Бібліотечні новини

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Оформлення книжкової виставка до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. Та створено плакат . Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності. Буклет "Славетні імена нашого краю" 

Книжкова виставка

До Всеукраїнського дня бібліотек у Високобайрацької гімназії була оформлена книжкова виставка .З великою цікавість  роздивлялися учні   та відвідувачі бібліотеки світлини з  історії бібліотечної галузі , розміщені в бібліотеці , стенд з цитатами класиків про книги і бібліотеки, виставлений  перед  бібліотекою, привернув увагу до Всеукраїнського дня бібліотек  постійних відвідувачів. З учнями 5-6 класів було проведені бібліотечні уроки . Учні працювали с словниками, розповідали прислів’я про бібліотеку і книги. Продовжували речення , відгадували загадки.

30 річчя Незалежності України

До 30 річчя Незалежності України у бібліотеці Високобайрацької гімназії було створено книжкову виставку для учнів, вчителів та батьків .на ній були представлені зразки декоративно прикладного мистецтва, народні іграшки та книги за тематикою

День матері

У другу неділю травня, в Україні ,як і більшості країн світу, святкуватимуть міжнародний День матері. У бібліотеці Високобайрацького НВК була організована книжкова виставка" Я люблю тебе, мамо!" ,та проведена бесіда " Як з' явився День матері". Здобувачі освіти дізналися, як святкується "День матері, що подарувати мамі на День матері, чим важливий День матері. Бібліотекар запропонувала дітям зробити вітальні листівки та подарувати мамі.

День Пам'яті та Примирення

День перемоги особливий день. Для учнів нашого НВК у бібліотеці був проведений бібліотечний урок" Подвиг не має забуття. Бібліотекар розповіла про подвиг здійснений нашими дідами і прадідами, ці дні викликають відчуття безмежної гордості за наш народ, за героїзм.Вічно скорбимо за мільйонами українських доль.Ми у вічному боргу перед тим, хто в жорсткій битві отримав Славетну Перемогу.
Потім учні поклали квіти до меморіалу. Під час свята учні та педагоги обговорювали важкі часи війни. Пам'ять про загиблих героїв, які віддали своє життя за Батьківщину, учні, педагоги вшанували хвилиною мовчання.

"Поезія душі перлина"

23 березня 2021 р. у закладі освіти шкільним бібліотекарем Ткаченко Валентина Миколаївна було проведено виховний захід "Поезія душі перлина" з учнями 3 класу, присвячений Дню поезії. Діти дізналися багато цікавої інформації про поетів- України. Учні із задоволенням прочитали напам'ять вірші Ліни Костенко,Т. Шевченка, І. Малковича, О.Малечич та інших,а також переглянули відео із "Поезія і музика"

https://youtu.be/kOEN2niihkA

https://youtu.be/ena9HKFDV3w

 

"Відгадай казку"

22 березня 2021 р. у Високобайрацькому НВК відбулася розважальна гра "Відгадай казку" з учнями 2 класу, яку підготувала та провела шкільний бібліотекар Ткаченко Валентина Миколаївна. Діти відгадували за малюнками українські народні казки, взяли участь у вікторині та познайомилися із казками українських та зарубіжних письменників, новими виданнями.

Леся Українка…

Це ніжне і дзвінке ім’я належить до найвеличніших імен нашого народу і назавжди у пам’яті кожного українця. До 150-річчя від дня народження геніальної дочки українського народу шкільна бібліотека Високобайрацького НВК розпочинає поетичні читання «Ні! Я жива! Я вічно буду жити!»Оформила книжкову виставку «Я в серці маю те, що не вмирає…» З добувачами освіти була екскурсія у сільску бібліотеку. Дити ознайомилися з виставкою та декламували вірші Лесі Українки. На протязі тижня у шкільний бібліотеці також проходили літературні читання присвячені Лесі Українки.

Міжнародний День рідної мови

21 лютого, в Міжнародний День рідної мови, коли нам українцям материнське, рідне, українське слово служить оберегом, шкільна бібліотека присвячених цьому дню. В рамках цього циклу в бібліотеці для користувачів різних вікових категорій організовані та оформлені ілюстровані книжкові виставки, де читачі змогли, познайомитися з новими книгами українських поетів та письменників та кращими зразками вітчизняної літератури, пройшли пізнавальні бесіди, огляди літератури, вікторини, голосні читання. Педагог організатор розповіла справжню мовну розвідку під назвою “Слова у рідній мові – квіти калинові”, яку провели у бібліотеці з добувачами освіти.

Міжнародний День дарування книги

Своєю появою в 2012 р. свято зобов’язане засновниці відомого сайту дитячої книги Delightful Children's Books в США Еммі Бродмур. Ідею його створення підказав маленький син Еммі, який запитав її, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги? День дарування книги, яке відзначається 14 лютого. Міжнародний день дарування книг – це добровільна ініціатива. Вона спрямована на підвищення інтересу і доступу до книги.
Це свято відкриває нові можливості партнерства бібліотеки з читачами, письменниками, видавництвами й книгарнями та багатьма іншими, хто живе й працює, хто творить для дітей та молоді. Учні подарували книгиСофія Личова 4 клас. Свободчиков Роман учень 5 класу. Федоров Олександр учень 3 класу.

«Теплі історії про кохання»

14 лютого до Дня закоханих в бібліотеці була організована тематична виставка «Теплі історії про кохання»  запрошують приєднатись до тематичних книжкових виставок, майстер-класів, конкурсів та читання віршів.

Зимові театралізовані читання

28 грудня у шкільній бібліотеці відбулося зимові театралізовані читання за участі учнів 5 класу. Діти переодягнувшись в казкових героїв читали оповідання та вірші українських письменників про зиму. Читання пройшли весело, всім сподобалося . Бібліотекар Ткаченко В.М. оформила новорічну виставку в бібліотеці щоб дітям , було цікавіше відвідувати храм читання. Запрошуємо до бібліотеки всіх бажаючих. бібліотеці

День Перемоги!!!

В шкільній бібліотеці до Дня перемоги організована книжкова виставка . На жаль на сьогоднішній день не залишилося жодного ветерана , але є фотографії і спогади про ветеранів. Також можна почитати книги про ВВВ. Переглянути факти по інтернету.
https://uk.wikipedia.org/wiki/ https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/
переглянути віртуальну екскурсію « Музей Кривого Рога до Дня перемоги» https://one.kr.ua/news/28548

Книжкова виставка присвячена Великому Кобзареві- Т.Г.Шевченку

Книжкова виставка

До Міжнародного  жіночого дня в бібліотеці організовано книжкову виставку. На виставці представлено літературу, присвячену Жінці. Тут можна знайти цікаву інформацію про видатних жінок .Здобувачі освіти ознайомилися з такими книгами:  «Мелодія сердець» про співачку Світлану Білоножко. «Жінка в історії України» . «Жінка в науці та освіті» та ін. Учні початкових класів декламували вірші для своїх однолітків та  подарували своїм дівчаткам невеличкі сувеніри під керівництвом бібліотекаря.

"Безцінний скарб"

Акція "Подаруй книгу бібліотеці"

День Святого Миколая

Майже цылий рік усі ми - й дорослі, й малята з нетерпінням очікуємо зимові свята. З особливим нетерпінням чекають діти, День Святого Миколая, Новий рік ,Різдво ,Водохреща та інші урочісті дні несуть із собою веселощі та розвоги, ігри на свіжому повітрі, співи та танці. Бібліотека пропонує ознайомити вас з історією виникення зимових свят, цікавими народними обрядами і піснями, колядками і щедрівками, а також дуже багато книг на зимову тематику, казки, вірші, загадки, прислів'я та ін. Отже,читайте святкуйте, розважайтесь.

Місячник шкільних бібліотек

В рамках місячника учні школи подарували свої  чудові закладинки бібліотеці. На шкільній лінійці  учнів нагородили за активну участь дипломами та сувенірами

Міні - екскурсія

Учні 11 класу подарували першокласникам книги та розфарбовки, які дуже  їм сподобалися . Першокласники завітали до бібліотеки на міні - екскурсію для ознайомлення із бібліотекою та бібліотечним фондом.

"Я і книжка"

Флешмоб "Я і книжка"учні початкової ланки принесли свої улюблені книги, та розповіли дітям про цікаві моменти з прочитаного.

Бібліотека Нової Української школи

З 1.10 по 31.10 проходить Всеукраїнський конкурс місячник шкільних бібліотекарів під гаслом "Бібліотека Нової української школи - простір для освітніх можливостей кожного учня"

"Буккросинг"

На шкільній лінійці дітям оголосили що біля бібліотеки зроблена поличка із книжками якими можно користуватися не записувати, пояснили учням що означає слово " Буккросинг"