемогу!
Ми всі сподіваємось на те , що нарешті наші політики мирним шляхом владнають питання мирного врегулювання , і закінчиться ця страшна , нікому "непотрібна" війна . І всі Ви , наші синочки , повернетесь додому живими й здоровими . Цього найбільше хоче кожна з нас , матерів . Я Вас всіх  по-материнськи цілую і обнімаю. Будь ласка , вивчіть і повторюйте постійно  слова молитви , яка має велику силу: "Душа Христова , освяти мене . Тіло Христове , спаси мене . Кров Христова , спаси мене . Вода Христова , дай напитися тебе. Рани ж твої глибокі , Господи , прикрий мене . Я весь час з Тобою , Господи , захисти  мене , Господи , від лютого ворога і від наглої смерті , помилуй мене , Господи , Амінь !" .

     Нехай всі святі Вас оберігають , захищають і спасають , наші найлюбиміші СИНОЧКИ! А слова молитви доповнять   силу та міць Ваших бронежелетів і касок !
Мама позивного" ДОК "

ВИХОВАНЦІ НВК ВІТАЛИ ВОЇНІВ АТО

21012007918 21012007917

Напередодні дня Збройних Сил України у нашому Високобайрацькому НВК було проведено добровільну акцію "Привітай воїна АТО зі святом". Учні НВК вирішили , що намалюють для своїх Захисників малюнки , напишуть листи та приготують солодощі . Як вирішили , так і зробили . Кожен із учнів приготував для солдатів , хоч і маленький , зате від чистого серця, подарунок .
А в п'ятницю , 5 грудня 2014 року , дирекція НВК запросила військовослужбовців Кіровоградського 3 окремого полку спеціального призначення , колишніх учнів школи Гавриленка Ігоря та Андріященка Андрія  на теплу зустріч із вихованцями НВК . Військові розповіли про свій полк , про будні солдатської служби та про те , як вони , перебуваючи в зоні АТО протягом 6 місяців , звільняли від терористів та російських найманців  населені пункти Донецької та Луганської областей , мужньо тримали оборону Донецького аеропорту , за що їх і стали називати вороги "кіборгами".
Учні НВК для військових декламували власні вірші про мужність , героїзм , патріотизм та Мир . Після зворушливих  поетичних хвилин директор НВК О.А.Єфімова вручила воїнам дитячі малюнки з листами і солодощі , щоб вони передали  їх на Схід своїм побратимам .
Ігор з Андрієм подякували всіх присутніх за зворушливі хвилини спілкування та подарунки . А в неділю , 7 грудня , посилки від учнів нашого НВК "поїхали" на Схід країни в зону АТО для наших українських Захисників .

В.В.Гавриленко
вчитель початкових класів
Високобайрацького НВК

МИ ТЕБЕ НЕ

ЗАБУДЕМО,ТОШКО,НІКОЛИ

28 листопада 2014 року у Високобайрацькому НВК було встановлено меморіальну дошку нашому Герою-земляку , колишньому учневі нашого навчального закладу - Анатолію Віталійовичу Бузуляку, який загинув 29 липня 2014 року під м.Сніжне Донецької області визволяючи населені пункти Донецької та Луганської областей від терористів та російських найманців , за територіальну цілісність України.
Після чого по всіх класах було проведено уроки Пам'яті Герою України . Вчителі й учні згадували Тошку , говорили про його героїзм , мужність  та патріотизм до своєї Батьківщини. Переглянули відеофільм "Анатолій Бузуляк: від маленького хлопчика до Героя", запалили  свічку Пам'яті  та вшанували  Героя хвилиною мовчання.
Герої не вмирають , вони вічно житимуть у серцях кожного із нас !
ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ТОБІ , ТОШКО !

ДІТИ ВИСОКОБАЙРАЦЬКОГО НВК

ПРОТИ ВІЙНИ!

За указом президента України П.О.Порошенка 21 листопада 2014 року було проведено  уроки Гідності по всіх навчальних закладах України . Такий захід пройшов і в нашому навчальному закладі . Поряд з ним проходив конкурс патріотичного вірша та конкурс учнівських малюнків "Діти проти війни!"
Майже всі школярі НВК декламували вірші про Україну , про Мир на всій Землі , про Героїв Небесної сотні та Героїв війни , що нині  триває на Сході нашої країни .
Присутні переглянули презентацію  учнівських малюнків та хвилиною мовчання вшанували пам'ять про загиблих в зоні АТО на Сході України  Героїв-земляків Кіровоградського 3 окремого полку спеціального призначення та запалили свічки Пам'яті.
Я пишаюся тим , що всі мої вихованці-другокласники прийняли участь у цьому патріотичному заході . Цим самим довели , що вони не осторонь подій своєї країни і майбутні патріоти України.
Всі молодці , але хочеться відмітити найактивніших. У конкурсі патріотичного вірша Семенова Дар'я зайняла 1 місце , а Лемський Руслан - почесне 2 місце .
Висловлюю подяку батькам учнів за активну допомогу у проведенні вищевказаного заходу .

ЗНАЙ СВОЇ ПРАВА , ДИТИНО !

17 листопада 2014 року у 2 класі Високобайрацького НВК було проведено класну годину на тему:"Правова відгадайка". Вікторія Василівна в цікавій ігровій формі ознайомила учнів із поняттями "Конституція України" , "Декларація прав людини" , "Конвенція ООН про права дитини". Учні розповідали  у віршованій формі про свої права та обов'язки , відгадували загадки , давали відповіді на казкові завдання фантиків-лотерей ,провели дидактичні ігри "Підкажи словечко" та "Радники", виконували тематичні малюнки "Дружна родина - щаслива дитина" , склали квітку побажань дітям - ровесникам світу.
А як підсумок заняття прозвучали слова класного керівника: "Нашу гру завершено. Ось і кінець , а хто слухав , говорив , грав , вчився жити , думав - молодець! Мені б дуже хотілося , щоб усі ви любили Україну й жили в ній щасливо й радісно .  Держава повинна бути батьком і матір'ю для своїх громадян , піклуватися про кожну людину .Тільки не слід думати , що держава - це щось всесильне і всемогутнє . Держава - це люди , які в ній живуть , це закони , які ці люди приймають і яких дотримуються , це добрі та корисні справи цих людей , це я і ти . Тому кожна людина повинна пам'ятати , що і від неї залежить , якою буде її країна: багатою і справедливою чи країною бідності і кривди ".

 

НОВІ ПЕРЕМОГИ ДРУГОКЛАСНИКІВ


На минулому тижні у нашому рідному Високобайрацькому НВК пройшли три виховні заходи , в яких прийняли участь мої вихованці й зайняли призові місця :
- 1 місце у конкурсі на кращу емблему до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек ;
- 1 місце у конкурсі виробів із природніх матеріалів ;
- Семенова Дар’я зайняла 1 місце у конкурсі читців української поезії  .
Також учні класу були активними учасниками конкурсів малюнків , в яких зайняли призові місця . Знайомтесь , це :
Семенова Дар’я , Тургасова Людмила , Варченко Станіслав , Сіянко Андрій , Нікітенко Тетяна ,Кавецький Тагир .Діти , ви молодці , я вами пишаюся !
Батькам же висловлюю подяку за підтримку та допомогу !
Класний керівник : Гавриленко В.В.

 

IMG_3468

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСІВ

Знову й знову мене радують мої вихованці своїми новими перемогами .
Зовсім недавно ми отримали Диплом «Найактивніший клас» за активну участь у Всеукраїнському конкурсі «Колосок» . А минулого тижня нові перемоги ! Троє учнів класу стали переможцями конкурсу малюнків «Мій улюблений вчитель» - знайомтесь : Ільчишин Сашко , Тургасова Людмила та Семенова Дар’я . За нами й друге почесне місце у конкурсі агітбригад юних інспекторів дорожнього руху .
Вітаю з перемогою своїх вихованців і бажаю нових злетів !
Батькам же висловлюю подяку і надалі сподіваюсь на Вашу допомогу та підтримку ! Велике Вам вчительське спасибі , шановні !
Ваша вчителька – Вікторія Василівна .

 

IMG_3432 IMG_3433 IMG_3434

« СВІТЛОФОРЧИКИ» ІЗ 2 КЛАСУ

 

На минулому тижні у Високобайрацькому НВК відбувся конкурс агітбригад юних інспекторів дорожнього руху . Кожна команда готувалася заздалегідь , а в день змагань показувала свою акторську майстерність  та знання ПДР .  Другокласникам у конкурсі допомагали їхні батьки . Так роль Світлофора – Моргайка виконала мама Семенової Даші – Надія Василівна Семенова , а роль регулювальника – Ільчишина Галина Василівна , мама Саші Ільчишина . Самі ж Даша і Саша зіграли ролі головних героїв – Бешкетника  та Хворої дівчинки , з якими відбувалися найрізноманітніші негаразди через незнання правил дорожнього руху . Всі інші дівчатка з хлопчиками ознайомили присутніх  із вибором безпечної дороги , правилами дорожнього руху та дорожніми знаками для пішоходів , проспівали пісню :
«  … Щоб не трапилось біди ,
правила прості завчи ,
ті , що вчать тебе учителі у школі…»
А в кінці прозвучали слова : Ось ми  вивели навіки
В школі правила безпеки .
Згадуючи інструктаж ,
Застосуйте досвід наш .
Ми ж бажаєм щастя й долі ,
Успіхів у рідній школі .
Будьте ви усі здорові !

 

 

День протипожежної безпеки

IMG_3622 IMG_3623 IMG_3624 IMG_3625 IMG_3626 IMG_3627

Скажімо наше дружне «Ні!» всім пожежам на Землі

    Із 10 по 14 листопада 2014 року у Високобайрацькому НВК проходить тиждень протипожежної безпеки . У рамках якого 10 листопада у 2 класі було проведено класну годину на тему: «Пожежа – страшне лихо» .
     На цьому важливому для збереження життя учнів  заході класний керівник Гавриленко В.В. ознайомила своїх вихованців із поняттями «пожежа» , «вогонь – друг» і «вогонь – ворог»; причинами виникнення пожеж та правилами протипожежної безпеки ; пам’яткою «Якщо в школі відбулася пожежа» ; провела з учнями вікторину  «Протипожежна безпека» та тестування «Чи живеш ти за правилами?» Учні читали вірші на протипожежну тематику , виконували  та презентували  малюнки на тему: «До чого призводять пустощі з вогнем» , пограли в гру «Це я , це я , це все мої друзі» . В кінці заняття класний керівник взяла в учнів інтерв’ю на визначення засвоєння знань учнями з даної теми . Як з’ясувалося – всі учні класу засвоїли вивчений  матеріал на високому й достатньому рівні  і зможуть  належно застосовувати здобуті знання на практиці . Але нехай краще на життєвому шляху учнів не трапляється пожеж!


Воїни біля пам`ятника
Воїни із односельцями Тато повернувся Фото заиблого Анатолія Бузуляка
НЕ ЗАБУВАЙ , ЩО ТИ ДИТИНА
ЗЕМЛІ , ЩО ЗВЕТЬСЯ УКРАЇНА !

     Першого вересня у 2 класі Високобайрацького НВК пройшла класна година на тему « Україна – єдина країна !» Серед запрошених були батьки другокласників , сільський бібліотекар В.А.Дарієнко , педагог – організатор навчального закладу Н.І.Федотова .
Класний керівник В.В.Гавриленко провела зі своїми  вихованцями узагальнюючу бесіду « Наша Батьківщина – рідна Україна» , учні пригадали державні та народні символи своєї країни , всі присутні виконали Гімн України , батьки разом зі своїми дітьми декламували вірші про свою Батьківщину , школярі пограли в гру « Хто де живе ?» , пригадали видатних українських письменників та поетів , композиторів , вчених , спортсменів ; всі разом пограли в гру « Опиши Україну» ( передавали один – одному український віночок – народний символ ,  і говорили про Україну найкращі  слова , описуючи її ) , а потім  Вікторія Василівна ознайомила присутніх із легендою « Наша Земля» …
Під час проведення інформаційної хвилинки  класний керівник ознайомила присутніх із становищем , що склалося на сході нашої країни ; розповіла , що вже півроку продовжується війна за територіальну цілісність України , про те , як страждають мирні жителі цього регіону ; що наші земляки – спецпризначенці 3 полку , військовослужбовці  за контрактом військової частини А 0680 м. Кіровограда ( які є жителями нашого села ) Ігор Гавриленко , Ігор Свободчиков , Віталій Медведєв , Віталій Чудін  звільняють міста і села Донецької та Луганської областей від терористів та російських найманців . Переглянули відеофільм про приїзд наших земляків у відпусту і про те ,  як щиро їх зустрічали односельці . Татусь учениці класу , прапорщик цієї ж  військової частини Нікітенко Валерій Сергійович виступив перед школярами і розповів про будні  військових в наш неспокійний час .
Не змогли  присутні не  пригадати всіх тих земляків – Героїв , які віддали своє життя за Україну , за кожного з нас , виконуючи свій військовий обов’язок перед Батьківщиною . ВІЧНА СЛАВА ЗЕМЛЯКАМ – ГЕРОЯМ :
АНАТОЛІЮ БУЗУЛЯКУ ,
ДМИТРУ АНДРУСЕНКУ ,
ЄВГЕНОВІ БУРКУ ,
МИКОЛІ АЛЄКСЄЄВУ ,
РОМАНОВІ МАЙСТЕРЮКУ ,
ЮРІЮ КОВАЛЕНКУ ,
ЯРОСЛАВУ ШИМЧИКУ ,
КИРИЛОВІ АНДРІЄНКУ ,
АНДРІЮ ШЕРШЕНЮ …
Класний керівник запалила свічку пам’яті і присутні вшанували ГЕРОЇВ УКРАЇНИ хвилиною мовчання , а потім лунали слова : « Слава Україні ! Героям слава !»
ГАВРИЛЕНКО В.В. , класний керівник 2 класу .

 

Made by Samsung DVC Made by Samsung DVC
КОНКУРСИ ЗАВЕРШЕНО . ПЕРЕМОЖЦІВ
ВИЗНАЧЕНО
З великим успіхом у Високобайрацькому НВК проходив тиждень іноземної мови. Активну участь у конкурсі малюнків взяли учні 1 класу. Юні школярики читали казки зарубіжних письменників і виконували до них малюнки. Найактивнішими виявилися три учениці нашого класу: Чорномор Аліна, Семенова Дар’я та Аджамська Дар’я. Роботи дівчаток оцінено дипломом ІІ ступеня у цьому конкурсі .
А ось іще одна радісна подія класу. На початку навчального року було оголошено Всеукраїнський конкурс «Колосок осінній». Троє юних першокласників – Тургасова Людмила, Семенова Дар’я та Варченко Станіслав прийняли активну участь у ньому і отримали Золоті дипломи переможців.
Вітаємо із перемогою своїх однокласників і вихованців.
Ми пишаємося вами! Ви – наша гордість!


Made by Samsung DVC
Made by Samsung DVC Made by Samsung DVCMade by Samsung DVC Made by Samsung DVC Made by Samsung DVC

НОВИНИ 1 КЛАСУ

 

ЖИВУТЬ , ТАРАСЕ ,ПОМІЖ НАС І ГОЛОС  ТВІЙ , І ПЕНЗЕЛЬ ТВІЙ , І СЛОВО…

 

До святкування 200 – річчя з дня народження великого українського письменника Т.Г.Шевченка класний керівник В.В.Гавриленко разом зі своїми вихованцями підготувалися заздалегідь і з повною відповідальністю . Велику допомогу у підготовці і проведенні заходів , з нагоди цієї визначної події , надавали батьки класному колективові , за що класний керівник всім батькам учнів класу висловлює найщиріші слова подяки .

 

Всі першокласники вчили поезію Шевченка , виконували малюнки до його творів , прийняли участь у конкурсі читців віршів поета , оформили папку «Великому Кобзареві присвячується» , провели класну годину « Тарасові березини» та відкритий урок з української мови ( навчання грамоти : читання) на тему « Тарас Григорович Шевченко – великий український поет . Вірші Т.Г.Шевченка» . Також прийняли активну участь у створенні « Великої книги Шевченка» у рамках предметного тижня української мови і літератури .

 

Всім своїм маленьким вихованцям Вікторія Василівна висловила подяку за розуміння , відповідальність і активність .

 

 

 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

 

ШАНОВНІ БАТЬКИ !

 

У квітні місяці у межах нашого класу і навчального закладу будуть проводитись слідуючі заходи :

 

  1. Конкурс на кращу шпаківню ( до 01.04.2014р.) ;
  2. Конкурс шкільних агітбригад юних пожежників ;
  3. Свято « Прощавай , Букварику , наш найперший друже !» ;
  4. Посвята першокласників у читачі .

 

Прохання до всіх татусів першокласників – будь ласка , допоможіть

 

своїм діткам виготовити будиночки для шпаків , які ми вивісимо у шкільному парку . А всіх мам я попрошу , будьте ласкаві , вивчіть зі своїми донечками і синочками  вірші та пісні до свят .

 

Сподіваюся на вашу підтримку та розуміння !

 

Класний керівник Гавриленко Вікторія Василівна .

 

читати вірші , цим висловити шану великому Кобзареві .

 

 

Made by Samsung DVCMade by Samsung DVC

 

ЦІКАВІ ЗУСТРІЧІ ІЗ ВАЛЕНТИНОЮ АНДРІЇВНОЮ

 

Щочетверга сільський бібліотекар Валентина Андріївна Дарієнко поспішає до маленьких читачів – першокласників, щоб провести із ними ці каві бібліотечні уроки. З нетерпінням школярики чекають кожної нової зустрічі із Валентиною Андріївною . Адже вона для них готує цікаві і захоплюючі заняття із казковими героями , які приносять для юних читачів найрізноманітніші завдання, за виконання яких на дітей чекають сюрпризи .
Також Валентина Андріївна знайомить дівчаток і хлопчиків із новими бібліотечними виданнями. А минулого разу відбулося справжнє диво першокласники отримали формуляри читача сільської бібліотеки.
Класний керівник і юні читачі 1 класу вдячні Валентині Андріївні за цікаві і змістовні заняття, і з нетерпінням чекають нових зустрічей.

 

Made by Samsung DVC Made by Samsung DVCВІТАМІНИ НА ПІДВІКОННІ

 

03.02.14 класний керівник 1 класу Гавриленко В. В. розповіла своїм вихованцям про користь вітамінів для людини, а особливо для дітей.
Слово « вітамін» походить від латинського слова « віта» - життя.
Назва ця не випадкова . Якщо вітамінів не вистачає, людина важко хворіє.
Вітаміни потрібні для нормального росту й розвитку дитячого організму.
В організм вітаміни потрапляють разом із їжею. Багато рослин виділяють леткі захисні речовини, що пригнічують ріст бактерій, грибків – фітонциди.
Це ніби повітряна оборона рослин.
Фітонциди цибулі і часнику знищують усі відомі бактерії – збудників інфекційних хвороб.
Щоб не хворіти і цілий рік бути здоровими , першокласники вирішили разом із батьками і своєю вчителькою Вікторією Василівною посадити і вирощувати в класі молоденьку цибульку. Бо саме в зелененькому «пір’ячку» цибулі міститься найбільше вітамінів.
«Ми в класі на підвіконні вирощуємо вітаміни, а потім смакуємо ними в шкільній їдальні разом зі смачними обідами, які  готують для нас  Світлана Анатоліївна і Тетяна Валентинівна» - говорять першокласники своїм друзям .

 

АКЦІЯ ТРИВАЄ

Із приходом зими у Високобайрацькому  НВК розпочалася акція  « Підгодуй птахів взимку !» Активними учасниками цієї доброї справи є й наймолодші учні навчального закладу – першокласники . Вони добре знають,що взимку пернатим друзям дуже важко під снігом знайти собі корм .

Тож не забувають щоденно насипати корму до пташиних годівниць , які змайстрували разом із татусями і розвішали у шкільному парку . Полюбляють пташки частування ласощами від маленьких школяриків .

Декілька порад від першокласників , щодо підгодовування птахів взимку :

  1. Насіння соняшника , гарбуза , кавуна , дині перед тим , як насипати у годівничку , потрібно подробити або роздавити .
  2. Для підгодовування птахів використовуйте крихти тільки білого хліба.
  3. Для синичок приготуйте невеличкі шматочки несолоного сала або внутрішнього жиру .

IMG_2083 IMG_2082

ТВОРИМО КРАСУ РАЗОМ

Дуже  полюбляють першокласники виготовляти вироби  із пластиліну .
Тож при нагоді – у вільну хвилинку – поспішають у гості до свого друга Глинчика. І оживають на кольоровому картоні шедеври юних майстрів – картини літньої природи. За вікном хурделиця гуляє, стоять засніжені дерева, а в класі справжнє літо від краси , яку творять вправні пальчики маленьких хлопчиків і дівчаток .
Хіба це не прекрасно ?


IMG_8165
IMG_8166 IMG_8169
Найкраща «Пташина їдальня»

 16 січня 2014 року у Високобайрацькому НВК серед наймолодших школярів було проведено конкурс «Найкраща пташина їдальня».
Найактивнішими учнями  у добрій справі стали:  Лемський Руслан, Семенова Дар`я, Сіянко Андрій та Аджамська Дар`я. Найоригінальнішою визначили годівничку Семенової  Дар`ї. Найпершим виготовив чудову годівничку Лемський Руслан. Гарно оформлену годівничку виготовила родина Аджамської Дар`ї. А до годівнички Сіянка Андрія будуть злітатися всі синички села – для всіх вистачить місця! Усіх чотирьох маленьких любителів природи було нагороджено почесними грамотами.  Класний керівник, Гавриленко В. В., висловила подяку батькам цих учнів за активну участь у проведенні конкурсу.

IMG_7827 IMG_7828 IMG_7829IMG_7830 IMG_7831 IMG_7832IMG_7833 IMG_7834

 

                                           Всеукраїнський Шевченківський урок
2 вересня 2013 року у 1 класі пройшов Всеукраїнський Шевченківський урок. Класний керівник Гавриленко В.В. ознайомила своїх маленьких вихованців із життєвим і творчим шляхом Великого Кобзаря, збіркою творів Т.Г.Шевченка. Уважно прослухавши твори поета, учні виконали малюнки до них. З великим задоволенням хочеться відмітити юних художників – першокласників: Семенову Дар’ю, Кавецького Тагира, Чорномор Аліну, Тургасову Людмилу, Лемського Руслана, Аджамську Дар’ю, Варченка Станіслава, Андріященка Романа.
                                                    Єдина родина в центрі України
7 листопада 2013 року в нашому 1 класі була проведена класна година на тему «Єдина родина в центрі України. Пізнай свою країну». В цікавій ігровій формі із використанням інтерактивних методів навчання і виховання першокласників було ознайомлено із державною і народною символікою України, її традиціями й оберегами, народними святами. Маленькі школярики декламували вірші про свій рідний край, співали українські народні пісні, грали в дитячу народну гру «Подоляночка». На завершення намалювали малюнки на тему «Моя країна – Україна», «Батьківщина – це…» Найактивнішими були: Ільчишин Олександр, Нікітенко Тетяна, Чорномор Аліна, Андріященко Роман, Лемський Руслан, Семенова Дар’я, Варченко Станіслав.

День Збройних сил України

6 грудня Збройні сили України відзначили своє 22-річчя. Напередодні цієї визначної події дівчатка – першокласниці привітали своїх хлопчиків – однокласників, майбутніх воїнів Збройних сил України, зі святом і вручили їм скромні подарунки – чашки у вигляді корівки, щоб майбутні воїни пили корисне молоко і зростали мужніми. Батьки для своїх діток приготували солодощі.
Весело і дружньо пройшло свято. А на згадку про чудове свято всі сфотографувалися.

Першокласники – юні любителі природи

 

IMG_7838 IMG_7843 IMG_7844
  На уроках природознавства першокласники вчаться спостерігати за природою і дізнаються, як можна допомогти тваринам взимку.
А 17 грудня 2013 року здійснили подорож у зимову природу і в шкільному парку підгодували зимуючих пташок смачненьким соняшниковим і гарбузовим насінням, зернятками пшениці і запашними хлібними крихтами.
Смачного вам, наші пернаті друзі!

Першокласники зустрічають Новорічне свято

27 грудня у Високобайрацькому НВК пройшло новорічне свято для початкової школи «Ой, прийшла до нас зима!» Із радістю і великим задоволенням першокласники брали участь у цьому святі. Хлопчики – зайчики і дівчатка – сніжинки декламували вірші, виконували таночки, водили хороводи, співали новорічні пісні і брали активну участь у всіх конкурсах.
Хоча свято і закінчилося , але воно надовго залишиться у пам'яті дітей та їх батьків.

 

 

 

 

 

 

 

 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *