Новини

Новини класу дивитись ТУТ!!!

День Захисника України

У Високобайрацькому НВК до Дня Захисника України пройшов урочистий захід, присвячений пам’яті Анатолія Бузуляка – воїна АТО, що загинув під час бойового завдання на Донбасі. Світла пам’ять про нього увічнена на меморіальній дошці, що висить біля входу до нашого навчального закладу. Учні 5 класу знають і пам’ятають свого героя, тому сьогодні урочисто покладали квіти та вшановували хвилиною мовчання полеглого воїна.
    Також учні поклали квіти до обеліска та вшанували пам'ять захисників села від нацистських окупантів  в роки Другої світової війни.
   Вітаємо живих захисників, вшановуємо полеглих, а значить любимо та поважаємо свою Батьківщину.
14 жовтня відзначається день українського козацтва. Його роль в нашій історії особливо помітна, адже саме ці хоробрі воїни кілька століть боронили свою землю від іноземців, а також створили на теренах України власну козацьку державу. В 5 класі класний керівник Грінченко В. В. провів захід, присвячений козацтву, в рамках якого пройшла вікторина «Що ми знаємо про козаків». Діти з великим захопленням відгадували загадки, називали та пояснювали козацькі терміни та поняття,  відшукували серед історичних постатей українських гетьманів та козацьких ватажків.
    Для учнів важливо було провести паралелі між тими козаками, що колись воївали за свою землю, та українськими воїнами сьогодення, що боронять нашу державу на Донбасі. То ж вчимо історію, пам'ятаємо подвиги захисників української землі та розуміємо роль кожного з них для майбутнього України.

«Безпека на дорозі – безпека життя!»

    У 5 класі Високобайрацького НВК було проведено виховну годину в рамках тижня безпеки життєдіяльності  на тему: «Безпека на дорозі – безпека життя!».
     Щодня ми є учасниками дорожнього руху, коли йдемо чи їдемо до школи, до магазину, перебуваємо в місті чи проводимо активний відпочинок за межами свого дому. Тому безпека на дорозі є обов’язковою, адже це безпека життя.  Під час заходу здобувачі освіти повторили правила переходу вулиць, перехресть, рух за світлофором та дорожні знаки. У формі інтерактивної гри та із застосуванням мультимедійних засобів учні вирішували задачі-ситуації про дорожній рух, пояснюючи свої дії на проїжджій частині.
               За результатами проведеного заходу помітно, що учні володіють знаннями про основні правила дорожнього руху та можуть застосовувати їх на практиці у повсякденному житті.

Колосок в 5 класі

Чорнобильські дзвони

Трагічні сторінки нашої історії. Пам'ятаємо... Не забуваємо....Щоб це неповторилось більше ніколи.
Трагічним сторінкам аварії на Чорнобильській АЕС присвячується....
Шановні діти та батьки!
Перегляньте разом матеріали  за посиланням, яке розташоване нижче та  загадайте трагічні сторінки з історії нашої країни

Наталя Май "Чоробильська біда"  https://www.youtube.com/watch?v=YTkDJUpzE7M

Чорнобиль: минуле і сьогодні

Всіх жінок вітаємо, щастя ми бажаємо!

Під таким гасло пройшов день у здобувачів освіти 4 класу. Хлопчики зрану намагалися створити радісний настрій для єдиної дівчинки, яка була в класі цього дня – Аліни.

І увагу приділяли,
шоколадом частували,
потім кульки надували,
гарний настрій дарували.

Нові перемоги

Здобувачі освіти 4 класу прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі «Основи кібербезпеки», спрямованого на систематизацію та розширення знань школярів про Інтернет та його можливості, підвищення інтересу учнів до навчання, ознайомлення з правилами користування мережею та набезпеками , які чатують у ній.

                           Вітаємо наших переможців:

 • Дубіну Дмитра(ІІ місце),
 • Свободчикова Романа(ІІІ місце)
 • Сметенко Аліну (ІІІ місце)

Бажаємо гарних успіхів і надалі!!!

Читаємо вірші про рідну мову

Щоб навчання приносило радість

Нам дуже хочеться, щоб наші діти із задоволенням йшли до школи, із захопленням вдома розповідали батькам про ще один день шкільного життя. А для цього необхідно зробити так, щоб процес здобування знань був цікавим. І тут нам на допомогу приходять нові освітні технології. На уроці української мови ми спробували провести квест – урок. Це настільки захопило дітей, що вони запропонували провести квест – урок з математики. І ось цей день настав. Сьогодні ми шукали підказки в різних куточках класу, виконуючи при цьому різні матетатичні завдання. Тут був і математичний диктант, направлений на розвиток компетентнеостей в природничих науках. А саме, була використана презентація «Цікавий світ Австралії», яку в свій час готував Свободчиков Роман на урок природознавства. І математична грамотність. Розвивались навички: арифметичні( вдосконалення обчислювальних наичок); алгебраїчні( робота на задачами та рівняннями); геометричні(знаходження площі розгортки прямокутного паралелепіпеда) . Під час квесту в здобувачів освіти розвивались  інформаційно – цифрова  , соціальні і громадянські компетентності. Наші діти впевнено крокують Новою українською школою. Хай їм щастить!

Наші перемоги

Всі здобувачі освіти 4 класу прийняли участь у Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Сміший колосок – 2019».
Золоті сертифікати отримали: Дубіна Дмитро та Татарченко Поліна.
Решта дітей, а саме: Свободчиков Іван, Свободчиков Роман, Амбросімов Кирило, Рижик Ігор, Сметенко Аліна отримали срібні сертифікати.

 Молодці!! Бажаємо і надалі отримувати перемоги!

Читаємо з захопленням

Здобувачі освіти 4 класу дуже полюбляють читати і інсценізувати прочитане. От і сьогодні ми спробували проінсценізувати байку Леоніда Глібова «Зозуля і півень». Можливо, серед четвертокласників ростуть майбутні артисти великої сцени?

Допомога пташкам

Нарешті сніжок. А це голод для пташок. Щоб пташки не голодували, дітки їх підгодували!

Зустріч з книгою – це свято, знають це усі малята.

Здобувачі освіти 4 класу поринули в цікавий світ книги. Діти на протязі декількох тижнів читали книги, а сьогодні ділились своїми враженнями від прочитаного. Але найкращий результат це те, що  іншим захотілося почитати книги , про які розповіли товариші. І діти швиденько кинулись до бібліотеки.

Хіба це не чудово?

Щоб на уроках не сумувати,будемо казки інсценізувати

Читали на уроці казку Лесі Українки «Біда навчить» і так захотілось її зіграти. Нашвидкоруч дібрали елементи костюмів і…. казка готова. А скільки радості в дитячих очах! Ростуть справжні артисти.

Здоров’я дітей – здоров’я нації

   Під такою назвою пройшла класна година в здобувачів освіти 4 класу. Діти знайомились з тим, як зберегти своє  здоров’я. Працюючи в групі, вони досліджували, що треба робити, щоб бути здоровим. А в малюнках зобразили те, що заважає здоровому способу життя. 

Рідну мову полюбляєм- українцями зростаєм.

Не можна любити рідну країну, якщо не любити її мову. Тому здобувачі освіти 4 класу Високобайрацького НВК ще раз підкреслили, що вони – справжні патріоти своєї держави, які люблять свою мову. Діти прийняли участь у Всеукраїнській олімпіаді з української мови. З 6 учасників – 4 нагороди.

Молодці!!!

Випробовуємо нові освітні технології

 Здається сучасних здобувачів освіти нічим не здивуєш. Ось і приходять на допомогу нові освітні технології. Однією з таких технологій є квест –технології. Сьогодні здобувачі освіти 4 класу  спробувати свої сили в під час проведення уроку української мови у формі квесту. Завдання були цікавими та вимагали командної гри.  Час сплинув дуже швидко. А ,задоволені обличчя дітей, та, правильно виконані завдання, говорять про те, що навчання може бути захоплюючим.

Як ми дружно працювали,
та зірки всі малювали

  Цікаво працювати з різними матеріалами. А ось коли самі з картоплі вирізали печатки та створили спільну картину зоряного неба, та це ще цікавіше!!!

Цікава зустріч з казкою

Новорічні свята продовжуються. Здобувачі освіти Високобайрацького НВК відвідвли казкову новорічну виставу " Таємниця Четветрого королівства" Дуже гарне, яскраве дійство. Ми щиро вдячні всім, хто допоміг діткам поринути в чарівний світ казки.

Наш веселий Новий рік

 Цікавим було Новорічне свято для здобувачів освіти Високобайрацького НВК. Діти співали та танцювали, приймали участь у цікавій подорожі країною казки.

Цікава екскурсія

       У цікаву подорож відправились здобувачі освіти Високобайрацького НВК . А побували діти на Державному підприємстві «Чорнолісське лісове господарство». Інженер лісгоспу Кирпа Олена Миколаївна провела захоплюючу екскурсію для школярів. Діти дізнались, як вирощують новорічні ялинки та інші дерева. Здобувачам освіти було цікаво, що рослини живуть, як маленькі дітки. Спочатку в теплій теплиці підростають маленькі саджанці. Потім  деревцята  відправляються до « дитячого садочку», тобто їх висаджують біля теплиць на свіжому повітрі. Після цього вони  « крокують до школи», а саме на базовий розсадник. Тут  вони міцніють, підростають і вирушають у доросле самостійне життя в парки, на шкільні ділянки та до лісу. Подорож була захоплюючою. Дякуємо Олені Миколаїнві за цікаву  розповідь, а  Степаненко Світлані Миколаївні за організацію поїздки!

Дуже гарно працювали,
область ми свою вивчали,
гарну карту виробляли.
Дружно всі ми постарались
Карта квітами убралась.

Весело ми граємо, рослини вивчаємо

Під такою назвою проходить тиждень початкової школи у Високобайрацькому НВК.
На протязі двох попередніх днів наймолодші  здобувачі освіти зустрічалися з різними героями мультиків, які допомагали школярам вивчати рослини та весело гратися. Третій день захоплюючих пригод проходив під гаслом: « З Фіксиками ми – «Тидиш», вже із Флорою на ти.»  Діти познайомились із царицею рослин – Флорою. На наступній перерві відгадували загадки  Флори. Потім захопились цікавими іграми, подорожуючи у фантастичну країну Флорогляндію. І закінчився день запальним  таночком разом з веселими Фіксиками. День пройшов швидко та цікаво. Дякую своїм четвертокласникам, які допомагали весело провести цей захоплюючий день.

Про вогонь нам треба знати, з ним не можна жартувати

Під такою назвою пройшла класна година у здобувачів освіти 4 класу. Діти, працюючи в парах, з’ясовували причини виникнення пожеж. А потім у дружньому колі ділились інформацією.

Про що розповіла берізка

Якось я зустрів берізку. І вона мені розповіла про таке:

 • Я вже дуже багато років тут стою і мене дуже ображали: залазили на мене школярі. І от я вже виросла і тепер можу захиститись, скидаючи тих, хто на мене вилазить. Я вже дуже стара. Мені 20 років. А сильна я така тому, що дух берізок дав мені сили.

  Мені сподобалась історія, яку мені розповіла берізка.

 

 

 

Свободчиков Іван.

Про що розповів клен

   Я прислухався до клена.

Він сказав мені, що йому дуже холодно, бо листя вже опадає.

 • Що ж робити мені? Невже спати лягати аж до весни? Адже ще так не хочеться! Ні ще треба трішки помилуватися чарівницею осінню.

Ось про що розповів мені клен.

 

 

 

Рижик Ігор

Скарга берізки

Одного разу я підійшла до берізки, а вона мені й каже:

- Мені так сумно.

- Чому?, - запитала я.

- Тому що по мені кидають палицями, ламають гілочки.

- А хто ж знущається так з тебе?

- Хлопчики.

- А як звати їх?

 • Не знаю -, сумно відповіла берізка.
 • О, я придумала! Після уроків я заховаюсь, а коли вони прийдуть і будуть знущатися, я їх прожену.
 • Гаразд, - пгодилось засмучене деревце.
 • Ось вони йдуть сюди. Ану киш звідси і більше не з’являйтеся.

Так я прогнала бешкетників і врятувала берізку.

 

 

 

Сметенко Аліна.

Розповідь мушлі

Я слухав мушлю.

Вона мені розповіла, що була в морі, де купалось багато людей. Понад 300 ніг за одну годину перекидали її з місця на місце. Але вона не боялась, тому що поряд були ще такі самі мушлі. Коли не було людей, вони грались разом з крабами та рибками  в різні ігри. І ось одна людина забрала її з моря та привезла в село. І наша мушля засумувала.

   Ось про що розповіла мені мушля. Мені її дуже шкода.

 

 

 

Дубіна Дмитро.

Перші нагороди у новому навчальному році

Ось і отримали перші свої нагороди здобувачі освіти 4 класу Високобайрацького НВК за перемогу у конкурсі малюнків «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров’я оберігай”. Вітаємо Свободчикова Романа, Сметенко Аліну та Рижика Ігря з першими здобутками. Так тримати! Молодці!!!

Фізкультуру полюбляєм, олімпійцями зростаєм

    Весело і цікво пройшли змагання для здобувачів освіти Високобайрацького НВК. Діти «Саджали картоплю», складали слова, приймали участь у естафеті з обручами та веселими звірятками. А наші першокласники, як маленькі мишенята, « шугали» у нірки. Сміх, радість, спорт переплелися у нашому святі. Ростіть здоровими, любі наші дітлахи!!!

Правила  дорожнього руху знай, життя та здоров’я оберігай

Під такою назвою пройшла класна година в 4 класі. Під час проведення заходу діти ще раз пригадали правила поводження учасників дорожнього руху. А, інсценізуючи цікаву казочку «Пригоди звіряток», здобувачі освіти ще раз нагадали сигнали світлофора, та правила переходу дороги. Наприкінці заходу діти відправились у цікаву подорож Україною. Але для цього їм необхідно було прочитати правила поводження пішоходів. З цим завданням діти добре впорались і здійснили екскурсію на дорогу біля школи, де ще раз пригадали дорожні знаки, та дорожню розмітку. Сподіваємось, знання здобуті на класній годині, стануть надійними помічниками для наших дітей.

Квест у початковій школі

 Ми – діти природи. Тому й повинні берегти та цінувати нашу матінку ПРИРОДУ. Саме  цьому і був присвячений Квест у початковій школі Високобайрацького НВК. Діти із захопленням крокували від однієї станції до іншої, виконуючи цікаві завдання, складаючи пазли, інсценізуючи казки.  У всіх класних кімнатах побували, відвідали шкільне подвір’я, шукаючи підказку. І, звичайно ж, не могли не завітати до шкільної бібліотеки. Квест пройшов цікаво та пізнавально.

Бережемо природу – бережемо Батьківщину свою

Під такою назвою пройшов Перший урок у 4 класі. Діти познайомились з екологічними катастрофами. Але найцікавішою була зустріч з інопланетними мешканцями, які завітали на нашу Землю . А також, розповідь маленької Краплинки про екологічні проблеми водойм, не залишили байдужими наших четвертокласників. Цікаво, корисно, повчально. Так пройшов наш перший урок.

Іще одна нагорода

   Іще одна нагорода поповнила колекцію досягнень здобувачів освіти 3 класу.Її отримав Дубіна Дмитро. Це  Сертифікат учасника Х Всеукраїнського конкурсу з українознавства «Патріот».

Вітаємо!!

Нові нагороди

Нові нагороди  отримали наші третьокласники. Диплом переможця у Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник» на шкільному рівні отримали наші дівчатка Татарченко Поліна та Сметенко Аліна. А сертифікати учасника отримали Свободчиков Іван та Свободчиков Роман.

Вітаємо та бажаємо в наступному навчальному році досягти ще вищих результатів!

Подорож у Країну Дорожнього руху

   Правила вуличного руху здобувачі освіти повторюють щорічно. Особливо уважними повинні бути діти під час веселих та довгих літніх канікул. Ось і вирішили здобувачі освіти 3 класу Високобайрацького НВК ще раз потрапити у Країну Дорожнього руху. Діти пригадали сигнали світлофора, повторили правила переходу доріг з обмеженою оглядовістю та правила поводження на сільських дорогах. Разом ще раз пригадали «Мову доріг», переглянувши дорожні знаки біля школи. А також виступили у ролі артистів, розігравши сценку про пригоди неслухняного хлопчика. Правила повторили , отже до канікул готові.Сподіваємось, канікули пройдуть з користю та будуть безпечними.

День пам’яті та примирення

В День пам’яті та примирення  здобувачі освіти Високобайрацького НВК поклали квіти до Обеліску Слави та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Зробимо школу ще красивішою

   Небагато шкіл нашого району можуть похвалитися такою красою природи як наш Високобайрацький НВК І-ІІІ ступенів. Тут і білокорі берези, тріпотливі веселі клени, вічнозелені красуні ялинки. Але  найкраща наша школа навесні, коли вся природа прокидається від зимового сну. Та здобувачі освіти 3 класу вирішили зробити школу ще красивішою і посіяли квіти . Нехай влітку школа потопає в квітковій красі.

День довкілля

До Дня довкілля приєднались і здобувачі освіти  3 класу Високобайрацького НВК. Адже приємно, коли тебе оточує чистота. Діти дуже старались, щоб шкільне подвір’я   сяяло чистотою. І це їм вдалося.

Молодці!!! 

Зробимо життя безпечним

   18 квітня здобувачі освіти Високобайрацького НВК в рамках Тижня безпеки життєдіяльності «Зробимо життя безпечним» зустрілися з начальником рятувального відділення групи рятувальних робіт аварійно рятувальної частини аварійно рятувального загону спеціального призначення, старшим лейтенантом служби Цивільного Захисту  Пашевичем Сергієм Васильовичем, який працює в аварійно – рятувальному загоні спеціального призначення Державної служби України з надзвичайних ситуацій Кіровоградської області.
         Діти з захопленням слухали розповідь про таку небезпечну, але таку потрібно професію – рятувальник. А продемонстровані Сергієм Васильовичем фото ще й показали мужність та героїзм людей цієї професії.

Залежність здоров’я сучасних жителів України від екологічних катастроф

    Під такою назвою пройшов інтегрований урок з природознавства, основ здоров’я та літературного читання для здобувачів освіти 3 класу Високобайрацького НВК.  Під час проведення уроку здобувачі освіти ознайомили всіх присутніх з раніше підготовленою інформацією:
1 група – Чорнобильська трагедія – одна з найбільших трагедій світу.
2 група – Дії уряду Української держави , що стосуються цієї події.
3 група – Література про Чорнобильську трагедію.
    На уроці діти ознайомились з наслідками трагедії, з мужніми людьми, які першими кинулись на ліквідацію страшної пожежі,запалили свічки пам’яті. Переглянувши відеоматеріал, діти віддали   шану  загиблим.

Дітям про надзвичайні ситуації

     Під такою назвою пройшла класна година у здобувачів освіти 3 класу Високобайрацького НВК. Під час проведення класної години діти пригадали, які природні стихійні лиха існують,їхні особливості та способи захисту під час цих стихійних лих. Також пригадали завдання служб Цивільного Захисту. Здобувачі освіти працювали єдиною командою, допомагаючи один одному. Адже саме так і слід діяти пі дач надзвичайних ситуацій. Але найцікавішим було практичне заняття. Саме практично діти вчилися користуватися індивідуальними  засобами захисту органів дихання – різними видами респіраторів. Також школярі переглянули цікавий відеоматеріал про надзвичайні природні лиха. Нехай ці знання пізнають наші діти тільки теоретично, за шкільними партами. А в справжньому житті нехай їх чекає тільки щасливе та безхмарне майбутнє.

 

Вивчаємо рідну мову

В квітні місяці  здобувачі освіти 3 класу Високобайрацького НВК вперше прийняли участь в проекті «Всеосвіти» «Інтернет – олімпіади як інструмент урізноманітнення освітнього процесу. Діти виконували олімпіадні завдання з української мови. Здобувачі освіти ,звичайно,хвилювалися. Адже це для них було вперше. Вітаємо всіх учасників олімпіади.

Гарну книгу почитаєш і про все на світі знаєш

    Все менше дітей можна зацікавити книгою. Але здобувачі освіти 3 класу Високобайрацького НВК навпаки. Вони дуже люблять почитати своєму другу цікаву книгу, поділитися отриманою інформацією. А 18 лютого діти поринули в цікавий світ дитячих журналів та енциклопедій. Приємно споглядати за тим, як захоплено гортаються сторінка за сторінкою. Можливо, ми зможемо повернути любов і пошану до книги.

Наші досягнення

  Ось нарешті прийшли результати Міжнародного природничого інтелектуального конкурсу «Колосок осінній -2018»
Срібний сертифікат  у номінації  «Чудесна сімка і К°»отримали  третьокласники Високобайрацького НВК:
Амбросімов Кирило;
Свободчиков Іван;
Свободчиков Роман;
Сметенко Аліна ;
Татарченко Поліна.
А Татарченко Поліна ще й у номінації «Рух» отримала ще один срібний  сертифікат. То ж вітаємо наших переможців!
  Але в подальшому бажаємо піднятися на сходинку вище і отримати золоті сертифікати.

Інтернет: за і проти

Під такою назвою пройшло тренінгове заняття у третьому класі. На початку заняття здобувачі освіти висловили свої очікування від заходу. Потім «Чарівний клубочок» допоміг створити уявну «павутину» Інтернету. А маленькі комп’ютерчики допомогли дізнатися більше слів, пов’язаних з інтернетом. Під час дискусії діти доводили свої думки, щодо користі і шкідливості інтернету. А цікава презентація підтвердила думки дітей та розширила їх знання новими даними. Чіпляючи листочки на дерево вражень, третьокласники висловлювали свої думки, щодо користі інтернету. Отож знання, отримані на занятті, стануть у пригоді дітям.

Гарно будем працювати й про культуру розмовляти

 Що таке громадські місця та правила поводження в громадських  місцях  вивчали третьокласники. Створюючи цікаві колажі, здобувачі освіти розширювали свої знання про вихованість. Сподіваємось, що ці знання стануть дітям у пригоді.

Наш веселий Новий рік, він ступає на поріг

   Новорічне свято – це, напевне , найулюбленіше свято всіх дітей. Не винятком стали і здобувачі освіти Високобайрацького НВК. Кого тільки не було на  святі? Сніжинки і сніговички, гномики та чарівні птахи. Але ж яке свято без капосної Баби яги та веселих Чортиків. Саме цими персонажами і були третьокласники. Потішили діти всіх присутніх веселою піснею та запальним танком. Хай веселий настрій на цьому не закінчується. А Новорічні свята принесуть ще багато радості та веселощів!

З Новим роком!!!

Вітаємо переможців

  У Високобайрацькому НВК в рамках тижня хімії та біології пройшов конкурс малюнків серед здобувачів освіти  початкових класів «Фантастична тваринка».  Третьокласник Свободчиков Іван намалював найфантастичнішу істоту, тому отримав перемогу – І місце. Вітаємо А у конкурсі новорічних іграшок перемогу здобули Сметенко Аліна, Татарченко Поліна та Свободчиков Роман. Їхні роботи були відправлені для участі у ІІ – районному етапі. Що ж вітаємо і вас та бажаємо перемогу на районному рівні!

Свято осені

В останні осінні дні у Високобайрацькому НВК пройшов конкур малюнків та поробок , пов′язаних з цією чудовою порою року. А ще здобувачі освіти декламували чудові вірші про чарівницю осінь. Молодці!!!

Фантастична тваринка

У Високобайрацькому НВК проходить тиждень хімії та біології. Але учні початкової школи, які ще не вивчають хімію та біологію, не залишились осторонь цієї події. Здобувачі освіти створили власні художні «шедеври» неіснуючих тварин. Погляньте, які цікаві істоти у них вийшли . Отже дитячій уяві – не має меж!

Хвилюючі сторінки історії

Здобувачі освіти Високобайрацького НВК ще раз згадали тяжкі та страшні сторінки історії нашого народу. Говорячи про голодомор 1932-1933років, учні прослухали записані спогади свідків цих страшних подій, ще раз згадали безневинних жертв голодомору. І наостанок поклали колосочки біля знаку жертвам голодомору у нашому селі. Невстигли діти відійти від  покладених колосочків, як почули щебетання пташок. « А може то душі померлих діток нам дякують?»- запитали школярі.  Якщо наші діти ставлять такі запитання, якщо їхні сердечка не зачерствіли в нашому жорстокому світі, то значить у нашої держави надійне майбутнє.

Пам′ятаємо. Не забуваємо

   Не можна забувати історію . А страшні сторінки історії тим паче. Хвилюючі кадри про Голодомор 1932-1933 років переглянули третьокласники. І зразу почали запитувати : « А хіба таке можливо? Хіба так буває, що зовсім немає чого їсти?» Запаливши свічки пам′яті, діти віддали шану безвинно померлим. Пам′ятаємо, не забуваємо.

Мала іскра – великий вогонь

 Під такою назвою пройшов конкурс малюнків у Високобайрацькому НВК. А дипломи за кращі роботи отримали третьокласники Сметенко Аліна та Дубіна Дмитро.

Вітаємо! Молодці! Так тримати!

Мала іскра – великий вогонь

Під такою назвою пройшла класна година у третьокласників. Діти пригадували причини винекнення пожеж, правила поводження під час пожежі,говорили про легкозаймисті матеріали, а також розробили пам′ятку, щодо дотримання правил протипожежної безпеки. Але найцікавішим була інсценізація казки «Ріпка» на дотримання правил протипожежної  безпеки.

Ми слухаємо музику природи

Під таким гаслом пройшов урок літературного читання серед природи  для здобувачів освіти 3 класу Високобайрацького НВК. Адже саме уроки серед природи любив проводити для дітей В.О.Сухомлинський.  Школярі слухали музику природи, яка потім з кінчика ручки потрапила на сторінки «Щоденника вражень». Ось що вийшло у нас.

Про що розповіла берізка

Якось берізка розповіла мені дуже цікаву історію. Ось послухайте її і ви.
Коли я була дуже маленька, мене люди чомусь не поважали. Вони топтали мене, ламали і хотіли зовсім вирвати. Але король рослин дав мені сили вистояти. Так минули роки. Тепер я велика і сильна.
   Ця історія мені дуже сподобалась. Люди, бережіть берізки!

Свободчиков Іван

Про що розповіла берізка

Я стояла біля берізки і вона мені розповіла цікаву історію.
Аліно, мені дуже холодно. А коли ти з’явилась, мені стало тепліше від твого дихання і дотику. Навіть вітер не такий страшний. А то я вже думала, що він звалить мене.
І берізка вистояла, не підкорилась вітрові. Я дуже люблю берізку.

Сметенко Аліна

Про що розповіла берізка

Слухайте, що розповіла мені берізка.

 • На вулиці дуже сильний вітер, я боюсь, що можу впасти. А ще я хвилююсь, щоб ніхто з діток не захворів.
  Мені подобається розмовляти з берізкою.

Дубіна Дмитро

Про що розповіла берізка

Якось я гралася коло берізки і почула крик:

 • Ой, боляче!
 • Хто це? Що трапилось?
 • Діти гралися і відламали мені гілку.
 • Не плач, берізко. Я буду тебе оберігати.

З тих пір ми з берізкою друзі.

Татарченко Поліна

Про що розповіла травинка

    Дуже давно, коли на нашій Землі не було нічого живого, коли скрізь панував хаос і планети літали вільно в космосі, сталось лихо. Одна планета врізалась в іншу і потекли струмки магми, як сльози по зіткну- тих планетах. Магма захолонула, і в її кратери почала набиратись вода.
 А у воді зародилось життя. І я, маленька, зелененька травичка народилась у воді. Точніше мої родичі з води. А я тепер росту на Землі і прикрашаю її.
     Ось таку історію розповіла мені травинка.
     Мені дуже сподобалась ця історія.

Свободчиков Роман

Про що розповіла берізка

   Одного разу берізка мені розповіла цікаву історію. Вона поділилась зі мною своєю мрією.
  А мріяла берізка виграти приз  і поїхати в інші країни, показати свою красу.
   Мені дуже сподобалась мрія берізки.

Амбросімов  Кирило

Молодь за безпеку дорожнього руху

   В рамках тижня «Молодь за безпеку дорожнього руху» У Високобайрацькому НВК пройшов конкурс малюнків. За кращу роботу нагороду отримала Татарченко Поліна.

Вітаємо!!!

Колосок весняний

Стали відомі результати Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу «Колосок весняний – 2018».
   Золоті сертифікати отримали:

 • Свободчиков Роман
 • Свободчиков Іван
 • Сметенко Аліна
 • Татарченко Поліна

Срібним призером у двох номінаціях: «Планета «Вода», «Планета «Життя» став Дубіна Дмитро. Срібний сертифікат також отримав Амбросімов Кирило.

Вітаємо наших переможців. Успіхів вам і надалі!

Правила дороги знай, про безпеку свою дбай

Під такою назвою пройшла класна година у 3 класі Високобайрацького НВК.  На класній годині школярі пригадали сигнали світлофора, правила руху пішоходів та дізналися про небезпеку ігор на дорозі.  Також  згадали  правила вуличного руху, намалювали гарні малюнки та ще й підготували невеличку виставу для своїх друзів про пригоди неслухняного котика. 
Почули, побачили, пограли, тому правила й запам′ятали!

Олімпійський урок

В рамках Олімпійського тижня третьокласники ознайомились  з історією виникнення Олімпійських ігор, переглянули цікавий мультик «Як козаки олімпійцями стали» . Але які ж майбутні олімпійці без фізичної підготовки?

Ось і стали дітлахи
м′язи тренувати,
щоб ніколи не хворіти
й спортсменами  стати.

Безпека життя в наших руках

   3 вересня учні 3 класу Високобайрацького НВК ще раз пригадали небезпечні місця на території школи,згадали правила поводження на перервах, на ігровому та на спортивному майданчику. Це допоможе їм зберегти своє життя та здоров′я.

День казки

05.06.18 року вихованці табору «Червона калина» святкували день казки.А яка казка може бути без незвичайних персонажів, які виходять з під майстерної руки гримера? Ось і наші вихованці спробували побути гримерами. Вони із задоволенням гримувались самі та гримували інших. Такі чудові та незвичні були образи, створені дітьми. Ось які Ми чудові!!!

Гарний початок літніх канікул

1 червня учні Високобайрацького НВК відвідали парк відпочинку у місті Кропивницький. На дітей чекав святковий концерт та веселі атракціони. Нічого немає кращого за щирі дитячі посмішки. А  обличчя наших дітей сяяли від щастя. Свято вдалося.
Дякуємо організаторам за веселі розваги.

Відпочинок на природі

  Що може бути краще, ніж відпочинок на природі? Свіже повітря, смачна каша, а головне – друзі. Тож весело провели дозвілля вихованці  загону
«Оба – на!» пришкільного табору «Червона калина» при Високобайрацькому НВК».

Свято останнього дзвоника

  25 травня пролунав останній дзвіночок у нашій школі. Мої другокласники дуже старалися в навчальному році, тому й отримали звання «Кращий клас року». А Сметенко Аліна отримала нагороду «Кращий актор року». Позаду лишились уроки, попереду – веселі канікули. Тож гарних Вам канікул, любі мої дітки!

Патріотами зростаєм, про країну все ми знаєм.

 Учні 2 класу стали учасниками ІХ Всеукраїнського конкурсу з українознавства «Патріот» і отримали сертифікати учасників. Вітаємо:
Свободчикова Івана;
Свободчикова Романа;
Амбросімова Кирила.

Наші досягнення

Наші другокласники є активними учасниками різних конкурсів. От і 21 травня  Свободчиков Роман, Свободчиков Іван, Лемський Назар отримали сертифікати за участь у Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник 2018». А Сметенко Аліна була нагороджена ДИПЛОМОМ переможця на шкільному рівні.

Вітаємо Вас, наші маленькі зірочки!

Пам’ятаємо – не забуваємо

Учні Високобайрацького НВК вшанували пам’ять загиблих односельчан у Другій Світовій війні. А Татарченко Поліна та Сметенко Аліна принесли ще й фото з сімійних альбомів, де зображені їхні родичі, учасники тих подій. Пам’ятаємо, не забуваємо. Адже народ живе доти, доки пам’ять жива.

Вічна слава нашим захисникам.

Біля нашої школи – найкраще у світі

   Біля нашої школи дуже багато різних гарних місць. Але найбільше полюбляють мої другокласники галявинку серед беріз. Тут ми  читаємо, казки складаємо, граємо, співаємо, інсценізуємо, творимо. Погляньте! Ну хіба не краса?

Квіти гарні посадили – і природу звеселили

     Ось і побачили нарешті другокласники перші результати своєї праці. На початку квітня вони обсапали молоді зелені пагони. Діти висловлювали свої припущення що до того, які квіти тут з′являться. В кінці квітня посіяли нове насіння квітів і побачили, що молоді зелені пагінці перетворилися на гарні нарциси. Сподіваємось, що інші наші квіти теж будуть гарними, адже вони посаджені своїми руками.

Вчимося по – новому

  Весна! Сонце! Квіти! Тепло! Не  дуже хочеться в такі дні сидіти в класі та навчатися. Тому другокласники вирішили перенести свої уроки з класної кімнати на свіже повітря. А сама природа сприяє розвитку творчості, польоту думки, спілкуванню з товаришами.

День цивільного захисту

В цей день школярі вивчали причини виникнення пожеж та шляхи попередження нещасних випадків від вогню. Наостанок  познайомились з правилами евакуації під час виникнення пожежі.

Прибираєм, прибираєм, про довкілля завжди дбаєм

Навести лад біля школи вирішили учні нашого НВК. Та другокласники не залишились осторонь цієї справи. Вони дружно згрібали сухі листочки та виносили їх. Весело і дружно кипіла робота. І результат – чисте шкільне подвір’я.

Безпека на дорозі

В наш час щодня трапляються дорожньо – трансортні пригоди, гинуть люди. Тому і вирішили наші другокласники досконаліше вивчити правила дорожнього руху на уроці «Основи здоров’я» . А помічниками їм у цьому стали цікаві завдання та форми роботи. Діти працювали в групах, складали пазли, дивились мультики, рятували Зайчика від аварії, ділились власними спостереженнями та враженнями. Час уроку сплинув дуже швидко. Сподіваюсь, знання отримані на уроці, стануть надійними помічниками дітям у щоденному житті.

Лісова школа

   Під такою цікавою назвою пройшов урок у наших школярів. Під час уроку діти знайомились з нелегким життям маленьких лісових мешканців. Для дітей було дуже цікаво дізнатися , що і звірята в лісі теж навчаються. А навчають їх батьки - звірі. Вчать всім лісовим таємницям: як замаскуватися, як харчуватися, як полювати. А наші другокласники склали свої невеличкі твори про життя лісових мешканців.

Їжачок маленький,
Голочки біленькі,
Коли підростає,
То стають темненькі.
Вміє в клубок скрутитись.
Та далеко покотитись.

Свободчиков Роман.

Казка про маленьких поросят

Жила –була в лісі сім’я: свиня – мама і семеро поросят. Мама навчала діток, як самим добувати їжу, шукати жолуді та смачні черв’ячки. Рило одне поросятко своїм п’ятачком, та й знайшло черв’ячка, а витягнути його ніяк не може. Покликало на допомогу своїх братів. Стали вони рити з усіх боків і кожний тягнув у свою сторону. Аж раптом дивляться, а прямо на них падає величезний дуб. Вони згадали, як вчила їх мама швидко відскакувати у різні боки. То були не черв’ячки, а корінчики дуба, які кожен з поросяток вирив та тягнув у свій бік. Тому і впав величезний дуб. Дружба – велика сила. Але маму треба краще слухати, коли вона розповідає про  те, як знайти черв’ячка.

Свободчиков Іван

Хвіст пухнастий,
хутро золоте.
В лісі живе,
курей в селі краде.

Татарченко Поліна.

Двоюрідний брат собачки,
Санітар лісу.

Дубіна Дмитро.

Наших дівчаток щиро вітаєм,
щастя й здоров’я  всім їм бажаєм.

Всіх жінок вітаємо, щастя їм бажаємо

    Вітання , пісні і танці лунали сьогодні у Високобайрацькому НВК. Так діти вітали своїх найрідніших, наймиліших, найкрасивіших мам та бабусь з Жіночим святом. Хай наші артисти ще невпевнені та сором’язливі. Але слова, які вони дарували своїм найріднішим, лунали від щирого серця.

Ми з  дитинства добре знаєм, з сірничками ми не граєм.

  Під таким гаслом виступала агітбригада юних пожежників 2 класу. Діти дуже старались. Неперевершеним був Вогник, Пожежа  та Баба Яга, Незнайко та Знайки, Пілюлькін . Артистичність дітей не  була даремною. Наші другокласники зайняли почесне І місце .

Так тримати! Молодці!

 Природу всі вивчаєм і  про неї усе знаєм

Саме так можуть сказати учні 2 класу, які прийняли активну участь у Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок осінній – 2017 року». А золоті сертифікати підтверджують міцні знання учнів. Тож вітаємо наших переможців – другокласників:

 • Амбросімова Кирила;
 • Дубіну Дмитра;
 • Лемського Назара;
 • Свободчикова Івана;
 • Свободчикова Романа;
 • Сметенко Аліну.

Завдяки цим діткам і клас отримав нагороду як самого активного класу учасника конкурсу.
Вітаємо!!!! Так тримати!

Про пожежу вивчати - здоров’я зберігати

Чим більше ми будемо вивчати з дітками правила протипожежної безпеки, тим більша ймовірність того, що вони будуть уважними з сірниками і не потраплять в біду. Ось так цікаво  граючись, спілкуючись, другокласники говорили про причини виникнення пожеж.

Перші кроки до Нової Української школи

Ось так навчаються учні нашої школи. Цікаво, весело, творчо, всі разом. Саме таке навчання передбачає Нова Українська школа. А ми робимо перші кроки до цього. Хай навчання приносить діткам тільки радість.

Цікаво вчитися

   Знання будуть міцнішими, якщо засвоюються в цікавій формі. Ось так і наші другокласники пізнають нове в ігровій формі. Дивлячись на веселі обличчя учнів, можна зробити висновок: вчитися можна цікаво в весело!

Наш веселий Новий рік

    Нарешті наступило таке довгоочікуване свято для нашої малечі – Новий рік. Весело зустріли його наші другокласники. Вони весело співали і танцювали, водили хороводи, побували у цікавому світі казки. Хай і надалі свята приносять вам радість вам, мої другокласники!. З Новим роком і Вас, шановні батьки!

Хай веселий Новий рік
Ступить всім Вам на поріг!
Щастя, радість хай дарує
І веселий дзвінкий сміх!!

Новорічне свято йде – діткам радість принесе

   Наближається новорічне свято. А для учнів Високобайрацького НВК свято розпочалося 27 грудня поїздкою до обласного драматичного театру міста Кропивницького. Діти весело співали разом з казковими Фіксіками, водили хороводи навколо новорічної ялинки, вітали Діда Мороза та Снігуроньку. А потім всі поринули у цікавий світ казки «Попелюшка». Хай і далі всі свята дарують радість нашим діткам.

Збережемо життя ялинці

   Наближаються новорічні свята. І в кожній оселі з’явиться головний атрибут свята – ялинка.  Постоїть красуня декілька днів, а потім потрапить на смітник. Ось і вирішили наші другокласники довести, що можна змайструвати ялинку своїми руками. Вона довго радуватиме нас своєю красою та ще й під час новорічного карнавалу можна використати її як чудовий капелюшок. То ж давайте підтримаємо наших дітей і збережемо життя ялинці!

Милосердя – воно з доброти починається

 Чи легко робити добрі справи? На перший погляд так. Але добре слово, не байдужість до чужого горя – це також добрі справи. Ось і ми намагаємось виховати у наших другокласників співчуття, не байдужість до людей похилого віку. 19 грудня учні нашої школи завітають до притулку для самотніх людей у місті Кропивницькому. А гостинці для цих людей підготували наші школярі разом із своїми батьками.
Дякуємо Вам, шановні батьки, що не залишилися байдужими до нашої акції! Адже велике милосердя починається з маленьких добрих справ.

Дбаємо про друзів наших менших

   Ось прийшли морози і зима настала…Для наших дітей – це радісна пора. А ось для наших пташок – скрутна. Тому й вирішили учні 2 класу допомогти друзям своїм меншим. Змайстрували разом з батьками годівнички і розвішали біля школи. Татарченко Поліна разом з татом змайстрували справжню пташину їдальню. Тут є і тарілочки для корму, і крючечок для смачненького сальця. А У Лемського Назара і його тата вийшов справжній палац для пташок. Змайстрували свої годівнички і Свободчикові Роман та Іван, Сметенко Аліна. «Прилітайте, пташки, до наших їдалень. Пригощайтесь смачненьким кормом та звеселяйте нас своїми піснями!»

А батькам велика подяка за допомогу у створенні «Їдальні для пташок».

Живемо і пам’ятаємо

  Голодомор…Страшні і чорні сторінки в нашій історії. Не обійшла стороною ця трагедія і наше село.  Жертвам голодомору встановили пам’ятний знак. Але пам’ять не в знакові , а в наших серцях. Учні нашого закладу згадували сьогодні часи, коли люди багатої України гинули від голоду. Школярі вшанували пам’ять загиблих, запаливши свічки. А потім всі дружно поклали колосочки до пам’ятного знака жертвам голодомору 1932-1933років.

Осінній вернісаж

Осінь чудова пора року. Багато композиторів присвятили їй свої музичні твори, художники – картини, поети – вірші. А наші другокласники теж не залишились осторонь осінньої краси. В своїх малюнках вони намагалися передати всю красу осінньої природи, а декламуючи вірші про осінь, намагалися створити осінній настрій. Ось вони наші учасники та переможці.Молодці!!!

Дарунки золотої осені

  Осінь надійшла, багато дарунків принесла. А скільки дивного і таємного  є в нашої чарівниці! Звичайні листочки в умілих руках другокласників перетворюються на  чудові квіти та грибочки. А гарбузове насіння допомагає створити справжні картини.
Молодці наші школярі! Творіть дива і надалі!

Сірники не чіпай, біду не закликай!

 Саме під такою назвою проходила класна година в учнів 2 класу. Під час проведення класної години, діти із захопленням  вступили в дискусію «Сірничок – це друг, чи ворог?» Думки школярів розділилися. Кожен намагався довести свою думку. Та вкінці всі дійшли одного висновку: «Сірничок – це користь, але вимагає обережного поводження». Також під час інсценізації казки «Ріпка на новий лад» діти пригадали засоби гасіння пожеж. Переглядаючи презентацію «Пожежа», учні пригадали причини виникнення пожеж та як необхідно діяти під час пожежі.Цікаво пройшла класна година у другокласників. Сподіваємось, знання, отримані на класній годині, стануть не зайвими для наших школярів.

Подорож у світ казки

В рамках Тижня початкових класів 10 жовтня в нашій школі був День української мови. А яка ж мова без казки? Ось і вирішили наші другокласники потішити вихованців групи продовженого дня веселою казкою «Рукавичка» . Діти експромтом підготували костюми, пригадали казку і от розпочалася казкова феєрія. Хай наші артисти ще недосконалі і невпевнені. Але дитячий сміх, який линув під час перегляду вистави, тривалі і гучні оплески були для другокласників справжнім подарунком.

Перший день Тижня початкових класів

   Початкова школа – перші сходинки шкільного життя. Ми намагаємось зробити так, щоб це життя було цікавим та насиченим . З цією метою і проводиться Тиждень початкових класів у Високобайрацькому НВК. Розпочався Тиждень урочистою лінійкою, на якій другокласники запросили всіх до плідної роботи. Перший день  - день математики. І ось вже на наступній лінійці учні початкових класів розучували цікаві математичні фізкультхвилинки. Далі їх чекав конкурс «Фінансові витрати». А наприкінці – захоплююча гра «Блокбастер». Активними були наші другокласники та третьокласники під час конкурсу «Фінансові витрати». Четвертокласники –найактивніше проявили себе угрі «Блокбастер» . Ну а першокласники найзавзятіше розучували математичні музичні фізкультхвилинки. Та все ж перемогу серед математиків отримав учень 2 класу Свободчиков Іван, який за весь день назбирав найбільшу кількість фішок. Вітаємо переможця. Так тримати і надалі!

Наші казки під голубим небом

  «Природа постійно живить свідомість учнів яскравими образами, картинами, сприйняттями і уявленнями »- так писав видатний педагог В.О.Сухомлинський. Ось і наші другокласники спробували себе в ролі казкарів. Діти слухали шарудіння  листочків, прислухалися до шелесту травички,  намагалися почути розмову між деревами. І ось на папері з′являються перші дитячі казки. Дитина, яка вміє почути, побачити, поспівчувати природним об′єктам ніколи не зможе образити іншу людину. Тож хай добрими ростуть наші діти!

День миру

   Мир. В наш час саме тепле і таке тремтяче слово. Нехай над головами наших дітей завжди світить мирне сонечко.

Щоб навчання було цікавим

   Діти з нетерпінням чекали початку навчального  року. Та от почалися уроки. І щоб дитячі сподівання не зруйнувалися, необхідно намагатися організувати навчально – виховний процес так, щоб кожен день приносив радість пізнання. Таку радість отримують мої другокласники на уроках літературного читання. Адже театралізоване дійство – це завжди свято.

Зростаємо здоровими

Спорт сприяє зміцненню здоров′я. Ця істина відома всім. Але краще про спорт не говорити, а цікаве щось робити. Ось і наші другокласники вивчили комплекс вправ для формування правильної постави з предметами. А в класі виконували цікаві музичні фізкультхвилинки.

Ми дорожній рух вивчаєм, про здоров’я своє дбаєм

Що може бути для людини дорожчим, ніж життя? Про це говорили учні 2 класу на класній годині. Дотримуватися правил дорожнього руху – значить дбати про своє життя і здоров’я. З наслідками порушень правил дорожнього руху другокласники знайомились під час театралізованого дійства «До чого призводять ігри на дорозі». Під час екскурсії селом школярі вивчали дорожні знаки, які є у на наших дорогах. Сподіваємось, знання, отримані на класній годині, допоможуть школярам дотримуватися правил дорожнього руху і зберегти своє життя.

Олімпійський урок

В рамках Олімпійського тижня другокласники здійснили цікаву подорож в далеке минуле. Вони познайомились з історією Олімпійських ігор, символікою та видатними Олімпійцями незалежної України. Гордість переповнювала школярів за досягнення наших параолімпійців. Адже з їхніми досягненнями учні теж познайомились. А вже 6 вересня на дітей чекають веселі змагання «Зростаємо Олімпійцями».

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Першокласники нашої школи долучилися до свята вишиванки. Гарні вишиванки майоріли на наших хлопчиках та дівчатках. Ну хіба не красені та красуні ростуть на нашій славній Україні?

Цікаві подорожі

   Учні Високобайрацького НВК відвідали всеукраїнську виставку собак, яка відбулася на території кінно – спортивного комплексу «Княжий двір» міста Кропивницького. Кінологи показали своїх чотирилапих друзів, які виконували різні команди своїх господарів. Собаки  і сиділи, і приносили речі своїх господарів, і стрибали через полум’я, і затримували злочинців. Також перед школярами відбулися показові виступи вершниць.
      А потім діти завітали в королівство квітучих тюльпанів – в Дендропарк. Крім пахощів та краси , які дарували дітям квіти, учні побачили ще й різних птахів: страусів, голубів, фазанів.
      Подорож була цікавою та пізнавальною Сподіваємось, не останньою.

Прощання з Букварем

Ось нарешті ми навчилися читати і писати, вивчили всі літери української та англійської абетки. Настав час прощатися з першим шкільним підручником – Букварем. Цікаво пройшло це свято в наших першокласників. На святі вони зустрілися з Буквариком та літерами з нього. Не обійшлося свято без капосної Баби Яги та маленького шкідливого Бісика. На свято завітав веселун Незнайко. В кінці свята Букварик вручив першокласникам перші нагороди за шкільні досягнення та цікаві книжечки для читання.

Подорож математичним океаном

Цікаво пройшла класна голина в учнів 1 класу. В рамках тижня математики першокласники подорожували Математичним океаном. Для того , щоб відправитися в захоплюючу морську подорож, школярі розв’язували приклади, розшифровуючи таким чином назву корабля. А потім побували на острові Математичних задач, пограли в математичний футбол, відвідали остів Геометричних фігур, побували на рифі Логічності. Найкращим математиком виявився Амбросімов Кирило, який заробив найбільшу кількість піастрів. Другу сходинку посів Лемський Назар, а третім подолав незвичайну подорож Дубіна Дмитро. Вітаємо наших переможців. Так тримати!!!

Безпека в твоєму житті

Найголовніше для людини – це її життя. Але якщо людина сама не дбатиме про свою безпеку, то втратити життя вона може дуже швидко. Тому і говорили першокласники на класні годині про те , де чекає на нас небезпека. Це і електробезпека, і правила дорожнього руху пригадали, і правила поводження на воді, і правила протипожежної безпеки згадали. Дітям сподобалось працювати в міні –групах, створюючи «дерево здоров’я». Але найцікавішою для них була вправа «Від серця до серця». Саме під час проведення цієї вправи першокласники не тільки пригадували правила безпечної поведінки, а ще й говорили про те, як попередити ту чи іншу небезпечну ситуацію, бажали один одному гарного і міцного здоров’я.

Неперевершені вершники

   Зустріч з тваринами – це для дітей завжди велика радість. А якщо ти сам зумів погодувати звірятко, та ще й прокатався верхи - то такі спогади житимуть у дитячих душах вічно. Нашим першокласникам пощастило. Вони відвідали Кіровоградський іподром, де мали змогу познайомитись з породами коней, прокататися верхи. Хай ця зустріч з прекрасним назавжди залишиться в душах діток.

Дбаємо про довкілля

   Людина – частина живої природи. А прищеплювати любов до навколишнього світу потрібно з дитинства. Ось і наші першокласники залучилися до акції «Чисте довкілля». Весело і завзято працювали першокласники. Сподіваємось, довкілля стане чистішим.

 

Свято весни

Веселими піснями та віршами, запальними танцями вітали наші школярі своїх мам з весняним святом. Наші першокласники теж долучилися до вітань . Спочатку вони подарували мамам жартівливу пісню, привітали їх щирими побажаннями та на кінець заспівали пісню про найрідніших, найдобріших наших мам. З святом Вас, наші рідні !

Свято рідної мови

Цікаво пройшло свято рідної мови у нашому закладі. Першокласники теж прийняли активну участь у цьому святі. Вони декламували вірші про красу української мови.

Зустріч з казкою – це свято

Чергова зустріч з сільським бібліотекарем Дарієнко В.А. була присвячена казкам. В цікавий світ казки поринули діти. З захопленням вони відгадували казки за уривками, розгадували казкові ребуси, розповідали найулюбленіші казки.

Гарно всі ми виступаєм й про пожежу все ми знаєм

Пожежу краще попередити, чим загасити. Саме про це знайомили першокласники всіх присутніх під час виступу агітбригади юних пожежників «РЕП». Адже школярі не просто декламували вірші, а виконували їх у стилі «репу».

Перші  досягнення

   Перші сходинки шкільного життя долають наші першокласники. Але це не завадило їм прийняти участь у  Міжнародному  природничому  інтелектуальному  конкурсі  «Колосок – осінній» і досягли гарних результатів. Так золоті сертифікати отримали:

 • Амбросімов Кирило;
 • Лемський Назар;
 • Свободчиков Іван;
 • Свободчиков Роман;
 • Сметенко Аліна;
 • Татарченко Поліна.

Вітаємо з першими досягненнями!

Малюємо казку

   Всі діти люблять казки. А наші першокласники не тільки знайомились з казками, а ще й спробували створити ілюстрації до казок. Цікавою і захоплюючою була зустріч школярів із сільським бібліотекарем Дарієнко Валентиною Миколаївною. Дякуємо за цікаву зустріч

Зроби свій вибір на користь здоров’я

    Саме під такою назвою пройшла класна година в учнів 1 класу. Під час роботи діти говорили про те, як зберегти своє здоров’я, що потрібно робити, щоб завжди бути здоровими. Робота в групах допомогла ще більше дізнатися про шляхи збереження здоров’я. А в кінці заходу діти прокладали «стежину здоров’я», ще раз доводячи,що здоров’я людини залежить від самої  людини

Літературний марафон

   Літературний марафон пройшов у нашому НВК. Першокласники не залишилися осторонь цього дійства. Всі готували цікаві вірші українських поетів. Та найкращими були Татарченко Поліна та Амбросімов Кирило. Молодці!

Бібіліотечний урок

    Про здоровий спосіб життя розповіла діткам шкільний бібліотекар Ткаченко Валентина Миколаївна на бібліотечному уроці. Дітки з захопленням знайомились з книжечками про здоров’я, складали лото.

Цікаві зустрічі

   У цікавий світ книги повела наших першокласників сільський бібліотекар  Дарієнко Валентина Миколаївна. Вона познайомила школярів з дитячими книжечками та  журналами, які можуть знаходитись в бібліотеці.

ВЕСЕЛЕ СВЯТО

Веселим було новорічне свято у наших першокласників. Гарні костюми підготували їм їхні батьки. Ви тільки погляньте на чудових розбійників, які були на святі( Свободчиков Іван та Роман, Лемський Назар), А сучана баба Яга та домовенятко Кузя(Сметенко Аліна та Амбросімов Кирило), веселий лісовичок(Дубіна Дмитро) та чарівна Жар – птиця (Татарченко Поліна) . Ми щиро вдячні нашим найріднішим за гарні костюми.

 

Казка в гості завітала

Казка.З нею знайомиться дитина з раннього дитинства. Спочатку з вуст бабусі чи мами дітки знайомляться з пригодами невгамовного Колобка, з ледачими Мишенятами, з турботливою Курочкою Рябою. Але цікавіше не лише слухати казку, а й самому спробувати створити її. Саме такими творцями казки і стали наші першокласники . А допомагали їм в цьому старші їхні товариші - п’ятикласники. Червона Шапочка підготувала чарівний кошик з казковими речами, чарівниця Казкарка запропонувала школярам впізнати казку за прочитаним уривком. А Фея Казок допомогла першокласникам інсценізувати казку «Рукавичка». Свято було цікавим і веселим.

img_6893 img_6894 img_6908

День Святого Миколая

Цікаво пройшло свято Миколая для учнів 1 класу. Школярики розповідали вірші Миколаю, а за це отримували щедрі дарунки. Всі дітки були дуже слухняними, тому Миколайчик нікому не поклав різочку, а частував всіх соковитими фруктами.

img_6860

День іменинника в 1 класі

Ми всі з нетерпінням завжди чекаємо свята. А особливо, якщо воно супроводжується подарунками, солодощами, веселими конкурсами. Серед найочікуваніших свят для малечі, звичайно ж , день народження. Весело пройшло це свято в нашому 1 класі. Ми вітали Лемського Назара, Дубіну Дмитра та Татарченко Поліну з семиріччям. Але ніхто не залишився без подарунків.

img_6891

Наші перемоги

Щоб чогось досягнути в житті, не можна сидіти, склавши руки. Потрібно діяти. І тоді все вдасться. Ось за таким принципом і живе наша першокласниця Сметанко Аліна, яка отримала подяку від Кіровоградського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за участь у конкурсі малюнків «Діти проти насильства».

img_6853 img_6854 img_6855

Запали свічку пам’яті 

Ми повинні пам'ятати історію свого народу. Аджде народ живе доти , доки пам'ять жива. Тому й поринули першокласники у ті жахливі дні голодного 33року. Затамувавши подих, слухали дітлахи розповідь про скалічені голодомором людські долі.

img_6778

 Безпека руху на дорозі

  З настанням дощів та ожеледець все більше ДТП стається на наших дорогах. Тому не зайвим буде нагадати діткам, як вести себе на дорозі з обмеженою оглядовістю, як переходити сільські дороги, на яких немає зебри та світлофорів. Саме про це говорили першокласники на класній годині «Безпека руху на дорозі». А переглянувши презентацію «Стій! Увага! Іди!» діти ще раз пригадали сигнали світлофора. Адже ці знання їм також потрібні.

img_6694 img_6695

Це повинен знати кожен

   Як вберегтися від хвороби століття – туберкульозу? По це розповіла першокласникам медична сестра Високобайрацького НВК Поліщук Алла Анатоліївна.

img_6692 img_6693

Свято осені

            Цікаво і весело пройшло свято осені у Високобайрацькому НВК. Дівчатка розповідали про себе, про свої захоплення, декламували вірші, презентували чарівні осінні сукні. До цього свята приєднались і наші першокласниці. Своєю чарівністю захопила всіх Татарченко Поліна , а Сметенко Аліна вразила всіх своєю винахідливістю. Перемога дісталася Сметенко Аліні. Тож вітаємо  нашу Міс осінь з перемогою.

img_6654 img_6656 img_6685 img_6687

Легко вогник запалити, та нелегко погасити

    Вогонь – друг чи ворог? Які причини виникнення пожеж? Як діяти при пожежі? На всі ці питання намагалися знайти відповідь першокласники. Говорячи про вогонь, діти з’ясували, що без цього маленького червоного друга не обігрієшся в холоднечу, не приготуєш смачну їжу, без нього не плавитемиться метал. Але вогонь буває і жорстоким. Адже він знищує все на своєму шляху: дерева і кущі, птахів та звірят, навіть людей, які потрапили до нього в пастку. Переглянувши презентацію,діти ще раз впевнились, що легко вогник запалити, та нелегко погасити.

img_6643 img_6644 img_6645 img_6646 img_6648 img_6650

Осінь в гості завітала

    Осінь – мальовнича пора року. Вона фарбує листя дерев у різні фарби. А про осінні дарунки і говорити  нічого.  Медові груші, солодкі яблука, соковиті сливи. Ось і вирішили вшанувати господиню осінь учні нашого НВК і влаштували овочево – фруктовий бал. Творчості дітей не було меж Чого тільки не виготовляли з осінніх дарунків. Дубіна Дмитрик з солодкого яблучка зробив маленького їжачка. Звичайний кабак у руках Сметенко Аліни перетворився на чарівну квітку лотоса. Амбросімов Кірюша з картоплинки виготовив маленького чоловічка в пелюшках. А Свободчиков Рома виготовив веселого туриста на незвичній  машині. Свободчиков Іван з перчинок підготував диво – букет.

img_6613 img_6614 img_6615 img_6616 img_6618 img_6619

Перше знайомство з книгою

   Книга – безцінний скарб народу. А справжнє царство книг – це бібліотека. Ось і вирішили наші першокласники відвідати шкільну бібліотеку і поринути в царство книг. Хоч ще не навчилися читати, але так хочеться швидше потрапити в чарівний світ казки, разом з героями творів подорожувати і поринати в світ природи. Але все це попереду.

img_6608 img_6609 img_6610 img_6612

День Захисника України

        Цікаво і корисно пройшло свято до Дня Захисника України  у Високобайрацькому НВК. Першокласники зібрали 5 пляшок з пластиковими кришечками для того, щоб волонтери використали їх в потрібних цілях . А також підготували солодкі подарунки для воїнів АТО, які волонтери повезуть нашим захисникам. Не було жодного учня, який би залишився осторонь збору солодощів для воїнів АТО. Амбросімов Кірюша, Лемський Назар, Свободчиков Іван та Роман дуже хотіли, щоб життя воїнів АТО було солодким, як варення, яке вони їм приготували. А Сметенко Аліна, Дубіна Дмитро принесли чай, який би зігрівав наших захисників холодними осінніми вечорами. Татарченко Поліна до чаю принесла солодке печиво. Все це першокласники запакували у коробку, поклавши туди ще й свої малюнки. Дуже хотілося б , щоб військові дії швидше закінчилися і наші захисники смакували смаколиками уже вдома, разом із своїми дітками.

img_6537 img_6570 img_6576 img_6577 img_6586 img_6594 img_6595 img_6598

День вчителя

Справді родинним вийшло свято, присвячене Дню вчителя, у Високобайрацькому НВК. А наші першокласники вперше виступали на шкільній сцені. Дебют був вдалим. То ж попереду ще багато цікавих виступів.

img_6501 img_6503 img_6499

Олімпійський урок

Завдання уроку:

 1. Пропаганда здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, розвиток олімпійського руху в Україні шляхом залучення молоді до занять спортом.
 2. Сформувати свідоме ставлення до необхідності занять фізичними вправами.
 3. Надати учням знання про олімпійський рух, олімпійські види спорту, історію Олімпійських ігор.
 4. Сприяти вихованню почуття патріотизму, гордості за успіхи українських спортсменів.
 5. Виховувати працелюбність, наполегливість, толерантність та гуманізм.

22 вересня в рамках Олімпійського  тижня пройшов олімпійський урок для учнів 1, 2, 4 класів на тему : «Швидше! Вище! Сильніше!». На початку уроку школярі ознайомились з історією олімпійського руху,з символікою олімпіад, переглянувши презентацію. Відповідаючи на запитання вікторини,діти ще більше дізнавалися про історію олімпійського руху, про видатних українських спортсменів та перемоги наших параолімпійців.
Закінчився урок переглядом цікавого мультфільму «Як козаки олімпійцями стали»

img_6456 img_6459 img_6460

В кожній дитині живе артист

Першокласники вперше спробували себе в ролі артистів на уроці навчання грамоти, інсценізуючи казку «Колосок». Спочатку діти трішечки ніяковіли: як це зіграти роль мишенят чи півника? Але потім гра їх так захопила, що захотілося ще поставити нові казки. То ж хай вам щастить, першокласники, на театральній ниві!!!

img_6396 img_6399 img_6401 img_6403

Азбука безпеки на дорозі

     Про безпечний рух дізнавалися учні 1 класу на класній годині в рамках тижня безпеки життєдіяльності. Адже 1 клас – це перші кроки до самостійного життя. Як правильно перейти дорогу, обійти автобус? Адже поруч немає тата чи мами.
Спочатку діти зустрілися з бешкетником Ведмедиком, який  переходив дорогу і потрапив під колеса автомобіля. Разом з ним почали вивчати правила вуличного руху, сигнали світлофора, види транспорту. Цікавим був перегляд мультфільмів із циклу «Уроки тітоньки Сови. Дорожній рух».
А якщо почув, побачив та ще й спробував відтворити правила вуличного руху під час гри, то запам’ятаєш їх надовго.

img_6386 img_6387 img_6388 img_6391 img_6392 img_6395

Ми здоровими будемо зростати

      Хто не мріє в дитинстві стати сильним, знаменитим, побувати в різних країнах? Але як це можливо здійснити? А в цьому може допомогти спорт. Адже спорт дає не лише силу і красу, здоров’я, а й допомагає здійснювати цікаві подорожі під час спортивних змагань. Про це розповів дітям майстер спорту України з боксу Саласенко Вадим Вікторович. А скільки радощі було у дітей, коли вони ще й приміряли шолом та боксерські рукавички. Адже саме в цей час діти відчули себе майже чемпіонами.
То ж ростіть здоровими, займайтеся спортом,ставайте чемпіонами, дорогі першокласники!

IMG_6353 IMG_6354 IMG_6355 IMG_6356 IMG_6357 IMG_6370 IMG_6382

Веселі змагання

    Шкільне життя наших першокласників тільки розпочинається. В школі вони вчитимуться читати і писати,розв’язуватимуть складні задачі. Але головне – навчаться бути здоровими. І ось для наших школяриків були організовані перші шкільні змагання. А змагалися вони з другокласниками. Цікаві естафети показали, що наші першачки спритні та уважні. Тому й закінчилося свято з рахунком 3: 3. Перемогла дружба. Але скільки радощів та позитивних емоцій відчули наші діти. Це ж і є - ЗДОРОВ’Я.

IMG_6318 IMG_6320 IMG_6327 IMG_6337 IMG_6338 IMG_6343

Перші сходинки шкільного життя

Ось і настав такий довгоочікуваний день для наших першокласників. Для них вперше продзвенів шкільний дзвінок і покликав їх у цікавий світ знань. Семеро школяриків  на своєму першому уроці знайомились з символами нашої держави, виконували різні цікаві завдання: складали з пазлів карту України, розкривали «чарівні» квіти, зустрічалися з Марсіанами. А виконувати цікаві завдання допомагали найрідніші люди наших діток – мами і тата,бабусі та дідусі,яких на уроці було на багато більше , ніж першачків.
Тож хай вам щастить у навчанні, дорогі першокласники! А міцні руки ваших рідних завжди допомагають вам долати складні стежини шкільного життя.

IMG_6282 IMG_6288 IMG_6300 IMG_6303