Новини

Осінній вернісаж

Осінь чудова пора року. Багато композиторів присвятили їй свої музичні твори, художники – картини, поети – вірші. А наші другокласники теж не залишились осторонь осінньої краси. В своїх малюнках вони намагалися передати всю красу осінньої природи, а декламуючи вірші про осінь, намагалися створити осінній настрій. Ось вони наші учасники та переможці.Молодці!!!

Дарунки золотої осені

  Осінь надійшла, багато дарунків принесла. А скільки дивного і таємного  є в нашої чарівниці! Звичайні листочки в умілих руках другокласників перетворюються на  чудові квіти та грибочки. А гарбузове насіння допомагає створити справжні картини.
Молодці наші школярі! Творіть дива і надалі!

Сірники не чіпай, біду не закликай!

 Саме під такою назвою проходила класна година в учнів 2 класу. Під час проведення класної години, діти із захопленням  вступили в дискусію «Сірничок – це друг, чи ворог?» Думки школярів розділилися. Кожен намагався довести свою думку. Та вкінці всі дійшли одного висновку: «Сірничок – це користь, але вимагає обережного поводження». Також під час інсценізації казки «Ріпка на новий лад» діти пригадали засоби гасіння пожеж. Переглядаючи презентацію «Пожежа», учні пригадали причини виникнення пожеж та як необхідно діяти під час пожежі.Цікаво пройшла класна година у другокласників. Сподіваємось, знання, отримані на класній годині, стануть не зайвими для наших школярів.

Подорож у світ казки

В рамках Тижня початкових класів 10 жовтня в нашій школі був День української мови. А яка ж мова без казки? Ось і вирішили наші другокласники потішити вихованців групи продовженого дня веселою казкою «Рукавичка» . Діти експромтом підготували костюми, пригадали казку і от розпочалася казкова феєрія. Хай наші артисти ще недосконалі і невпевнені. Але дитячий сміх, який линув під час перегляду вистави, тривалі і гучні оплески були для другокласників справжнім подарунком.

Перший день Тижня початкових класів

   Початкова школа – перші сходинки шкільного життя. Ми намагаємось зробити так, щоб це життя було цікавим та насиченим . З цією метою і проводиться Тиждень початкових класів у Високобайрацькому НВК. Розпочався Тиждень урочистою лінійкою, на якій другокласники запросили всіх до плідної роботи. Перший день  - день математики. І ось вже на наступній лінійці учні початкових класів розучували цікаві математичні фізкультхвилинки. Далі їх чекав конкурс «Фінансові витрати». А наприкінці – захоплююча гра «Блокбастер». Активними були наші другокласники та третьокласники під час конкурсу «Фінансові витрати». Четвертокласники –найактивніше проявили себе угрі «Блокбастер» . Ну а першокласники найзавзятіше розучували математичні музичні фізкультхвилинки. Та все ж перемогу серед математиків отримав учень 2 класу Свободчиков Іван, який за весь день назбирав найбільшу кількість фішок. Вітаємо переможця. Так тримати і надалі!

Наші казки під голубим небом

  «Природа постійно живить свідомість учнів яскравими образами, картинами, сприйняттями і уявленнями »- так писав видатний педагог В.О.Сухомлинський. Ось і наші другокласники спробували себе в ролі казкарів. Діти слухали шарудіння  листочків, прислухалися до шелесту травички,  намагалися почути розмову між деревами. І ось на папері з′являються перші дитячі казки. Дитина, яка вміє почути, побачити, поспівчувати природним об′єктам ніколи не зможе образити іншу людину. Тож хай добрими ростуть наші діти!

День миру

   Мир. В наш час саме тепле і таке тремтяче слово. Нехай над головами наших дітей завжди світить мирне сонечко.

Щоб навчання було цікавим

   Діти з нетерпінням чекали початку навчального  року. Та от почалися уроки. І щоб дитячі сподівання не зруйнувалися, необхідно намагатися організувати навчально – виховний процес так, щоб кожен день приносив радість пізнання. Таку радість отримують мої другокласники на уроках літературного читання. Адже театралізоване дійство – це завжди свято.

Зростаємо здоровими

Спорт сприяє зміцненню здоров′я. Ця істина відома всім. Але краще про спорт не говорити, а цікаве щось робити. Ось і наші другокласники вивчили комплекс вправ для формування правильної постави з предметами. А в класі виконували цікаві музичні фізкультхвилинки.

Ми дорожній рух вивчаєм, про здоров’я своє дбаєм

Що може бути для людини дорожчим, ніж життя? Про це говорили учні 2 класу на класній годині. Дотримуватися правил дорожнього руху – значить дбати про своє життя і здоров’я. З наслідками порушень правил дорожнього руху другокласники знайомились під час театралізованого дійства «До чого призводять ігри на дорозі». Під час екскурсії селом школярі вивчали дорожні знаки, які є у на наших дорогах. Сподіваємось, знання, отримані на класній годині, допоможуть школярам дотримуватися правил дорожнього руху і зберегти своє життя.

Олімпійський урок

В рамках Олімпійського тижня другокласники здійснили цікаву подорож в далеке минуле. Вони познайомились з історією Олімпійських ігор, символікою та видатними Олімпійцями незалежної України. Гордість переповнювала школярів за досягнення наших параолімпійців. Адже з їхніми досягненнями учні теж познайомились. А вже 6 вересня на дітей чекають веселі змагання «Зростаємо Олімпійцями».

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Першокласники нашої школи долучилися до свята вишиванки. Гарні вишиванки майоріли на наших хлопчиках та дівчатках. Ну хіба не красені та красуні ростуть на нашій славній Україні?

Цікаві подорожі

   Учні Високобайрацького НВК відвідали всеукраїнську виставку собак, яка відбулася на території кінно – спортивного комплексу «Княжий двір» міста Кропивницького. Кінологи показали своїх чотирилапих друзів, які виконували різні команди своїх господарів. Собаки  і сиділи, і приносили речі своїх господарів, і стрибали через полум’я, і затримували злочинців. Також перед школярами відбулися показові виступи вершниць.
      А потім діти завітали в королівство квітучих тюльпанів – в Дендропарк. Крім пахощів та краси , які дарували дітям квіти, учні побачили ще й різних птахів: страусів, голубів, фазанів.
      Подорож була цікавою та пізнавальною Сподіваємось, не останньою.

Прощання з Букварем

Ось нарешті ми навчилися читати і писати, вивчили всі літери української та англійської абетки. Настав час прощатися з першим шкільним підручником – Букварем. Цікаво пройшло це свято в наших першокласників. На святі вони зустрілися з Буквариком та літерами з нього. Не обійшлося свято без капосної Баби Яги та маленького шкідливого Бісика. На свято завітав веселун Незнайко. В кінці свята Букварик вручив першокласникам перші нагороди за шкільні досягнення та цікаві книжечки для читання.

Подорож математичним океаном

Цікаво пройшла класна голина в учнів 1 класу. В рамках тижня математики першокласники подорожували Математичним океаном. Для того , щоб відправитися в захоплюючу морську подорож, школярі розв’язували приклади, розшифровуючи таким чином назву корабля. А потім побували на острові Математичних задач, пограли в математичний футбол, відвідали остів Геометричних фігур, побували на рифі Логічності. Найкращим математиком виявився Амбросімов Кирило, який заробив найбільшу кількість піастрів. Другу сходинку посів Лемський Назар, а третім подолав незвичайну подорож Дубіна Дмитро. Вітаємо наших переможців. Так тримати!!!

Безпека в твоєму житті

Найголовніше для людини – це її життя. Але якщо людина сама не дбатиме про свою безпеку, то втратити життя вона може дуже швидко. Тому і говорили першокласники на класні годині про те , де чекає на нас небезпека. Це і електробезпека, і правила дорожнього руху пригадали, і правила поводження на воді, і правила протипожежної безпеки згадали. Дітям сподобалось працювати в міні –групах, створюючи «дерево здоров’я». Але найцікавішою для них була вправа «Від серця до серця». Саме під час проведення цієї вправи першокласники не тільки пригадували правила безпечної поведінки, а ще й говорили про те, як попередити ту чи іншу небезпечну ситуацію, бажали один одному гарного і міцного здоров’я.

Неперевершені вершники

   Зустріч з тваринами – це для дітей завжди велика радість. А якщо ти сам зумів погодувати звірятко, та ще й прокатався верхи - то такі спогади житимуть у дитячих душах вічно. Нашим першокласникам пощастило. Вони відвідали Кіровоградський іподром, де мали змогу познайомитись з породами коней, прокататися верхи. Хай ця зустріч з прекрасним назавжди залишиться в душах діток.

Дбаємо про довкілля

   Людина – частина живої природи. А прищеплювати любов до навколишнього світу потрібно з дитинства. Ось і наші першокласники залучилися до акції «Чисте довкілля». Весело і завзято працювали першокласники. Сподіваємось, довкілля стане чистішим.

 

Свято весни

Веселими піснями та віршами, запальними танцями вітали наші школярі своїх мам з весняним святом. Наші першокласники теж долучилися до вітань . Спочатку вони подарували мамам жартівливу пісню, привітали їх щирими побажаннями та на кінець заспівали пісню про найрідніших, найдобріших наших мам. З святом Вас, наші рідні !

Свято рідної мови

Цікаво пройшло свято рідної мови у нашому закладі. Першокласники теж прийняли активну участь у цьому святі. Вони декламували вірші про красу української мови.

Зустріч з казкою – це свято

Чергова зустріч з сільським бібліотекарем Дарієнко В.А. була присвячена казкам. В цікавий світ казки поринули діти. З захопленням вони відгадували казки за уривками, розгадували казкові ребуси, розповідали найулюбленіші казки.

Гарно всі ми виступаєм й про пожежу все ми знаєм

Пожежу краще попередити, чим загасити. Саме про це знайомили першокласники всіх присутніх під час виступу агітбригади юних пожежників «РЕП». Адже школярі не просто декламували вірші, а виконували їх у стилі «репу».

Перші  досягнення

   Перші сходинки шкільного життя долають наші першокласники. Але це не завадило їм прийняти участь у  Міжнародному  природничому  інтелектуальному  конкурсі  «Колосок – осінній» і досягли гарних результатів. Так золоті сертифікати отримали:

 • Амбросімов Кирило;
 • Лемський Назар;
 • Свободчиков Іван;
 • Свободчиков Роман;
 • Сметенко Аліна;
 • Татарченко Поліна.

Вітаємо з першими досягненнями!

Малюємо казку

   Всі діти люблять казки. А наші першокласники не тільки знайомились з казками, а ще й спробували створити ілюстрації до казок. Цікавою і захоплюючою була зустріч школярів із сільським бібліотекарем Дарієнко Валентиною Миколаївною. Дякуємо за цікаву зустріч

Зроби свій вибір на користь здоров’я

    Саме під такою назвою пройшла класна година в учнів 1 класу. Під час роботи діти говорили про те, як зберегти своє здоров’я, що потрібно робити, щоб завжди бути здоровими. Робота в групах допомогла ще більше дізнатися про шляхи збереження здоров’я. А в кінці заходу діти прокладали «стежину здоров’я», ще раз доводячи,що здоров’я людини залежить від самої  людини

Літературний марафон

   Літературний марафон пройшов у нашому НВК. Першокласники не залишилися осторонь цього дійства. Всі готували цікаві вірші українських поетів. Та найкращими були Татарченко Поліна та Амбросімов Кирило. Молодці!

Бібіліотечний урок

    Про здоровий спосіб життя розповіла діткам шкільний бібліотекар Ткаченко Валентина Миколаївна на бібліотечному уроці. Дітки з захопленням знайомились з книжечками про здоров’я, складали лото.

Цікаві зустрічі

   У цікавий світ книги повела наших першокласників сільський бібліотекар  Дарієнко Валентина Миколаївна. Вона познайомила школярів з дитячими книжечками та  журналами, які можуть знаходитись в бібліотеці.

ВЕСЕЛЕ СВЯТО

Веселим було новорічне свято у наших першокласників. Гарні костюми підготували їм їхні батьки. Ви тільки погляньте на чудових розбійників, які були на святі( Свободчиков Іван та Роман, Лемський Назар), А сучана баба Яга та домовенятко Кузя(Сметенко Аліна та Амбросімов Кирило), веселий лісовичок(Дубіна Дмитро) та чарівна Жар – птиця (Татарченко Поліна) . Ми щиро вдячні нашим найріднішим за гарні костюми.

 

Казка в гості завітала

Казка.З нею знайомиться дитина з раннього дитинства. Спочатку з вуст бабусі чи мами дітки знайомляться з пригодами невгамовного Колобка, з ледачими Мишенятами, з турботливою Курочкою Рябою. Але цікавіше не лише слухати казку, а й самому спробувати створити її. Саме такими творцями казки і стали наші першокласники . А допомагали їм в цьому старші їхні товариші - п’ятикласники. Червона Шапочка підготувала чарівний кошик з казковими речами, чарівниця Казкарка запропонувала школярам впізнати казку за прочитаним уривком. А Фея Казок допомогла першокласникам інсценізувати казку «Рукавичка». Свято було цікавим і веселим.

img_6893 img_6894 img_6908

День Святого Миколая

Цікаво пройшло свято Миколая для учнів 1 класу. Школярики розповідали вірші Миколаю, а за це отримували щедрі дарунки. Всі дітки були дуже слухняними, тому Миколайчик нікому не поклав різочку, а частував всіх соковитими фруктами.

img_6860

День іменинника в 1 класі

Ми всі з нетерпінням завжди чекаємо свята. А особливо, якщо воно супроводжується подарунками, солодощами, веселими конкурсами. Серед найочікуваніших свят для малечі, звичайно ж , день народження. Весело пройшло це свято в нашому 1 класі. Ми вітали Лемського Назара, Дубіну Дмитра та Татарченко Поліну з семиріччям. Але ніхто не залишився без подарунків.

img_6891

Наші перемоги

Щоб чогось досягнути в житті, не можна сидіти, склавши руки. Потрібно діяти. І тоді все вдасться. Ось за таким принципом і живе наша першокласниця Сметанко Аліна, яка отримала подяку від Кіровоградського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за участь у конкурсі малюнків «Діти проти насильства».

img_6853 img_6854 img_6855

Запали свічку пам’яті 

Ми повинні пам'ятати історію свого народу. Аджде народ живе доти , доки пам'ять жива. Тому й поринули першокласники у ті жахливі дні голодного 33року. Затамувавши подих, слухали дітлахи розповідь про скалічені голодомором людські долі.

img_6778

 Безпека руху на дорозі

  З настанням дощів та ожеледець все більше ДТП стається на наших дорогах. Тому не зайвим буде нагадати діткам, як вести себе на дорозі з обмеженою оглядовістю, як переходити сільські дороги, на яких немає зебри та світлофорів. Саме про це говорили першокласники на класній годині «Безпека руху на дорозі». А переглянувши презентацію «Стій! Увага! Іди!» діти ще раз пригадали сигнали світлофора. Адже ці знання їм також потрібні.

img_6694 img_6695

Це повинен знати кожен

   Як вберегтися від хвороби століття – туберкульозу? По це розповіла першокласникам медична сестра Високобайрацького НВК Поліщук Алла Анатоліївна.

img_6692 img_6693

Свято осені

            Цікаво і весело пройшло свято осені у Високобайрацькому НВК. Дівчатка розповідали про себе, про свої захоплення, декламували вірші, презентували чарівні осінні сукні. До цього свята приєднались і наші першокласниці. Своєю чарівністю захопила всіх Татарченко Поліна , а Сметенко Аліна вразила всіх своєю винахідливістю. Перемога дісталася Сметенко Аліні. Тож вітаємо  нашу Міс осінь з перемогою.

img_6654 img_6656 img_6685 img_6687

Легко вогник запалити, та нелегко погасити

    Вогонь – друг чи ворог? Які причини виникнення пожеж? Як діяти при пожежі? На всі ці питання намагалися знайти відповідь першокласники. Говорячи про вогонь, діти з’ясували, що без цього маленького червоного друга не обігрієшся в холоднечу, не приготуєш смачну їжу, без нього не плавитемиться метал. Але вогонь буває і жорстоким. Адже він знищує все на своєму шляху: дерева і кущі, птахів та звірят, навіть людей, які потрапили до нього в пастку. Переглянувши презентацію,діти ще раз впевнились, що легко вогник запалити, та нелегко погасити.

img_6643 img_6644 img_6645 img_6646 img_6648 img_6650

Осінь в гості завітала

    Осінь – мальовнича пора року. Вона фарбує листя дерев у різні фарби. А про осінні дарунки і говорити  нічого.  Медові груші, солодкі яблука, соковиті сливи. Ось і вирішили вшанувати господиню осінь учні нашого НВК і влаштували овочево – фруктовий бал. Творчості дітей не було меж Чого тільки не виготовляли з осінніх дарунків. Дубіна Дмитрик з солодкого яблучка зробив маленького їжачка. Звичайний кабак у руках Сметенко Аліни перетворився на чарівну квітку лотоса. Амбросімов Кірюша з картоплинки виготовив маленького чоловічка в пелюшках. А Свободчиков Рома виготовив веселого туриста на незвичній  машині. Свободчиков Іван з перчинок підготував диво – букет.

img_6613 img_6614 img_6615 img_6616 img_6618 img_6619

Перше знайомство з книгою

   Книга – безцінний скарб народу. А справжнє царство книг – це бібліотека. Ось і вирішили наші першокласники відвідати шкільну бібліотеку і поринути в царство книг. Хоч ще не навчилися читати, але так хочеться швидше потрапити в чарівний світ казки, разом з героями творів подорожувати і поринати в світ природи. Але все це попереду.

img_6608 img_6609 img_6610 img_6612

День Захисника України

        Цікаво і корисно пройшло свято до Дня Захисника України  у Високобайрацькому НВК. Першокласники зібрали 5 пляшок з пластиковими кришечками для того, щоб волонтери використали їх в потрібних цілях . А також підготували солодкі подарунки для воїнів АТО, які волонтери повезуть нашим захисникам. Не було жодного учня, який би залишився осторонь збору солодощів для воїнів АТО. Амбросімов Кірюша, Лемський Назар, Свободчиков Іван та Роман дуже хотіли, щоб життя воїнів АТО було солодким, як варення, яке вони їм приготували. А Сметенко Аліна, Дубіна Дмитро принесли чай, який би зігрівав наших захисників холодними осінніми вечорами. Татарченко Поліна до чаю принесла солодке печиво. Все це першокласники запакували у коробку, поклавши туди ще й свої малюнки. Дуже хотілося б , щоб військові дії швидше закінчилися і наші захисники смакували смаколиками уже вдома, разом із своїми дітками.

img_6537 img_6570 img_6576 img_6577 img_6586 img_6594 img_6595 img_6598

День вчителя

Справді родинним вийшло свято, присвячене Дню вчителя, у Високобайрацькому НВК. А наші першокласники вперше виступали на шкільній сцені. Дебют був вдалим. То ж попереду ще багато цікавих виступів.

img_6501 img_6503 img_6499

Олімпійський урок

Завдання уроку:

 1. Пропаганда здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, розвиток олімпійського руху в Україні шляхом залучення молоді до занять спортом.
 2. Сформувати свідоме ставлення до необхідності занять фізичними вправами.
 3. Надати учням знання про олімпійський рух, олімпійські види спорту, історію Олімпійських ігор.
 4. Сприяти вихованню почуття патріотизму, гордості за успіхи українських спортсменів.
 5. Виховувати працелюбність, наполегливість, толерантність та гуманізм.

22 вересня в рамках Олімпійського  тижня пройшов олімпійський урок для учнів 1, 2, 4 класів на тему : «Швидше! Вище! Сильніше!». На початку уроку школярі ознайомились з історією олімпійського руху,з символікою олімпіад, переглянувши презентацію. Відповідаючи на запитання вікторини,діти ще більше дізнавалися про історію олімпійського руху, про видатних українських спортсменів та перемоги наших параолімпійців.
Закінчився урок переглядом цікавого мультфільму «Як козаки олімпійцями стали»

img_6456 img_6459 img_6460

В кожній дитині живе артист

Першокласники вперше спробували себе в ролі артистів на уроці навчання грамоти, інсценізуючи казку «Колосок». Спочатку діти трішечки ніяковіли: як це зіграти роль мишенят чи півника? Але потім гра їх так захопила, що захотілося ще поставити нові казки. То ж хай вам щастить, першокласники, на театральній ниві!!!

img_6396 img_6399 img_6401 img_6403

Азбука безпеки на дорозі

     Про безпечний рух дізнавалися учні 1 класу на класній годині в рамках тижня безпеки життєдіяльності. Адже 1 клас – це перші кроки до самостійного життя. Як правильно перейти дорогу, обійти автобус? Адже поруч немає тата чи мами.
Спочатку діти зустрілися з бешкетником Ведмедиком, який  переходив дорогу і потрапив під колеса автомобіля. Разом з ним почали вивчати правила вуличного руху, сигнали світлофора, види транспорту. Цікавим був перегляд мультфільмів із циклу «Уроки тітоньки Сови. Дорожній рух».
А якщо почув, побачив та ще й спробував відтворити правила вуличного руху під час гри, то запам’ятаєш їх надовго.

img_6386 img_6387 img_6388 img_6391 img_6392 img_6395

Ми здоровими будемо зростати

      Хто не мріє в дитинстві стати сильним, знаменитим, побувати в різних країнах? Але як це можливо здійснити? А в цьому може допомогти спорт. Адже спорт дає не лише силу і красу, здоров’я, а й допомагає здійснювати цікаві подорожі під час спортивних змагань. Про це розповів дітям майстер спорту України з боксу Саласенко Вадим Вікторович. А скільки радощі було у дітей, коли вони ще й приміряли шолом та боксерські рукавички. Адже саме в цей час діти відчули себе майже чемпіонами.
То ж ростіть здоровими, займайтеся спортом,ставайте чемпіонами, дорогі першокласники!

IMG_6353 IMG_6354 IMG_6355 IMG_6356 IMG_6357 IMG_6370 IMG_6382

Веселі змагання

    Шкільне життя наших першокласників тільки розпочинається. В школі вони вчитимуться читати і писати,розв’язуватимуть складні задачі. Але головне – навчаться бути здоровими. І ось для наших школяриків були організовані перші шкільні змагання. А змагалися вони з другокласниками. Цікаві естафети показали, що наші першачки спритні та уважні. Тому й закінчилося свято з рахунком 3: 3. Перемогла дружба. Але скільки радощів та позитивних емоцій відчули наші діти. Це ж і є - ЗДОРОВ’Я.

IMG_6318 IMG_6320 IMG_6327 IMG_6337 IMG_6338 IMG_6343

Перші сходинки шкільного життя

Ось і настав такий довгоочікуваний день для наших першокласників. Для них вперше продзвенів шкільний дзвінок і покликав їх у цікавий світ знань. Семеро школяриків  на своєму першому уроці знайомились з символами нашої держави, виконували різні цікаві завдання: складали з пазлів карту України, розкривали «чарівні» квіти, зустрічалися з Марсіанами. А виконувати цікаві завдання допомагали найрідніші люди наших діток – мами і тата,бабусі та дідусі,яких на уроці було на багато більше , ніж першачків.
Тож хай вам щастить у навчанні, дорогі першокласники! А міцні руки ваших рідних завжди допомагають вам долати складні стежини шкільного життя.

IMG_6282 IMG_6288 IMG_6300 IMG_6303