Новини

Новини класу дивитись ТУТ!!!

Казки та оповідання Сухомлинського

Сьогодні здобувачі освіти 2 класу Високобайрацького НВК говорили про  Василя Олександровича Сухомлинського, який народився 28.09.1918 року.
Хочемо всім нагадати, що 28 вересня 2020 року минає 102 з народження нашого відомого земляка. Дещо з біографії.
Працював вчителем української мови та літератури у Васильківській та Зибківській сільських школах Онуфрієвського району, а також завучем у середній школі с. Онуфрієвка. Паралельно заочно навчався в Полтавському педагогічному інституті, який екстерном закінчив у 1938 році. Коли розпочалась Друга світова війна, добровольцем пішов на фронт. У 1942 році через тяжке поранення В. О. Сухомлинський був комісований. До 1944 року він працював директором школи в Удмуртії (с. Ува), а коли Україна була звільнена від нацистів, завідувачем Онуфрієвського райвідділу народної освіти. З 1948 р. і до останніх днів – директор середньої школи у селі Павлиш Кіровоградської області.
Він розробив і активно використовував педагогічну систему, суть якої полягає у застосуванні нових типів уроків і методів навчання. Найважливішими засобами навчання В. Сухомлинський вважав слово вчителя і книги.
За плідну педагогічну діяльність у 1958 році йому було присвоєно звання Заслужений вчитель школи  УРСР.
За своє життя Сухомлинський написав понад 30 книг і 500 статей,1500 оповідань і казок для дітей, відгуки та рецензії до яких можна прочитати на різних форумах та обговореннях.
Книга «Серце віддаю дітям» перекладена на 30 мов світу і витримала 54 видання.
         Казки та оповідання Сухомлинського служать тією благодатною основою польоту уяви, розвитку креативності, що відкриває завісу моральності, емоційності у спілкуванні. Сьогодні другокласники вчилися відчувати один одного, відкривати серце для народження таємниці, відчувати незабутні моменти душевного піднесення, радості, творчості, бажання творити добро, коли читали та обговорювали твори Василя Сухомлинського.

 Казочка про Чорнобиль

https://youtu.be/i2gSH_-Euhc

 Проєкт "Пшениця"

Першокласники теж долучилися до проєкту "Пшениця". Діти декілька днів розглядали в лупу колоски та зерна пшениці, досліджували зовнішній вигляд та користь, а потім виготовили колоски з LEGO Duplо. А ще прочитали казку "Про пшеницю" та створили книжку адаптовану для читання в 1 класі та зробили до неї ілюстрації своїми руками. Ось такі в нас досягнення, наші колоски:

А ось така книжка:

Проєкт цікавий і ми не зупиняємося та продовжуємо досліджувати пшеницю: наразі спостерігажмо як проростає пшениця і які має цікаві властивості та її важливість у харчуванні людини.

Всесвітній День читання

Читання вголос – річ надзвичайно корисна. Воно стимулює розвиток мозку, поповнює словниковий запас дитини, розвиває дитячу увагу й уяву, залучає візуальне та слухове сприйняття, а також моторну активність (рухи губами). Першокласники НУШ Високобайрацького НВК ще не закінчили вивчати «Буквар», але теж вміють читати і роблять це з задоволенням. Ми читаємо щодня «Для себе», «З другом», а також практикуємо читання хором та найбільше всім подобається напівголосне читання «Бджілкою». Всі прагнуть навчитися читати швидко і з розумінням, адже завдяки читанню дитина починає аналізувати, що таке добре і що таке погано, наслідує головного героя. Святкуючи Всесвітній день читання вголос діти з задоволенням читали улюблені книги, та ділилися враженнями про прочитане.