Виховна робота

Бесіда «Це необхідно знати»

У рамках Тижня сексуального виховання 28.09.2021 року у закладі освіти відбулася бесіда із здобувачами освіти 9 класу на тему: «Це необхідно знати», яку підготували та провели педагог – організатор Федотова Н. І. та сестра медична Поліщук А. А.
Під час бесіди діти дізналися про хвороби, які передаються статевим шляхом, ознайомилися із пам`яткою «Сексуальне виховання», яку запропонувала державна установа «Кіровоградський  обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», переглянули відео на відповідну тематику.

Вересневі самоцвіти у Високобайрацькій гімназії

24 вересня у Високобайрацькій гімназії відбувся фестиваль – конкурс театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», в якому взяли участь здобувачі освіти 1-9 класів. Діти разом із своїми класними керівниками попрацювали на славу, адже глядачі змогли побачити такі казки, як : «Колобок», «Ріпка», «Хатка луб`яна та хатка льодяна», «Колосок»,  інсценізацію пісні «Ой, куди їдеш Явтуше?», сценку «На пасовищі», уривок із п`єси «Кайдашева сім`я».
Усі артисти були неперевершені, кожен намагався бути кращим. Хочеться звернути увагу на яскраві костюми та декорації. Усі виступи були чудовими, але найкращі номери – це виступ 9 класу із «Кайдашевою сім`єю» та інсценізація пісні “Ой, куди ти їдеш, Явтуше?» 5 класу. Тож, ми дякуємо усім артистам за виступ та бажаємо нових творчих успіхів!

У світі мультиплікації та правил дорожнього руху

17.09.2021 року у Високобайрацькій гімназії відбувся перегляд мультфільмів про правила поводження на дорозі  учнями 3-4 класів, який підготувала та провела педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна. Діти познайомилися із правилами пішоходів, пасажирів, вивчили знаки дорожнього руху. Діти не тільки цікаво, але і корисно провели  час.

Гра «Правила дорожні знай – житя своє оберігай»

13.09.2021 року у Високобайрацькій гімназії у рамкахї Тижня знань БЖ «Вивчаємо, знаємо, виконуємо» відбулася гра «Правила дорожні знай – життя оберігай», яку підготувала та провела педагог – організатор Федотова Н. І. із здобувачами освіти 1-2 класів.
Під час заходу діти познайомилися із правилами дорожнього руху, поринули в історію, дізнавшись про те, хто започаткував ці правила, та як їх дотримувались у сиву давнину, пограли у гру «Вірно – не вірно», взяли участь у дорожній фізкультхвилинці, переглянули цікавий  мультфільм на відповідну тематику.

Увага!  Благодійна акція «Монетки дітям»

Шановні вчителі, діти, батьки та жителі села Високі Байраки! Учнівський Парламент Високобайрацької гімназії запрошує Вас узяти участь у благодійній акції «Монетки дітям», яка відбудеться у нашому закладі освіти  з 13 по 29 вересня 2021 року. Цю акцію започаткували Національний Банк України та благодійний фонд «Таблеточки» за підтримки Міністерства освіти та науки України.  Ми пропонуємо Вам зібрати монети та перетворити їх на допомогу для онкохворих дітей. Монети номіналом у 25 копійок вийшли з обігу майже рік тому, але у багатьох з нас вони й досі лежать у скарбничках без діла. Кожна така монета, кожні 25 копійок — це крок назустріч здоровому дитинству для сотень дітей. Об’єднаймося заради допомоги дітям!

Як ми відпочивали на Дні снела у Созонівці

11.09.2021 року группа учнів Високобайрацької гімназії взяла участь у святкуванні Дня села Созонівки. Вони привітали усіх жителів села зі святом у особі сільського старости та побажали їм здоров`я, миру та процвітання. Під час свята діти взяли участь у змаганнях із велоперегонів, хоккею на столі, шахів та шашок, погралися у веселі ігри з аніматорами, переглянули виступ військового духового оркестру, зробили світовідбивні наклейки під час майстер класу, стали учасниками мистецької локації та поласували смачними чебуреками. День пройшов весело та корисно. Діти не тільки відпочили, але і багато чого дізналися та навчилися. Ми дякуємо організаторам свята за гарний настрій!

Конкурс малюнку «Хочу жити у якісному світі»

Протягом минулого тижня у закладі освіти відбувався конкурс малюнку серед учнів початкової школи. У своїх роботах діти виразили своє ставлення до екологічних та економічних проблем нашого часу. Кожний малюнок – це індивідуальне, неповторне та оригінальне бачення світу. Комісії важко було визначити переможців, але конкурс є конкурс, тому місця розподілено таким чином:
І місце посіли: Личов Максим, Грищенко Євгеній, Брайченко Поліна, Кулях Настя.
ІІ місце:Тягунова Діана, Данилов Владислав, Кравченко Максим, Гиря Олег, колективна робота учнів 4 класу, Токар Поліна.
ІІІ місце: Сіянко Ангеліна, Токар Софія, Семенов Єгор, Кочергіна Єлизавета, Лапа Яна.
Тож, ми вітаємо призерів та бажаємо наступних творчих успіхів!

Конкурс малюнку «Мій чотирилапий друг»

Паралельно із конкурсом «Хочу жити у якісному світі», проходив шкільний тур Всеукраїнського конкурсу малюнку «Мій чотирилапий друг». У ньому взяли участь учні 1-9 класів, адже у кожної дитини є якась тваринка, яку вона любить та за якою турбується.
Сьогодні ми дізнаємось імена переможців, а ними стали: Крикуненко Юлія, Кочергін Денис, Тургасова Людмила, Личова Софія, Сметенко Аліна, Кузнецова Олександра, Кулях Анасасія, Кулях Максим, Болдін Давид, Крикуненко Олексій, Тягунов Данило та Тягунова Діана. Дякуємо усім хто взяв участь у конкурсі, адже цим ви показали, що не байдужі до долі тварин та готовність прийти їм на допомогу у скрутну хвилину, а також розкриваєте свої здібності та таланти.

Бути творчим – класно!

У нашому закладі освіти навчаються талановиті та цілеспрямовані учні, які полюбляють співати, виступати на сцені, дарувати слухачам гарний настрій. Серед них учениця 4 класу Семенова Софія та учениця 3 класу Крикуненко Юлія, які протягом минулого тижня захищали честь Високобайрацького НВК на досить вагомих дистанційних  мистецьких конкурсах.
Так, 17-18 квітня 2021 року у місті Кропивницький проходив Міжнародний багатожанровий фестиваль - конкурс «Співограй» на базі мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, де Крикуненко Юлія зайняла І місце , а Семенова Софія ІІ місце у номінації «Естрадний вокал». З 20 по 22 квітня у м. Кропивницькому відбувся Всеукраїнський відкритий фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвяченого Всесвітньому Дню Землі, де Семенова Софія стала дипломантом у тій же номінації. А на Всеукраїнському дистанційному вокальному конкурсі «Сонячна домінанта-2021», який відбувався у місті Миколаєві, наша Софійка посіла почесне ІІІ місце. Тож, ми вітаємо дівчат та їхнього педагога – Федотову Наталію Іванівну із перемогами та бажаємо нових творчих здобутків! Так тримати!

Тиждень знань з БЖ на тему:
«Безпека людини в небезпечних ситуаціях»

26.04.2021 року стартував Тиждеь знань з БЖ на тему: «Безпека людини в небезпечних ситуаціях», який триватиме до30.04.2021 року. Безпека та збереження  життя і здоров`я – це дуже важливо для кожного із нас, адже життя – це найдорожче, що є у людини,і як воно пройде – залежить, в основній мірі, від нас самих. Педагогічнгий коллектив закладу освіти підготував для здобувачів освіти та їх батьків низку цікавих та корисних заходів, присвячених цій темі, тому слідкуйте за  завданнями на блогах класних керівників та педагогів – предметників.  А педагог – організатор Федотова Н. І. запрошує учнів на такі заходи:
- Конкурс малюнків на тему: «Я  хочу житии у безпечному світі», 1-4 класи, 26.04-30.04.2021 р.;
- Вікторина «Пожежна безпека», 3-4 класи, 27.04.2021 року;
- Перегляд презентації: «Безпека під час аварійних ситуацій» 5 клас 27.04.2021 р.;
- Віртуальна екскурсія музеями здоров`я  6-7 класи, 28.04.2021 року;
- Мистецтво кіно про небезпечні природні явища та як вберегтися від них, 8-9 класи 29.04.2021 року;
- Уроки виживання, 5-9 класи, 29.04.2021 р.

Усім цікавого та корисного Тижня!

 Чорнобиль в серці нашім відізветься

26 квітня  - скорботний день для всіх українців, адже саме цього дня відбулася наймаштабніша катастрофа – Чорнобильська трагедія, яка забрала життя багатьох наших співвітчизників та нанесла величезну шкоду екологі ї всієї планети.
Учні та педагогічний колектив Високобайрацького НВК протягом минулого тижня стали учасниками багатьох виховних заходів, присвячених цій події, серед яких: конкурс міні-творів «Лист у майбутнє», тематична книжкова виставка «Земля, обпалена Чорнобилем», усний журнал: «А думалось, що атом той слухняний», віртуальна екскурсія «Місто-примара». виховні години: «Чорнобильські уроки» та «Чорнобиль – біль України», бесіди: «Екологічні напрямки Чорнобиля» та «Чорнобильська трагедія. Діти і радіація»… Перебіг заходів було висвітлено на сайті закладу освіти, вчительських блогах, у Фейсбук групі «Високобайрацька освітня спільнота».
Сьогодні, 26 квітня усі педагоги, технічний персонал, учні та батьки приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання, чим вшанували пам'ять усіх жертв трагедії.
Вашій увазі один із міні - творів «Лист у майбутнє», автором якого є учениця 8 класу Кадлєцова Анна.
Мої двоє дідусів, Володимир і Олег, пережили Чорногбильську катастрофу. У 1986 році вони мешкали у місті Чорнобиль, і змушені були покинути його. Я рада, що вони врятувалися.
З розповідей своїх дідусів я багато дізналася про ту жахливу трагедію. Велика кількість людей тоді загинула, багато хворіють і досі,  а покинуті місця нагадують привидів. Ця катастрофа негативно позначилась на житті і здоров`ї багатьох поколінь, а також на екологічному стані планети. Памятайте: помилки і халатність людей природа не пробачає. Це-лист попередження і лист засторога. Люди, будьте дбайливими, розумними і обачними. Ще одну таку трагедію ми просто  не переживемо! Хай наша земля буде квітучою, а ми – здоровими!

До Дня Європи

8 – 9 квітня у Високобайрацькому НВК відбувся усний журнал «Що ми знаємо про Європу» для учнів 2-4 та 6 класів, який підготувала для них та провела педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна.
 Під час заходу діти переглянули та обговорили  відео про країни Європи, дізналися про собливості  їхніх культур, столиці, прапори, валюту, економічний та політичний устрій,    взяли учать у казковій вікторині, під час якої розгадували героїв казок авторів різних країн Європи.

Конкурс міні творів “Моя сім`я – моє багатство»

19.03.2020 року у Високобайрацькому НВК відбувся конкурс міні-творів на тему: «Моя сім`я – моє багатство», в якому взяли участь учні початкової школи. Серед переможців наступні учні: Зуєва Аліна, Семенова Софія, Ситдікова Валерія, Федоров Олександр, Синельникова Світлана.  Ми дякуємо усім учасникам конкурсу та вітаємо  переможців.  Ось два приклади цих творів, приємного читання.

«Моя сімя – моє багатство»                                Зуєва Аліна

Сім`я – це мама, тато і я з сестричкою. Мій тато майже увесь час на роботі. Він працює, заробляючи гроші, щоб нам було за що житии. Мама ж порається вдома: варить їсти, пре, прибирає і виховує малу сестричку. Я поки що школярка і у вільний час допомагаю батькам.
Ми усі стараємося і доповнюємо один одного, тому що ми -  сім`я! На вихідних ми чудово проводимо час разом, тому що ми  -  сім`я! Той у кого є сім`я – найбагатший у світі!

«Моя сімя – моє багатство»
Я ще дитина, ходжу до школи в четвертий клас. Хоча я ще не вмію заробляти гроші, в мене немає іще ніяких заощаджень, про те, я найбагатша людина у світі, бо у мене є найцінніший скарб з усієї землі – моя сім`я. Моя сім`я складається із пяти осіб: мами, тата, сестрички,  братика та мене. Ми разом весело проводимо час: їздимо  відпочивати на природу,  слухаємо музику, дивимося телевізор, граємо у цікаві ігри. А ще ми всі дружно допомагаємо  мамі і татові, і ця робота стає  такою веселою і цікавою завдяки тому, що ми робимо все це разом. А ввечері,  перед сном, нам мама читає різні історії та оповідання. Я дуже люблю свою сім`ю і не уявляю себе без неї. От чому моя сім`я і є найбільший скарб, найбільше багатство у світі.

Конкурс віршів  Лесі  Українки

24.02.2021 року у закладі освіти відбувся конкурс віршів великої української поетеси Лесі Українки, якій виповнюєься 25 лютого 150 років.
 В конкурсі  взяли участь 26 учнів 1-9 класів. Діти  гарно підготувалися, декламували вірші проникливо та  виразно.
Серед переможців наступні учні:
ІІІ місце розділили: Синельникова Світлана,Семенова Софія, Крикуненко Констянтин, Наумов Михайло, Ткаченко Денис;
ІІ місце: Федоров Олександр, Гиря Олег, Личова Софія, Сметенко Аліна;
І місце: Семенов Єгор, Лапа Яна, Захарченко Аліна, Нікітенко Тетяна, Семенова Дар`я.
Ми вітаємо переможців конкурсу та бажаємо  їм натхнення  і творчих успіхів у майбутньому.

Бесіда «Арктична станція «Академік Вернадський»» 

25 .02.2021 року у Високобайрацькому НВК відбулася бесіда з учнями 5, 6 та 7 класів,  присвячена  20 -  річчю заснування арктичної станції «Академік Вернадський», яку підготувала та провела педагог – організаор Федотова Н. І.
Під час бесіди діти дізналися про те, як та для чого  було створено цю станцію, про життя вчених та їх дослідження. Також учні переглянули презентацію  про життя та наукову діяльність Володимира Вернадського, дали відповіді на питання вікторини по темі бесіди. 

Казковий світ братів Грімм

Цьго року виповнюється 235 років із дня народження німецького письменника – казкаря Вільгельма Карла Грімма. У нашому закладі освіти 21 лютого працювала  казкова вітальня для учнів 3-4 класів, де діти змогли переглянути відео про життя та творчість братів Грімм, мультфільми за їхніми казками та виразити своє ставлення до прослуханого та побаченого. Учні дізналися багато цікавого та корисного, що допоможе їм стати добрішими, чуйними,  бачити в казкових історіях відбиття навколишнього світу та народну мудрість.

СНІД – міфи і реальність

         1 рудня – Всесвітній день боротьби із СНІДом. Наш заклад освіти  не стоїть осторонь цієї теми. Сьогодні (30.11. 2020р.) у 9 класі відбувся виховний захід «СНІД – міфи і реальність», який провела педагог – організатор Федотова Н. І. Діти дізналися про ситуацію з ВІЛ/ СНІД  у світі та в Україні, про шляхи передачі ВІЛ, умови зараження та методи захисту, про таке поняття як СНІДофобія, та про правовий захист ВІЛ-інфікованих.

Герої не вмирають

         30.11.2020 р. у Високобайрацькому НВК учнями 5 та 7 класів було вшановано пам'ять нашого земляка Анатолія Бузуляка, загиблого 29 липня 2014 р. під м. Сніжним в час виконання свого військового обов`язку в зоні АТО. 29 листопада цього року йому б виповнилося 34 роки.
         Учні переглянули презентацію про дитинство та юність Анатолія, вшанували його світлу пам'ять хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіальної дошки Героя.

День Осені

            20.11.2020 року у закладі освіти відбувся День Осені, в межах якого було організовано виставку робіт із природного матеріалу «Овочево-фруктовий бал». Діти виготовили букети квітів, фігурки тварин,  казкових героїв із фруктів, овочів, каштанів, шишок, а також осінні композиції із опалого листя.
         Шкільним бібліотекарем Ткаченко Валентиною Миколаївною та вчителем початкових класів Киценко Вікторією Вікторівною було організовано фото зону, де змогли зробити селфі усі бажаючі.
         Також серед  учнів початкової ланки було проведено конкурс на краще виконання вірша про осінь. На сцені актової зали звучали чудові поетичні рядки українських класиків та сучасних поетів про прекрасну чарівну осінню пору. Серед переможців конкурсу наступні учні: Сіянко Ангеліна, Токар Поліна, Токар Софія, Захарченко Аліна, Федоров Олександр, Семенова Софія, Крикуненко Софія, Морозов Денис. Ми дякуємо  учасникам конкурсу за гарну підготовку та запрошуємо до участі у наступних творчих конкурсах. А також запрошуємо батьків та гостів сайту   переглянути найкращі виступи конкурсантів.

Флешмоб «Діти – квіти»

         20.11.2020 у Високобайрацькому НВК було організовано флешмоб під назвою «Діти-квіти», присв`ячений Всесвітньому Дню дітей. Діти початкової школи та учні 5 класу зобразили  різнокольорову квітку, яка символізує щасливе дитинство. Учнівський парламент вітає усіх дітей із цим святом та бажає міцного здоров`я, миру, гарного настрою та  успіхів у навчанні!

Вчимося бути толерантними

16 листопада в уся міжнародна спільнота святкує День толерантності. У нашому закладі освіти також відбулися виховні заходи присвячені цій темі. Діти познайомилися із галереєю думок відомих людей про толерантну поведінку у суспільстві, початківці виготовили емблему толерантності та стали учасниками виховного заходу «Вчимося толерантному спілкуванню»,яку підготувала та провела педагог – організатор Федотова Н. І.
Під час заходу учні навчалися розуміти і поважати один одного, удосконалювали вміння толерантного спілкування під час інтерактивних вправ «Біла ворона», «Килим ідей», «Пустіть мене в коло».

Даруємо добро людям

13.11.2020 року у закладі освіти відбулися виховні заходи, присв`ячені Всесвітньому Дню доброти.
Здобувачі освіти початкової ланки разом із членами учнівського Парламенту із задоволенням взяли участь у акції «Побажання добра», під час якої вони, ставши в коло та передаючи повітряну кульку один одному, посилали імпульси добра та гарного настрою у вигляді гарних побажань своїм друзям. 
Також у навчально-виховному комплексі пройшла акція «Скарбничка добрих справ». Діти наповнювали уявну скарбничку своїми добрими та корисними справами, а саме: п`ятикласники подарували вчителям та працівникам закладу освіти сердечка доброти, третьокласники  зробили своїми руками та подарували  рідним мішечки доброти, допомагали батькам у господарстві, та  однокласникам у виконанні домашніх завдань, збирали кришечки для поранених  військових, восьмикласники  подарували книги шкільній бібліотеці та підклеїли порвані підручники, учні четвертого класу прибирали шкільне подвір`я, дев`ятикласники були кореспондентами, висвітлюючи події дня, а найменші – першокласники повісили годівнички для птахів та посадили дерево першого класу. День пройшов енергійно та  гарним настроєм, адже дарувати добро людям так приємно!

Конкурс малюнку «Вогонь – друг, вогонь – ворог»

         06.11.2020 року підведено підсумки конкурсу малюнків на тему: « Вогонь –друг, вогонь – ворог», який було проведено у рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності «Іскру гаси до пожежі, бо вогонь не знає межі!». У ньому взяли участь учні початкової школи.
          У своїх творчих роботах діти показали свої знання правил протипожежної безпеки, проявили фантазію та свої художні здібності. Отже, переможцями стали: Ситдікова Валерія, Гиря Олег, Синельникова Світлана, Федоров Олександр, Кадлєцов Артем, Крикуненко Констянтин, Морозов Денис, Личова Софія, Токар Софія, Токар Поліна, Семенов Єгор, Лапа Яна. Вітаємо переможців. На них чекають нагороди. А усім іншим учасникам конкурсу – солодкі призи.

Тиждень знань безпеки життєдіяльності  на тему: «Іскру гаси до пожежі, бо вогонь не знає межі!»

         02.11.2020 стартував Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему: «Іскру гаси до пожежі, бо вогонь не знає межі!». Протягом Тижня здобувачі освіти матимуть нагоду стати учасниками: цікавих виховних  годин, які проведуть для них класні керівники,  тренінгу «Твоя  безпека у твоїх руках»,  конкурсу малюнків «Вогонь-друг, вогонь – ворог»,  книжковій виставці «Пожежа – це небезпечно», іграх «Казка про пожежу» та «Вогонь-не іграшка», віртуальної подорожі до музею історії пожежної охорони у м. Києві, прослухають бесіди  про надання до медичної допомоги  при опіках та отруєнні чадним газом, а дошкільнята діставатимуть нові знання з протипожежної безпеки під час гри – розваги «Юні пожежники».
         Тож, ми бажаємо усім здобути нові знання, закріпити уже набуті навички, творчого натхнення, гарного настрою, а головне – міцного здоров`я! Кому цікаво дізнатися про хід Тижня, слідкуйте за наступними публікаціями.

Конкурс малюнку «Слава козацька не вмре, не загине»

         13.10.2020 року у Високобайрацькому НВК відбувся конкурс малюнків «Слава козацька не вмре, не загине» серед здобувачів освіти 1 – 6 класів, який організував та провів учнівський Парламент. Діти взяли активну участь у заході. Усі роботи були цікавими та розкривали тему. Серед переможців наступні учні: Синельникова Світлана, Федоров Олександр, Токар Поліна, Семенов Єгор, Крикуненко Юлія, Гирчя Олег, Токар Софія, Сіянко Ангеліна. Ми вітаємо переможців конкурсу та бажаємо нових творчих успіхів, наполегливості та гарного настрою!

День партизанської слави

                23.09.2020 року у Високобайрацькому НВК відбулися виховні заходи для 5 – 7 класів «Партизанський рух на Україні», які підготувала та провела педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна.
                Під час заходу діти познайомилися із діяльністю партизанських загонів, які діяли на території нашої області та України в цілому, переглянули відеофільми, архівні фотографії, прочитали спогади учасників партизанського опору під час Другої світової війни, вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих.

1 червня, що ми знаємо про нього

1 червня – це початок літа та найкращий день для школярів, адже починаються довгоочікувані канікули! Але це іще і свято, коли у всьому світі відзначають День захисту дітей. Воно символізує турботу про дітей та їх захист від соціальних, економічних, психологічних проблем, не залежно від їх походження, статусу, раси. Тож,  ми хочемо привітати усіх дітей із  цим святом та висловити свої побажання такими віршованими рядками:

Дитинство наше – в нас одне,
І хай це кожен пам'ятає !
Дитячі душі на Землі
Нехай ніхто не ображає
Нехай не кривдить діточок.
Нехай не лає за провини.
Згадай! Дорослий – ти "синок"
Недавно був також дитина.
Не раз нашкодив просто так,
Не раз не слухав маму й тата,
А ще дражнили всіх підряд …
Сестру, сусідів, свого брата.
Це все робив Ти не зі зла,
Не з користі, чи лицемірства.
Робив це все – лише з добра,
Не мав в душі тоді Ти звірства.
Тому любіть своїх дітей.
Учіть в любові світ пізнати.
Та у День Захисту Дітей
Навчіться їх не ображати!

Але це не єдине свято, адже це також Всесвітні дні: батьків,  молока,  малювання, рішучості та Міжнародний день сусідів, по православному календарю – День Ангела у дівчат, які носять ім`я Анастасія.

Останній дзвоник продзвенів

Ось і підійшов до кінця 2019- 2020 навчальний рік. Зовсім не легким він видався для кожного із учасників навчального процесу, особливо другий семестр. Але у дружній співдружності учнів, вчителів та батьків ми змогли закінчити його достойно. Учнівський парламент із великим задоволенням вітає усіх із початком  літніх канікул та бажає: гарного відпочинку, здоров`я, цікавих зустрічей, та нових вражень.
Особливі вітання нашим випускникам – учням 11 класу, для яких безтурботні шкільні роки закінчилися і вони стають на  поріг самостійного життя. Яке воно буде для вас: легким чи тернистим? Це питання залишається відкритим, але ми знаємо, що все те, що ви отримали у стінах нашого навчального закладу, допоможе крокувати упевнено по вашій життєвій  стежині. Тож, ми бажаємо вам гарної та легкої здачі ЗНО, а також  вдалого вступу до вузів. Ці гарні слова теж для вас:

Ви дорослі, красиві, натхненні,
Кращі з кращих на цілій землі.
Не тримайте синицю у жмені,
Хай вас кличуть удаль журавлі.
Ви до мрій своїх линьте крилато,
Не спиняйтеся, щоб не було...
Хай удачі в вас буде багато
І людське зігріває тепло.
А життя – це робота і диво.
В нім печалі і радощі є.
Йдіть упевнено, вперто, сміливо,
Вибирайте найкраще, своє!
Але, щоб усміхнулося небо
І удача жадана прийшла,
Самостійно трудитися треба,
Наполегливо, в поті чола.
Бо життя – це серйозно, не жарти,
Що посієте – те й зберете.
Манни з неба чекати не варто,
Ви завжди пам'ятайте про це!

Карантин – це час для творчості!

Ось уже більше двох місяців триває карантин. Важко до нього звикнути, адже це певні незручності – потрібно знаходитися постійно вдома, самостійно вчити уроки, посилено слідкувати за гігієною та ходити у масці. Але до нього можна підійти творчо, адже це час, коли ми можемо приділити більше уваги своїм захопленням та розвитку талантів. Ви можете вивчати іноземні мови,  займатися рукоділлям чи спортом, грати на музичних інструментах, або, так як учениця 7 класу Семенова Дар`я, вчити нові пісні та брати участь у мистецьких конкурсах.
Так 20.05.2020 року Даша разом із своїм викладачем Федотовою Наталією Іванівною взяли участь у дистанційному XIII  Міжнародному фестивалі – конкурсі інструментального, вокального, хореографічного, театрального мистецтва та театрів мод «Квітуча країна», який відбувся у м. Умані, де зайняла  ІІІ місце у номінації «Естрадний вокал».
Тож,  ми вітаємо Дар`ю із призовим місцем та бажаємо  творчих успіхів у наступному ІІІ Міжнародному фестивалі – конкурсі «Простір майбутнього», який відбудеться 30.05.2020 у м. Києві.

Подорожуємо разом

Шановні учні! Ось і підійшов до кінця  2019 – 2020 навчальний рік. Залишилися лічені дні до  літніх канікул, а це час, коли ми із вами подорожували по рідному краю, відвідували музеї, бібліотеки, дендропарки,  різноманітні цікаві місця. Карантин не дає зробити  це у звичній  для нас формі. 
Я пропоную вам не розчаровуватись, а мандрувати віртуально, отримуючи  нові відчуття та розширюючи коло своїх інтересів. У світі є дуже багато цікавих місць, куди намагаються потрапити туристи з різних країн. У нас також є така можливість із каналом YouTube. Тож, всідайтеся зручніше та натискайте на посилання. Гарного вам перегляду та нових вражень від подорожі!

Музей писанки, м. Коломия

https://www.youtube.com/watch?v=pBPWASkbQeU

                   Коломия - автентичні вишиванки, море у колодязі та карпатський

бобер-альбінос

https://www.youtube.com/watch?v=t88ibgdsj_U

Національний художній музей України. м. Київ

https://www.youtube.com/watch?v=lCmC40Y4TNM

https://www.youtube.com/watch?v=mXl50BynnbA

                   Найцікавіші  та незвичайні музеї світу

https://www.youtube.com/watch?v=rkQS9mrGUaM

https://www.youtube.com/watch?v=jaQeQLBKCTU

https://www.youtube.com/watch?v=6aI0n0MPz1o

5 мальовничих місць України

https://www.youtube.com/watch?v=I8PN66_VXls

Подорожуємо Херсонщиною

https://www.youtube.com/watch?v=L58I9sFg5Z4

https://www.youtube.com/watch?v=LMw43dUm59g

Екскурсія Одесою

https://www.youtube.com/watch?v=BVCK8ztom3s

https://www.youtube.com/watch?v=BVCK8ztom3s

Дрезденська картинна галерея

https://www.youtube.com/watch?v=Ne9h5pfCHAU

https://www.youtube.com/watch?v=mrZHqdyUMfs

Музей Прадо, Мадрид

https://www.youtube.com/watch?v=_a4KRVyJ0xo

https://www.youtube.com/watch?v=CjkJMPDXcH

Британський музей, Лондон

https://www.youtube.com/watch?v=kZ_mApOckv8

https://www.youtube.com/watch?v=weOq1kYhLn0

Александрійська бібліотека, Єгипет

https://www.youtube.com/watch?v=unz44b0w7Aw

Маю надію, що час ви провели не марно, а з користю для себе. На цьому наші віртуальні мандрівки не закінчуються – чекайте продовження. Педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна.

24 травня – Європейський День парків

Європейський день парків був заснований у 1999 році європейською організацією, яка об'єднує природоохоронні території в 36 європейських країнах — Федерацією «Європарк».
Дата святкування обрана не випадково: саме 24 травня 1909 року в Європі були створені перші Національні парки, яких сьогодні нараховують більше трьох сотень.
Сьогодні Європейський день парків символізує міжнародну солідарність у справі охорони природних територій.
 Тому у цей день проводять численні заходи в заповідниках і навколо них — відкривають тематичні виставки, читають лекції, показують фільми, проводять нові екскурсії, організовують дитячі програми і фестивалі.
На території нашої області знаходяться два великих дендропарки, слава про  які лине по усій Україні. Це дендропарк у м. Кропивницькому та  «Веселі Буковеньки». Учні нашого НВК неодноразово відвідували ці мальовничі місця, де не просто відпочивали, а і долучалися до вивчення природних ресурсів рідного краю, отримали незабутні враження. Тож, ми хочемо привітати із святом усіх працівників, які зберігають для нас ці чудові куточки природи та побажати їм здоров`я, творчих успіхів та натхнення у їхній не легкій праці!

День вишиванки

Вітаємо усіх  із Всесвітнім днем вишиванки, який є міжнародним святом, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Воно проводиться  щороку в  третій четвер  травня.  У цей день кожен із нас може долучитись до свята, одягнувши вишиванку. (Перегляд відео – Ірина Федишин)

День Героїв в Україні

20 травня проводять День Героїв в Україні. В 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку 23 травня відзначати День пам'яті тих, хто боровся за свободу України. Дата була приурочена до сумного дня - 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця.
 Учнівський парламент вітає із цим Днем усіх воїнів – односельців, які служили у зоні АТО та захищали суверенітет нашої держави. Ми гордимося вами та вдячні вам за  героїзм та самовіддачу.

Вітаємо із Днем матері!

10 травня  в усьому світі святкують День матері, з яким учнівський парламент Високобайрацького НВК вітає усіх матусь і дарує  їм такі слова:

Найдобріша, найкраща матусю рідненька!
В цей день ми вклоняємось дуже низенько.
За сонечко ясне, за серце прекрасне, 
За те, що добром зігріваєте нас,
За те, що в щасливу і скрутну хвилину 
Ми можемо всі прихилитись до вас.
Хай вас обминають невдачі та грози,
Нехай лиш від сміху з’являються сльози,
Міцного здоровя з роси і води, 
Бадьорість та настрій хай будуть завжди!

Вони втратили батьківщину

Депортація кримських татар  — насильницьке виселення кримськотатарського народу з його історичної батьківщини — з Криму, здійснене упродовж 18-21 травня 1944 року, а прибуття останніх вагонів 4 червня 1944; один із злочинів радянського тоталітарного режиму.  Етнічну чистку здійснено відомством держбезпеки СРСР за наказом Йосипа Сталіна і постановою Державного комітету оборони СРСР від 11 травня 1944 року. Усього, згідно з офіційними даними, у віддалені регіони Радянського Союзу — від північного Передуралля до республік Середньої Азії — було депортовано 191 044 кримських татар, а за даними самоперепису кримських татар, проведеного Національним рухом кримських татар, — 423 100 . В ході виселення і в перші роки після нього загинуло приблизно 46, 2 % кримських татар, тобто майже кожен другий з народу .
     18 травня 1944 року — день початку депортації, коли жінок, дітей, інвалідів війни та людей похилого віку зігнали до товарних вагонів, та ущент заповнивши їх переселенцями, відправили за кілька тисяч кілометрів від рідної домівки, — нині є днем трауру в історії кримськотатарського народу.
    Хоча офіційною причиною депортації стало огульне звинувачення всього кримськотатарського народу в нібито масовому співробітництві з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни , однак дії сталінської влади щодо насильницького виселення кримських татар з Криму були цілком злочинними, адже жоден народ за всіма міжнародно-правовими нормами не може і не повинен бути відповідальним та підлягати покаранню за дії, скоєні окремими представниками цього народу.
      Після депортації почалося перейменування кримськотатарських назв сіл, районів, міст: всього було перейменовано понад 1000 населених пунктів Криму (приблизно 90 % від всіх топонімів). У 1945 році була скасована національно-територіальна автономія кримських татар — Кримська АРСР, а на її місці було утворено Кримську область, куди почалося масове організоване переселення слов'янського населення.
     Новий радянський керівник Микита Хрущов взяв курс на десталінізацію. Однак вона не торкнулась кримських татар, оскільки директива, яка забороняла їхнє повернення, скасована не була. Кримські татари, на відміну від інших депортованих народів, були вимушені залишатися в Центральній Азії упродовж кількох десятиліть. Почався потужний національний рух кримських татар за повернення до Криму, підтриманий радянськими дисидентами і за кордоном, саме тому 1989 року Верховна Рада СРСР засудила депортацію і визнала її незаконною та злочинною; 14 листопада того ж року регіональний парламент Криму прийняв аналогічне рішення .
     З 1989 року почалось масове повернення кримських татар до батьківщини, при цьому радянська влада ніяк не допомагала їхньому поверненню, не давала компенсацій за землі, які вони втратили.  Російська Федерація як держава-правонаступник СРСР також не відшкодувала депортованим збитки за втрачене майно і не провела судових процесів над особами, відповідальними за насильницьке переселення або причетними до нього.
     Закон РРФСР від 26 квітня 1991 року «Про реабілітацію репресованих народів» визнав депортації народів у СРСР актом геноциду.
     12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня  Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Пам’ятаємо!!! https://www.youtube.com/watch?v=8jfKYlxVLqQ/

Память вічно жива!  

                       

Ми свято шануємо пам'ять усіх,
   Хто власним життям нашу юність зберіг,
   Хто впав за свободу у грізну годину,
   За землю священну, за Україну!

 

    

8 та 9 травня в Україні, так само як у світі, відзначаються Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни.
      Ці дні присвячені пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старикам, – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття. Дні пам’яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року.
      8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла Акт про беззастережну капітуляцію збройних сил нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням президента Німеччини Карла Деніца. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування. В країнах-союзницях з антигітлерівській коаліції цей день відзначається як День Перемоги над нацизмом.
        В Україні, так само як і в світі, відзначається День пам’яті та примирення, який встановлено згідно з Законом України "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років". Таким чином, Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Нове свято встановлене задля "вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих".
       Вшануємо  цього дня воїнів, "жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни".  1939-1945рр. – « Пам’ятаємо. Перемагаємо».

Виховний захід присвячений Великому Кобзареві- Т.Г.Шевченку

10 березня, у початковій школі було проведено виховний захід присвячений Великому Кобзареві- Т.Г.Шевченку. Діти декламували вірша поета, переглянули презентації, ознайомилися із  Кобзарем Тараса Шевченка та книгою О. Іваненко    "Тарасові шляхи".

Пам`яті бою  під Крутами

         28 січня відбувся виховний захід  для 7 – 8 класів «Героїка трагедії Крут»,  присвячений Дню пам`яті бою між київськими студентами  та більшовицькою армією Муравйова  на залізничній станції поблизу  селища Крути, який  підготували та провели педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна та сільський бібліотекар Дарієнко Валентина Андріївна.
         Діти поновили в пам`яті січневі події 1918 року, переглянули презентацію про хід бою, прослухали спогади очевидців та вірші українських поетів про студентів –героїв, які захищали свою молоду незалежну державу від ворогів.
         А бібліотекар Дарієнко Валентина Андріївна у цікавій формі познайомила учнів із літературними новинками, присвяченими цим подіям. 

Конкурс малюнків «Ми - за здоровий спосіб життя!»

         З 20.01.2020 по 24.01.2020 р. у закладі освіти відбувся конкурс малюнку «Ми - за здоровий спосіб життя!», який провели педагог – організатор Федотова Н. І. та класні керівники 1 – 4, 5 – 6 класів.
         У  малюнках діти зобразили свої думки з приводу здорового способу життя. Кожен учасник вклав у свою творчу роботу максимум фантазії, різноманіття  яскравих фарб та часточку душі. Із кращих робіт було організовано виставку у актовій залі закладу, яку змогли переглянути усі бажаючі.
         Серед переможців наступні учні: Крикуненко Олексій,  Уроднич Софія, Тягунов Данило, Рева Вероніка, Личов Максим, Тягунова Діана, Синельнікова Діана, Тарапака Марія, Кадлєцов Артем, Захарченко Аліна, Рижик Ігор, Татарченко Поліна, Вознюк Мілена, Ситдікова Валерія, Сметенко Аліна, Амбросімова Маргарита
          Ми дякуємо усім  учасникам за участь, а переможців вітаємо із перемогою та бажаємо нових звершень на ниві творчості.

Бесіда «Здорова їжа – запорука здоров`я»

         23 січня у Високобайрацькому НВК  в рамках Тижня сприяння здорового способу життя та безпеки життєдіяльності відбулася бесіда «Здорова  їжа – запорука здоров`я» для учнів початкових класів. яку підготувала та провела педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна.
         Діти дізналися про переваги здорової  їжі та її користь для організму людини, а також проаналізували  які вітаміни знаходяться у тому  чи іншому продукті рослинного чи тваринного походження, відповіли на питання  вікторини та переглянули презентацію про шкідливі продукти харчування.

День Соборності України у Високобайрацькому НВК

         22 січня 2020 року у закладі освіти відбувся усний журнал «Україна єдина і нероздільна», присвячений Дню Соборності  України, який підготувала та провела педагог – організатор Федотова Наталія  Іванівна із учнями 8 класу. Діти дізналися про віхи історії розвитку України як держави, познайомилися із літературними пам`ятками, які відображають боротьбу нашого народу за єдність і незалежність, переглянули документальні кадри, які розповідають про акт злуки Західної та Східної України, прослухали пісні у виконанні відомих українських естрадних співаків.

Бесіда «Рослинний світ рідного краю»

         15 січня у закладі освіти відбулася бесіда «Рослинний світ рідного краю» для учнів 3-4 класів, яку підготувала та провела педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна. Діти дізналися про ліси, степи, річки, озера та болота Кіровоградщини та про рослинний світ, який прикрашає їх. Учні переглянули цікаву, яскраву презентацію, прослухали легенди про виникнення тої чи іншої квітки чи дерева, вірші та картини сучасних митців про рослинний світ.

Новорічні святкування у Високобайрацькому НВК

         Грудень та січень – це пора новорічних свят, які так полюбляють діти. Починаючи із Миколайчика і закінчуючи Водохрещем, на них чекають різноманітні вистави, концерти, ранки та безліч довгоочікуваних подарунків.
         У Високобайрацькому НВК також подбали про те, щоб діти не тільки гарно відпочили, але і проявили свої таланти.
         26 грудня у закладі освіти відбулися новорічні ранки для учнів 1-4 та 5 – 7 класів, а також розважальний вечір для старшокласників. Початківці побували у чарівному світі казки та незабутніх новорічних пригод. Усі вони були у незвичайно гарних карнавальних костюмах, за що особлива подяка батькам. Діти мали нагоду потанцювати, поспівати, взяти участь у новорічній виставі та отримати солодкі подарунки від Діда Мороза. На учнів середніх та старших класів чекала сучасна дискотека, презентації  сценок від кожного класу, веселі конкурси.
         13 січня учні відвідали сільську раду, ФГ «Високобайрацьке», приватних підприємців  та жителів села із Різдвяним дійством, де привітали усіх із Різдвом Христовим, святом Меланії та Василя. Своїми колядками та щедрівками побажали щастя, здоров`я, злагоди та благополуччя у родинах своїм односельцям та миру в нашій Україні.

Вшанування пам`яті Небесної Сотні

         20 листопада 2019 року у Високобайрацькому НВК відбувся виховний захід «Герої не вмирають», присвячений Дню Революції Гідності  та пам`яті Небесної Сотні, який підготувала та провела для 8 – 9 класів педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна.
         Діти ще раз поновили в пам`яті події тих буремних днів, переглянули презентацію на відповідну тему та відео фрагменти подій із Майдану Незалежності, які відбулися у грудні 2013 – лютому 2014 років, познайомилися із поезією сучасних українських поетів, які розкривають суть подій, прослухали пісню «Пливе кача», яка стала своєрідним гімном Революції Гідності, проспівали Гімн України та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Тиждень БЖ на тему: «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров`я зберігай»

         09 вересня 2019 року розпочався Тиждень безпеки життєдіяльності на тему: «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров`я зберігай», під час якого учні Високобайрацького НВК стануть учасниками  виховних заходів, які для них підготували педагогічні працівники закладу освіти, а саме:
1.09.09.2019  - відкриття Тижня на шкільній лінійці;
2.09.09 – 13.09.2019 р.  -  класні години  в 1 – 11 класах на відповідну тематику за розкладом;
09.09 – 13.09.2019 р. – виставка художньої та пізнавальної літератури у шкільній бібліотеці для учнів 1 – 11 класів;
10.09.2019 р. – вікторина «Знай і вивчай правила дорожнього руху» 1 – 4 класи;
12.09.2019 р. - усний журнал «Історія створення транспорту», 5 – 7 класи;
13.09.2019 р. - конкурс малюнку «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров`я зберігай», 1 – 4 класи;
09.09. – 13.09.2019 р. – практичні заняття «Надання першої до медичної допомоги при ДТП» 5 – 11 класи.

Вікторина «Знай і вивчай правила дорожнього руху»

         10.09.2019          року у закладі освіти учні початкових класів взяли участь у вікторині «Знай і вивчай правила дорожнього руху», яку підготувала для них та провела педагог – організатор Федотова Н. І.
Діти пригадали для чого слугує світлофор, дорожні знаки, що таке дорога, тротуар, ДТП, які правила повинен виконувати пішохід та  пасажир громадського транспорту та інше. В кінці, учасники заходу дали відповідь на цікаві запитання вікторини, чим закріпили свої знання.

Вчимося надавати допомогу.

12.09.2019 року сестра медична Поліщук А. А. провела практичне заняття з надання до медичної допомоги потерпілим при ДТП для  учнів 5 та 7 класів.
Діти дізналися про різновиди кровотеч та переломів,  навчилися надавати першу до медичну допомогу потерпілим при ДТП, вивчили правила транспортування. Заняття було цікавим та корисним.

Конкурс малюнку  «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров`я зберігай»

Протягом Тижня БЖ учні початкових класів приймали участь у конкурсі малюнків  «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров`я зберігай». Діти малювали із задоволенням, адже мовою мистецтва можна найкраще виразити свої думки та пригадати правила дорожнього руху.
У конкурсі є свої переможці, а саме: Сметенко Аліна, Синельникова Світлана, Крикцуненко Юлія, Ситдікова Валерія, Захарченко Аліна, Рижик Ігор, Свободчиков Роман, Крикуненко Констянтин, Личова Софія, Личов Максим. Ми вітаємо переможців та бажаємо їм нових творчих успіхів!

День сім`ї

До  Всесвітнього Дня сімї у Високобайрацькому НВК для учнів 9 класу педагогом – організатором Федотовою Наталією Іванівною був проведений виховний захід «Культура сім`ї»,  спрямований на формування культури сімейних стосунків  та шанування матері, як берегині роду. Підлітки мали змогу обговорити актуальні питання та проблеми сучасної сім`ї та батьківства.

 

Творчі конкурси в рамках Тижня знань БЖ «Зроби життя безпечним»

         В рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності «Зроби життя безпечним», який пройшов у закладі освіти з 15.04 по 19.04.2019 року педагогом організатором Федотовою Н. І. та учнівським парламентом було проведено конкурс малюнку серед учнів 1 – 4 класів «Хочу  жити у безпечному світі». Переможцями конкурсу стали наступні учні: Дубіна Дмитро,  Сметенко Аліна. Личова Софія, Дуриба Денис, Наумов Михайло, Морозов Артем, Єпішен Олексій, Ковальов Максим, Бєлов Олександр.
         Також 15.04.2019 року учні 5 – 8 класів взяли участь у виготовленні пам`яток на протипожежну безпеку. Діти висвітлили питання безпечного поводження з вогнем вдома та на виробництві. Кращими роботами стали роботи Міщенко Діани, Коростієнко Анастасії, Кадлєцової Анни.

         Учнівський парламент вітає переможців та бажає їм натхнення  та перемог у наступних конкурсах!

ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ

14  лютого у Високобайрацькому НВК відбулася розважальна конкурсна програма «Ідеальна пара», в якому взяли участь три романтичні пари у такому складі: Полюга Олександра та Кузнєцов Роман, Соменко Анастасія та Свірідов Євгеній, Гумпер Ірина та Забеділін Сергій. Учасники змагалися між собою у ерудиції, умінні декламувати вірші, артистизмі, показали свої хореографічні здібності, умінні підтримати один одного. Переможцями стали Полюга Олександра та Кузнєцов Роман, які вибороли титул «Ідеальна пара».

Спортивні змагання в початковій школі

            13 лютого 2019 року у Високобайрацькому НВК відбулися спортивні змагання між двома командами учнів початкових класів, присвячені річниці виведення військ із республіки Авганістан. Проводила змагання педагог-організатор Федотова Н.І.  Хлопчики і дівчатка показали свою силу, спритність і майстерність. Перемогла дружба.

Вікторина  «У гостях у Чомучок»

         12.02.2019 року у Високобайрацькому НВК відбулася  вікторина у початкових класах «У гостях у Чомучок», яку підготувала  та провела педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна. Діти працювали двома командами, які давали відповіді на питання, пов`язані із здоровим харчуванням, особистою гігієною, зань правил безпеки на дорозі, залізниці, льоду. Також вони відгадували загадки, кросворди, взяли участь у конкурсі «Книгу прочитаєш – про здоров`я все пізнаєш». Діти перевірили свої знання та дізналися багато нового про збереження свого здоров`я та життя.

Бесіда сестри медичної «Чистота – запорука здоров`я»

         12.02.2019 року у закладі освіти відбулася бесіда сестри медичної Поліщук А. А. із здобувачами освіти 5 – 7 класів на тему «Чистота – запорука здоров`я». Під час бесіди діти дізналися про правила особистої гігієни та про те, як правильно доглядати за ротовою порожниною.

Тиждень знань з БЖ «Без здоров`я немає щастя»

11 лютого у Високобайрацькому НВК розпочався Тижень знань з безпеки життєдіяльності під назвою «Без здоров`я немає щастя». Протягом Тижня для здобувачів освіти будуть організовані та проведені наступні виховні заходи:
11.02.2019 року:
Відкриття Тижня на шкільній лінійці;
Класні години, диспути, круглі столи, бесіди на тему збереження здоров`я, які проведуть класні керівники 1 – 11 класів;
12.02.2019 року:
1. Бесіда сестри медичної з учнями 5 – 7 класів на тему «Чистота – запорука здоров`я»
Вікторина для 1 – 4 класів на тему «В гостях у Чомучок», яку проведе педагог – організатор Федотова Н. І. ;
Виготовлення памяток, буклетів, презентацій з пропаганди здорового способу життя 5 – 11 класи;
Урок – тренінг «Залізниця легковажності не прощає» для учнів 10 класу. Який проведе Пархета О. О.
13.02.2019 року:
Спортивні змагання для учнів 1 – 4 класів під гаслом «Спорт. Здоровя. Щастя», які проведуть вчителі фізкультури 1 – 4 класів;
14.02.2019 року:
Конкурс малюнку «Здоровя – ключ до щастя» для учнів 1 – 7 класів, який проведе учнівський парламент;
15.02.2019 року:
 Тренінг «Я хочу бути здоровим» для учнів 8 – 9 класу, який проведе педагог – організатор Федотова Н. І.

Флешмоб підтримки військовополонених моряків

11 лютого у Високобайрацькому НВК відбувся флешмоб щодо підтримки українських військовополонених  моряків, в якому взяли участь учні початкових класів. Діти самостійно виготовили сердечка із корабликами, щоб виразити свою любов, повагу та підтримку   земляків, які перебувають під слідством в Росії. Ми просимо звільнити наших військовослужбовців та повернути матерям синів на Батьківщину.

В гостях у казки

01 лютого у Високобайрацький НВК завітав Волинський театр ляльок із виставою «Веселий вовк», яку відвідали вихованці дитячого садочку та учні початкових класів. Дійство дуже сподобалося маленьким глядачам, адже вони мали можливість поринути у чудовий світ української народної казки. А артисти допомогли  створити веселу атмосферу, подарували дітям позитивні емоції.

Поетичний марафон

01 лютого у закладі освіти відбувся поетичний марафон для учнів 8 – 11 класів, який підготувала та провели педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна та вчитель української мови Поліщук Світлана Миколаївна. Діти дізналися про історію поезії,прочитали свої улюблені вірші, підготували електронні презентації про українських поетів,відповіли на питання літературної вікторини.

День пам`яті бою під Крутами

 

         29 січня– День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Цій даті було присвячено усний журнал, який підготували та провели для учнів 7 – 9 класів педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна та шкільний бібліотекар Ткаченко Валентина Миколаївна.
         Діти дізналися про події тих років, познайомилися із виставкою літератури, прочитали вірші українських поетів про героїчне юнацтво, переглянули електронну презентацію «Пам'ять жива».

День Соборності України

22 січня 2019 року у Високобайрацькому НВК відсвяткували День Соборності України. Класними керівниками 1 – 11  були проведені інформаційні хвилинки, а педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна провела для учнів 8 класу усний журнал «Україна – єдина держава», під час якого познайомила учнів із подіями початку 20 століття, які пов`язані із об`єднанням УНР та ЗУНР, новинками художньої літератури  та віршами про нашу державу сучасних українських поетів.
Учні 1 – 4 класів також приєдналися до святкувань, утворивши в рекреації початкових класів ланцюжок єдності, та познайомившись із книжковою виставкою «Соборність України», яку підготувала для них шкільний бібліотекар Ткаченко Валентина Миколаївна.

Учнівський парламент

07 грудня 2018 року делегація членів учнівського парламенту Високобайрацького НВК у складі: Ковтун Анастасії та Гумпер Ірини взяла участь у черговому засіданні районного парламенту дітей, який відбувся на базі районного БК. На засіданні було заслухано звіт за пророблений період голови  районного парламенту дітей, вибрано нового голову та були дані вказівки  та цілі на роботу у другому семестрі навчального року.

Ну – мо хлопці!

6 грудня 2018 року у Високобайрацькому  НВК відбувся конкурс для хлопців 5 -11 класів «Ну – мо, хлопці!», присвячений Дню Збройних Сил України. Старшокласники позмагалися у силі розуму під час інтелектуальних завдань, фізичній силі, витривалості, артистизму, винахідливості. Дівчата підготували для сильної половини учнівського колективу літературне привітання, танець та цікаву гумористичну сценку.

         В результаті конкурсу, місця розподілилися таким чином:

1 місце – Маслюк Юрій;
2 місце – Гудковський Владислав;
2 місце – Кулях Максим;
3 місце – Озерний Едуард;
4 місце – Варченко Станіслав;
5 місце – Запара Вадим;

«До нас осінь завітала»

Під гаслом «До нас осінь завітала» в бібліотеці була організована книжкова виставка, яка постійно змінювалася. Бібліотекар організувала для учнів початкових класів літературні читання про осінь. Для учнів 1 класу була проведена бесіда «Золота осінь» під час якої учні дізналися про осінні прикмети, звідки взялися назви місяців, ознайомилися з різними виданнями про осінь, журналами «Бедрик», «Малятко», «Пізнайко» та ін. А ще діти відгадували загадки про осінь та залюбки відповідали на питання. Першокласникам  дуже сподобалась зустріч з бібліотекарем, а особливо, розфарбовки з осіннім сюжетом, які Валентина Миколаївна подарувала їм назгадку.

Книжкова виставка

23.11.2018 р. У шкільну бібліотеку завітали учні 9 класу із класним керівником Тетяної Ігорівною. Разом із бібліотекарем вони розповіли про наслідки 1932-33 рр. Та познайомились з такими творами таких письменників , які писали про голодомор У.Самчук «Марія», В.Бондар «Голоси із 33-го», Н.Фсенко «Малороска».

«Небесна сотня»

22.11.2018 року у Високобайрацькому НВК відбулася година спілкування «Небесна сотня» у 8 класі, яку підготувала та провела педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна. Під час заходу діти згадали трагічні події Майдану 2013 – 2014 років,  переглянули електронну презентацію про Небесну Сотню, вшанували хвилиною мовчання загиблих, поклали квіти до меморіальної дошки загиблого у зоні АТО Анатолія  Бузуляка .

Наші здобутки з музичного мистецтва.

6 листопада 2018 року учениця 6 класу Семенова Дар`я взяла участь у IV Міжнародному фестивалі – конкурсі мистецтв «Осіння рапсодія» у місті Києві, де зайняла II місце у номінації «Естрадний вокал», середня вікова категорія. Ми вітаємо Дар`ю та її педагога Федотову Наталію Іванівну з вагомими результатами та бажаємо перемог у наступних конкурсах, адже у цьому місяці вона готується до виступу на Всеукраїнському конкурсі мистецтв у м. Полтаві та Міжнародному конкурсі – фестивалі у м. Кропивницькому.

 

Розпочато Тиждень знань безпеки життєдіяльності «Мала іскра – великий вогонь»

З 05.11.2018 року по 09.11.2018 р.  у закладі освіти розпочато Тиждень знань безпеки життєдіяльності «Мала іскра – великий вогонь», під час якого відбудуться наступні виховні заходи:
05.11.2018 р. відкриття Тижня знань БЖ «Мала іскра – великий вогонь», яке відбудеться на шкільній лінійці;
05.11.2018 р. власні години на відповідну тематику у 1 – 11 класів;
06.11.2018 р. виготовлення пам`яток із протипожежної безпеки (5 – 8 класи);
06.11.2018 р. бесіда сестри медичної «Отруєння чадним газом» (1 – 4 класи);
07.11.2018 р. вікторина «Пожежний ерудит» (9 – 11 класи);
07.11.2018 р. бесіда сестри медичної «Опіки» ( 1 – 4 класи);
08.11.2018 р. конкурс малюнків та плакатів «Правила пожежні повинен знати кожен!» (1 – 11 класи);
08.11.2018 р. бесіда сестри медичної «Отруєння чадним газом. Опіки» (5 – 11 класи);
09.11.2018 р. квест «Мала іскра – великий вогонь» (3 – 4 класи);
09.11.2018 р. година спілкування «Пожежна безпека в народній творчості» (1 – 4 класи);
Протягом усього Тижня у шкільній бібліотеці буде представлена виставка літератури «Вогонь – ворог, вогонь – друг».

До 100 річчя від Дня народження В. Сухомлинського

12 жовтня 2018 року у Високобайрацькому НВК відбулися літературні читання, присвячені 100 річчю від Дня народження великого педагога – Василя Сухомлинського, які підготувала та провела для учнів 4 та 7 класів шкільний бібліотекар Ткаченко Валентина Миколаївна. Діти переглянули книжкову виставку, електронну презентацію про  життя і творчий шлях Сухомлинського, прочитали та обговорили його казки та оповідання.

День Українського Козацтва

12 жовтня 2018 року у Високобайрацькому НВК відбулися спортивні змагання між учнями почат присвячені Дню українського козацтва. Змагання підготувала та провела педагог – організатор Федотова Н. І. Діти навчилися готувати кашу, спасали полонених дівчат, навчалися надавати першу медичну допомогу пораненому, змагалися у силі та спритності. Змагання пройшли весело та цікаво.

В гостях у казки

10.10.2018 року у Високобайрацькому НВК відбулася вистава «Вовк, Собака і Кіт»  лялькового театру м. Кропивницького, яку переглянули вихованці дитячого садочку та учні початковових класів. Діти із задоволенням переглянули казочку  та подякували артистам за цікаву виставу.

День самоврядування у НВК

05.10.2018 р., у переддень святкування Дня вчителя, у Високобайрацькому НВК відбувся день учнівського самоврядування.  Учні середніх та старших класів самостійно склали розклад занять, підготували та провели уроки у свої класах та у початковій школі, а також подарували своїм учителям святковий концерт, де прозвучали вітання у вигляді: пісень, танців, гумористичних сценок, та просто гарних і теплих слів.

Участь у Всеукраїнському Фестивалі «Срібне джерельце»

З 05.10 по 07.10.2018 року учениця Високобайрацького НВК Семенова Дар`я стала учасницею ХХVІІІ Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості «Срібне джерельце», який відбувся у м. Кривому Розі. Фестиваль зібрав майже 1000 учасників із 25 міст України. Це було дійсно феєричне свято пісні та танцю, у якому наша Даша достойно представляла  Кіровоградську область у номінації естрадний вокал.

 

Конкурс «Бабуся і онуки, як птаха два крила»

03.10.2018 року у Високобайрацькому НВК відбувся конкурс під назвою «Бабусі і онуки, як птаха  два крила», присвячений Дню людей похилого віку, який підготувала та провела педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна. У конкурсі взяли участь учні початкових класів та їх бабусі. Учасники приготували вироби із природного матеріалу, улюблену страву родини, співали хором українську пісню  «Ой на горі два дубки», діти малювали своїх бабусь на повітряних кульках, пантомімою показували казкових героїв. Свято пройшло весело та цікаво.

До річниці В. Сухомлинського

 

27.09.2018 року у Високобайрацькому НВК відбулися літературні читання, присвячені річниці з Дня народження Василя Сухомлинського, які підготувала та провела для учнів 3 класу шкільний бібліотекар Ткаченко Валентина Миколаївна. Діти познайомилися із книжковою виставкою на відповідну тему, з літературною спадщиною відомого педагога.

День партизанської слави

24.09.2018 року у Високобайрацькому НВК відбулася виховна година для учнів 5 – 6 класів : «Партизанський рух на Україні в роки Другої світової війни», яку підготувала та провела педагог – організатор Федотова Н. І.
Під час заходу діти дізналися про підпільний та партизанський рух в Кіровоградській області та в Україні, про те, як організовувалися партизанські загони, про їх командирів, про проведену диверсійну роботу у тилу ворога, про життя мирного населення під час окупації.

"Небезпечна прогулянка на дорозі"

12 вересня  2018 року на групі продовженого дня було проведено виховну бесіду з БЖ на тему: "Небезпечна прогулянка на дорозі". Учні були активні, виконували  роль регулювальника на пішохідному переході. Вивчали історію світлофора, його призначення. Як правильно переходити дорогу? Призначення дорожніх знаків.  В рамках цієї бесіди було досягнути мети: формувати у дітей обережність своїх дій на дорозі. Цей захід сприяв позитивним емоціям вихованців.

Тиждень БЖ «Молодь за безпеку дорожнього руху

         10.09.2018 року у Високобайрацькому НВК стартує Тиждень безпеки життєдіяльності під назвою : «Молодь за безпеку дорожнього руху». Протягом Тижня відбудуться наступні заходи:

 1. Відкриття Тижня БЖ на шкільній лінійці, 10.09.2018 р.
 2. Класні виховні години на відповідну тематику, які проведуть класні керівники 1 – 11 класів 10.09.2018 р.;
 3. Вікторина «У світі дорожніх знаків» для учнів1 – 4 класів, 12.09.2018 р.;
 4. Конкурс малюнків «Правила дорожнього руху – для всіх!» для учнів 1 – 4 класів, який відбудеться 13.09. 2018 р.;
 5. Виставка літератури: «Водій. Пішохід» для учнів 1 – 11 класів і відбудеться у шкільній бібліотеці протягом тижня;
 6. Заняття з сестрою медичною «Надання першої до медичної допомоги при ДТП» для учнів 5 – 7 класів 13.09.2018 р.
 7. Гра – розвага «Уважні пішоходи», 13.09.2018, ДНЗ;
 8. Підбиття підсумків та нагородження переможців конкурсів 17.09.2018 р. на шкільній лінійці.

«Обережно – кліщі!»

З учнями Високобайрацького НВК , проведено бесіду на тему: «Обережно – кліщі!». Під час якої були розглянуті такі питання:

 • Як відбувається напад кліща;
 • Куди найчастіше присмоктується кліщ;
 • Чи можна не помітити напад кліща;
 • Чому напад та укус кліща є небезпечними;
 • Що робити, якщо на людину напав кліщ;
 • Чи можна видалити кліщ самостійно;
 • Що робити з видаленим кліщем;
 • Чи потрібно спостереження за станом здоров`я після видалення кліща;
 • Як захистити себе від нападу кліщів;
 • Що таке Хвороба Лайма.

Діти з цікавістю прослухали бесіду, та сформували знання,  як поводитися на природі. 

День пам’яті та примирення

Цьогоріч Україна і весь світ відзначають 73-у річницю з Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 
Друга світова війна - найбільший збройний конфлікт в історії людства. В ньому брала участь 61 країна (80 % населення Землі). 8 травня – День пам’яті та примирення,  9-го травня – заходи з нагоди Дня перемоги. Символом для українців з 2014 року став червоний мак – як символ пам’яті жертв.
У ці травневі дні у бібліотеці Високобайрацького НВК проходить виставка-акція «Прочитай книгу про війну». У ній представлені книги для всіх категорій читачів. Запрошуємо всіх читачів бібліотеки відвідати виставку та вибрати для читання книгу про ІІ Світову війну.

Урок – реквієм «Дзвони Чорнобиля»

26 квітня 2018 року у Високобайрацькому НВК відбувся урок – реквієм «Дзвони Чорнобиля», присвячений Чорнобильській трагедії 1986 року, який підготувала та провела педагог – організатор Федотова Н. І.. На заході були присутні учні 6 класу та шкільний бібліотекар Ткаченко В. М.
Діти переглянули презентацію про ці трагічні події, прочитали поезію сучасних українських поетів, познайомилися із літературою на відповідну тематику, яка є у шкільній бібліотеці, прослухали пісні про Чорнобильську трагедію, вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих.

Тиждень знань безпеки життєдіяльності «Жити цікаво та безпечно» 

З 16.04 по 20.04.2018 року у Високобайрацькому НВК проходив Тиждень знань безпеки життєдіяльності  «Жити цікаво та безпечно», в рамках якого пройшли класні  виховні години на відповідну тематику для учнів 1 – 10 класів, тренінгове заняття «У країні безпеки» для учнів 5 – 7 класів, «Інтелектуальний лабіринт» для 9 – 10 класів, та виховний захід «Надзвичайні ситуації» для 5 – 8 класів, які підготувала та провела педагог – організатор Федотова Н. І.
Під час  заходів діти мали змогу познайомитися із різними видами надзвичайних ситуацій, дізналися про правила безпеки при стихійних лихах, навчилися надавати першу до лікарняну допомогу  потерпілому, позмагалися у розгадуванні кросвордів, виготовили ряд пам`яток про правила пожежної безпеки.
Учнівським парламентом було організовано проведення конкурсу малюнків на протипожежну тематику для 1 – 4 класів та конкурс плакатів для 5 – 10 класів. Серед переможців наступні учні та класні колективи: Дуриба Денис, Сметенко Аліна, Свободчиков Роман, Кузьмич Андрій, Кадлєцова Анна, Дубіна Дмитро, Брайченко Анатолій, Ковальов Максим.
I місце – 5, 6 класи;
II місце – 9 – 8 класи;
III місце – 7 клас.
Закінчився Тиждень проведенням Дня цивільного захисту, під час якого було проведено заняття із евакуації,  знань з медичної допомоги, спортивна естафета. Тиждень пройшов цікаво та результативно.

Великодня композиція

Напередодні великого християнського свята Воскресіння Христового, у нашому навчальному закладі відбувся конкурс – виставка «Великодня композиція» для учнів 1 – 10 класів, яку провів учнівський парламент. Усі попрацювали на славу, адже поробки  були дуже гарними і цікавими. Серед переможців наступні учні: Наумов Михайло, Личова Софія, Тарапака Марія,  Кадлєцова Анна, Маслюк Наталія, Кулях Максим, Заїтова Наталія, Нікітенко Тетяна,  Коростієнко Анастасія, Семенова Софія, Валєтова Карина, Амбросімова Маргарита, Бєлов Олександр, Крикуненко Констянтин, Татарченко Поліна, Кадлєцов Артем.
Дякуємо усім учасникам та переможцям і бажаємо наступних творчих звершень!

Посвята в читачі

20 березня у Високобайрацькому НВК  було проведено свято Посвята в читачі для учнів 1 класу. Валентина Миколаївна з учасниками драматичного гуртка в казковій формі ознайомили першокласників з бібліотекою та правилами користування книгою. Глядачі з задоволенням переглянули мультфільм  «Гришкини книжки» про Скорцова Гришку. На святі були цікаві запитання із різних казок для учнів на які вони залюбки відповідали та грали в гру. Вчитель музики Федотова Н.І.  підготувала пісню про книжку із учнями 2 класу. Бібліотекар кожному учню вручила формуляр читача і урочисто запросила всіх до бібліотеки. В кінці свята Валентина Миколаївна нагадала учням, що є сільська бібліотека та познайомила всіх с Дарієнко Валентиною Андреєвною.
Першокласникам Валентина Миколаївна  подарувала книжку –  розфарбовку та нагадала, що у них ще буде дуже багато зустрічей з книгою і цікавих бібліотечних уроків.

Бібліотечний урок

На минулому тижні бібліотекар Ткаченко В.М. провела бібліотечний урок із учнями 8 класу на тему: Структура наукової книги. Бібліотекар нагадала дітям елементи книги. Учні розглядали книги, та знайомилися із новими словами такими як : суперобкладинка, форзац, титульна сторона, фронтиспіс та інші слова. За допомогою тлумачного словника знайшли значення цих слів та запам’ятали , що вони означають. Урок був цікавим та пізнавальним.

Книжкова виставка «Люби – рідне , читай – українське »

В рамках загальношкільного тижня на тему: «О слово рідне , хто без тебе я » в бібліотеці НВК була організована книжкова виставка «Люби – рідне , читай – українське »! На виставці були викладені книги таких письменників: Дмитра Білоуса, Василя Симоненка, Лесі Українки, Ліни Костенко, Наталі Забіли, Марка Вовчка, Тараса Шевченка та ін.. Бібліотекар Валентина Миколаївна познайомила вчителів школи з новою книгою Василя Василашко «Заговори, зоб я тебе побачив» та звернула увагу на такі вірші із книги «Не втрачай рідну мову», «Пригорни найспівучішу з мов». Також бібліотекар взяла участь у інших заходах : літературний журнал, лінгвістичний марафон, виставка «Літературна Кіровоградщина» 

«Чарівний світ казок»

У Високобайрацькому НВК було проведено бібліотечний урок для учнів початкової ланки. На тему «Чарівний світ казок» за творами Шарля Перро. Учні відповідали на питання, відгадували з якої казки ці рядки. Учням сподобалась гра «Чарівний мішечок». За правильну відповідь діти отримували фішки. Перемогла дружба, а це означає, що діти уважно читають, люблять і знають казки Шарля Перро. 

День Соборності та злуки України

Напередодні свята Соборності та злуки України  у Високобайрацькому НВК відбулася година спілкування під назвою «То було велике свято» для учнів початкових класів, яку підготували та провели педагог – організатор Федотова Н. І., сільський бібліотекар Дарієнко Валентина Андріївна та шкільний бібліотекар Ткаченко Валентина Миколаївна.
Дітям у цікавій та доступній формі було донесено  матеріал теми, познайомлено із поезією авторів: В. Переяславця, Тодося Осьмачка, А. Павличка,  В. Сосюри, О. Кониського. А також учні прослухали пісні: «Я України син» та «Україно, Україно!».

Бій під Крутами

19 січня 2018 року у Високобайрацькому НВК відбувся виховний захід, присвячений трагічним подіям під Крутами для учнів 7 – 9 класів, який підготували та провели педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна та сільський бібліотекар Дарієнко Валентина Андріївна.
Діти дізналися про історичні події 1918 року, пов`язані із утворенням УНР та її захистом київськими студентами та учнями, які поклали своє життя на алтар свободи та незалежності своєї Батьківщини.
Під час заходу було переглянуто електронну презентацію «Бій під Крутами», книжкову виставку, теку із тематичною підбіркою матеріалів «От де, люди, наша слава, слава України», прослухано вірш П. Тичини «Пам`яті тридцяти», вшановано пам`ять загиблих хвилиною мовчання та засвічено жалобну свічку.

Як ми Різдво святкували

Різдвяні святки найулюбленіша пора як для дорослих так і для малечі, адже це час веселощів, подарунків та щирих побажань усім щастя і добра, а ще  - це пора колядок та щедрівок. Цього року учні нашого НВК разом із працівниками сільського БК, підтримавши народну традицію, відвідали своїх односельців, фермерське господарство «Високобайрацьке», сільську раду, місцевих підприємців із щедрівками та колядками, Меланкою, Василем та веселою Козою. Вони славили народження Ісуса Христа, бажали господарям миру, здоров`я, щедрого врожаю та благополуччя в родинах.

Святкування новорічних свят

28 грудня 2017 року у Високобайрацькому НВК відбулися новорічні ранки та вечір – вогник для старшокласників. Діти заздалегідь готувалися до святкувань: прикрасили ялинку та актову залу, вчили вірші, готували танці, пісні та веселі сценки. Під час новорічних свят діти мали змогу показати усі свої таланти, повеселитися, взяти участь у цікавих конкурсах, зробити фото на згадку із Дідом Морозом та Снігуронькою. На заходах були присутні батьки, вихованці дитячого садочку та гості нашого села. Учні  та вихованці навчального заходу отримали солодкі подарунки від Високобайрацької сільської ради та Кіровоградського районного відділу освіти, а також гарний новорічний настрій.

Тиждень музичного мистецтва та художньої культури

Протягом 04.12 – 08.12.2017 року у Високобайрацькому НВК  проходив Тиждень музичного мисьтецтва та художньої культури, в якому взяли участь учні 1-10 класів, а підотувала та провела його вчитель музичного мистецтва Федотова Наталія Іванівна.
На шкільній лінійці було ознайомлено дітей із планом заходів. Учні протягом Тижня мали змогу взяти участь у конкурсі малюнків «Малюю музику», де зобразили у живописній формі своє ставлення  до прослуханих музичних творів та особисту фантазію. Серед переможців конкурсу: Лемський Назар, Амбросімов Ілля, Амбросімов Кирило, Бєлов Олександр, Сметенко Аліна, Татарченко Поліна, Кулях Максим, Брайченко Анатолій, Свободчиков Іван, Дубіна Дмитро, Валетоіва Карина, Дуриба Денис, Андреєв леонід. Міщенко Діана Маслюк Наталія.
На перервах діти відадували кросворди, ребуси та загадки про жанри та напрямки музики, різновиди музичних  інструментів, відомих композиторів та музикантів. А під час уроків перелянули відеофільми із серії «Цікаві факти із життя відомих музикантів» про В. А. Моцарта, Й. С. Баха, В. Івасюка, Ніну Матвієнко.
Серед учнів 7 – 10 класів 06 грудня  було проведено інтелектуальну гру  «У світі мистецтва», переможцем у якій стала команда 8 класу.
Підсумком Тижня став виховний захід «Камертон душі», який відбувся у актовій залі навчального закладу у понеділок 11 рудня, в ньому  взяли участь учні 1 – 11 класів. Діти дізналися про роль музики та зокрема пісні  у житті людини, а також перелянули концерт із народних та сучасних естрадних пісень. Присутні прослухали пісні у виконанні Семенової Дар`ї, учнів 4 класу, випускниці нашого навчального закладу, а нині студентки Кіроворадського будівельного коледжу Федотової Віри та директора Високобайрацького СБК Кінші Ірини Михайлівни.

Конкурс малюнку «Ні, насиллю!»

Конкурс відбувся у рамках акції «16 днів проти насилля» з 04.12 по 08.12.2017 року. В ньому взяли участь учні 1 – 4 класів. Із кращих робіт учнівським парламентом було організовано виставку, яку змоли переглянути усі бажаючі. 
Переможцями конкурсу стали: Личова Софія, Кадлєцов Артем, наумова марія, Роїна Валерій, Кузьмич Андрій, Бєлов Олександр, Кадлєцова Анна. Ми вітаємо переможців конкурсу та бажаємо наступних творчих злетів. 

Благодійна акція «Щаслива старість»

         Із 04.12 по 16.12.2017 року у Високобайрацькому НВК відбувається благодійна акція «Щаслива старість», яка присвячена Дню св. Миколая. Акцію організував та проводить учнівський парламент навчального закладу.
У  світі є дуже багато людей похилого віку, які залишилися одні, без піклування рідних. Вони перебувають у спеціалізованих будинках ветеранів. Але не завжди держава може забезпечити їм достойну старість. Тому ми звертаємось до усіх не байдужих допомоти зібрати необхідні речі для таких людей, які потім учні передадуть їм за відповідною адресою у День святого Миколая.
Ось список необхідного: миючі засоби, засоби гігієни (мило, зубна паста, туалетний папір, шампунь), теплі шкарпетки, тапочки із задниками, резинові тапки, солодощі до святкового столу, фрукти, овочі. Надіємося на взаєморозуміння і відповідну реакцію із боку населення нашого села.

Тренінгове заняття «Геть насильство над дітьми!»

07.12.2017 року  в рамках акції «16 днів проти насилля» у Високобайрацькому НВК відбулося тренінгове заняття  з теми «Геть насильство над дітьми. Який підотувала та провела для учнів 8 класу педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна.
          Метою заходу було з`ясувати суть поняття насильства; розвивати знання про відповідальність своїх  дій, вчинків; розвивати уміння брати приклад з хорошої поведінки людей; надати інформацію про те, як можна захистити себе, свою гідність і сволї права, але розкрити питання нерозривної єдності прав і обов`язків.
         Діти взяли участь у вправах: «Знайомство»,  «Мозковий штурм», «Твій порадник», «Пам`ятка», розробили правила треніну, прослухали ряд повчальних притч на задану тему та інформаційне повідомлення «Що відбувається сьогодні», організували коло ідей «Як зупинити насильство». Діти отримали задоволення від заходу,  адже вони дізналися багато цікавого і з цим багажем знань уже зможуть бути більш впевненими у своєму житті.

Нумо, хлопці

         06 грудня у Високобайрацькому НВК відбулася конкурсно – розважальна програма «Нумо, хлопці!», в якій взяли участь 6 представників сильної половини людства 5 – 10 класів. Підтримати своїх товаришів прийшли усі учні навчального закладу.
         Хлопці змагалися у силі інтелекту, спритності, уміннях малювати, надавати першу медичну допомогу потерпілому, показали свої акторські здібності. А оцінювали виступи конкурсантів вельмиповажні та компетентні члени журі,  які  розподілили місця таким чином:
I місце – Дронь Артем, учень 9  класу;
II місце – Ільчишин Олександр, учень 5 класу;
III місце – Соколенко Олександр, учень10 класу;
IV місце – Сметенко Володимир, учень 7 класу;
IV  місце – Озерний Едуард, учень 6 класу;
V місце - Запара Вадим, учень 8 класу.
Ми вітаємо переможців конкурсу із призовими місцями, а усіх хлопців і чорловіків із Днем Збройних Сил України та зичимо усього найкращого!

Участь у профорієнтаційному проекті 
«Стань студентом на 1 день»

05.12.2017 року учні нашого НВК (Ковтун Анастасія, Гуцалюк Наталія, Ушакова Вікторія) стали учасниками профорієнтаційного проекту «Стань студентом на один день», відвідавши ліцей сфери послуг, де їх радо зустріли висококваліфіковані викладачі та учні. Дітям зробили оглядову екскурсію по навчальному закладу та запропонували майстер класи із таких професій як: кухар, продавець та перукар. Наші дівчата не лише слухал та споглядали на  те що їм розповідали, але і самі спробували нарізати овочі та зробили зачіски у молодих майстрів перукарської справи. Діти залишили собі незабутні враження від побаченого.

Участь у профорієнтаційному проекті «Спробуй професію»

         30 листопада 2017року учні 9 – 10 класів Високобайрацького НВК відвідали міськрайонний центр зайнятості, де взяли участь у профорієнтаційній акції «Спробуй професію». Представники від різних навчальних закладів презентували професії, які можна отримати на їх базі. Діти поспілкувалися із студентами та викладачами, спробували щось зробити своїми руками, отримали інформацію яка їх цікавила, а потім іще отримали від організаторів подарунки. Діти гарно і корисно провели час.

День Пам`яті - Анатолія Бузуляка

29 листопада 2017 року - день народження і день Пам`яті  мого колишнього учня і  нашого героя - земляка  -  Анатолія Бузуляка. Сьогодні б він зустрів свою 31 осінь, але не судилося...
            Він з честю виконав свій військовий обов`язок ( на сході країни у 2014 році) перед Батьківщиною,  і загинув 29 липня 2014 року  як Герой України. Але  пам`ять про нього буде вічною...
            Щорічно ми вшановуємо дорогого для нас всіх Тошку. Так і сьогодні, в день його народження, ми знову в котрий раз згадали  А. Бузуляка. Разом з учнями початкових класів та їхніми класними керівниками, вихователем ГПД та  ЗДНВР нашого навчального закладу О.О.Пархетою запалили свічку пам`яті  та хвилиною мовчання вшанували пам`ять про Анатолія. Переглянули презентацію "Від маленького хлопчика до героя";  відеофільм "Пам`яті Анатолія Бузуляка"; другокласники  декламували вірші, присвячені Тошці; організовано поклали квіти до меморіальної  дошки Герою.
            Тошко, ми про тебе будемо пам`ятати вічно! Ми на тебе рівняємось, і прагнемо бути схожими!

                                   Класний керівник 1 класу: Гавриленко В.В.

Тиждень біології та хімії

З 20 до 24 листопада 2017 року  у Високобайрацькому НВК пройшов Тиждень біології та хімії. Протягом тижня проведено конкурс малюнка-роздуму «Що таке біологія?» в якому активну участь взяли учні 1-5 класів намалювавши дуже гарні малюнки.
У вівторок 21 листопада була проведена інтелектуальна гра з біології «Слабка ланка» участь в якій взяли учні 6-10 класів. Боролись вони дуже завзято, але перемогу одержала команда на чолі з капітаном Гончарук Софією.
22 листопада проводився захід під назвою «Хвилини цікавої хімії». Кожну перерву учні 1-6 класів з цікавістю приходили до кабінету біології та хімії щоб подивитися елементарні хімічні реакції, які можна провести вдома разом з батьками. Звісно, учні були проінструктовані з правил техніки безпеки. Для учнів 7-10 класів, які вже знайомі з такою наукою як хімія, захід «Хвилини цікавої хімії» був проведений 24 листопада. Учням також демонструвались хімічні досліди, але вже дещо більшої складності.
Також 22 листопада на 7 уроці була проведена пізнавальна година «Харчування повинно бути здоровим», де обговорювалась болюча проблема харчових добавок у продуктах. Для демонстрації брались продукти, які найбільше полюбляють підлітки: газовані солодкі напої, шоколадні вироби, чіпси, сухарики, цукерки, снеки, батончики, жуйки. Діти з жахом в очах розуміли скільки ж неїстівних речовин додають до їх улюблених смаколиків.
Учням наскільки сподобались заходи проведені протягом тижня, що вони вирішили залишити відгуки:
Гумпер І. 8 клас: Надія Михайлівна, дякую за цікаві заходи. Хочу таких ще більше. Клас!
Ковальова В. 5 клас: Мені дуже сподобалось, було цікаво! Звичайно, хочеться продовження.
Яковлева В. 6 клас: Мені все сподобалось. Було дуже цікаво.

«Осінь чарівниця»

В рамках загальношкільного тижня на тему : «Осінь чарівниця», в бібліотеці були організовані ряд заходів . Учні активно відвідували бібліотеку, читали книги із віршами про осінь. 
Бібліотекар організовувала бесіди по класах «Осінь жовтокоса»,  виразне читання творів українських та зарубіжних письменників. «Осіння квітка й весняна квітка » В.О. Сухомлинського, «Осінь щедра» С. Марченко, «Осінній клопіт», «Осінь » Р. Бертоліно та ін.. також була оформлена книжкова виставка ювіляри осені. Учні НВК брали активну участь в заходах.

Пам’ять жертв голодомору

23.11.2017р. Шкільна бібліотека разом із учнями початкових класів вшанувала пам’ять жертв голодомору поклала колоски до пам’ятника жертв голодомору. З цього приводу у бібліотеці організована книжкова виставка «Свіча поминальна, свіча надії». До бібліотеки завитали учні 6 класу бібліотекар звернула увагу дітей на виставку та порекомендувала прочитати книги Улмаса Самчука «Марія» та Наталії Фесенко «Малороська», у ціх книгах написано про голодомор .Учениці 6 класу Коростіенко Вікторія і Вєхтєва Олександра виявили бажання прочитати дані книги. Діти небайдужі до подій 33 – го року.

Пам`ятаємо події 1932 – 1933 років

         23.11.2017 року у навчальному закладі відбувся виховний захід для учнів початкової  школи, присвячений Голодомору в Україні 1932 - 1933 років.Захід підготували та провели  Бузуляк Зоя Борисівна та педагог – організатор Федотова Наталія  Іванівна.
         Під час заходу діти дізналися про страшний час Голодомору в нашій країні та на території села Високі Байраки, переглянули відеоролики, запалили свічки пам`яті по загиблим, взяли участь у покладанні колосків до пам`ятного знаку жертвам Голодомору.

Революція  Гідності. Події. Факти

Під такою назвою 23.11.2017 року пройшов виховний захід для учнів 4 класу, який підготувала та провела педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна.
Діти дізналися про події на Євромайдані  у Києві 2013 – 2014 років, про Небесну Сотню, прослухали пісні про ці події та переглянули  відеоролик, прочитали вірші українських сучасних поетів, вшанували хвилиною мовчання загиблих. 

Конкурс «Міс – Осінь»

         17.11.2017 року у Високобайрацькому НВК відбувся конкурс «Міс – Осінь»,в якому взяли участь 6 учасниць: Семенова Дар`я, Дуриба Марія, Коростієнко Вікторія, Дубіна Анна, Луньова Олександра, Гуцалюк Наталія.
         Дівчата змагалися між собою в ерудиції, красі, красномовстві, умінні робити щось своїми руками. Журі було дуже важко вибрати найкращу учасницю, адже всі учасниці були і чарівними, і кмітливими, і розумними. Але конкурс - є конкурс, і звання «Міс – Осінь» отримала  учениця 8 класу Дуриба Марія. Ми вітаємо її із перемогою! 

Конкурс віршів про осінь «Осінній поетичний вернісаж»

16.11.2017 року у Високобайрацькому НВК відбувся літературний конкурс «Осінній поетичний вернісаж» у якому взяли участь учні початкових класів. Поважне журі у складі Єфімової Оксани Анатоліївни та Ткаченко Валентини Миколаївни оцінювало конкурсантів за такими критеріями: чітка дикція, ставлення до прочитаного, естетика виконання, логічний наголос, темп і ритм виконання. Діти читали вірші українських класиків та сучасних поетів. У запеклій боротьбі найкращими стали: Кузьмич Андрій, Семенова Софія, Личова Софія, Татарченко Поліна, Тарапака Марія,  Дуриба Денис, Пастернак Юрій, Кадлєцова Анна, Сметенко Аліна, Свободчиков Роман. Ми вітаємо переможців та бажаємо наступних творчих перемог!

Виставка поробок із природного матеріалу «Овочево – фруктовий бал»

16.11.2017 року у навчальному закладі відбулася виставка робіт із природного матеріалу«Овочево – фруктовий бал», у якій взяли учні 1 – 8 класів. На суд журі були представлені чудові роботи, в які діти вклали не тільки свою фантазію та вміння, але і щиру душу. Усі роботи були гарними і цікавими, але все ж таки є переможці, і ними стали наступні учасники:Тарапака Марія, Дуриба Денис, Личова Софія, Пастернак Юрій, Роїна Валерій, Наумов Михайло, Кадлєцова Анна, Маслюк Наталія, Бєлов Олександр, Коростієнко Анастасія, Татарченко Поліна, Лемський Назар, Дубіна Дмитро.

Тиждень знань безпеки життєдіяльності
«Сірники не чіпай – вогонь не закликай!»

         З 06.11.2017 по 10.11.2017 року у Високобайрацькому НВК відбувся Тиждень знань безпеки життєдіяльності «Сірники не чіпай – вогонь не закликай». Під час Тижня учні навчального закладу стали учасниками різноманітних виховних заходів, які для них підготували та  провели класні керівники, педагог – організатор, шкільний бібліотекар та сестра медична.
         Так протягом цього часу класними керівниками було проведено класні години та бесіди на відповідну тематику, де діти змогли поглибити свої знання із правил безпечного поводження з вогнем.
         09 листопада учні молодшої школи взяли участь у конкурсі малюнків, а старшокласники у конкурсі соціального плакату «Вогонь – це не іграшка!», де на своїх малюнках зобразили наслідки недбалого поводження з вогнем. Серед переможців конкурсу малюнків  наступні учні:Тарапака Марія, Дуриба Денис, Личова Софія, Пастернак Юрій,Наумов Максим, Кадлєцова Анна, Маслюк Наталія, БєловОлександр,Коростієнко Анастасія, Татарченко Поліна, Лемський Назар, Дубіна Дмитро. Кращою роботою у конкурсі соціального плакату стала робота учнів 6 класу.
Гра «Пожежні правила вивчай – здоров`я зберігай», яку підготувала та провела Федотова Наталія Іванівна з учнями початкової школи, пройшла у доступній та цікавій формі.
         Під час заходу діти взяли участь у цікавій захоплюючій грі – змаганнях, де вони позмагались у фізичній силі та інтелектуальній, проявили свої організаторські та артистичні здібності. Вони були учасниками вікторини на протипожежну тематику, кореспондентами, санітарами, пожежними та потерпілими. Учні засвоїли багато нового матеріалу та повторили уже набуті раніше знання.
10.11.2017 року відбувся брейн – ринг «Вивчаємо правила  пожежної безпеки», в якому взяли участь учні 9 – 10 класів, його підготувала та провела педагог – організатор Федотова Н. І.
          У змаганнях взяли участь дві команди 9 та 10 класів, які у дружньому двобої виясняли, хто ж із них краще знає правила пожежної безпеки. Гра була напруженою та цікавою, адже довгий час різниця у балах між командами була лише один бал. Але результат став несподіваним – нічия. Тож командири потиснули один одному руки, привітавши таким чином своїх суперників із достойними результатами.
Цього ж дня відбулася  розвага «Відважні пожежники», яку підготувалаПотєєва Н. Л.
         Під час проведення заняття, діти приймали активну участь у розгадуванні загадок, дружно відповідали на запитання вихователя, спільно вирішували не легкі ситуації. Вихованці повторили та закріпили правила протипожежної безпеки та правила поведінки при пожежі, закріпили номер виклику пожежної служби, повторили свою адресу, прізвище. Діти з`ясували як поводитися при загоранні електроприладів. Свої враження від побаченого діти відображали в малюнках, аплікації, ліпленні, організовували виставку дитячих робіт, під час якої були визначені кращі роботи. Вихованці брали активну участь у рухливих іграх, рятуючи звірят, із задоволенням переглянули мультфільм «Кицин дім».
На шкільній лінійці було підведено підсумки Тижня та нагороджені переможці конкурсів.

Тиждень початкової школи

Цікаво пройшов тиждень початкової школи у Високобайрацькому НВК.
Діти із задоволенням подорожували країнами математики та української мови, природознавства та фізичної культури. Та були і свої переможці.
Подяку за активну участь у дні фізичної культури отримав кожен клас. А найактивнішими на протязі тижня були такі учні:
1клас- Наумов Михайло та Тарапака Марія.
2 клас – Свободчиков Іван та Дубіна Дмитро.
3 клас – Валетова Карина.
 4 клас – Валетов Артур  та Пастарнак Юрій

Відзначення Дня Захисника Вітчизни та Дня українського козацтва у Високобайрацькому НВК

13.10. 2017 року у Високобайрацькому НВК відзначали День українського козацтва та День Захисника Вітчизни. Цього дня у навчальному закладі відбувся конкурс малюнків «Слава козаків не вмре, не загине» серед учнів 1 – 4  класів, який організував та провів учнівський парламент, а також спортивні змагання «Козацькі забави» серед учнів початкової ланки, який підготувала та провела педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна та спортивні змагання «Козацькому роду нема переводу», який підготував та провів  вчитель фізичної культури Сібіберт Євгеній Володимирович. На заходах був присутній воїн АТО  Кулях Олег Миколайович.
Учні навчального закладу  вшанували пам`ять загиблого у зоні АТО учня нашої школи Анатолія Бузуляка покладанням квітів до меморіальної дошки.

Шкільний етап гри «Що? Де? Коли?»

12.10. 2017 року у Високобайрацькому НВК пройшли інтелектуальні ігри «Що? Де? Коли?» серед учнів 5 – 7 класів. Які провела педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна. Кращими гравцями стали: НікітенкоНікіта, Киценко Ірина, Ільчишин Олександр, Нікітенко Тетяна, Дубіна Анна, Яковлєва Валерія.

«Здоровий спосіб життя в традиціях українського народу»

06.10.2017 року у Високобайрацькому НВК відбувся круглий стіл для учнів 8 – 9 класів з теми «Здоровий спосіб життя в традиціях українського народу», який підготували та провели педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна та шкільний бібліотекар Ткаченко Валентина Миколаївна. Діти дізналися про роль пісні та танцю, загартовування, фітотерапії, здорового природнього харчування, вишивки  в житті українців, а також мали змогу подискутувати на ці теми. Присутні переглянули відеофільми про здоровий спосіб життя у сучасному світі,  виникнення бойового гопака та його значення у житті козацтва, сакральне значення української вишивки.

Участь у мистецькому проекті «Країна козаків»

05.10.2017 року учні ВисокобайрацькогоНВК  відвідали Обласну філармонію, взявши участь у мистецькому проекті «Країна козаків». Діти переглянули концертну програму, підготовлену для них артистами Вінницької філармонії. Діти отримали велике задоволення   та незабутні хвилини спілкування із народною музикою.

Вітання вчителям із професійним святом

                02.10.2017 року у Високобайрацькому НВК відбувся святковий концерт, присвячений Дню вчителя, який підготували та провели учнівський парламент та педагог – організатор  Федотова Наталія Іванівна. Діти вітали своїх улюблених вчителів щирими словами вдячності за їхню не легку працю, подарували вірші, пісні та танці у власному виконанні, а також оформили виставку вітальних плакатів.
                Цього ж дня відбувся день учнівського самоврядування. Старшокласники провели уроки у молодших класах, попробували свої сили у ролі вчителів.

Всеукраїнський день бібліотеки

2 жовтня на  шкільній лінійці  бібліотекар Високобайрацького НВК   оголосила план заходів на жовтень місяць, що присвячений Всеукраїнському дню бібліотеки  під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя». На лінійці учні 5 класу Ковальова Вероніка, Семенова Дар`я та Нікітенко Тетяна розповіли вірші про здоровий спосіб життя. Кожного дня на перервах шкільний бібліотекар Ткаченко В.М.  проводить для учнів молодших класів рухливі ігри. В іграх активну участь беруть учні 3-го, 2-го та 4-го класів. Діти Високобайрацького НВК разом з бібліотекою  -  за здоровий спосіб життя.

Участь  у Всеукраїнському фестивалі «Срібне джерельце»

            Учениці нашого НВК: Гончарук Софія, Лопушнян Юлія, Лопушнян Аліна та Сенменова Дар`я стали учасниками XXVII  Всеукраїнського фестивалю дитячої творчості «Срібне джерельце», який відбувся у м. Кривому Розі на базі Будинку культури «Інгулець» 29-30 вересня, 01 жовтня. Дівчата виступали як солісти у номінації «Естрадний спів».
В конкурсі взяли участь 925 учасників із різних областей України. Це було дійсно феєричне свято музики, співу та танцю, де діти змогли проявити свої таланти та отримати неймовірний заряд драйву, нові враження,задоволення від спілкування із своїми однолітками та професійними музикантами. Ці дні надовго залишаться у їхній пам`яті. А ми бажаємо нашим артистам нових творчих здобутків на наступних конкурсах!

Співпраця із Кіровоградським обласним центром гуманної педагогіки

         Потягом  вересня із учнями Високобайрацького НВК працюють спеціалісти Кіровоградського обласного центру гуманної педагогіки. Так 20.09 2017 року та 27. 09 2017 року Собакіна Галина Василівна, керівник центру, провела виховні заходи із учнями 5, 6, та 9 класів на тему «Виховай у себе мужність», під час яких розповіла про те, що таке гуманна педагогіка, дружба, які повинні бути духовні цінності у людини та її орієнтири у житті. Зустрічі проходили у дружній співбесіді між учнями та педагогом. В аудиторії панували взаєморозуміння та довіра, любов і щирість.
         Також до нашого закладу завітала поетеса та казкарка Лариса Каленська, яка спілкувалася із учнями 1 – 4 класів, презентуючи їм свої книги та нові твори. Діти із цікавістю слухали автора, адже казки та оповідання зуміли проникнути у саму глибінь дитячої душі, зворушити їхні почуття.
         Співпраця із обласним центром гуманної  педагогіки продовжується на наступному тижні відбудеться зустріч спеціалістів із педагогами початкової ланки начального закладу.

Всеукраїнський день бібліотек

29 вересня у шкільній бібліотеці до Всеукраїнського дня бібліотек була організована книжкова виставка. Були присутні учні школи. Під час виставки бібліотекар ознайомила присутніх з книжковою виставкою, розповіла про відомих бібліотекарів, про їхні книжки та провела вікторину про «Бібліотечну справу»

День народження В.О.Сухомлинського

27 вересня у шкільній бібліотеці була організована книжкова виставка до Дня народження В.О.Сухомлинського. На виставці були присутні учні 1 класу та вчитель Гавриленко Вікторія Василівна. Бібліотекар ознайомила учнів з біографією та творами письменника, прочитала оповідання В.О.Сухомлинського «Книга й цукерки». Діти уважно слухали, а потім активно відповідали на питання. Всім дуже сподобалися книжки В.О.Сухомлинського.

День Незалежності

23 серпня 2017 року відбувся концерт «Україна – єдина родина», присвячений Дню Незалежності України, який організувала та провела педагог – організатор Високобайрацького НВК Федотова Наталія Іванівна.
 Учасниками концертної програми були учні 5 – 9 класів навчально –виховного комплексу. Діти із задоволенням виступали перед глядачами, адже у залі були присутні їхні вчителі, батьки, друзі – однолітки, вихованці дитячого садочка. Юні артисти у своїх піснях та танцях розповіли про  любов до рідного краю, повагу до традицій  українського народу, побажали присутнім миру, злагоди та любові у сім`ях та у державі. В кінці заходу було зроблено  загальне фото на згадку

До Дня української вишиванки

До Дня вишиванки у шкільній бібліотеці Високобайрацького НВК була організована виставка вишитих рушників, а також виставлена ікона, вишита бісером. Бібліотекар Валентина Миколаївна Ткаченко розповіла учням початкової школи про значення вишиванки для українського народу: що означають кольори, що рушники бувають з різними орнаментами, де кожен символ та колір має своє значення. Зараз відроджується вишиванка в нашому селі і дуже багато людей почали вишивати. На цьому заході багато учнів школи були одягнені у вишиванках. Діти одягають їх дуже часто на різні святкові заходи. Вишиванка – це елемент народної культури, що поєднує сучасних людей.

День перемоги над фашизмом

 

9 травня – це святий день для кожної миролюбної людини, адже – це День Перемоги людства над фашизмом у Другій світовій війні. У Високобайрацькому НВК уже стали традиційними виховні заходи, приурочені цій даті, адже завдяки героїзму наших дідів та прадідів над нами світить мирне небо, а наші діти мають можливість навчатися, розвивати свої таланти, просто радіти кожній миті життя.
Так, вчитель початкових класів Бузуляк Зоя Борисівна у цікавій та доступній формі провела із першокласниками бесіди: «День Перемоги» та «Ми завжди будемо пам’ятати», з яких діти дізналися про причини початку,перебіг подій цієї війни, про тих людей (офіцерів та рядових,працівників тилу), які дорогою ціною заплатили за мир на Землі.
Класний керівник 2 класу Киценко Вікторія Вікторівна 04 травня провела для своїх учнів класну годину «Ваш світлий подвиг незабутній» під час якої діти читали вірші поетів того часу, переглянули фрагменти із художніх та документальних фільмів,читали листи із фронту.
Цікаву презентацію про героїв Другої світової, у рамках Дня пам’яті, для четверокласників підготувала Гавриленко Вікторія Василівна, після перегляду якої, діти вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання та поклали квіти до Обеліску Слави.
Акцію «Спіши робити добро» провели учні 3 класу разом із своїм класоводом Мосьпан Олесею Володимирівною. Діти виготовили вітальні листівки та вручили їх дітям війни, які проживають на території нашого села.
Шкільний бібліотекар Ткаченко Валентина Миколаївна оформила книжкову виставку «Ніхто не забутий – ніщо не забуте», де презентувала книжки сучасних письменників та літературу, яка уже стала класикою того часу. Виставку переглянули усі бажаючі. 

Тиждень безпеки дорожнього руху 

З 08 по 14 травня у Високобайрацькому НВК відбувся Тиждень безпеки дорожнього руху, в рамках якого учні навчального закладу стали учасниками багатьох виховних заходів, а саме.
10 травня учнів 1 – 4 класів ласкаво запросила до себе шкільний бібліотекар Ткаченко Валентина Миколаївна, яка запропонувала малечі розгадати загадки та ребуси, пов’язані із знанням правил дорожнього руху. Цього ж дня відбувся конкурс малюнків «Безпека на дорозі» для початкових класів, який організували та провели педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна та учнівський парламент. Серед переможців наступні учні: Маслюк Наталія, Ковальова Вероніка, Нікітенко Тетяна, Пастернак Юрій, Лемський Руслан, Амбросімов Ілля, Андреєв Леонід, Свободчиков Роман, Сметенко Аліна.
Не були осторонь і найменші вихованці дитячого садочку, які також із задоволенням  взяли участь  у грі – вікторині «Дотримуйтесь правил дорожнього руху», під час якої вихователь Потєєва Наталія Леонідівна повторила із ними що таке світлофор, пішохідний перехід, за якими правилами переходити   дорогу, запропонувала відгадати загадки, провела конкурси: «Яка команда знає краще правила дорожнього руху», «Конкурс капітанів», «У країні дорожніх знаків».
11 травня 2017 року члени учнівського парламенту розробили пам’ятки для учнів та батьків «Правила дорожнього руху», намагаючись тим самим звернути увагу і дітей, і дорослих до проблеми ДТП на дорогах України та у всьому світі.
12 травня у навчальному закладі  відбувся єдиний національний урок «Безпека на дорозі – безпека життя» під час якого класні керівники 1 – 11 класів використовували різні форми роботи із дітьми. Це і тренінги, ділові ігри, бесіди, робота агітбригад, інтерв’ю, казкові інсценізації, круглі столи, таке інше. Тиждень пройшов цікаво та з користю для дітей, які мали можливість пригадати те що знали та поповнити свої знання новою інформацією. Закінчився Тиждень загальношкільною лінійкою на якій було підбито  підсумки та нагороджено переможців конкурсів.

В рамках тижня безпеки життєдіяльності «Безпека у твоєму житті»

13 квітня 2017 року учні 7 класу на класній годині з теми «Здоровий спосіб життя» з класним керівником Побережець О.С. пригадали прислів’я та приказки, пісні, а також проаналізували фактори, які сприяють покращенню здоров’я чи руйнують його, з’ясували у чому цінність людського здоров’я.
Метою класної години було узагальнити знання учнів про здоров’я, формувати бажання вести здоровий спосіб життя, поглибити знання учнів про шкідливі звички та їх вплив на здоров‘я, виховувати почуття відповідальності за збереження свого здоров’я.
Разом з тим, учні перерахували основні принципи здорового способу життя та почули відповіді відомих людей України з зазначеного питання.
«Здоров’я – це одна з головних умов досягнення успіху в житті. Бережіть його з молодих літ, зміцнюйте й примножуйте його. Не витрачайте даремно цей безцінний скарб, дарований Природою. Пам’ятайте, що Ваше здоров’я – у Ваших руках» - ці вислови стануть повсякденними правилами для учнів нашої школи.

Профілактична робота у Високобайрацькому НВК

Відповідно листа відділу освіти, молоді та спорту №142/01-36 від 06.03.2017 року «Про надання інформації» та з метою виховної роботи, спрямованої на запобігання пожежам від дитячих пустощів з вогнем, виховання у дітей бережливого ставлення до національного багатства, а також набуття навичок особистої безпеки в разі виникнення пожежі у Високобайрацькому НВК було обладнано та встановлено інформаційний стенд «Юний рятівник з наочною агітацією.

100-річчя Української революції

З нагоди початку відзначення в Україні в 2017 році 100-річчя подій Української революції (1917 – 1921 рр.) у Високобайрацькому НВК проведено з учнями наступні заходи:
 Виховна година «Як починалась Українська революція. Погляд крізь роки». Даний захід проведено для учнів 8 – 9 класів з метою загального ознайомлення з історичними подіями столітньої давнини, які ще детально не вивчались учнями у курсі історії України.
 Круглий стіл «Історія державотворення українського народу». Учні старших класів під час заходу проаналізували віхи становлення української державності з давнини до сьогодення та визначили причини, чому в роки Української революції так і не вдалося українцям створити власну державу.
 Історичний кінозал «Українська революція. Втрачена держава». Відбувся перегляд документального фільму для учнів 7 – 9 класів з метою популяризації знань про історичні події початку ХХ ст. в Україні.

Заходи до 500-річчя Реформації

У зв’язку з відзначенням в Україні в 2017 році 500-річчя Реформації у Високобайрацькому НВК для учнів 8 – 11 класів проведено бесіди на тему: « Реформація в Європі та її вплив на українські землі». Метою даних заходів було пояснити дітям суть явища Реформації, чому вона розпочалась в Західній Європі в ХVI ст. та як вплинула на соціальний, релігійний та культурний розвиток українських земель.

Тиждень дитячого читання розпочато

Тіна Кароль звертається до учнів такими словами «Читайте, навчайтеся, співайте, любіть Україну, прославляйте землю, яка вас ростить». З 20 по 24 березня 2017р. у Високобайрацькому НВК розпочато Тиждень дитячого читання, Учнів ознайомлено з планом роботи на тиждень. 21 .03 2017р. Бібліотекар Ткаченко В.М. провела бібліотечний урок на Тему: «Твори сучасної української дитячої літератури» та презентувала нові надходження до бібліотеки: хрестоматія сучасної української дитячої літератури для учнів 1,2 та 3,4 класів. Серія «Шкільна бібліотека» видавництво Старого Лева м. Львів . Ознайомила учнів із творчим шляхом письменників Мар’яни Савка, Сергія Пантюка, Григорія Фальковича. Ознайомила з змістом книги, художнім оформленням. Нагадала які ще є книги цих письменників . Учні читали вірші таких поетів: Катерина Бабкіна, Оксана Кротюк, Іван Малкович, Іван Анрусяк, Оксана Лущевська, Олеся Мамчин , Анатолій Качан та ін. На уроці були присутні учні 1-4 та 6 класів . Учні 4 класу зробили аплікацію до улюблених творів з пластелину.

Ще раз про Великого Кобзаря

До Дня народження Т.Г.Шевченка бібліотекар Високобайрацької сільської бібліотеки Дарієнко В.А. завітала до Високобайрацького НВК ще раз поговорити про Великого Кобзаря. Валентина Андріївна принесла статті про письменника з періодичної преси, в яких висвітлено нові дослідження про життя й творчість Тараса Шевченка. Бібліотекарка підготувала презентацію про роль жінки у творчості Кобзаря, яка дуже сподобалася учням. Того ж дня Дарієнко В.А. взяла участь (у складі журі) в конкурсі читців творів Т.Г.Шевченка. Гран-Прі на конкурсі отримали учні 8 класу (вчитель Єфімова О.А.) за виразне читання вірша «Мені однаково…». Адміністрація НВК щиро вдячна Дарієнко В.А. за активну допомогу у вихованні учнів.

Державні символи України

23 лютого бібліотекар Ткаченко В.М. у шкільний бібліотеці провела бесіду під назвою «Державні символи України» з учнями початкових класів . Під час бесіди діти переглянули постійно діючу виставку під цією ж назвою, узнали про історію Гімну, Прапора та Герба України. Прослухали гімн України, розглядали карту України

Літературні читання – до Дня народження Лесі Українки


24 лютого у шкільній бібліотеці до Дня народження Лесі Українки були проведені літературні читання, в яких взяли участь любителі творчості Лесі Українки. Учні 1 класу (керівник Бузуляк З.Б.) всі підготували вірші. Учні 3 класу не тільки декламували вірші, а ще намалювали малюнки, це Пастернак Юрій, Кузмич Андрій. Учні із захопленням слухали учнів 4 класу Семенову Дар'ю та Ковальову Вероніку, ученицю 2 класу Валетову Карину. На літературних читаннях були присутні: класний керівник 3 класу Мосьпан Л.В., бібліотекар сільського Будинку культури Дарієнко В. А., Бібліотекарі шкільної та сільської бібілотек Ткаченко Валентина Миколаївна та Даріенко Валентина Андріівна ознайомили учнів із творчістю Л.Українки та її творами. Презентували книжкову виставку .

До народних джерел

21лютого у Високобайрацькому НВК відбулася бесіда  «Народні ремесла» для учнів 5 – 6 класів, яку підготувала та провела педагог – організатор Федотова Н. І.
Метою бесіди було познайомити дітей із видами народних ремесел, визначити роль декоративно  - ужиткового мистецтва в житті людини, формувати пізнавальну активність, повагу, любов до культури рідного краю, до мистецьких набутків народних майстрів, виховувати духовність, що виникає внаслідок тонкощів бачення та сприйняття світу.
Під час заходу діти прослухали цікаву інформацію про декоративно – ужиткове мистецтво,  легенди про мистецтво вишивки,  переглянули відеофільм «Народні ремесла», який дав їм можливість більше  дізнатися про  такі види ремесел як: гутництво, ковальство,  лозоплетіння, килимарство… Виконуючи завдання вікторини, учні на практиці змогли закріпити отримані знання.

Мистецтво та емоції

21 лютого у Високобайрацькому НВК відбувся усний журнал «Мистецтво та мої емоції» для учнів 7 класу, яку підготувала та провела педагогог – організатор Федотова Н. І.
Під час заходу діти дізналися про жанри мистецтва,  вплив мистецтва на людину та культуру нації, а також про ті емоції, які виникають у кожного із нас  після перегляду живописних, або прослуховування  музичних творів.
Учням було запропоновано переглянути презентацію та прослухати вірші про жанри мистецтва. Вони прослухали «Місячну сонату» Л. Бетховена, переглянули картини відомих художників, сюжет яких був навіяний цією музикою, виразили своє ставлення до прослуханого та побаченого.

Злочин і відповідальність за його скоєння

20 лютого у Високобайрацькому НВК відбулася година правового виховання «Злочин і відповідальність за його скоєння», яку підготувала та провела педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна для учнів 8 класу. Метою заходу було на прикладах із життя ознайомити учнів з кримінальною відповідальністю, показати, які наслідки можуть мати звичайні пустощі, виховувати повагу до законів. Діти дізналися про те, що таке злочин та їх класифікацію, переглянули презентацію, взяли участь у обговоренні ситуацій та бліц – турнірі «Ти і закон».

Високобайрацька молодь готова долати надзвичайні ситуації

Протягом лютого 2017 року учні Високобайрацького НВК стали учасниками обласної молодіжної акції «Молодь Кіровоградщини готова долати надзвичайні ситуації». Діти писали вірші, висловлювали свої думки у ессе, радували своїми роботами із декоративно – прикладного мистецтва. Переможцем шкільного етапу акції стала учениці 4 класу Семенової Дар’я, яка написала вірш «Пригода на дорозі».
Ішов я якось до театру,
Мобільний пікнув – «есемес».
Через дорогу переходив,
А тут раптово - мерседес.
Не встиг я, навіть, зметикнути,
Бо «есемесочку» читав.
От через свою неуважність,
Та й до лікареньки попав.
Тепер надовго там заляжу,
Пігулки, уколи кожен час.
Нестерпний біль, ото накоїв
Мій, друзі, мега – викрутас.
Ото ж бо, прошу, будьте пильні,
Життя у нас лише одне!
Усі турботи зачекають,
Поки загроза не мине.

Здай кров заради життя

У Високобайрацькому НВК 17 лютого  відбувся перший тур другого Міжнародного українсько – литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя», в якому взяли участь учні 5 – 11 класів. Серед переможців: Лопушнян Юлія, Овчіннікова Світлана, Бистрицька Анна, Яковлєва Валерія, Озерний Едуард, Дубіна Анна.

Догляд за зубами та порожниною рота

16 - 17 лютого у Високобайрацькому НВК, сестрою медичною Поліщук А.А. із учнями тавихованцями дошкільного підрозділу проведено бесіди на тему «Догляд за зубами та порожниною рота». Під час бесід були розглянуті такі питання:
- Функції ротової порожнини;
- Причини хвороб зубів;
- Правильний догляд за зубами;
- Яку корисну інформацію можна дізнатися на коробці від зубної пасти;
- Правила чищення зубів;
- Рекомендації щодо гігієни порожнини рота;
- Засоби особистої гігієни для догляду за зубами;
 - Масаж ясен.
Діти разом з медичним працівником зробили висновок, що здорові зуби не ті, які добре лікують, а ті, за якими постійно і добре доглядають.

До 85-тих роковин Голодомору 1932-33 років в Україні

Вчитель історії Грінченко В.В. у Високобайрацькому НВК дбає, щоб учні пам’ятали історію рідного краю, рідної країни, як урочисту, так і сумну. Так в рамках відзначення державою 85-тих роковин Голодомору 1932-33 рр. в Україні – геноциду українського народу Віталій Вікторович провів 08.02.2017р. бесіду з учнями 5 – 6 класів «Забуттю не підлягає», під час якої продемонстрував фото матеріали та документи, що відображають цю трагедію. А з учнями старших (9 – 11) класів 09.02.2017р. провів усний журнал: «Увічнення пам’яті жертв Голодоморів в Україні та світі», під час якого було зачитано із Книги пам’яті прізвища та імена загиблих та вшановано їх хвилиною мовчання

Ще раз про заборону виходу на кригу

Ще раз про заборону виходу на кригу У зв'язку з тим, що в Україну прийшло потепління, хоч і незначне, виникла нова небезпека, яку таїть у собі крига. На виконання листа відділу освіти, молоді та спорту Кіровоградської РДА у Високобайрацькому НВК вчитель основ здоров’я Коваленко В.О. провів бесіду з учнями, під час якої нагадав, що у Високих Байраках є багато місць, де діти виходять на кригу: чи то порибалити, чи то просто попустувати. Він просив школярів ні в якому разі не виходити на кригу і за допомогою різних форм роботи (малювання малюнків, розгадування ребусів, перегляд цікавого наукового фільму, вікторини, бесіди за картинами тощо) нагадав основні правила безпеки під час перебування на льоду а саме:
- безпечним для людини вважається лід, товщиною не менше 10 сантиметрів в прісній воді та 15 сантиметрів у солоній;
- в гирлах річок і притоках міцність льоду послаблена. Лід неміцний в місцях швидкого потоку, ключів і стічних вод, а також в районах зростання водної рослинності, поблизу дерев, кущів та очерету;
- ні в якому разі не можна виходити на лід в темну пору доби і при поганій видимості (туман, снігопад, дощ);
- не можна перевіряти міцність льоду ударом ноги;
- якщо провалилися під лід, не панікуйте, не робіть різких рухів, стабілізуйте дихання, розкиньте руки в боки і спробуйте зачепитися за лід, спробуйте обережно лягти грудьми на край льоду і закинути одну, а потім й іншу ноги на лід, повзіть в той бік, звідки прийшли;
- якщо потрібна ваша допомога потерпілому, слід поповзом, широко розставляючи при цьому руки і ноги, і штовхаючи перед собою рятувальні засоби, обережно рухатися в напрямку до ополонки, зупиніться від потопаючого в декількох метрах, киньте йому мотузку, край одягу, подайте палицю;
- доставте потерпілого в тепле місце, зніміть з нього мокрий одяг, напоїть гарячим чаєм, ні в якому разі не давайте алкоголь.
Шановні батьки, контролюйте своїх дітей! Від вашої уваги і турботи залежить їх майбутнє!

Подвиг Героїв Небесної Сотні

Відповідно до листа управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації від 06 лютого 2017 року № 01-12/118/2-6 «Про відзначення Дня Героїв Небесної Сотні», з метою увічнення пам’яті про подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали життя під час Революції Гідності, у Високобайрацькому НВК проведено ряд заходів.

 1.  Бесіда з учнями 8 класу «Герої нашого часу», під час якої вчитель історії Грінченко В. В. розповів коротку хронологію подій Революції Гідності, а діти зачитали революційну поезію Майдану. Під час заходу звучав Державний Гімн України, а пам’ять загиблих діти вшанували хвилиною мовчання.
 2.  Вчитель історії Грінченко В. В. організував перегляд відео сюжетів для 9 та 11 класів про окремі події Революції Гідності, а також про події війни на Сході країни, де сьогодні захищають нашу Батьківщину тисячі героїв України.
 3.  Учні початкової та середньої ланки НВК створили малюнки на тему: «Діти України за мир»

 

«Куріння шкідливе для здоров’я”

До Тижня безпеки життєдіяльності у Високобайрацькому НВК було проведено сестрою медичною Поліщук А.А. бесіду на тему «Куріння шкідливе для здоров’я”
    Під час проведення бесіди розглядались такі питання:

 • Про шкідливість куріння для здоров’я, як активного так і пасивного;
 • Про вплив куріння на екологію;
 • Про курців у підлітковому віці;
 • Про звикання людини до куріння;
 • Про шкідливі наслідки тютюнопаління;
 • Про паталогічні зміни в організмі людини;
 • Про хвороби, які виникають при тютюнопалінні.

При проведенні бесіди були використанні матеріали надані Кіровоградським районним центром соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді.

Як зберегти зір

До тижня безпеки життєдіяльності 09.02.2017р. у Високобайрацькому НВК сестрою медичною Поліщук А.А. проведено бесіду  «Як зберегти зір працюючи за комп’ютером».     Під час бесіди, для кращого сприйняття теми, було ознайомлено учнів із особливостями будови людського ока та його функціонування. Учнів ознайомили із симптомами «перевантаження комп’ютером» та фактори які впливають на зорову втому., обговорювались правила збереження зору при роботі за ПК та правильне обладнання робочого місця. Із учнями були розучені вправи  для відновлення зору.
    Діти зробили висновок що, потрібно дотримуватись обов’язкових правил для  уникнення в майбутньому можливих проблем з нашим (без перебільшення) дорогоцінним зором.

Молодіжна данс – акція «Зроби свій вибір на користь здоров’я»

09 лютого у Високобайрацькому НВК відбулася молодіжна данс – акція «Зроби свій вибір на користь здоровя» для учнів 8 класу, яку підготувала та провела педагог – організатор Федотова Н. І.
Метою заходу було актуалізувати проблему здорового способу життя, сформувати у підлітків свідоме ставлення до власного здоровя.
Учні мали змогу взяти участь у «живій» анкеті, подискутувати про важливість здорового способу життя та шкідливий вплив на організм людини куріння, алкоголю, наркотиків, самим скласти  обіднє меню, позмагатися у конкурсах, а також зайнятися аеробікою. Час пройшов весело та з користю.

Здоров`я – це твій вибір!

6 лютого у Високобайрацькому НВК, в рамках Тижня знань з безпеки життєдіяльності, відбулося тренінгове заняття «Здоров`я – це твій вибір!» для учнів 5 – 7 класів, яке підготувала та провела педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна.
Метою заходу було розповісти дітям про  здоров`я, здоровий спосіб життя  та фактори, що впливають на здоров`я, сформувати бачення та усвідомлення учасниками власних пріоритетних цінностей, необхідних для повноцінного життя.
Під час тренінгу дітям було запропоновано вправи: «Правила», «Коло асоціацій», «Колесо життя», «Кордон», дослід із Кока – Колою, під час яких діти  дізналися багато цікавого про збереження здоров`я,  у них була можливість обмінятися думками, висловити своє бачення проблеми, почути думки інших, зробити для себе певні висновки.

Літературні читання творів Євгена Маланюка

На літературних читаннях бібліотекар Валентина Миколаївна презентувала книгу нашого письменника-земляка, громацького діяча, представника еміграційної літератури Євгена Маланюка. Також ознайомила з його літературним доробком і творами, які є в шкільний бібліотеці. Учні прочитали поезії "Символ", "Шевченко" та інші твори Євгена Маланюка із книги Невичерпальність. Бібліотекар запропонувала частіше відвідувати шкільну бібліотеку та ознайомитися з книжковою виставкою на дану тематику, яка є у бібліотеці.

Виставка однієї книги
img_6909 img_6911 img_6915 img_6921

21 грудня шкільний бібліотекар Ткаченко В.М. у п’ятому класі провела урок- презентацію «Виставка однієї книги». Бібліотекар ознайомила п’ятикласників із книгою сучасної письменниці Галини Малик «Злочинці з паралельного світу». Валентина Миколаївна розповіла дітям про біографію письменниці, її творчість, про нагороди і відзнаки письменниці, підготувала список написаних нею книжок та показала відеофільм про видання ії творів. Також бібліотекар звернула увагу на оформлення книги, на те, хто ще працював над ії створенням крім письменниці. Скільки разів книга видавалась і якими видавництвами, яким тиражем. Потім учні читали уривок із книги. Підсумком уроку стала вікторина, діти залюбки відповідали на питання бібліотекаря та презентували власні ілюстрації до творів Г. Малик.

У шкільній бібліотеці відсвяткували День Святого Миколая
 img_6861 img_6864 img_6865 img_6873

Шкільний бібліотекар Ткаченко Валентина Миколаївна запросила до бібліотеки учнів початкових класів Високобайрацького НВК. Там діти ознайомилися із тематичною книжковою виставкою  “Хто,хтоМиколая любить?», переглянулипрезентацію  про святого Миколая, повідгадували  загадки та дізналися про народніприкмети, пов’язані зцим днем. У відповідьучнізалюбкидекламуваливірші про святого Миколая та отримували за цесолодощівідгосподаркикоролівства книг.


Тиждень посиленої профілактики правопорушень

Минулого тижня у Високобайрацькому НВК пройшов Тиждень посиленої профілактики правопорушень, який закінчився круглим столом на тему: «Коли межу дозволеного переступає підліток» для учнів 9 – 11 класів. Старшокласники мали нагоду повторити права та обов’язки дітей, познайомитися із проблемою підліткової злочинності, взяти участь у анкетуванні, дізналися про види покарань для неповнолітніх, які вчинили різні злочини, мали змогу поспілкуватися та поділитися із товаришами своїми думками, переглянули відеоролик з профілактики правопорушень серед молоді.

Всі права повинні знати, та про обов’язки слід пам’ятати
img_6603 img_6604 img_6606

В рамках Тижня посиленої профілактики правопорушень учні 1 класу познайомились з основними правами та обов’язками дитини, з головними документами, які захищають дитячі права. Але школярі усвідомили й інше : захищаючи свої права, не порушуй прав інших, адже за це може чекати на тебе покарання. Переглянули діти і відеопрезентацію про життя дітей в колонії.

Брейн  - ринг на правову тематику

01.12.2016 року у Високобайрацькому НВК, в рамках Тижня посиленої профілактики правопорушень, було проведено Брейн – ринг на правову тематику. Захід підготували та провели вчитель історії Грінченко Віталій Вікторович та педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна. Учасниками захоплюючої гри стали учні 9 – 11 класів.
Метою заходу було: виховати у учнів інтерес до правових знань, популяризація правових законів, поглибити знання, здобуті учнями на уроках, зробити процес пізнання цікавим і захоплюючим, формування правової культури школярів.
У брейн – ринзі брали участь дві команди, до складу яких входили учні 9 і 11 класів. Діти мали змогу відповісти на питання вікторини, взяти участь у ситуативних завданнях, дізнатися що ж знаходиться у чорному ящику, придумати свої оригінальні назви звичайним речам. Перемогу дістала команда «Смішарики», до якої входили: Грейцаровська Ірина, Кулях Юлій, Чудін Олександр та Маслюк Юрій. Вітаємо переможців!

Тренінгове заняття «Толерантність у сучасному житті»
img_6794 img_6795 img_6797 img_6799

         30.11.2016 року у Високобайрацькому НВК для учнів 5 – 7 класів відбулося тренінгове заняття «Толерантність у сучасному світі», яке підготувала та провела педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна.
Метою заходу було: показати значущість толерантної поведінки під час взаємодії  з іншими, формувати у учнів навички неоцінюючого спілкування, безконфліктної взаємодії.
Під час тренінгу діти взяли участь у таких вправах як: «Вітання», «Вибір правил», «Очікування», «Плакат», «Суперечка», «Фермер, будинок, землетрус», «Мух краще ловити на мед», прослухали інформаційне повідомлення «Толерантна людина» та притчу «Все залежить від тебе». Учні із задоволенням дискутували, відстоювали свою думку. Цей тренінг допоміг їм дізнатися багато нового та цікавого, стати кращими та вихованішими.

Відзначення Європейського дня із захисту дітей від сексуальної експлуатації

18 листопада 2016 року у Високобайрацькому НВК у рамках Європейського дня із захисту дітей від сексуальної експлуатації та з метою підвищення обізнаності дітей та дорослих щодо загроз жорстокого поводження з дітьми педагогм-організатором Федотовою Н.І. була проведена бесіда «Жорстокість і насильство» з учнями старших класів. У ході заходу, діти висловлювали своє ставлення до даної теми, взяли участь у мозковому штурмі «Хто може здійснювати насилля», прослухали притчу «Про жорстокість», виконали ситуативні завдання, взяли участь у анкетуванні. Учні дізналися багато нового та цікавого, мали змогу поспілкуватися у колі однолітків, відстоювати свою громадянську позицію.

Єдиний урок «Безпека на дорозі – безпека життя»
%d1%94%d0%b4%d0%b8%d0%bd%d0%b8%d0%b9-%d1%83%d1%80%d0%be%d0%ba-2dscn9181 %d1%94%d0%b4%d0%b8%d0%bd%d0%b8%d0%b9-%d1%83%d1%80%d0%be%d0%ba-3dscn9169 %d1%94%d0%b4%d0%b8%d0%bd%d0%b8%d0%b9-%d1%83%d1%80%d0%be%d0%ba %d1%94%d0%b4%d0%b8%d0%bd%d0%b8%d0%b9-%d1%83%d1%80%d0%be%d0%ba1-dscn9187

18 листопада 2016 року у Високобайрацькому НВК в рамках Тижня безпеки дорожнього руху відбувся Єдиний урок «Безпека на дорозі - безпека життя», який підготувала та провела педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна.
Під час виховного заходу діти ознайомилися із правилами дорожнього руху, стали учасниками вікторини, переглянули виступ шкільної агітбригади інспекторів дорожнього руху, презентацію та мультфільм про дорожні знаки.

Конкурс малюнків з правил дорожнього руху
img_20161121_113614 img_20161121_113630 img_20161121_113659 img_20161121_113747

З 14 листопада по 15 листопада 2016 року у Високобайрацькому НВК учнівським парламентом було організовано конкурс малюнків з дотримання правил дорожнього руху, в якому взяли участь учні початкової школи. Із кращих робіт було оформлено виставку. Серед переможців конкурсу наступні учні: Татарченко Поліна, Тургасова Людмила, Коростієнко Анастасія, Варченко Станіслав. Дякуємо усім за участь та бажаємо нових успіхів у творчих конкурсах!

Тиждень знань протипожежної безпеки

7rzzk8wggya bczoqkmjdo eva4mvaxobc ujl5s-xhnby

З 8 по 14 листопада у Високобайрацькому НВК пройшов Тиждень Знань протипожежної безпеки, на якому діти позмагалися у «Інтелектуальному лабіринті», взяли участь у конкурсі малюнків: «Легко вогник розпалити, та не просто загасити», поповнити свої знання під час тренінгу «У країні безпеки».

В гості до шкільної бібліотеки
dscn9142 dscn9144 dscn9147 dscn9148

В рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності на тему: «Легко вогник запалити, та не просто загасити» у Високобайрацькому НВК бібліотекар  Ткаченко В.М. запросила на гостини учнів початкових класів. Почесні гості змогли переглянути книжкову виставку на протипожежну тематику, розгадати загадки та переглянути театралізовану міні-виставу про правила пожежної безпеки, яка називалась «Ведмедик Михась». Бібліотекар  запропонувала прочитати інші казки «Казка про звірят», «Вогонь друг чи ворог?», «Квітка вогню» та інші.

Конкурс закладинок
dscn9132 dscn9133

До дня Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у Високобайрацькому НВК був проведений конкурс на найкращу закладинку до улюбленої книги. Учні школи взяли активну участь у виробленнізакладинок. Найкращими визначено творчі роботи Кузьмича Андрія, Коростієнко Анастасії, Ковальової Вероніка, КавецькогоТагира, Тургасової Людмили, Лемського Руслана, Кармазина Данила, Бистрицької Ганни, Гумпер Ірини,Гончарук Софії.
Грамоти отримали:   «Закладинка для книжки» - Ковтун Анастасія (учениця 9 класу) - 1місце,  Бистрицька Ганна (7клас) - 2 місце,КавецькийТагир (4клас) - за 3 місце.
Подяку отримали  учні 3класу:Кузміч Андрій,Коростієнко Анастасія, учні 4класу: Ковальова Вероніка, Тургасова Людмила, учениця 7 класу:Гумпер Ірина.

Конкурс читців
dscn8987 dscn8988 dscn8989 dscn8991

21 жовтня у Високобайрацькому НВК відбувся конкурс читців віршів українських письменників про осінь у рамках місячника шкільних бібліотек, який організувала і провела бібліотекар Ткаченко В.М. Найкраще виступили: Сметенко Аліна (1 клас), Дуриба Денис (2 клас), Валетова Карина (2 клас), Семенова Дар’я (4клас), Кармазін Данило (5клас), Гумпер Ірина (7клас), Овчіннікова Світлана (8 клас), Гончарук Софія (8клас).

«Фруктово – овочевий бал»

img_20161021_131028 img_20161021_131043 img_20161021_131108 img_20161021_131116

20-21 жовтня у навчально-виховному комплексі відбулася виставка робіт із природного матеріалу «Овочево – фруктовий бал», яку підготували учні 1 – 9 класів. Чого там тільки не було: букети квітів, композиції із опалого листя, різноманітні звірі із шишок та горіхів, гарбуза, перцю, картоплі, гарбузові світильники… Учні, вчителі та гості НВК із задоволенням переглянули такі оригінальні роботи учнів. Дякуємо усім учасникам та запрошуємо до участі у наступних творчих конкурсах!

Виставка малюнків «Осінні мотиви»
img_20161021_130955 img_20161021_130947 img_20161021_130930

21 жовтня у Високобайрацькому НВК відбувся конкурс малюнків «Осінні мотиви» серед учнів 1 – 11 класів, яку організував та провів учнівський парламент. Із кращих робіт було оформлено виставку. Найактивнішими учасниками були учні початкової школи: Варченко Станіслав, Амбросімова Ліза, Турасова Людмила, Маслюк Наталія, Брайченко Анатолій, Дубіна Денис, Лемський Назар, Семенова Даша, Ільчишин Олександр, Лемський Руслан, Сметенко Аліна, Свянко Андрій, Кузьмич Андрій, учні 5 класу стали переможцями. Їм було вручено солодкі призи на загальношкільній лінійці.

День захисника Вітчизни та Козацької Слави у Високобайрацькому НВК
dscn8905 dscn8920 dscn8939 img_6592 img_20161013_102823 img_20161013_150221 img_20161013_151022img_20161013_151608

        13 жовтня у Високобайрацькому НВК святкували День козацької слави та День захисника Вітчизни. У навчальному закладі відбувся конкурс малюнків серед учнів 1 – 4 класів « Козацька слава не вмре, не загине». Із кращих робіт учнівським парламентом було оформлено виставку, яку змогли переглянути усі бажаючі. Шкільний бібліотекар Ткаченко Валентина Миколаївна  познайомила учнів 4 та 5  класу із виставкою книжок, присвячених цим святам, у цікавій формі розповівши дітям про гетьманів України.
Волонтерським загоном навчального  закладу було організовано збір продуктів для воїнів АТО, які на святковій лінійці було передано військовим  волонтерам.
Також у нашому навчально – виховному закладі відбулися спортивні змагання для учнів початкової  ланки,  під час яких вони показали свою силу, уміння, витривалість. А  для старшокласників волонтери та воїни АТО приготували та провели цікаві спортивно – воєнізовані ігри. Діти отримали неперевершені враження!

Виховний захід «Мудрість потрібно поважати»
img_20161007_132309 img_20161007_132906 img_20161007_134051 img_20161007_134245 img_20161007_134729 img_20161007_135002 img_20161007_135011 img_20161007_135214

08 жовтня у Високобайрацькому НВК відбувся виховний захід для учнів 1-7 класів «Мудрість потрібно поважати»,  приурочений Дню людей похилого віку. Його  підготувала та провела педагог – організатор Федотова Н. І.
Під час заходу діти дізналися про те, хто такі люди похилого віку, чому їх потрібно поважати. Разом із своїми бабусями вони взяли участь у веселих  конкурсах, розповідали вірші, співали пісні та просто поспілкувалися із старшим поколінням, а в кінці заходу подарували своїм бабусям вітальні листівки зроблені своїми руками.

Інтелектуальні ігри

08 жовтня у Високобайрацькому НВК відбувся шкільний етап інтелектуальних ігор серед 8 – 9 класів. У напруженій боротьбі перше місце дісталося збірній команді 8- 9 класів. Відбірковий тур на районні змагання триває і на цьому тижні свої знання покажуть учні 7, 8, 11 класів. Бажаємо успіхів!

Бесіда «Моя поведінка у класі»

03 жовтня у Високобайрацькому НВК відбулася бесіда «Моя поведінка у класі» для учнів 7 – 8 класів, яку провела педагог – організатор Федотова Н. І. Діти дізналися про те, як потрібно себе вести під час перерви, на уроці, у спілкуванні із товаришами та дорослими людьми, а також проаналізували свою поведінку під час навчального процесу.

Збір продуктів для воїнів АТО триває

У Високобайрацькому НВК розпочалася акція по збору продуктів для воїнів АТО, приурочена Дню козацької слави, який буде відзначатися 14 жовтня. Велике прохання до учнів, їхніх батьків та жителів села, не стояти осторонь, а допомогти воїнам у їхньому не легкому солдатському житті.

Як ми святкували День вчителя
img_6496 img_6473 img_6494 img_6490

         30 вересня у Високобайрацькому НВК увесь педагогічний і учнівський колектив святкували День вчителя. Уже традиційно у цей день відбувається День учнівського самоврядування, коли учні змінюють своїх вчителів на їхніх робочих місцях, тобто стають директорами, завучами, ведуть уроки. Таким чином, зарані, новообраною адміністрацією, було складено та завірено розклад уроків на цей день, призначено вчителів із числа учнів, перевірено наявність конспектів, а 30 вересня перевірено і якість проведення занять.
Також цього дня учні привітали своїх педагогів  листівками, малюнкам, на яких зобразили своїх улюблених наставників та святковими плакатами із найщирішими вітаннями зі святом. Після уроків відбувся святковий концерт на якому прозвучали пісні, дотепні жарти, діти показали свої вміння у хореографії та художньому читанні. На закінчення концерту, старшокласники подарували вчителям квіти та було зроблено загальне фото на пам`ять про цей чудовий день.

Життя – це мить, умій його прожить!
img_20160929_124910 img_20160929_124921 img_20160929_125404 img_20160929_125520

         29 вересня у Високобайрацькому НВК відбулося тренінгове заняття на тему «Життя – це мить, умій його прожить!» для учнів 8 – 11 класів, яке підготувала та провела педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна.
Під час заняття діти переглянули електронні презентації про здоровий спосіб життя та збалансоване харчування, стали учасниками мозкового штурму, виготовили плакати про те, які на їх думку потрібно вживати продукти, щоб бути здоровими та захищали свою думку перед товаришами, познайомилися із приказками про здоров`я та відгадали ряд загадок.
Захід пройшов у дружній атмосфері. Діти і відпочили, і гарно попрацювали, отримавши нові знання  та закріпили те, що знали раніше.

День партизанської слави

22 вересня у Високобайрацькому НВК відбувся виховний захід «Сторінками славної історії рідного краю», присвячений Дню партизанської слави, який підготувала та провела педагог – організатор Федотова Наталія Іванівна.
Під час  заходу діти дізналися багато цікавих  фактів про партизанський рух на Україні та на території нашої області у роки Другої світової війни. Також було  переглянуто відео фрагменти із кінофільма про Сидора Ковпака та електронну презентацію «Народні месники». В кінці заходу діти обмінялися своїми думками з приводу переглянутого матеріалу.

«Олімпійські чемпіони незалежної України»
img_20160920_112526 img_20160920_112613 img_20160920_112630

20.09.16р. на групі продовженого дня, було проведено виховну бесіду на тему: «Олімпійські чемпіони незалежної України». Головною метою у виховній бесіді – виховувати любов до фізкультури та спорту. Учням було продемонстровано презентацію «Олімпійські ігри у Бразилії». Презентація супроводжувалася розповіддю про видатних спортсменів України. Діти досить активно відповідали на питання, доповнюючи своїми розповідями про різні спортивні події. Тож проведений захід сприяв позитивним емоціям учнів

Першокласники знайомилися з періодичною пресою
P1100320 P1100321

Першокласники завітали до шкільної  бібліотеки, щоб дізнатися про українські газети та журнали. Маленькі школярі з цікавістю слухали бібліотекаря Ткаченко В.М., а потім розглядали журнали «Малятко», «Барвінок», «Джміль», «Дзвіночок», «Стежка» та газети «Долоньки», «Казковий вечір», «Журавлик», «Колосок».
Першачкам сподобалася дитяча література, і вони з задоволенням забігали до бібліотеки на перервах, щоб розглянути всі журнали і газети.

Гарно вмієм ми читати, але любимо ще й грати
IMG_5674 IMG_5675 IMG_5678

Хто з нас не знає творів Т.Г. Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка? Багато мудрого дізнаємось ми з казок Франка і Лесі Українки, красивою і мальовничою постає перед нами краса української землі у творах Т.Г. Шевченка. Надовго запам’ятовують діти твори, коли не тільки їх читають, а ще й інсценізують. Так учні 4 класу на уроках літературного читання здійснювали театральне дійство на основі казки Лесі Українки «Біда навчить». Але найцікавішим було для школярів розігрувати «суд над Лисичкою» на основі казки Івана Франка «Лисичка – кума». Тут був і  справедливий суддя, і невгамовний адвокат, який так гарно працював, що Вовк ледве сам не лишився винним у тому, що Лисичка поласувала всім медком. Але завдяки свідкам: маленькій Мишці та Їжачку – хитрячку справедливість перемогла і Лисичці суддя виніс вирок : «Безкоштовно обробити Вовчику весь город!» На уроці діти не тільки вчилися читати, давати характеристику головним героям, але й доводити власну думку, будувати чіткі та послідовні твердження і, звичайно ж, знайомились з

День рідної мови

P1100287 P1100288 P1100289 P1100292

18 лютого в школі був проведений захід до Дня рідної мови, який проводила шкільний бібліотекар Ткаченко Валентина Миколаївна разом з учителями початкових класів. Під час проведення свята діти декламували вірші про рідну мову, ознайомилися з книжковою виставкою та поринули у чарівний світ української пісні. Найкраще продекламувала вірш учениця 4 класу Коростіенко Вікторія, а найактивнішими виявились учні 3 класу, які всі підготували цікаві поезії. Дуже старалися учні 1 та 2 класу, але їхні перемоги ще попереду

День Гідності та Свободи

18 листопада 2015 року у Високобайрацькому НВК відбувся виховний захід для учнів 9 класу «День Гідності та Свободи», який підготувала та провела педагог – організатор Федотова Н.І.
Під час заходу діти переглянули відеофільм, який розкриває суть подій, що відбувалися на Майдані Незалежності 2013 року, а також познайомилися із поезією сучасних авторів, присвяченою тим буремним подіям. Хвилиною мовчання було вшановано пам`ять загиблих.

Конкурс малюнку «Краса рідного краю»

З 16 по 18 листопада у нашому навчальному закладі відбувався конкурс дитячого малюнку «Краса рідного краю», в якому взяли участь учні 3 – 4 класів. У своїх малюнках діти відобразили мальовничі краєвиди рідного села та свою любов до землі, на якій народилися і ростуть.
Учнівським парламентом було підведено підсумки конкурсу, які показали наступні результати: кращими роботами визнано малюнки Чорномор Аліни, Варченка Станіслава, Яковлєвої Валерії, Амбросімової Єлізавети, Коростієнко Вікторії, Тургасової Людмили.  Вітаємо із перемогою!

Акція «Нагодуй птахів»

Із 16 листопада у Високобайрацькому НВК стартувала акція «Нагодуй птахів» у  якій візьмуть участь учні 1 – 11 класів.
Першими прийшли на допомогу галасливому птаству наші першокласники, які разом із своєю вчителькою Мосьпан Лесею Володимирівною, виготовили годівничку та прикріпили її на території НВК, надавши можливість своїм підопічним протягом усього зимового періоду ласувати смачним насінням та зерном.
Шановні учні та жителі села Високі Байраки, не будьте байдужі до долі наших братів менших, вони чекають на вашу допомогу, підключайтеся до акції!

Подорож у країну Протипожежної безпеки
IMG_5015 IMG_5023 IMG_5032 IMG_5047 IMG_5049 IMG_5054 IMG_5056 IMG_5062

   Щоб краще засвоїти правила протипожежної безпеки, для учнів початкових класів була проведена цікава подорож у країну Протипожежної безпеки. А розпочалось все з проведення лінійки, на якій були оголошені «станції»:

 • «Причини виникнення пожеж»
 • «Пожежа в квартирі»
 • «Лісова пожежа»
 • «Творча майстерня».

 На кожній станції на дітей чекали цікаві завдання, перегляди презентацій і мультфільмів, які розповідали про причини виникнення пожеж, про заходи запобігання пожежам та про дії в разі виникнення пожеж.
Господарями на кожній станції були вчителі початкових класів. Так про причини виникнення пожеж учні дізналися від цікавої розповіді Гавриленко Вікторії Василівни, Про причини виникнення пожеж діток знайомила Мосьпан Олеся Володимирівна. А Бузуляк Зоя Борисівна  розповіла про лісові пожежі. Дитячі очі світилтися цікавістю і палахкотіли захопленням. А  з яким завзяття учні початкових класів під наставництвом четвертокласників створювали колажі про причин виникнення пожеж  і під керівництвом Киценко Вікторії Вікторівни презентували їх.

Як ми дружно працювали
IMG_4987 IMG_4989 IMG_4994 IMG_4995

Учні 3 і 4 класів не залишилися осторонь від підготовки Високобайрацького НВК до зимового періоду. Школярі з завзяттям взялися до роботи по прибиранню шкільної території від опалого листя.

Осінь гарна і чудова
різні має кольори,
але листячко гарненьке
дуже важко нам гребти.
Проте ми не розгубились,
Взяли дружно грабельки
Та згребли усі листочки,
Працювали залюбки.
Тепер затишно і чисто
Біля школи тут у нас,
Поки снігу цілі купи
Не натрусить зима враз.

Нехай внесок початківців ще не досить вагомий, але дуже цінний.

Конкурс «Міс Осінь»
IMG_4925 IMG_4931

         15 жовтня 2015 року у Високобайрацькому НВК відбувся конкурс «Міс Осінь», в якому взяли участь вісім найчарівніших представниць початкової школи нашого навчального закладу. Дівчатка показали свої уміння у виразному читанні віршів на осінню тематику, гарно і зі смаком підбирати вбрання, готувати смачні страви та прикрашати їх, танцювати, малювати, розгадувати загадки. Тож, у дружніх змаганнях звання «Міс Осінь» виборола учениця 3 класу Ковальова Вероніка. Так тримати!

Виставка «Овочево – фруктовий бал»
IMG_20151013_105324 IMG_20151013_105333 IMG_20151013_105350 IMG_20151013_105402 IMG_20151013_105408 IMG_20151013_105415 IMG_20151013_105422

13жовтня 2015 року у Високобайрацькому НВК відбулася виставка дитячих робіт із природного матеріалу «Овочево – фруктовий бал», в якій взяли участь учні 1 – 6 класів. Ця виставка стала уже в навчальному закладі традиційною, адже вона дає дітям можливість проявити свою фантазію, уміння, дизайнерські здібності. Серед представлених робіт: вироби із тіста, вишукані гарбузові кошики із фруктами та овочами, осінні букети, аплікації, вироби із шишок, гілочок, жолудів, каштанів… Особливо хочеться відмітити найактивніших учасників – учнівські колективи 2 та 3 класів, які запропонували глядачам найбільшу кількість робіт.
Журі, до складу якого увійшли члени учнівського парламенту, визнало кращими творчі роботи наступних учнів: Лопушнян Аліни, Яковлевої Валерії, Коростієнко Вікторії, Родіонової Валерії , Кобринюка Максима, Кадлєцової Анни, Кавецького Тагира,  Сіянко Андрія, Нікітенко Тетяни, Соменко Анастасії, Лемського Руслана, Бєлова Дмитра, Запари Вадима, Луньової Олександри, Заблодської Дар`ї, Киценко Ірини. Тож, ми вітаємо переможців, та бажаємо їм не зупинятися на досягненому, а творити далі! Чекаємо ваших робіт на наступних конкурсах!

Конкурс малюнків «Козацька слава не вмре, не загине»
IMG_20151013_105508 IMG_20151013_105516 IMG_20151013_105538

         13 жовтня 2015 року у Високобайрацькому НВК із метою виховання у підростаючого покоління патріотичних почуттів, поваги до історії та традицій українського народу, було проведено конкурс дитячого малюнку «Козацька слава не вмре, не загине», в якому взяли участь учні 1 – 8 класів.
Переможцями у цьому конкурсі стали: Гумпер Ірина, Маслюк Юрій, Кавецький Тагир, Семенова Даша, Ковальова Вероніка, Маслюк Наталія, Кобренюк Максим, Яковлєва Валерія, Дубіна Аня, Коростієнко Вікторія. Вітаємо переможців та бажаємо нових злетів!

Без верби і калини нема України
IMG_4884 IMG_4894 IMG_4901 IMG_4902

Любов до України починається з любові до свого  села, до рідної домівки, до народних символів нашої країни. Не можна бути патріотом країни і не знати свого коріння, своїх звичаїв, обрядів. Ось і знайомились учні початкових класів з символами рідної країни: калиною, вербою, вишнею, тополею. Амбросімова Єлизавета та Озерний Едуард розповіли про вишню, як про новорчічне дерево, яке було у наших предків. Дубіна Аня , Яковлєва Валерія, Коростієнко Вікторія та Вєхтєва Олександра познайомили гостей свята з легендами та віршами про калину. Багато пісень складено про калину. Та яка ж пісня без танцю? Ось і закінчуючи свято, учні співали пісні про калину , супроводжуючи їх хороводами. Цікавим і насиченим було свято. Діти не тільки познайомились з народними символами, а й з необхідністю бережного ставлення до природи. Сподіваємось, що наші учні виростуть справжніми патріотами рідної країни.

Виготовлення закладинок
20150917_112357 20150917_112445 20150917_112520 20150917_112534

16 вересня 2015 року в рамках Тижня безпеки життєдіяльності на тему «Коли вирушає в путь – завжди обережним будь!» у шкільній бібліотеці пройшло практичне заняття з учнями 1 класу: виготовлення закладинок- світлофорчиків. Шкільний бібліотекар Ткаченко В.М. розповіла дітям, що означають три кольори світлофора і яке вони мають значення для збереження людського життя. Першокласники закладинки поклали у підручники і тепер, дістаючи книжку, щоразу будуть нагадувати про знання, здобуті на уроці.

Відзначення Всесвітнього дня довкілля
20150417_094647

У 2015 році Всесвітній День довкілля українці святкують 18 квітня. Громадський обов’язок кожного – пам’ятати і всіляко сприяти оздоровленню природи, що нас оточує. Людина повинна розумно використовувати природні багатства, давати природі можливість відновлювати свої сили. Людська діяльність не має призводити до критичного порушення біологічного світу, бо зрештою в цьому середовищі доведеться жити.
17 квітня 2015 року з нагоди відзначення Всесвітнього Дня довкілля вчитель хімії та біології Ю.В. Харитонова організувала та провела виховний захід " Всесвітній День довкілля", на який було запрошено учнів 7-9 класів. Учасники заходу не тільки обговорили та окреслили коло екологічних проблем сьогодення, а й визначили шляхи їх вирішення.
Зокрема, важливим моментом було перенесення проблем екології в площину території села Високі Байраки та залізничної станції Канатове. На заході відбувся жвавий інтерактивний діалог. На завершення учні переглянули відеоролик (https://www.youtube.com/watch?v=6xEQCToh9BM ), у якому яскраво і чітко було висвітлено тему і мету проведеного заходу.
Для України розв’язання екологічних проблем має дуже важливе значення, оскільки забезпечення сталого розвитку держави має супроводжуватися збереженням і відновленням безпечного стану довкілля.
Дуже важливо, щоб сучасні діти це усвідомлювали.

Великодня композиція
DSCN7245 DSCN7247 DSCN7249 DSCN7253 DSCN7256

На виконання річного плану навчального закладу та з метою виховання у дітей поваги до традицій українського народу, естетичних смаків та розвитку творчих здібностей, 10.04.2015 року у Високобайрацькому НВК відбулася виставка «Великодня композиція»,  участь у якій взяли учні 1-6 класів. Діти представили на розгляд журі та глядачам як колективні,  так і індивідуальні роботи у різних техніках  декоративно – прикладного мистецтва, а також яскраві, сповнені весняного святкового настрою малюнки.  Журі оцінило конкурсантів таким чином:
1 місце – колективні роботи 1 та 2 класів;
2  місце – Семенова Дар`я,  Дубіна Аня,  Турасова Людмила, Овчіннікова Світлана, Почтар Інеса;
3 місце – Озерний Едуард;Діти, які малювали малюнки отримали такі місця: 1 місце – Турасова Людмила, Кавецький Тагір;
2 місце -   Нікітенко Тетяна, Лемський Руслан;
3 місце – Сіянко Андрій;
Подяку за участь у конкурсі отримують: Андреєв Микола, Варченко Станіслав, Ільчишин Олександр.
Ученівський парламент дякує усім конкурсантам за участь у конкурсі    та вітає з Великодніми святами! Хай вам щастить!

Театральні зустрічі
260520071273 260520071276

Уже традиційними стали у нашому навчальному закладі театральні вистави, акторами у яких є учні НВК. Цей рік також не був винятком, адже 9 квітня відбулася постановка уривку із п`єси Коломійця «Фараони». На цей раз свої таланти показали Кузнєцов Роман, Кобренюк Юлій, Маслюк Юрій, Дронь Артем, Петренко Микола, які на високому рівні справилися із своїми комедійними ролями. лядачі щедро наородили самодіяльних акторів своїми оплесками.

Чому вона найкраща? – Бо рідна, материнська, українська!
20150220_120100

День рідної мови у Високобайрацькому НВК не пройшов даремно. На уроках у кожному класі вчителі  проводили різноманітні цікаві заходи. Зокрема, 20 лютого учні середньої та старшої школи мали змогу перевірити свої знання української на конкурсах знавців мови. Кожен клас було поділено на дві команди. У першому конкурсі дітям було запропоновано придумати оригінальну назву команди та намалювати її візитку. Назви були цікавими. Наприклад, учні 5 класу поділилися на «Прислівники» та «Непереможну четвірку», а в 6 класі грали «Патріоти» та «Мовознавці». Вражень було більш, ніж достатньо, емоції били через край. Кожен учасник хотів бути найшвидшим і принести своїй команді якомога більше балів.
На урочистій лінійці 23 лютого всі команди-учасниці та переможці були нагороджені грамотами та подяками. Але найприємніша винагорода для учнів – це гарні оцінки у щоденниках.
Прекрасно, коли дитина усвідомлює цінність знань рідної мови. Бо мова – неповторна частина нашої української душі.

«Моя люба мово, мово українська»

1 2 23

19 лютого у шкільній  бібліотеці Високобайрацького НВК пройшло свято «Моя люба мово, мово українська» приурочене Міжнародному дню рідної мови. Справжню окрасою свята стали учні 1-6 класів, класні керівники , та ведучі ,що прийшли у вишиванках .
Школярі брали активну участь у конкурсах: продовж  прислів’я, замені слово, улюблений вірш про українське слово, розгадування загадок та ін, які вміло і цікаво проводили шкільний бібліотекар Ткаченко В. М. та вихователь групи продовженого дня Дарієнко В.А.
З нагоди свята у шкільній бібліотеці була оформлена виставка «Мова моя калинова»
Всі учасники з задоволенням слухали пісню Р. Кіріченко «Рідна мова»
Найбільше відзначилися шанувальниці української мови та знавці українських письменників такі учні
Сіянко Андрій, Семенова Дар’я, Пастернак Юрій, та ін.
Людина не може бути байдужою до рідної мови, тому прищеплення культури спілкування, вміння вести розмову, підтримувати та рятувати словом, нести людям добро – це головне в житті. Саме це і показали один одному всі учасники свята  «Моя люба мово, мово українська»

 

 

Навчання з надання першої медичної допомоги

13 лютого 2015 року у Високобайрацькому  НВК для вчителів навчального закладу відбулися навчання з надання медичної допомоги при невідкладних станах, які провела сестра медична Поліщук А. А. Заняття було проведено відповідно наказу по НВК №23 від 02.02.2015 року «Про навчання з питань цивільного захисту Високобайрацького НВК».
Під час занять було розглянуто та закріплено на практиці   такі питання: класифікація ран, переломів, види кровотеч, гостра дихальна та сердечна  недостатність, перша медична допомога при пораненнях і кровотечах.

 Живемо щоб пам`ятати

      16 лютого у нашому навчальному закладі відбувся виховний захід «Афганістан в душі моїй болить», який провели педагог - організатор Федотова Н. І. та члени учнівського парламенту. Його метою  було виховання у підростаючого покоління патріотичних почуттів, розуміння історії своєї країни, поваги до ветеранів  війни в Афганістані, збереження пам`яті  загиблих воїнів – інтернаціоналістів. Гостем заходу був ветеран Афганської війни, наш односелець  Карпенко Іван Петрович.
Під час заходу було переглянуто відеофільм про події на фронтах війни в Афаністані, показано музично – літературну композицію, проведено зустріч учнів 6 – 11 класів із Карпенком І. П., який дав відповіді на запитання присутніх.

 На крилах кохання

Таку назву мав виховний захід, присвячений Дню св. Валентина,  який відбувся у Високобайрацькому НВК 16 лютого 2015 року. Оранізаторами заходу були педагог – організатор Федотова Н. і. та учнівський парламент.
Захід пройшов у формі концерту, під час якого діти розповідали вірші про кохання  українських та російських поетів, виконували вокальні твори, показували хореографічні композиції, а також було переглянуто  фрагменти художнього фільму «Формула кохання. Діти мали нагоду проявити себе у різних видах мистецтва, розкрити свої таланти, гарно провести час.

Всебічний розвиток дитини – це важливо!
010320071012 010320071015 010320071021

Кожна дитина талановита, тільки цей талант потрібно вчасно виявити і розвинути, чим і займаються педагоги, залучаючи учнів НВК у різноманітні гуртки , музичні та художні школи, спортивні секції. Із задоволенням відвідують наші діти і гуртки сільського Будинку культури, де навчаються співати, танцювати, гарно читати вірші, малювати, оволодівають акторським мистецтвом, вивчають традиції та культуру свого народу. Так під час зимових канікул діти мали нагоду взяти участь у зимових розвагах, під час яких виліпили кумедних зимових баб, погралися у  сніжки та інші зимові ігри.
Учасники драматичного гуртка підготували інсценування  обряду Меланкування із яким завітали до фермерського господарства «Високобайрацьке», сільську раду, до ветерана Афганської війни Карпенка І. П., до воїнів, учасників АТО Чемойдана Ю. Г. та Гавриленка І. В., односельчан. Байрачани радо приймали юних артистів. А нещодавно на занятті із «Християнської етики» діти дізналися про те, як на Україні та в інших країнах світу святкують Масляну і самі стали учасниками цього дійства, а допомогли їм у цьому учасниці вокального жіночого гурту «Сусідоньки».

 

 

Твоє життя – твій вибір

20150209_141121 20150209_141110

  09 лютого 2015 року у Високобайрацькому НВК відбулася конференція «Твоє життя – твій вибір», в якій взяли участь учні 5 – 11 класів. Підготувала і провела цей захід педагог – організатор Федотова Н. І. разом із членами учнівського парламенту. На конференції піднімались питання шкідливого впливу тютюнопаління на організм людини.
Під час заходу було розкрито це питання із погляду представників різних професій: лікарів, істориків, хіміків, біологів, соціологів, театралів, а також  висловлено думку самих учнів. Зважуючи усі за і проти , діти прийшли до висновку, що тютюнопаління – це шкідлива звичка, яка може стати причиною багатьох хвороб, погіршенню розумових здібностей і навіть закінчиться для життя людини фатально. Тому молоде покоління вибирає здоровий спосіб життя, адже кожен із присутніх хоче бути здоровим і щасливим.

ЩЕ РАЗ ПРО ДОРОЖНІЙ РУХ

P1090643 P1090962 P1090966 P1090988

Напередодні довгих січневих канікул у шкільній бібліотеці Ткаченко Валентина Миколаївна для першокласників підготувала виставку літератури, за допомогою якої ще раз нагадала їм, як треба поводитися на дорогах, де про це можна прочитати, де можна повчальні малюнки порозглядати. Діти уважно слухали бібліотекаря, а в кінці бесіди правильно відповіли на всі поставлені нею питання.

 

 

Святкування Дня Збройних сил України в початковій школі Високобайрацького НВК


P1100612
P1100623 P1100626 P1100643

5 грудня 2014 року, на честь Дня Збройних сил України,  учні початкової школи НВК запросили тат хлопців 4 класу на свято «Ми маленькі козачата та дорослі козаки». Свято було проведено у вигляді змагань двох команд у складі батьків та дітей.
Обидві команди змагалися у спритності, силі, влучності,кулінарних здібностях… в конкурсах: «Жартівлива вікторина, «Черговий по кухні»«Кіт у мішку», «Конкурс капітанів», «Попади в ціль»,
Батьки показали дітям приклад стійкості, мужності та сили, а діти в свою чергу поділилися з татами позитивним настроєм та показали свої вміння.
Змагання пройшли весело: батьки і діти отримали масу позитивних емоцій від спілкування.
Любі чоловіки, татусі, дорогі наші хлопці! Прийміть щирі вітання з Днем Збройних сил України!
Козацької мужності, дідівської гідності, батьківської мудрості, незламної сили волі та віри у власні сили.
Мирного неба, благополуччя та процвітання нашим чоловікам та нашій державі!


IMG_4237
IMG_4242 IMG_4241

День козацької слави

Відповідно  до річного плану Високобайрацького НВК  та з метою розвитку в учнів естетичних смаків, поваги  до славного минулого українського народу, виховання моральних цінностей у дітей у навчальному закладі було проведено конкурс малюнків, присвячений Дню козацької слави для учнів 1 – 5 класів та виховний захід «Козацькі забави», де учні 7 – 11 класів мали змогу продемонструвати глядачам свою ерудицію, фізичну підготовку,  винахідливість, артистизм.
Відповідно результатів конкурсу малюнків, присвяченого Дню козацької слави   окремих учнів було нагороджено грамотами, а саме: Гумпер Ірину, Кобренюка Максима, Кавецького Тагира, Яковлєву Валерію, Микитюка Миколу.
Відповіно результатів змагань «Козацькі забави» було нагороджено дипломами команди хлопців «Шпаки» та «Козаки».

Вони воювали і воюють за Батьківщину

20 вересня 2014 року Катерина Олександрівна Братко з учнями 8 класу провела класну годину, на якій учні мали змогу ще раз обговорити такі поняття як «подвиг», «честь», «обов’язок», «Батьківщина». Класна година, приурочена до річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників, також, безумовно, зачепила болючу тему сьогодення – АТО. Школярі провели паралелі між двома страшними подіями в минулому і в сучасному нашої Батьківщини, виокремивши всі проблеми, з якими зіткнулися віч-на-віч наші українські захисники там, на передовій.

Війна – це зло, це страх і смерть. Єдине, що маємо повсякчас мислити: «Все буде добре! Ми переможемо! Бо на нашому боці правда!».


P1100143

Мудрість треба поважати

1 жовтня 2014 року педагогом-організатором Федотовою Н.І. було організовано та проведено   загальношкільний виховний захід «Мудрість треба поважати», присвячений Міжнародному Дню людей похилого віку. На захід було запрошено бабусь та дідусів учнів навчального закладу.

Під час заходу присутні дізналися про історію виникнення цього свята  та його важливість у житті людей різних вікових категорій, про життєвий шлях бабусь і дідусів. Найцікавішим моментом на святі було проведення конкурів, у яких взяли участь як старше, так і молодше покоління. Діти привітали своїх бабусь і дідусів із Днем людей похилого віку листівками, зробленими власноруч.


Наше фото Свято Шевченка

До 200-річчя з народження Тараса Шевченка силами учнів 3 класу за сприяння класного керівника Киценко Вікторії Вікторівни та вчителя початкових класів Корнети Наталії Миколаївни було проведено свято «Тарас Шевченко – майстер українського слова». Метою свята було: розвивати інтерес учнів до видатних діячів української літератури; розширювати знання про життя і творчість Т.Г.Шевченка,  показати, як шанують його  в наших домівках і в світі; вправляти учнів у виразному читанні творів напам’ять; викликати бажання читати «Кобзаря»; виховувати гордість за український народ, за його минуле.

1.1 1.2

Дбаємо про здорове майбутнє
  У Високобайрацькому НВК в рамках Тижня здоров`я з 17 по 24 січня 2014 року було організовано виставку літератури на тему «Вітаміни навколо нас».
Шкільний бібліотекар Ткаченко В. М., запросивши на екскурсію початкові класи, у захоплюючій та доступній формі розповіла дітям про роль здорової їжі у житті людини та про  вплив вітамінів на наш організм. Діти переглянули літературу, позмагалися у відгадуванні загадок, дізналися багато корисної та цікавої інформації, яка знадобиться їм у повсякденному житті.
Цього ж дня, сестра медична Поліщук А. А. провела бесіду «Здорове харчування свідомий вибір кожної людини», яка стала логічним продовженням попереднього заходу та підвела підсумки у вигляді інтелектуальної вікторини.

 


2.1
2.2 2.3

Подорож сторінками історії України

24 січня 2014 року у Високобайрацькому НВК відбулася година спілкування «Січові стрільці. Сторінками історії»  організована для учнів 9 класу педагогом – організатором Федотовою Н. І. з метою залучення дітей  до вивчення історії свого народу та виховання патріотичних почуттів у підростаючого покоління.
Під час заходу учні дізналися про час та місце утворення військового угрупування січових стрільців, про його участь у подіях першої світової війни, громадянської війни в Росії, революції та громадянської  війни на Україні, переглянули фотографії тих літ, прослухали та обговорили стрілецькі пісні. Час спілкування не пройшов дарма, адже  діти отримали досить серйозний матеріал для роздумів та своїх особистих висновків.

P1090292

Вшануємо пам`ять героїв

У бібліотеці Високобайрацького НВК відкрито виставку матеріалів, присвячену 70 – й річниці визволення Кіровоградської області від німецько – фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни. В експозиції представлені фото ветеранів , які визволяли місто Кіровоград та село Високі Байраки, розповіді про них, список письменників, що брали участь у боях за Кіровоградщину та список книг  письменників – земляків про  воєнні роки.
Виставку відвідали учні 6 та 8 класів, які із розповіді бібліотекаря  Ткаченко Валентини Миколаївни  дізналися багато цікавої інформації про подвиг, мужність та відданість Батьківщині радянських воїнів, яким ми завдячуємо мирним небом над головою.

303337

ГПД – це весело, жваво, цікаво…
На групі продовженого дня дуже велика увага приділяється фізичному розвитку вихованців: прогулянки, фізичні вправи, змагання, естафети, перегони, рухливі ігри. А що може бути краще за веселу і жваву прогулянку? Діти в захваті і отримують задоволення від свіжого повітря! Тим паче, у НВК є всі умови – майданчик, просторе подвір’я. Рожеві щічки і посмішки учнів – запорука чудового самопочуття.


123

Інтелектуальні ігри – заняття для розумних

Інтелект – це багатство нації, тому у Високобайрацькому  НВК приділяється велика  увага інтелектуальному розвитку  дітей. Із кращих учнів у навчальному закладі сформовано дві команди інтелектуалів: «Всезнайки», до якої входять учні 10 класу, та збірна команда середньої ланки «Лідери». Із ними постійно ведеться робота з розвитку логічного мислення, розширення кругозору із різних сфер нашого життя. Якщо команда «Лідери» тільки починає свій шлях до пізнання світу, то «Всезнайки» уже мають свої перші перемоги у цьому напрямку. Два роки підряд вони займали призові місця на районних змаганнях з гри «Що? Де? Коли?», були учасниками обласних ігор. У листопаді 2013 року наша команда зайняла почесне 4 місце у районі та за показані високі результати була, в черговий раз, запрошена на обласну гру, де змагаючись із 35 найсильнішими командами Кіровограда, Олександрії, Малої Виски, Бобринця.

Бібліотечний урок  «Твій – друг книга!»

 

123 1234

Бібліотекар Ткаченко В.М. та класовод Корнета Н.М.  провели бібліотечний урок у 4 класі «Твій – друг книга!»
Діти познайомилися із структурою книги, збагатили словниковий запас, переглянули презентацію створення книги. Дізналися більше про історію  книги та сприяли у  дітей бережливому ставленню  до книги. Учні брали активну участь у відгадуванні загадок, складанні прислів’їв, працювали у парах, залюбки відповідали на питання. Дуже сподобалася робота у пере плутанках.

ТЕАТРАЛЬНЕ ЖИТТЯ У НВК

  У Високобайрацькому НВК ведеться велика робота по розвитку у дітей творчих здібностей, виховання у них любові до інструментальної та вокальної музики, хореографії, живопису, художнього читання, декоративно – прикладного мистецтва, спорту, театрального мистецтва. Яскравим доказом цього можуть бути нещодавні театральні прем’єри: постановка музичної української народної казки «Пан Коцький» та лялькової вистави «Ріпка», ролі в яких виконували учні 5 та 8 класів! Діти із задоволенням працювали під час репетицій, адже вони втілювали в життя свої найпотаємніші мрії,
1 2

розкривали свій творчий потенціал та самовиражались як особистості.
43

Звичайно, що їхня праця не лишилася не заміченою, адже бурхливі оплески глядачів були тому підтвердженням.
5 6 78 9

 

 

 

 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *