Новини

Прощавай, наш 2 клас!
Здрастуй, любе літечко!
 Ура, нарешті канікули!

     31 травня в нашому Високобайрацькому НВК пролунав Останній дзвінок, і сповістив школярикам про кінець навчального року і чудову пору - літніх канікулів!  А вже завтра, в День Міжнародного захисту дітей, при нашому НВК розпочинає свою роботу оздоровчий табір "Червона калина". Ласкаво запрошуємо дітвору чудово оздоровитися і разом цікаво і незабутньо провести час!

Переможці  серед  другокласників

Оголошено переможців та учасників Всеукраїнського  конкурсу з українознавства "Патріот". Личова Софійка отримала Золотий Сертифікат учасника, а Семенова Софійка, Наумов Михайлик, Роїна Валєра  і Морозов Дениско - Сертифікати учасника.
 Також оголошено переможців та учасників Всеукраїнської українознавчої гри "Соняшник". Семенова Софійка та Морозов Дениско отримали Дипломи переможця в початковій школі. Тарапака Марійка, Личова Софійка, Наумов Михайлик , Бєлов Саша - Дипломи переможця на шкільному рівні. А Роїна Валерій - Сертифікат учасника.
         Вітаємо наших переможців - однокласників, і бажаємо нових перемог!

У правил дорожнього руху канікулів немає

         У рамках тижня знань ПДР та БЖ, який проходив із 20 по 24 травня у Високобайрацькому НВК , у 2 класі було проведено класну годину на тему: "У правил дорожнього руху канікулів немає".
         У цікавій , змістовній та ігровій формі школярі  ознайомилися із основними правилами дорожнього руху , правилами  безпечного переходу вулиць і доріг в місті та сільській місцевості, зустрілися із світлофором "Моргайком" і Регулювальником.  Уважно вислухавши їхні поради  відповідали на поставлені ними  запитання , розіграли сценку ; в якій головними постраждалими героями, через недотримання правил дорожнього руху,  були Шибеник та Дівчинка у гіпсу. Всі учні старанно і вправно виконали тестові завдання на знання Правил дорожнього руху.
         З великим задоволенням  учні переглянули  презентацію "Уроки тітоньки Сови про дорожній рух".
         Протягом тижня учні класу виконували тематичні малюнки "Безпека дорожнього руху - це життя".
         Також учні разом із класним керівником здійснили екскурсію на тему: "Дорожні знаки біля нашого НВК".
         А  в кінці заходу прозвучали слова :
Ось ми і вивели навіки в школі правила безпеки,
Згадуючи інструктаж , застосуйте досвід наш.
Ми ж бажаємо  щастя й долі , успіхів у рідній школі,
Будьте ви усі здорові!!!

День Вишиванки у Високобайрацькому НВК

16 травня - Всеукраїнський День Вишиванки. В цей день здобувачі освіти Високобайрацького НВК прийшли до навчального закладу  у національних вишиванках і провели  патріотичний флешмоб.
         До здобувачів освіти початкової школи  на годину спілкування, присвяченій цій події, завітала В.А.Дарієнко - завідуюча Високобайрацькою сільською бібліотекою. Вона  розповіла дітям про історію української вишиванки. З цікавістю вихованці слухали розповідь Валентини Андріївни. Адже ми українці, і повинні знати  історію своєї рідної землі, шанувати її традиції, і бути справжніми патріотами своєї Батьківщини.

День Матері та Сім`ї у 2 класі

            13 травня у 2 класі пройшла класна година присвячена Дню Матері та Всеукраїнському Дню Сім`ї. На класну годину до другокласників завітала завідуюча Високобайрацькою сільською бібліотекою Валентина Андріївна Дарієнко. Валентина Андріївна ознайомила дітей із творами українських письменників про найдорожчу людину на світі - маму та її сім`ю. Учні декламували вірші про матусь і бабусь. Потім зачитали Молитву дитини за Матір, які підготувала Валентина Андріївна, і подарувала кожному хлопчикові й дівчинці. А в кінці заходу дітки виконали малюнки на тему: "Моя сім`я - мій оберіг". 

Ніхто не забутий, ніщо не забуто!..

         9 травня 2019 року здобувачі освіти Високобайрацького НВК взяли активну участь у мітингу з нагоди Дня Перемоги у другій світовій війні.
         Зранку жителі села Високі Байраки зібралися біля Обеліска Слави, де відбувся мітинг. Потім всі присутні поклали квіти до підніжжя Обеліска Слави та пам`ятника визволителям нашого села.
         По закінченню урочистостей всіх присутніх пригощали солдатською кашею та морозивом.

День довкілля у Високобайрацькому НВК

       23 квітня 2019 року  у нашому навчальному закладі було проведено День довкілля.
Здобувачі освіти разом зі своїми класними керівниками прибирали територію біля НВК. Молодші школярі підмітали шкільне подвір`я, а старші - виносили сміття, впорядковували клумби, наводили порядок у шкільному парку та на стадіоні. Гарно потрудилися всі - скрізь навели порядок і чистоту, і наша школа стала ще кращою.

 

А після праці можна й відпочити, чи віночок із кульбабок сплести...

"Колосок весняний - 2019"

19 квітня 2019 року шестеро другокласників прийняли участь у Всеукраїнському природничому конкурсі "Колосок весняний - 2019".
Знайомтесь - це: Роїна Валерій, Морозов Денис, Семенова Софія, Наумов Михайло, Тарапака Марія, Личова Софія,
         Успіхів вам і перемоги!!!

День ЦЗ

19 квітня 2019 року у Високобайрацькому НВК проходив День ЦЗ. В цей день по всіх класах класні керівники зі своїми класами провели єдину класну годину на тему: "Надзвичайні ситуації та дії у разі їх виникнення". Потім всі здобувачі освіти навчального закладу переглянули виступ шкільної агітбригади "Пожежні віртуози". На завершення було оголошено евакуацію зі школи у разі виникнення пожежі.

"Надзвичайні ситуації природного характеру"

                19 квітня 2019 року у 2 класі в цікавій ігровій формі із застосуванням інноваційних технологій  навчання  було проведено єдину класну годину на тему: "Надзвичайні ситуації природного характеру".  Другокласники  ознайомилися  із такими поняттями, як: "стихійні лиха", "надзвичайні ситуації", "аварія".
Впродовж класної години  здобувачі освіти :
- відгадували загадки;
- розгадували кросворд;
- ознайомилися із надзвичайними ситуаціями та стихійними лихами природного характеру;
- "перегорнули сумні сторінки" Чорнобильської аварії;
-  ознайомилися із поняттям "цивільний захист" та призначенням штабу ЦЗ;
- провели тестування "Твої дії у разі НС";
- провели ігри "Збери слово" та "Збери прислів`я";
- переглянули та обговорили презентації  "Надзвичайні ситуації природного характеру" та "Пожежа";
- провели вікторину на закріплення вивченого;
- запалили Свічку Пам`яті для людей, які загинули в НС;
- отримали Пам`ятки про дії у разі виникнення НС.

Бібліотечний урок в 2 класі

                   16 квітня шкільний бібліотекар Ткаченко В.М. разом із сільським бібліотекарем Дарієнко В.М. провели для другокласників цікавий і повчальний бібліотечний урок . Бібліотекарі ознайомили  здобувачів освіти 2 класу із новинками художньої , навчальної та довідкової літератури; ознайомили із тематичною виставкою присвяченої Тижню БЖ "Зробимо життя безпечним"; навчили юних читачів самостійно обирати собі відповідну літературу для читання. Потім Валентина Миколаївна  відмітила дівчаток і хлопчиків, які є найактивнішими читачами серед своїх однокласників. Це - Софійка Семенова, Марійка Тарапака, Софійка Личова, Михайлик Наумов, Валерій Роїна. По закінченню уроку Ткаченко В.М. другокласникам на згадку подарувала пам`ятку "Правила поводження з книгою". А Валентина Миколаївна Дарієнко запросила дітей до себе в сільську бібліотеку. Надовго всім запам`ятається тепла і змістовна зустріч.

Як другокласники  готувалися до зустрічі птахів

Дідусь учня із нашого 2 класу Михайлика Наумова  - Віктор Антонович відгукнувся на пропозицію класного керівника свого улюбленого внука і змайстрував шпаківню для птахів. За що ми йому висловлюємо слова щирої подяки.  Михайлик же  не залишився осторонь, він допомагав дідусеві: гвіздочки подавав, молоточка тримав... І ось гарненький і затишний будиночок для пташок готовий! Михайликові до школи його допомогла принести мама - Світлана Вікторівна. А дві подружки - однокласниці хлопчика - Марійка і Софійка, допомогли йому прикріпити шпаківню на берізці у шкільному парку. Заселяйтеся, шпаки, у новенький будиночок!

"Зробимо життя безпечним"

    Із 15  по 19 квітня  2019  року у Високобайрацькому НВК проходив тиждень  безпеки життєдіяльності . У рамках якого 15  квітня у 2 класі було проведено класну годину на тему: «Зробимо життя безпечним".           
         На цьому важливому, для збереження життя учнів  заході, класний керівник Гавриленко В.В. ознайомила своїх вихованців із поняттями "небезпека","безпека», "безпека життя» і "безпека здоров`я»; говорили першокласники  про  безпеку в побуті, в школі, на виробництві, в транспорті, на дорозі, на воді, на залізниці тощо  ; ознайомилися із  пам’яткою «Якщо в школі відбулася пожежа» ; провела з другокласниками вікторину  «Протипожежна безпека» та тестування «Чи живеш ти за правилами?», переглянули  і обговорили презентації на тему: "Причини виникнення пожеж", " У квартирі", "Пожежа в лісі".  Учні  виконали  та презентували  малюнки на тему: «Хочу жити в безпечному світі» , пограли в гру «Це я, це я,   це все мої друзі» . В кінці заняття класний керівник взяла в учнів інтерв’ю на визначення засвоєння знань учнями з даної теми . Як з’ясувалося – всі дівчатка і хлопчики класу засвоїли вивчений  матеріал на високому й достатньому рівні  і зможуть  належно застосовувати здобуті знання на практиці .
          Але нехай краще на життєвому шляху здобувачів освіти  не трапляється небезпек!

Зірочки із 2 класу

Марійка Тарапака і Софійка Личова продовжують радувати своїми успіхами  своїх батьків, рідних і близьких, однокласників. класного керівника та всю шкільну родину. Вони постійно здобувають нові й нові перемоги на конкурсах і змаганнях із спортивного і сучасного танцю. Ми всі за них раді й дуже ними пишаємося!

Захоплюємося творами В.О.Сухомлинського

Другокласники полюбляють читати твори В.О.Сухомлинського. Особливо їм до вподоби оповідання письменника про світ дитинства.
Дівчатка й хлопчики не тільки читають твори про своїх однолітків, а й залюбки виконують малюнки до них. Хочеться відмітити найактивніших - Семенову Софійку, Морозова Дениска, Личову Софійку та Наумова Михайлика.
            Молодці, дітки, ми вами пишаємося!

Переможці конкурсу "Колосок осінній - 2018"

            Восьмеро здобувачів освіти 2 класу прийняли участь у Всеукраїнському природничому конкурсі "Колосок осінній - 2018" і всі отримали сертифікати переможців конкурсу.
            Золоті сертифікати переможців отримали:
Личова Софія,
Тарапака Марія,
Морозов Денис,
Кадлецов Артем,
Бєлов Олександр,
Семенова Софія,
Роїна Валерій,
            Срібний сертифікат переможця отримав Наумов Михайло.
Молодці, діти, я Вами пишаюся!!!

Вітання імениннику

            Свого друга і однокласника - Сашу Бєлова, вітали другокласники з Днем народження: підписували і вручали листівки, дарували подарунки. А Саша частував друзів смачним тортом і солодким соком. Також Саша подарував друзям повітряні кульки із ліхтариками.
            Учні класу вдячні батькам Саші - Тетяні Олександрівні та Сергію Анатолійовичу за солодощі й кульки.

Вітаємо
з Днем Народження

найкращого друга і однокласника                                            
Сашу Бєлова!!!

Ось і минув канікул час,                                                               
І ти прийшов  у 2 клас,
За парту сів знов
Аби продовжити розмову                                                                             
Про те, як дужим і міцним зростати,                                                
Міцне здоров`я завжди мати,
Із старшим братом в ігри різні грати...
Щоб завжди раді були мамка з татком,
Й частенько  успіхам раділи,
А бабуся в гості виглядала
Свого любимого онучка!!!

"БЕЗ ЗДОРОВ`Я   НЕ МАЄ ЩАСТЯ"

            11 лютого 2019  року у рамках тижня здорового способу життя у 2 класі було проведено класну годину на тему"Без здоров`я - немає щастя".
            Цікаво і змістовно попрацювали другокласники .
Здобувачі освіти 2 класу здійснили подорож до Країни Здоров`я.
А потім школярі  у парах презентували розповіді про шкідливі звички: паління,  алкоголізм , вживання наркотиків; і як вони впливають на здоров`я і життя людей , і зокрема , дітей. А від того , чи будуть здорові діти, залежить чи буде здорова українська нація. Була проведена вікторина "Чи варто вживати шкідливі звички?", розучили комплекс вправ для втомлених очей, також учні виконали тематичні малюнки .
            Із великим задоволенням діти переглянули відео та мультфільми  про здоровий спосіб життя, прослухали пісні про здоров`я.

Флешмоб на підтримку українських моряків

11 лютого у початковій школі  Високобайрацького НВК пройшов флешмоб на підтримку українських моряків. Учні початкових класів разом зі своїми класними керівниками, бібліотекарем Ткаченко В.М. та організатором з позакласної роботи Федотовою Н.І. виготовили символічні кораблики на фоні великого серця як символ того, що ми любимо своїх моряків, підтримуємо їх і їхні сім`ї, пишаємося їх відважністю, незламністю і безмежною любов`ю до своєї Батьківщини, вірою в те, що в Україні настане довгоочікуваний Мир!

Безпечний Інтернет і діти

            4 лютого 2019 року в 2 класі Високобайрацького НВК було проведено класну годину на тему: "Безпечний Інтернет для дітей". На початку виховного заходу класний керівник - Гавриленко В.В. розповіла учням про Всесвітню мережу Інтернет, про відзначення 5 лютого Дня Безпечного Інтернету. А потім провела зі своїми вихованцями бесіду "Чим корисний Інтернет і навіщо люди його використовують? Безпечне користування Інтернетом".
            Переглянувши і обговоривши відео:"Безпечний Інтернет для учнів", "Що таке безпечний Інтернет?", "Найжахливіший тиждень Петрика!" та казки: "Казка про Інтернет", "Казка про золоті правила безпечного Інтернету" другокласники вивели правила користування Інтернетом. На завершення заняття учні пограли в гру "Хто надіслав тобі листа?" А потім було проведено анкетування "Діти в Інтернеті".

Весело зустріли Новий Рік

            28 грудня у нашому НВК відбувся Новорічний ранок для здобувачів освіти початкової школи. Весело і цікаво пройшло свято. Малеча із задоволенням повеселилася. А в кінці свята кожен із дітей отримав по два новорічні пакунки із цукерками.

Миколай завітав до другокласників

            Із нетерпінням малеча чекала до себе в гості Святого Миколая. І це чудо відбулося 19 грудня. До другокласників завітав із солодощами і подарунками Миколай. Адже всі дітки упродовж року сумлінно й старанно навчалися і були дуже слухняними. А таких діток дуже полюбляє Миколай і щедро обдаровує...

Діти Високобайрацького НВК підтримали моряків

            30 листопада учні початкових класів виготовили паперові жовто - блакитні кораблики на підтримку військовополонених  українських моряків, а потім на них написали свої побажання морякам: "Повертайтеся живими!", "Україна з Вами!", "Слава Україні! Героям слава!"
            Символічні кораблики передали мамі військовополоненого моряка, капітана корабля, нашого земляка із села Карлівки, Романа Мокряка.

Визначено переможців шкільного етапу
 Всеукраїнської новорічно -різдвяної виставки "Новорічний сувенір"

            Восьмеро членів гуртка"Природа рідного краю" прийняли участь у цьому конкурсі - виготовили з допомогою батьків чудові стилізовані ялинки; новорічні іграшки, подарунки, композиції, букети...
            Знайомтесь, це: Синельнікова Світланка,Крикуненко Юлічка, Наумов Михайлик, Личова Софійка, Роїна Валера, Сметенко Аліна, Татарченко Полінка, Свободчикові Романко та Іванко.
            З усіх робіт вибрано 6, які будуть представлені на районному етапі конкурсу. Це роботи: Татарченко Поліни(дві роботи), Сметенко Аліни, Свободчикова Романа, Наумова Михайла та Личової Софії.
            Висловлюю подяку батькам з підтримку, розуміння та допомогу . А дітям нових перемог!

Підгодовування пташок взимку

            У вівторок, 27 листопада, першокласники і другокласники із гуртка "Природа рідного краю"підгодовували осілих птахів у шкільному парку крупами, соняшниковим насінням та крихтами хліба.

Вітаємо
з Днем Народження

найкращого друга і однокласника
Валєрчика Роїну !!!


Ось і минув канікул час,
І ти прийшов  у 2 клас,
За парту сів знову ти,
Аби продовжити розмову
Про те, як дужим і міцним зростати,
Міцне здоров`я завжди мати,
З друзями в ігри різні грати...
Щоб завжди раді були мамка з татком,
Й частенько  успіхам раділи,
Дідусь й бабусі в гості виглядали
Свого любимого онучка!!!

Другокласники вітали працівників ФГ "Високобайрацьке"

            17 листопада 2018 року у Високобайрацькому сільському Будинку Культури відбувся святковий концерт з нагоди Дня Працівників Сільського Господарства. Активну участь у цьому заході взяли п`ятеро другокласників - Личова Софійка, Наумов Михайлик, Семенова Софійка, Тарапака Марійка і Морозов Дениско, які декламували вірші. А Тарапака Марійка ще й виконала сучасний спортивний танець.
            Вміють другокласники не тільки гарно навчатися, а ще й приймати активну участь у житті класу, НВК і свого рідного села.
            Своїми вихованцями я пишаюся, а батькам висловлюю подяку за добросовісне  виховання своїх діток!

Переможці конкурсу малюнків на протипожежну тематику

            У конкурсі малюнку" Правила протипожежні повинен знати кожен"переможцями із 2 класу стали такі діти: Личова Софійка, Бєлов Олександр і Семенова Софійка.
            Молодці, дітки, ми вами пишаємося!

Виконуємо малюнки до творів В.О.Сухомлинського

 Дуже полюбляють другокласники читати  твори В.Сухомлинського, а ще більше їм до вподоби виконувати малюнки за змістом цих прочитаних творів.
Нещодавно на уроках літературного читання ми читали оповідання В.О.Сухомлинського "Тетянка усміхається". Найактивніші дітки, а саме:Наумов Михайлик, Личова Софійка, Бєлов Саша, Амбросімова Маргаритка., виконали малюнки за змістом прочитаного твору.
            Молодці, дітки, і надалі будьте ж такими активними!

Вітаємо
з Днем Народження
найкращу подружку і однокласницю
СОФІЄЧКУ ЛИЧОВУ!!!Ось і минув канікул час,
І ти прийшла у 2 клас.
За парту сіла знову ти,
Аби продовжити розмову
Про те, як дужою зростати,
Міцне здоров`я завжди мати,
З Максимком в ігри різні грати...
Щоб завжди рада була мама,
І татко успіхам радів,
Своєї любої доцюні!!!  

            Такими слова привітали з Днем народження свою однокласницю Личову Софію другокласники. Також Софійці дітки дарували вітальні листівочки із найщирішими побажаннями та пам`ятні подаруночки. А Соня в свою чергу частувала друзів соком і  тістечками, які спекла для внучат і зі смаком оформила бабуся Людмила.

Кольоровий тиждень

З  22 по 26 жовтня у нашому НВК у початковій школі  проходить Кольоровий тиждень:
понеділок - день червоний,
вівторок - день зелений,
середа - день фіолетовий,
четвер - день синій,
п`ятниця - день жовтий.
22 жовтня уже пройшов день червоний. А сьогодні, 23 жовтня, проходив день зелений.

          ЗЕЛЕНИЙ манить... свіжістю й красою,
                   Запахом ялинки, сосни і росою...

Девіз дня: "Вівторок - день зелений, ніжний, лісовий, приємний".

                                      План дня
1 перерва - гра "Зелений ланцюжок".
2 перерва - різнокольорові загадки.
3 перерва - обід.
4 перерва - кольоротерапія "Зелений колір природи і здоров`я"
5 перерва - година спілкування "Психологічна дія зеленого                                      кольору. Колір зелений що означає"
6 урок - 1. Цікавинки від маленьких кольорознавців.
               2. Вправа "Кольоровий настрій".
               3. Графічна вправа "Малюємо себе".
               4. Вправа "Я - дерево".
               5. Зелена казка "Загублені речі".
               6. Вправа "Проаналізуй день".
ЗАВДАННЯ ДОДОМУ - виконати малюнок "Яке дерево відображає                                           мене"

         Всі дітки були дуже активні, вправно виконували завдання, старші допомагали меншим. Я всім школярикам висловлюю подяку, а за виконані малюнки на всіх чекають приємні сюрпризи.

Кольоровий тиждень завершено, а приємні спогади залишилися...


   Так, дійсно так... Цікавий Кольоровий тиждень завершено, підсумки підбиті, найактивніших діток визначено, приємні сюрпризи і пам`ятні подарунки наймолодші школярики отримували кожного дня, а от Грамоти і Подяки - отримали на загальношкільній лінійці  від директора Вадима Олександровича Коваленка 5 листопада.
      Найактивнішими другокласниками стали:

Семенова Софійка,
Морозов Дениско,
Наумов Михайлик,
Личова Софійка,
Бєлов Олександр.
            Молодці, дітки, ми вами пишаємося!!!

Юна танцюристка із нашого класу

            Знову нас всіх в котрий раз  радувала Личова Софійка своїми успіхами.
14 жовтня 2018 року у клубі спортивного бального танцю "Орхідея" вона зайняла два 1 місця:
"Діти соло школа Загальна" і "Ювенали 1 соло школа Загальна".
            Ми і надалі Софієчці бажаємо успіхів і перемог!

Малюнки учнів до творів В.О.Сухомлинського

            Після екскурсії до шкільної бібліотеки другокласники взяли для читання вдома твори В.О.Сухомлинського. Хлопчики і дівчатка їх не тільки прочитали, а ще й виконали до них малюнки. Найактивнішими виявилися 5 учнів класу:
Тарапака Марія "Де беруться срібні павутинки",
Бєлов Олександр "Вічна тополя",
Личова Софія "Покинуте кошеня",
Наумов Михайло і Морозов Денис"Верба - мов дівчина золотокоса".

Вітаємо
з Днем Народження
найкращу подружку і однокласницю
ТАРАПАКУ МАРІЙКУ!!!

12 жовтня свій День Народження святкувала  улюблениця нашого класу Машуня Тарапака. Упродовж дня вона отримувала подарунки і вітання від однокласників, друзів і вчителів:

Ось і минув канікул час,
І ти прийшла у 2 клас.
За парту сіла знову ти,
Аби продовжити розмову
Про те, як дужою зростати,
Міцне здоров`я завжди мати,
Щоб завжди рада була мама,
І татко успіхам радів,
Своєї любої Машуньки !!!
А Маша в свою чергу пригощала однокласників солодощами, які приготували для малечі татусь Олександр Володимирович і матуся Вікторія Віталіївна.

Екскурсія до шкільної бібліотеки, присвячена
100 - річчю з дня народження
В.О.Сухомлинського

            12 жовтня другокласники в котрий раз здійснили екскурсію до шкільної бібліотеки. Школяриків гостинно зустріла бібліотекар Ткаченко Валентина Миколаївна. Вона для юних читачів підготувала цікаву і захоплюючу зустріч. В цікавій і доступній формі Валентина Миколаївна розповіла учням про життя і творчість Людини, великого педагога і дитячого письменника Василя Сухомлинського. З деякими  творами Василя Олександровича познайомила бібліотекар, а деякі твори прочитали для своїх друзів Михайлик Наумов, Софійка Личова і Марійка Тарапака. Дітки уважно слухали, а потім обговорювали прочитані твори. Найактивнішою була Софійка Семенова. По закінченню зустрічі другокласники подякували Валентині Миколаївні і взяли для читання вдома твори В.О.Сухомлинського.

Учитель - це садівник, який ніжно плекає свій сад...

           

            Напередодні Дня Вчителя, у п`ятницю, 5 жовтня, у нашому НВК проходив день учнівського самоврядування. У цей день учні старшої школи мали можливість побути вчителями і провести 3 уроки у початкових класах.
У нашому 2 класі уроки проводили десятикласниці. Урок фізичної культури проводила Гумпер Ірина Олегівна, урок літературного читання - Бистрицька Анна Вікторівна, а урок української мови - Лопушнян Аліна Ігорівна. Юні вчительки гарно провели уроки, як справжні вчителі, адже вони цілий тиждень ретельно готувалися до цієї події: писали конспекти уроків, консультувалися з класоводом, спілкувалися з дітками. А головне - вони всі в майбутньому хочуть обрати професію вчителя.
            Родзинкою дня самоврядування був святковий концерт для вчителів, який підготували учні НВК разом із організатором з позакласної роботи Федотовою Н.І.                      

100 - річчю В.О.Сухомлинського присвячується...

28 вересня, у день народження Василя Сухомлинського, другокласники говорили про видатного педагога, павлиського  вчителя, директора школи, письменника. Класний керівник ще раз ознайомила своїх школяриків із життєвим і творчим шляхом В.О.Сухомлинського. Учні читали твори письменника і виконували до них малюнки.
  А члени гуртка "Природа рідного краю" слухали й обговорювали   казку В.О.Сухомлинського "Ласкавий Вітер і холодний Вітрюган", а потім виконували малюнки за її змістом .

Вітання іменинникам від однокласників і батьків


Нещодавно у другокласників відбулося свято  іменинника. Однокласники вітали своїх друзів - Кадлецова Артемчика, Семенову Софієчку та Наумова Михайлика з Днем Народження. Для друзів лунали вітання:

Ось і минув канікул час,
І ви прийшли у 2 клас.
За парти сіли знову ви,
Аби продовжити розмову
Про те, як дужими зростати,
Міцне здоров`я завжди мати,
Щоб завжди рада була мама,
І татко успіхам радів,
Своїх маленьких синів й дочок !!!
                                      
            Потім іменинникам дарували подарунки, батьки пригощали діток солодощами, іменинники задули свічки на святковому торті, який для них і їхніх однокласників  спекла і красиво оформила бабуся Личової Софійки.
Свято пройшло весело і незабутньо, діти отримали масу задоволення.
Батькам велике спасибі за організацію свята.

Безпека дорожнього руху - це життя 


            У рамках тижня знань ПДР та БЖ " Молодь за безпеку руху", який проходив із 10 по 14 вересня у Високобайрацькому НВК , у 2 класі було проведено класну годину на тему: " Ти - пішохід".
            У цікавій , змістовній та ігровій формі школярі  ознайомилися із основними правилами дорожнього руху , правилами  безпечного переходу вулиць і доріг в місті та сільській місцевості, зустрілися із світлофором "Моргайком" і Регулювальником.  Уважно вислухавши їхні поради  відповідали на поставлені ними  запитання , розіграли сценку ; в якій головними постраждалими героями, через недотримання правил дорожнього руху,  були Шибеник та Дівчинка у гіпсу. Всі учні старанно і вправно виконали тестові завдання на знання Правил дорожнього руху.
            З великим задоволенням  учні переглянули  презентацію "Уроки тітоньки Сови про дорожній рух".
            Протягом тижня учні класу виконували тематичні малюнки "Безпека дорожнього руху - це життя".
            А  в кінці заходу прозвучали слова :
Ось ми і вивели навіки в школі правила безпеки,
Згадуючи інструктаж , застосуйте досвід наш.
Ми ж бажаємо  щастя й долі , успіхів у рідній школі,
Будьте ви усі здорові!!!

Олімпійський тиждень в НВК

            Із 3 по 7 вересня у нашому НВК проходив Олімпійський тиждень.
У середу, 5  вересня, між учнями початкових класів відбулися спортивні змагання "Олімпійці серед нас". А у п`ятницю, 7 вересня, у 2 класі пройшов олімпійський урок, на якому учні довідалися про історію виникнення олімпійських ігор, ознайомилися із олімпійською символікою та познайомилися із олімпійськими чемпіонами України, переглянувши презентації: "Олімпійські ігри" та "Олімпійські чемпіони України".

Першокласники попрощалися з Буквариком

                                               Все починається в житті з малого,
                                               Із зернинки хліб, із промінчика - зоря.
                                               І кожен з нас важку свою дорогу
                                               Теж починав з малого Букваря...

            Минулої  п`ятниці першокласники  попрощалися зі своїм першим підручником - Букварем. Всі першокласники вивчили літери українського алфавіту і навчилися читати. І за це все висловили слова вдячності Букварикові:
                        ... Ми пам`ятатимемо довгії роки,
                        Мудрі й повчальні твої уроки...
            Висловлюю подяку вчителям початкових класів та Федотовій Н.І. за навчання і виховання першокласників; батькам за недоспані ночі над Букварем; учасникам драматичного гуртка за допомогу в проведенні свята, вихователям ДНЗ Ткаченко В.М.  та Потєєвій Н.Л. за підготовку дітей до школи.

Зірочки із 1 класу

            Будь ласка, знайомтеся із нашими маленькими зірочками - це Марійка Тарапака, Софійка Личова, Михайлик Наумов. Всі ці першокласники в позаурочний час і вихідні дні творчо розвиваються.
            Марійка відвідує школу сучасного спортивного танцю "Форсаж".          Софійка - клуб спортивного бального танцю"Фаворит", який знаходиться в комплексі "Гармонія". Займається танцями з травня 2017 року. На даний час на змаганнях танцює три види танцю: вальс, чача, джайф. На сьогоднішній день у Софії налічується велика кількість Дипломів,13 медалей за призові місця на конкурсах і змаганнях та один Кубок.
            Михайлик відвідує спортивну секцію по боротьбі Бразильське джиуджицу.
            Я разом із своїми вихованцями пишаємося своїми юними зірочками.

Переможці конкурсу "Соняшник"

            Четверо першокласникиків прийняли участь у Всеукраїнській українознавчій грі "Соняшник". Кадлецов Артем отримав Сертифікат учасника гри, а троє учнів: Наумов Михайло, Личова Софія та Роїна Валерій - Дипломи переможця в початковій школі.

"Руху правила єдині, знати їх усі повинні"

У рамках тижня знань ПДР та БЖ , який проходив із 7 по 11 травня,  у Високобайрацькому НВК , у 1 класі було проведено класну годину на тему: "Руху правила єдині, знати їх усі повинні". У цікавій , змістовній та ігровій формі першокласники  ознайомилися із основними правилами дорожнього руху , правилами  безпечного переходу вулиць і доріг в місті та сільській місцевості, зустрілися із світлофором "Моргайком" і Регулювальником.  Уважно вислухавши їхні поради  відповідали на поставлені ними  запитання ; розіграли сценку , в якій головними постраждалими героями, через недотримання правил дорожнього руху,  були Шибеник та Дівчинка у гіпсу.
            З великим задоволенням  учні переглянули "Уроки тітоньки Сови про дорожній рух".
            Протягом тижня учні 1 класу виконували тематичні малюнки "Безпека руху".
            А  в кінці заходу прозвучали слова :
Ось ми і вивели навіки в школі правила безпеки,
Згадуючи інструктаж , застосуйте досвід наш.
Ми ж бажаємо  щастя й долі , успіхів у рідній школі,
Будьте ви усі здорові!!!

Першокласники вшанували пам`ять про загиблих воїнів у Другій світовій війні

8 травня вся Україна святкувала День Пам`яті і Примирення. У нашому НВК вчителі разом з учнями також відзначали цю подію. Наймолодші школярики - першокласники прийшли до школи із червоними маками - символом пам`яті, виконали малюнки "Ми за МИР!", покладали квіти до Обеліска Слави загиблим землякам, а Тарапака Марія підготувала фотографії і розповідь про  своїх прадідуся і прабабусю - ветеранів Другої світової війни.            
А 9 Травня, в День Перемоги, дітки разом зі своїми батьками та дідусями і бабусями, прийшли на мітинг до Обеліска Слави і пам`ятника загиблим визволителям нашого села для вшанування пам`яті й покладання квітів.

"Жити цікаво і безпечно"

                Із 16  по 20 квітня  2018  року у Високобайрацькому НВК проходив тиждень  безпеки життєдіяльності . У рамках якого 20 квітня у 1 класі було проведено класну годину на тему: «Жити цікаво і безпечно".              На цьому важливому, для збереження життя учнів  заході, класний керівник Гавриленко В.В. ознайомила своїх вихованців із поняттями "небезпека","безпека», "безпека життя» і "безпека здоров`я»; говорили першокласники  про  безпеку в побуті, в школі, на виробництві, в транспорті, на дорозі, на воді, на залізниці тощо  ; ознайомилися із  пам’яткою «Якщо в школі відбулася пожежа» ; провела з учнями вікторину  «Протипожежна безпека» та тестування «Чи живеш ти за правилами?», переглянули  і обговорили презентації на тему: "Причини виникнення пожеж", " У квартирі", "Пожежа в лісі".  Учні  виконали  та презентували  малюнки на тему: «Безпека в моєму житті» , пограли в гру «Це я , це я , це все мої друзі» .
             В кінці заняття класний керівник взяла в учнів інтерв’ю на визначення засвоєння знань учнями з даної теми . Як з’ясувалося – всі учні класу засвоїли вивчений  матеріал на високому й достатньому рівні  і зможуть  належно застосовувати здобуті знання на практиці .
             Але нехай краще на життєвому шляху учнів не трапляється небезпек!

16 днів проти насильства

8 грудня 2017 року у 1 класі Високобайрацького НВК була  проведена бесіда на тему: "Діти проти насильства!" Класний керівник допомогла першокласникам розкрити зміст   поняття "насильство", кожен з учнів висловив свою думку щодо цього поняття, ознайомилися із Світовою книгою прав дитини і висловом із неї - жодна дитина не повинна бути жертвою насильства або війни.
                        Захист дитини у цілому світі -
                        Це місія честі, любові й добра.
                        Заради майбутнього треба жити,
                        Прекрасне і вічне нехай не вмира.
            Ознайомилися першокласники із шокуючими фактами із дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, почули голос дитини і її бажання, прослухали вірш "Я маю право жити на Землі..."
                        Я маю право жити на Землі,
                        Творити, жити, дихати, учитись...
                        І на любов батьків, безмежну і безкраю...
            Також школярики виконали тематичні малюнки "Ми проти насильства!"

Екскурсія до Музею протипожежної безпеки

7 грудня 2017 року учні початкових класів відвідали Музей протипожежної безпеки у м. Кропивницькому. Цікавою, змістовною і повчальною була ця екскурсія і для наймолодших школярів - першокласників, які вперше відвідали цей Музей . Розповідь екскурсовода дітки назавжди запам`ятають , а враження від зустрічі надовго збережуться у їхній пам`яті .

Першокласники писали "Колосок  осінній - 2017"

Восьмеро першокласників - Амбросімова М., Бєлов О., Роїна В., Семенова С., Крикуненко К., Личова С., Тарапака М., Наумов М. вперше в своєму житті стали учасниками Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу "Колосок осінній - 2017".
            Наймолодші школярики давали відповіді на 15 запитань із 3 розділів природознавства : "Живі прилади!, "Це придумала природа", "Живі речовини". А в подарунок від  Веселої лабораторії  "Колоска"отримали дослід "Заморожене яйце". Більше цікавих дослідів з яйцем можна знайти у газеті "Колосочок" №9/2017. А  "Колосочок" - це  газета для розумників і розумниць, яку передплатити можна в будь - якому поштовому відділенні (передплатний індекс 89454) або на сайті www. kolosok. org. ua.
            Звичайно, без допомоги батьків першокласники не могли обійтися, так як ще не всі вміють читати ( бо не всі вивчили букви українського алфавіту).
Велике спасибі батькам за підтримку, розуміння і допомогу! А моїм маленьким першокласникам - успіху і перемоги!
            Свій результат ви можете знайти на сайті www. kolosok. org. ua після 30 грудня.

Вшанування пам`яті жертв Голодомору 1932 - 1933 років на Україні

23.11.17.  у Високобайрацькому НВК для учнів початкових класів класними керівниками був організований і проведений виховний захід з нагоди вшанування  пам`яті жертв Голодомору 1932 - 1933 років на Україні .
На захід були запрошенні: організатор із позакласної роботи Високобайрацького НВК Федотова Н.І., сільський бібліотекар Дарієнко В.М. та шкільний бібліотекар Ткаченко В.М.
Бузуляк З.Б. ознайомила присутніх із спогадами односельців - свідків цих страшних часів на Україні, діти переглянули презентацію про Голодомор 1932 - 1933 років, запалили Свічу Пам`яті та поклали колоски до пам`ятника
жертвам Голодомору 1932 - 1933 років.

Свято Осені у Високобайрацькому НВК

            Упродовж тижня, із 13 по 17 листопада у нашому навчальному закладі проводилися виховні заходи для учнів початкових класів  на осінню тематику:
1. конкурс малюнків "Осінь золота",
2. конкурс виробів із природних матеріалів,
3. конкурс декламування віршів про осінь.
            Всі першокласники прийняли активну участь у кожному конкурсі. В цьому їм допомагали їхні батьки. За що класний керівник всім активним батькам висловлює подяку за співпрацю.
            У конкурсі декламування віршів про осінь у десятку кращих увійшли троє першокласників: Семенова Софія (2 місце), Личова Софія (3 місце), Тарапака Марія (5 місце).
            У конкурсі виробів із природних матеріалів відмітили кращі творчі роботи учнів:3 роботи Наумова Михайла: "Літачок", "Гусениця" та "Пінгвіни на снігу"; Личової Софії "Цукерниця"; Тарапаки Марії "Осіннє дерево"; Бєлова Олександра "Тюльпани"; Роїни Валерія "Чебурашка".
            У конкурсі малюнків "Золота осінь" були відмічені роботи слідуючих учнів : Тарапаки Марії, Личової Софії, Роїни Валерія, Наумова Михайла, Бєлова Олександра.

Скажімо наше дружне «Ні!» всім пожежам на Землі...

    Із 6 по 10 листопада 2017 року у Високобайрацькому НВК проходив тиждень протипожежної безпеки . У рамках якого 6 листопада у 1 класі було проведено класну годину на тему: «Легко вогник запалити, та не просто загасити".     На цьому важливому, для збереження життя учнів  заході, класний керівник Гавриленко В.В. ознайомила своїх вихованців із поняттями «пожежа» , «вогонь – друг» і «вогонь – ворог»; причинами виникнення пожеж та правилами протипожежної безпеки ; пам’яткою «Якщо в школі відбулася пожежа» ; провела з учнями вікторину  «Протипожежна безпека» та тестування «Чи живеш ти за правилами?», переглянули  і обговорили презентації на тему: "Причини виникнення пожеж", " Пожежа у квартирі", "Пожежа в лісі".  Учні читали вірші на протипожежну тематику , виконували  та презентували  малюнки на тему: «До чого призводять пустощі з вогнем» , пограли в гру «Це я , це я , це все мої друзі» . В кінці заняття класний керівник взяла в учнів інтерв’ю на визначення засвоєння знань учнями з даної теми . Як з’ясувалося – всі учні класу засвоїли вивчений  матеріал на високому й достатньому рівні  і зможуть  належно застосовувати здобуті знання на практиці .
             Але нехай краще на життєвому шляху учнів не трапляється пожеж!

Тиждень початкової школи

Із 9 по 13 жовтня у Високобайрацькому НВК проходив Тиждень початкової школи.  Якраз у четвер, 12 жовтня, проходив четвертий день - День природознавства. Упродовж дня вчитель 1 класу - Гавриленко В.В. із молодшими школярами проводила різноманітні цікаві й пізнавальні заходи, в яких активно приймали участь учні початкових класів, а саме:
1) конкурс знавців "Природа в загадках, прислів`ях, приказках та віршах";
2) провели  ігри "Треба - не можна", "Впізнай тваринку за описом";
3) розучили фізкультхвилинки із природничим змістом;
4)відвідали  творчу майстерню ( провели конкурс малюнків "Я малюю сонечко для вас" ( для учнів 1 класу) та виготовляли колажі"Рослини планети Земля"(2 клас), "Тварини планети Земля" (3 клас), "Збережемо нашу планету" (4 клас).
            Всі дітки гарно справлялися із завданнями, але хочеться відмітити найактивніших: Наумова Михайлика, Бєлова Олександра, Личову Софійку, Тарапаку Марійку, Крикуненка Костянтина (1 клас); Сметенко Аліну, Амбросімова Кирила (2 клас); Амбросімова Іллю, Валетову Карину, Ковальова Максима, Андреєва Леоніда, Брайченка Анатолія (3 клас); Валетова Артура, Міщенко Діану, Луньова Сергія, Коростієнко Анастасію, Кузьмича Андрія, Куляха Максима, Маслюк Наталію, Пастарнака Юрія (4 клас).
            Нагородження всіх учасників відбудеться на загальношкільній лінійці у вівторок, 17 жовтня.

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у 1 класі спільно із шкільним бібліотекарем і класоводом 1 класу було проведено бесіди із збереження здоров`я учнів на теми:
"Способи збереження здоров`я"( Гавриленко В.В.) та "Здорове харчування і здоровий відпочинок учнів" (Ткаченко В.М.).
            По закінченню години спілкування з учнями Валентина Миколаївна із першокласниками провела цікаву гру "Лото в загадках".

День Учителя

2 жовтня у Високобайрацькому НВК учні вітали зі святом Учителя своїх вчителів.  У  святковому концерті прийняли участь і найменші школярі. Першокласники декламували вірші вчителям, а Семенова Софійка ще й виконала веселу пісеньку.
            А напередодні свята було оголошено конкурс малюнків і вітальних листівок до дня Учителя, у якому прийняли участь всі першокласники. Учні малювали своїх вчителів і адресували їм свої вітання.

День народження В.О.Сухомлинського

Напередодні святкування 100 - річного ювілею з дня народження видатного педагога - земляка В.О.Сухомлинського першокласники разом із класним керівником Гавриленко В.В. здійснили екскурсію до шкільної бібліотеки. Радо зустріла нас бібліотекар Ткаченко В.М. І в цікавій ігровій формі розповіла маленьким школярикам про Василя Олександровича, про його книги - збірочки, в яких він помістив ті твори, які складали його вихованці. З деякими з них Валентина Миколаївна познайомила першокласників.
            Надовго запам`ятається моїм вихованцям ця тепла зустріч із Валентиною Миколаївною. І ще більше школярики дізналися про В.О.Сухомлинського.

День Миру

21 вересня  по всій Україні святкували День Миру.
Учні та вчителі Високобайрацького НВК  теж гіідно відмітили цей день. Під керівництвом організатора із позакласної роботи Федотової Н.І. був організований і проведений флешмоп "Ми за Мир", на якій зібралися всі вчителі та учні школи  із символічно виготовленими голубочками Миру.
            Найменші школярики разом зі своїми батьками заздалегідь виготовили голубочків, з якими прийшли на організований захід. Крім того в цей день в класі було проведено конкурс дитячого малюнку "Ми малюємо Мир".  Перед початком  творчої роботи учням було поставлено питання вчителем "Як ви розумієте слово Мир?", на яке діти відповідали самостійно  і без вагань.
            Я, як класний керівник, хочу відмітити всіх своїх вихованців. Вони ще зовсім маленькі, а які ж вони молодці, як вони глибоко  розуміють, що як Україні , так і  всім людям на планеті Земля потрібен Мир!
            Хай завжди  буде Мир!!!    Ми за Мир!!!     Мир - Україні!!!

Ми - за безпеку руху

У рамках тижня знань ПДР та БЖ " Ми - за безпеку руху", який проходив із 11 по 15 вересня у Високобайрацькому НВК , у 1 класі було проведено класну годину на тему: " Ми за безпеку дорожнього руху".
            У цікавій , змістовній та ігровій формі першокласники  ознайомилися із основними правилами дорожнього руху , правилами  безпечного переходу вулиць і доріг в місті та сільській місцевості, зустрілися із світлофором "Моргайком" і Регулювальником.  Уважно вислухавши їхні поради  відповідали на поставлені ними  запитання , розіграли сценку ; в якій головними постраждалими героями, через недотримання правил дорожнього руху,  були Шибеник та Дівчинка у гіпсу.
            З великим задоволенням  учні переглянули "Уроки тітоньки Сови про дорожній рух".
            Протягом тижня учні 1 класу виконували тематичні малюнки "Безпека руху".
            А  в кінці заходу прозвучали слова :
Ось ми і вивели навіки в школі правила безпеки,
Згадуючи інструктаж , застосуйте досвід наш.
Ми ж бажаємо  щастя й долі , успіхів у рідній школі,
Будьте ви усі здорові!!!

Олімпійський тиждень

Із 4 по 8 вересня 2017 року у Виссокобайрацькому НВК проходив Олімпійський тиждень. У рамках цього тижня у 1 класі було проведено спортивне свято "Євро - 2012 в Україні" та спортивні змагання між учнями початкових класів "Олімпійці серед нас".
            На спортивному святі першокласники подорожували країною Спортландією , здійснювали зупинки на станціях "Футбольна" та "Єстафета"; відгадували загадки на спортивну тематику, ознайомилися із визначною подією для України у 2012 році - чемпіонатом Європи із футболу; розшифровували назви міст України,що приймали єврочемпіонат; ознайомилися із назвами футбольних стадіонів України, де проходили матчі "Євро - 2012"; із талісманом єврочемпіонату - 2012; провели естафети з м`ячами: "Перекидьки", "Жабки", "Футболісти" та  конкурс "Кращий воротар".
            Юні школярики на спортивному святі показали свої здібності, отримали нові знання,  масу задоволення та солодкі призи.

1 вересня