Дошкільне виховання

 «Щедра осінь»

18 листопада 2021р.  у дошкільному підрозділі пройшло свято осені «Щедра осінь».   Діти величали осінь, щедрі врожаї, згадували  давні українські традиції пов’язані із осінніми святами, співали пісні, водили хороводи та показували акторську майстерність. Відеоматеріали були подані на перегляд вчителям, батькам.

Розвага «Маленькі козачата»

В рамках проведення Олімпійського тижня у Високобайрацькій гімназії, до  Дня українського козацтва та Дня захисників і захисниць України у дошкільному підрозділі відбулася розвага «Маленькі козачата», метою якої було залучення дошкільників до активних занять фізичною культурою та спортом.

Уважні пішоходи

09.09.2021р. у дошкільному підрозділі пройшла розвага на свіжому повітрі «Уважні  пішоходи». Діти вивчали правила дорожнього руху, відгадували загадки, виконували завдання разом із регулювальником ( Потураєвим Олегом), навчалися переходити дорогу, гралися в ігри, дивилися  розвиваючий мультфільм на закріплення  правил дорожнього руху. Навчалися відповідально ставитися до власного здоров’я та життя.

Ходить гарбуз по городу

06.09.2021 пройшло комплексне заняття «Ходить гарбуз по городу». Діти відгадували загадки про овочі, розглядали намальовані овочі, співали пісню та водили хоровод «Ходить гарбуз по городу», ліпили  овочі з пластиліну.

Україна – рідний край

01.09.2021 пройшло перше заняття  під назвою «Україна – рідний край». Діти вивчали вірші про Україну, державні символи, згадували українські пісні, казки, гралися в народні ігри.

Поповнення у дошкільному підрозділі

Вітаємо дітей, які прибули у дошкільний підрозділ: Брайченко Олександр, Татарченко Павло, Ситдікова Діана, Родіонова Злата, Кравченко Вероніка. Бажаємо дітям та батькам усього найкращого!

Дякуємо батькам

Дякуємо батькам наших вихованців за допомогу у впорядкуванні ігрового майданчика. Особлива подяка: Потураєвій Ірині Василівні, Потураєву Ігореві Вікторовичу, Гальчук Руслані Василівні, Гальчук Андрію Віталійовичу, Уроднич  Галині Арестівні, Петренко Лілії Олександрівні.

Тарасові шляхи

22 02. 2021р. пройшло тематичне заняття «Тарасові шляхи» присвячене українському поету Тарасу Григоровичу Шевченко.  Діти дізналися про дитячі роки поета, перші твори. З цікавістю розглядали портрет, який постійно знаходиться в українському куточку. Прослухали вірш та переглянули малюнки до вірша «Тече вода з-під явора».

Чомучки

18.02.2021р. діти досліджували властивості снігу. Спостерігали за снігом в умовах теплого приміщення. Як тане сніг: швидко чи повільно? Що відбувається? Якого кольору сніг?. Якого кольору став, коли розтанув? На всі свої запитання вихованці  самостійно відповідали під час спостереження.  Дослідницькою діяльністю займаємося постійно. Діти з цікавістю спостерігають та самостійно роблять висновки.

Рукавичка

10.02.2021р. пройшла вистава  української народної казки «Рукавичка» за участю вихованців дошкільного підрозділу. Діти старанно перевтілювалися в образи тваринок, передавали  мімікою, рухами. Ролі виконували:  Дід – Потураєв Олег,  Мишка – Гальчук  Марія, Жабка – Брайченко Поліна, Зайчик – Чудіна Анастасія, Лисичка – Івашина Евеліна, Вовк – Синельнікова Вероніка, Ведмідь – Синельнікова Ангеліна.

Здоров’я дорожче за золото

З 25.01.2021 розпочався тиждень безпеки життєдіяльності «Здоров’я - дорожче за золото». Діти дошкільного підрозділу активно пізнають як потрібно вести здоровий спосіб життя, що допомагає нам вберегтися від хвороб, як доглядати за собою, бути чистими, охайними, вживати вітаміни, займатися спортом, перебувати на свіжому повітрі. Переглянули мультфільм «Мийдодір». Провели заняття «Про здоров’я дбаємо – дужими зростаємо»

Веселі казкарики

22.01.2021р. пройшла драматизація улюбленої української народної казки «Ріпка». Діти самостійно розподіляли ролі, старанно готувалися, згадували і переказували казку. Відпрацьовували жести, міміку. Допомагали меншим за віком дітям.

Любимо гратися

18.01.2021р. Наші малюки вміють не лише старанно працювати, а й відпочивати, гратися в улюблені розвиваючі ігри. Самостійно викладають картинки з пазлів, візерунки з мозаїки. Ретельно підбирають кольори навіть найменші дошкільнята. Любимо гратися на свіжому повітрі в рухливі ігри.

Допомога пташкам

15.01.2021р. Малята у дошкільному підрозділі ростуть уважними і турботливими. Не забувають вони і про пташок, яким дуже скрутно взимку. Діти постійно підгодовують їх зернятками і крихтами хліба. А пташки із вдячністю приймають допомогу веселим щебетом.

Маленькі колядники

Дивитись відео ТУТ

04.01.2021р. у дошкільному підрозділі пройшла розвага «Коля, коляд колядниця». Підтримуючи давні українські традиції, малята виконували колядки, щедрівки, знайомилися з українськими звичаями і обрядами, які відбувалися у цей день. Настрій у дітей був позитивний.

Малята-здоров’ята

Дивитись відео ТУТ

23.12.2020р. у дошкільному підрозділі проводилась спортивна розвага «Малята-здоров’ята». Малюки виконували руханки, змагалися, гралися в спортивні і рухливі ігри. У гурупі панувала весела атмосфера.

Калинова осінь

30.11.2020р. у дошкільному підрозділі пройшло заняття з патріотичного виховання  «Калинова осінь». Діти вшановували Осінь , щедрі врожаї, українські народні звичаї, обряди. Одягнуті в українські народні костюми, малята співали пісні, водили хороводи, виконували таночки та гралися в народні ігри. Також в останній календарний день листопада діти прощалися з осінню.

Золота осінь

20.11.2020 р. у дошкільному підрозділі  пройшло свято осені «Золота осінь».  Малята розповідали вірші, співали пісні, водили хороводи та грали у веселі ігри.

Небезпечна дорога

10.11.2020 пройшло міні заняття «Небезпечна дорога». Діти повторювали правила дорожнього руху, вчилися правильно переходити дорогу та бути уважними при переході.

‘’Доброта, як Сонечко – завжди гріє’’

13.11. 2020р. у Високобайрацькому дошкільному підрозділі пройшов захід до Всесвітнього дня доброти.
Вихователь Дарієнко В.А. розповіла вихованцям про доброту, що значить бути добрим та робити добрі справи. Вихованці прослухали оповідання В.О.Сухомлинського «Добре слово»  та долучались до розповіді, доповнюючи своїми спостереженнями про себе.Також своїми вправними рученятками виготовили листівочку - аплікацію для свої батьків  ‘’ від щирого серця даруємо добро ’’. А ще годували пташок. У годівнички  насипали зернятка та крихти хліба.

Юні пожежники

04.11.2020р. у дошкільному підрозділі пройшла розвага «Юні пожежники».  Діти знайомилися з правилами пожежної безпеки, допомагали гасити  будинок, рятували звірят, вчилися викликати пожежних за номером 101,  складали власні розповіді за картками та дивилися мультфільм «Кицин дім»

Жива вода

18.10.2020р. у дошкільному підрозділі пройшло заняття з екологічного виховання  «Жива вода».  Діти знайомилися з властивостями води, проводили досліди,слухали розповідь вихователя про кругообіг води в природі, самостійно виготовляли краплинки та наклеювали на хмаринку.  

Козацькі забави

12.10.2020  в дошкільному підрозділі пройшли спортивні змагання  «Козацькі забави» до Дня захисника  України . Діти змагалися  командами,  гралися в рухливі ігри.

Без верби і калини нема  України

06.10.2020  у дошкільному підрозділі пройшло заняття  «Без верби і калини нема України». Діти прослухали легенду про  калину також робили аплікацію «Калинова гілочка». Наші малюки дуже старанні.

Подарунок

01.10.2020. Велика подяка  Даніловій  Катерині Анатоліївні, мамі випускниці дошкільного підрозділу (нині  першокласниця)  за подарунок  для садочка . Катерина Анатоліївна приготувала  дощечки для ігор з сенсорного розвитку  для усіх дітей групи.  Малята із  задоволенням граються.

Людина починається з добра

28.09.2020  у дошкільному підрозділі пройшло заняття до річниці  В. О. Сухомлинського «Людина починається з добра» на свіжому повітрі. Діти уважно слухали оповідання Василя Олександровича, переказували своїми словами та відповідали на запитання.

Олімпійський тиждень

Діти дошкільного підрозділу брали участь в Олімпійському тижні та провели змагання під назвою «Малі Олімпійські ігри». Змагання пройшли на свіжому повітрі. Малята активно гралися.

Загальношкільний проєкт «Пшениця»

21.02.2020р. діти дошкільного підрозділу долучилися до загальношкільного проекту «Пшениця». Спочатку малюки розглядали пшеничні колоски, згадували казку «Колосок».  Виготовляли  пшеничні колоски з пластиліну.

Здоровими хочем бути!

11.02.2020р. було проведено заняття  з валеології з елементами музикотерапії «Подорож до чарівної галявини» в рамках  тижня  безпеки життєдіяльності. У дітей формувалось бажання вести активний спосіб життя, дбати про своє здоров`я, негативне ставлення до шкідливих звичок.

Морозові візерунки

10.02.2020р. вихованці влаштували конкурс «Морозові візерунки», де малюки втілювали у  малюнках свої фантазії. Діти намагалися передати у роботах свої спостереження у морозні дні, коли мороз на вікнах малює чудернацькі малюнки.

Поспішаймо на гостини до бабусі цибулини

27.01.2020р. діти  висаджували  пророщену цибулю на грядку в ящичку.  Малята  старанно садили та поливали.  Сподіваємося, що  цибуля добре ростиме і даватиме гарний врожай зеленої цибулі.

Ми - українці

Маленькі дослідники

Щедрівочка щедрувала

14.01.2020  діти дошкільного підрозділу вітали щедрівочками та колядками  вчителів та учнів НВК. Старанно намагаємося підтримувати давні українські традиції.

Бібліотечне заняття

17.12.2019р. у дошкільному підрозділі пройшло бібліотечне заняття «Символи року». Бібліотекар Ткаченко В.М. розповіла про символ наступного року - білого пацюка. Малюки із задоволенням слухали  цікаві історії, розглядали малюнки в книгах та розмальовували симпатичних маленьких мишенят.

Новорічний карнавал

24.12.2019р. у дошкільному підрозділі відбулося новорічне свято «Новорічний карнавал». На святі були присутні вихователі, директори дошкільних закладів району, директор НВК, заступники, батьки вихованців. У залі панувала святкова весела атмосфера

Казка  «Рукавичка»

 05.12.2019р. у дошкільному підрозділі пройшла драматизація  української народної казки  «Рукавичка» . Діти старшого віку підготували для малюків цікаву виставу, показуючи свою акторську майстерність.

День здоров’я

29.11.2019р. у дошкільному підрозділі пройшов день здоров’я. Діти проводили спортивні змагання, рухливі ігри, ігри на свіжому повітрі. Після змагань малюки ласували солодкими яблуками.

Казка «Ріпка»

19.11.2019р. діти старшого дошкільного віку підготували драматизацію української народної  казки «Ріпка» для молодших дітей. Артисти старанно  передавали образ стареньких  дідуся та бабусі ( Міщенко Артем, Лапа Яна), веселої внучки (Кузьмич Валерія) та передавали майстерною грою  образи тваринок (Семенов Єгор, Сіянко Ангеліна, Токар Софія), ріпки (Данілова Кіра).

Веселкова осінь

11.11.2019р. у дошкільному підрозділі пройшла розвага «Веселкова осінь». Діти розповідали  вірші  про осінь , співали пісні про щедрі врожаї, водили хороводи.  Розвага пройшла весело. Діти із задоволенням гралися в ігри.

Сірники не іграшки

05.11.2019р. в рамках  тижня  безпеки життєдіяльності, у дошкільному підрозділі було проведено розвагу  «Сірники не іграшки». Малята закріпили правила пожежної безпеки; правила поведінки при пожежі; навчалися бути уважними, обачними, спостережливими; бережливому ставленні до свого життя.

Свято Осені

25 жовтня 2019р. у дошкільному підрозділі пройшло свято Осені «Ярмарок».На святі згадувалися давні українські ярмаркові традиції. Діти співали пісні, водили хороводи, танцювали українські народні таночки,  розповідали вірші. Захід пройшов жваво та весело. Були присутні батьки вихованців, вчитель початкових класів Бузуляк З.Б., учні  четвертого класу, бібліотекар Ткаченко В.М., сестра медична Поліщук А.А., заступник з виховної роботи  Потураєва І.В., завгосп Сіянко Ю.А.

Козацькі розваги

10 жовтня 2019р. в дошкільному підрозділі пройшли спортивні змагання до Дня захисника України та Дня Українського козацтва «Козацькі розваги». Діти гралися у веселі рухливі ігри та змагалися командами. Малята із задоволенням  провели час гуртом.

Гарбузова родина

2 жовтня 2019р. в дошкільному підрозділі пройшла виставка дитячих робіт «Гарбузова родина». Малята самостійно намалювали овочі, розповідали  про свій овоч, розгадували загадки. Діти були активні, час промайнув швидко та весело.

Екскурсія

1 жовтня 2019р.   малята відвідали приміщення школи. Діти знайомилися із шкільною бібліотекою, спортивним залом, класами, їдальнею, актовим залом. Дітей зацікавила розповідь бібліотекара  про виставки ,вони  розглядали безліч  книг.

Із днем дошкілля!

27 вересня 2019р. вихованці провели конкурс малюнків на асфальті до дня дошкілля. Діти малювали свої малюнки крейдою: сонце, квіти, пташки. Малі художники старанно виконували малюнки, проявляли фантазію. Дітям було цікаво та весело разом.

Степові джерела

25 квітня 2019р. у дошкільному підрозділі відбувся відеозапис виступу дітей на районний огляд-конкурс  дитячої творчості «Степові джерела». Діти брали участь у трьох видах мистецтва: вірш «Де поділася весна?» Л. Цілик,пісня «Люба веснонька-весна» В. Плескач, танок «Вальс квітів» П.І.Чайковський. У конкурсі були задіяні  вихованці: Лапа Яна, Уроднич Софія, Рева Вероніка, Кузьмич Валерія, Личов Максим, Данілов Владислав, Міщенко Артем, Семенов Єгор, Кулях Анастасія, Данілова Кіра, Токар Поліна, Кравчук Анна, Родіонова Маргарита.

Вовк та теля

23.04.2019р. малята переглянули веселу музичну лялькову виставу «Вовк та теля». Після перегляду у дітей залишилися позитивні емоції та веселий настрій.

Гарне свято Великодня

22 квітня 2019р.  у дошкільному підрозділі пройшло заняття з писанкарства. Підтримуючи давні українські традиції малята навчалися розписувати писанки разом з вихователем Потєєвою Н.Л.  Діти були старанними, допомагали меншим.

Школа виживання

17.04.2019р.у дошкільному підрозділі в рамках тижня цивільного захисту  пройшла спортивна розвага  «Школа виживання» з вихователем Потєєвою Н.Л. Дві команди рятівників змагалися у спритності і  швидкості. Метою розваги було: формувати у дітей навички орієнтування у повсякденному житті , під час надзвичайних ситуацій, що спричинені техногенними та природними катастрофами. У разі потреби діяти обізнано, вивірено, спокійно особисто й колективно.

Шоу мильних бульбашок

27 березня 2019р діти дошкільного підрозділу були присутні на   « Шоу мильних бульбашок». Діти не тільки переглянули цікаву програму, але й були активними учасниками.  Після перегляду  у малюків був гарний настрій та позитивні емоції.

Казка  «Рукавичка»

23 березня 2019р.  у дошкільному підрозділі діти старшого віку ставили казку «Рукавичка» разом з вихователем Дарієнко В.А. На драматизації казки були присутні учні початкових класів та вчителі Киценко В.В. та Бузуляк З.Б.

Мамине свято

7 березня 2019р. у дошкільному підрозділі відбулося свято «Люба матуся» з вихователем і музкерівником Потєєвою Н.Л. Малята приготували святковий концерт та подарунки власними руками. На святі були присутні мами та бабусі вихованців, вихователь Дарієнко В.А., бібліотекар Ткаченко В.М., сестра медична Поліщук А.А., вчитель Киценко В.В. та учні четвертого класу.

Заняття доброти

1 березня 2019р. пройшло заняття доброти під назвою «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин». Метою проведення заняття було -формувати у дітей  гуманне та відповідальне ставлення до тварин, виховувати у дітей чуйність, співчуття, піклування до братів менших.

День Валентина

14 лютого 2019р. у дошкільному підрозділі діти святкували День Валентина.  Малята власними руками виготовляли листівки- валентинки  та вітали одне одного.

«Без здоров’я немає щастя»

З 11.02.2019 по 15.02.2019р. у дошкільному підрозділі пройшов Тиждень  знань безпеки життєдіяльності «Без здоров’я немає щастя». За тиждень було проведено: Заняття:  «Личко й руки треба мити, щоб здоровим завжди бути»;
дидактична гра: «Хто що їсть?»; сюжетно-рольова гра «Лікарня»;читання прислів’їв про здоров’я;заняття (художня читання):читання та обговорення твору К. Чуковського  « Лікар Айболить»; бесіда з дітьми: «Ой болить у мене зуб»; дидактична гра «Азбука настрою»; рейд-перевірка: «А бруднулі серед вас є?»;проблемна ситуація: «Що було б, якби не було  лікарів?;читання вірша Т. Лисенко «Мікроби»;спортивна розвага «Малята-здоров’ята»; рухлива гра : «Ми веселі дошкільнята»;практичне заняття на тему:  «Промінчики здоров’я»; руханка: «Рухайся з нами»; дидактична гра: «Частини мого тіла»;читання оповідання В. Сухомлинського «Доброго вам здоров’я, дідусю»; рухлива гра : « У ведмедя у бору»;заняття : “Бережи здоров’я змалечку”; конкурс дитячого малюнка «Здорова дитина – щаслива родина»; дидактична гра «Абетка здоров’я». Займалися з вихованцями:  вихователі  Потєєва Н.Л.,  Дарієнко В.М., сестра медична Поліщук А.А., бібліотекар Ткаченко В.М.

 

Тематичне заняття: Поетеса ця – як зірка, Леся Українка

20.02. 2019р. пройшло тематичне заняття «Поетеса ця – як зірка, Леся Українка» з вихователем Дарієнко В.А. присвячене річниці з  дня народження української поетеси Лесі Українки. Діти слухали та вивчали вірш «Вишеньки-черешеньки».

У гості до трьох ведмедів

12.02.2019р. у дошкільному підрозділі пройшло відкрите   музичне заняття « У гості до трьох ведмедів» з музичним керівником Потєєвою Н.Л. Діти вирушили у казкову подорож до трьох Ведмедів із казки «Три ведмеді». Малята співали пісні, музикували на дитячих музичних інструментах, водили хоровод, уважно слухали музику, виконували руханку,виконували музично-ритмічні вправи.  Заняття відвідали вчитель Федотова Н.І., бібліотекар Ткаченко В.М., сестра медична Поліщук А.А.

Лялькова вистава «Веселий вовк»

1 лютого 2019р.  вихованці   були глядачами лялькової вистави «Веселий вовк». Вистава дітям сподобалася та запам’яталася.  Весела, має сучасний сюжет, багато музики, доступний для дітей зміст.

Цікаві досліди

Дітям у дошкільному підрозділі дуже цікаво займатися дослідницькою діяльністю. 24 01. 2019р. малята самостійно  саджали цибулю у вазони та доглядали: поливали, розпушували грунт. Малюки дуже швидко дочекалися результат. Вже за чотири дні з’явилися зелені листочки на радість дітям.

Морозові візерунки

18 січня у дошкільному підрозділі пройшла виставка дитячих робіт на зимову тему «Морозові візерунки». Допомагали дітям створювати роботи їх матусі, старші братики  та сестрички. Хочеться відмітити роботи Міщенка Артема, Реви Вероніки та Ланецького Гліба.

Щедрівочка щедрувала

14 січня 2019р. у дошкільному підрозділі пройшла розвага «Щедрівочка щедрувала» з музкерівником  Потєєвою Н.Л.  Малята слухали розповідь про давні звичаї колядування та щедрування. Допомагали виготовляти Різдвяну Зірку. Розучували та виконували колядки і щедрівки «Щедрик, щедрик» та «Добрий вечір, тобі, пане господарю».

Свято новорічної ялинки

28 грудня 2018р. пройшло свято новорічної ялинки з вихователем Дарієнко В.М.  Діти з піднесеним настроєм, вдягнені  у  новорічні костюми  водили хороводи навколо ялинки, співали пісні, танцювали таночки, грали в ігри. Сюрпризним моментом був прихід Нового Року з подарунками. Кожна дитина отримала солодкий подарунок. На святі були присутні батьки вихованців, бабусі, медична сестра Поліщук А.А.

Святий Миколай до малят завітай!

19 грудня 2018р. у дошкільному підрозділі пройшла розвага з вихователем, музкерівником  Потєєвою Н.Л.  «Святий Миколай до малят завітай!». Діти з нетерпінням чекали свята Миколая, були чемними, добрими, ввічливими.  Розвага пройшла цікаво та весело. Малята розповідали вірші, співали пісні, водили хороводи, гралися в ігри  та отримали подарунки. Були присутні вчитель початкових класів Киценко В.В., учні, бібліотекар Ткаченко В.М., мами, бабусі вихованців.

Розвага «Ой весела в нас зима»

13.12.2018р. була проведена розвага « Ой весела в нас зима», провела музичний керівник Потєєва Н.Л. Малята виконували пісні та хороводи про зиму. Розвагу було продовжено на свіжому повітрі, де діти   гралися у веселі ігри.

Осінь – радісна пора

30 листопада 2018р.  у дошкільному підрозділі пройшло свято осені «Осінь – радісна пора», провела  вихователь Потєєва Н.Л.  Діти розповідали вірші , виконували пісні, хороводи, таночки. Метою заходу було: виховувати любов до рідного краю, бережливе ставлення до хліба, повагу до працівників – хліборобів.  Формувати уявлення про послідовну появу хліба на шляху: земля, зерно, колосок, борошно, тісто, коровай, створювати веселий настрій.  Діти отримали в подарунок від осені коровай.

Будем пам’ятати

16 листопада 2018 р. вихователь  Дарієнко В.А.  провела  бесіду з вихованцями  «Будем пам’ятати»  в пам’ять  жертв Голодомору. Незалежно від віку,  діти повинні замислитися над трагедією українського народу.   Пам’ять  жертв Голодомору  було вшановано хвилиною мовчання.

З вогнем не жартуй

З  5 по 9 листопада 2018р.  в рамках тижня безпеки життєдіяльності  пожежної безпеки вихователями Дарієнко В.А., Ткаченко В.М., сестрою медичною Пліщук А.А.  були проведені заходи:   бесіда з вихованцями  «Жартувать  з  вогнем  не можна», бесіда  «Вогонь буває різним», спортивна  розвага « Юні пожежники»,  заняття «Виклик служби порятунку 101», навчання з практичного  надання першої  долікарської допомоги, навчально-тренувальні евакуації, конкурс малюнків «З вогнем не жартуй!». Під час навчання діти гралися в  рухливі ігри «Пожежа в лісі», «Пожежники на навчанні», дидактичні ігри «Загаси вогонь»,  «Так чи ні», «Горить – не горить», сюжетно-рольову гру «Пожежники». Була проведена бесіда з батьками «Гра з вогнем – це небезпечно».

«Золота осінь»

26 жовтня 2018р.  пройшла виставка дитячих робіт «Золота осінь».  Під  час спостережень на прогулянках, малята виявили бажання  створити  «золоту осінь»  в приміщенні садочка.  Разом з мамами, татам, старшими братиками і сестричками дітки виготовили аплікації з квітами, намалювали осінні пейзажі, зробили поробки з горіхів, каштанів, листя. Хочеться відмітити роботи  Семенова Єгора, Міщенка Артема, Рожнєва Романа, Личова Максима, Крикуненка Олексія.

Козацькі забави

14 жовтня 2018р. до Дня захисника України та Дня Українського козацтва в дошкільному підрозділі були проведені спортивні змагання «Козацькі забави». Провела змагання вихователь Дарієнко В.А. на свіжому повітрі. Діти залюбки гралися в рухливі ігри.

Лялькова вистава

10 жовтня 2018р. у приміщені школи вихованці переглянули музичну лялькову виставу « Вовк, цап та баран».  Дітям сподобалися кумедні  ляльки та весела повчальна вистава. Після перегляду діти жваво ділилися враженнями які герої їм сподобалися.

Екскурсія по НВК

9 жовтня 2018р.  вихованці  дошкільного  підрозділу   відвідали приміщення школи. Діти оглянули спортивний зал, бібліотеку, їдальню, молодші класи. Дітям сподобалася екскурсія.

Виставка «Моє рідне село»

3 жовтня 2018р. у дошкільному підрозділі  пройшла виставка дитячих робіт «Моє рідне село». Діти мали змогу проявити фантазію, старанність передаючи у роботах красу рідної природи.  Допомагали  малюкам мами, тата, старші   братики та сестрички. Хочеться відзначити роботи: Реви Вероніки, Лапи Яни, Семенова Єгора, Личова Максима, Данілових Владислава і Кіри.

Уважні пішоходи

14 вересня 2018р. в рамках тижня безпеки дорожнього руху у дошкільному підрозділі пройшла розвага «Уважні пішоходи» з вихователем  Потєєвою Н.Л.   Метою розваги було - закріпити знання дітей про правила дорожнього руху, про сигнали світлофорів  в ігровій формі. Уточнити уявлення дітей про призначення дорожніх знаків. Виховувати уважність, вміння орієнтуватися при переході вулиці. Діти жваво відповідали на питання та охоче брали участь в іграх.

Спортивні малюки

03.06. 2018р. згідно з наказом у дошкільному підрозділі була проведена Спартакіада. Дві команди «Сонечко» і «Барвінок»  завзято змагалися в естафетах  та  іграх  хто швидший і спритніший. Перемогла дружба. Перед змаганнями була проведена розминка комплексом  загальнорозвиваючих вправ.  Діти із задоволенням брали участь у веселих іграх.

Щасливе дитинство

1червня 2018р. дошкільний підрозділ увесь день присвятив іграм. Діти гралися іграшками, на майданчику, каталися на гойдалках,грали у спортивні ігри, із старшими дітьми .  Безтурботно  ганялися за метеликами  та радісно усміхалися теплому сонечку.

Прощавай дитинство

30.05.2018р. відбулося свято випуску.  Наші випускники: Захарченко Аліна, Гиря Олег, Синельнікова Світлана,Федоров Олександр, Ситдікова Валерія, Вознюк Мілена . Діти   прощалися з дитячим садочком, іграшками, однолітками. Вихованці брали  участь у святковому концерті. Бажаємо успіху майбутнім школярам.

Конкурс «Степові джерела»

Вітаємо всіх учасників конкурсу «Степові джерела». Запис відеоматеріалу відбувся 24 квітня 2018р. у приміщенні дошкільного підрозділу. Хочеться подякувати дітям за витримку та старанність, батькам за розуміння.
Учасники конкурсу: Гиря Олег, Данілов Владислав, Захарченко Аліна, Крикуненко Юлія, Міщенко Артем, Родіонова Маргарита, Рева Вероніка, Семенов Єгор, Синельнікова Світлана, Уроднич Софія, Личов Максим, Кузьмич Валерія, Ланецький Гліб, Рожнєв Роман, Вознюк Мілена, Федоров Олександр.

День космонавтики

12 квітня  2018р. пройшло тематичне заняття «Наш Всесвіт». Діти знайомилися із нашою Сонячною системою. На ілюстраціях самостійно визначали нашу планету, складали розповіді «Чому наша планета не схожа на інші». Гралися в дидактичні та рухливі ігри «Хто спритніший» ( складали із частин цілу картинку планети, сонечка), «Додай  промінці» . Також  прослухали розповідь вихователя чому цей день назвали днем космонавтики, та хто найперший  потрапив у космос. Виготовляли аплікації «Мій Всесвіт».

 

Свято  Великодня

2 квітня 2018р.  у дошкільному підрозділі пройшло тематичне заняття «Свято Великодня».  Вихованці слухали розповідь вихователя  Потєєву Н.Л.  про свято, чому його святкують та необхідні атрибути. Потім малюки власними вправними рученятами розписували писанки та виготовляли аплікації. Після заняття влаштували виставку робіт.

Бібліотечне заняття «Птахи»

27 березня 2018р. пройшло бібліотечне заняття «Птахи». Провела заняття бібліотекар Ткаченко В.М. Діти прослухали цікаву розповідь про птахів. Чому  деякі птахи летять у теплі краї, а інші залишаються зимувати.  Також  переглянули яскраві ілюстрації та ознайомилися  з  енциклопедіями. У малят виникало безліч запитань, на які вони отримували відповіді.  В подарунок від бібліотекаря малюки отримали розмальовки «Птахи», які із задоволенням розмалювали.

Квітка сонця

15 березня 2018р. пройшло нетрадиційне заняття «Квітка сонця». Діти дошкільного  підрозділу  продовжують  знайомитися і вивчати твори Василя    Олександровича Сухомлинського.  Діти уважно прослухали казку «Квітка сонця» та відповідали на запитання.  Малята власними долоньками малювали незвичайну квітку сонця. Також викладали пелюстки чарівної квітки, вигадуючи та називаючи квітку  лагідними словами.

Свято мами

7 березня  2018р. відбулося свято  «Мама найрідніша». Діти приготували своїм мамам, бабусям та сестричкам  святкові поздоровлення та побажання, вірші, пісні, таночки.  Діти з нетерпінням чекали дорогих гостей, тому що мами у наших діток найкращі і найрідніші. Бажаємо нашим мамам залишатися такими ж чудовими і прекрасними завжди.

Весняні розваги

Місяць  березень видався напрочуд сніжним та морозним. Тому 2 березня  2018р. у дошкільному підрозділі вирішили присвятити розвагам та іграм, які подобаються  малечі. Діти гралися у сніжки, ліпили сніговиків. На майданчику стояв веселий гамір, діти жваві та радісні влаштували ігри із снігом.

Маленькі колядники

5 січня 2018р.   у дошкільному підрозділі пройшло тематичне заняття «Коляд, коляд,  колядниця». Малята  знайомилися з народними колядками, щедрівками, самостійно виготовляли Різдвяну зірку, водили «козу».  Слухали як у далекому минулому  зустрічали Святвечір та святкували Різдво, знайомилися з народними традиціями.

Новорічне свято

28 грудня  2017р.  діти дошкільного підрозділу відвідали Новорічне свято  учнів початкової школи.     Малюки з цікавістю розглядали  красуню- ялинку та школярів у казкових костюмах. Діти  разом  водили хороводи, гралися в ігри з Дідусем Морозом і Снігуронькою.

«Новорічний карнавал»

27 грудня 2017р. відбулося свято Нового року «Новорічний карнавал». Мета: створити святковий настрій, зацікавити малят сюжетом  новорічної казки. Діти розповідали вірші Діду Морозу та Снігуронькі, водили разом хороводи, співали пісні, грали в ігри. Також був присутній сюрпризний момент –«чарівні вогники» та подарунки малятам. На святі були присутні батьки, медсестра Поліщук А.А., секретар Бєлова Т.С.

«Святий Миколай до малят завітай»

19 грудня 2017р. пройшла розвага «Святий Миколай до малят завітай». Провела розвагу вихователь Потєєва Н.Л.  Відвідала та приймала участь сільський  бібліотекар – Дарієнко В.А. Малята з нетерпінням чекали приходу Миколая. Були слухняними та чемними. Розповідали вірші, співали пісні та водили з Миколаєм хороводи. Після розваги малюки отримали подарунки.

«Добре там живеться, де гуртом сіється і ореться»

5грудня  2017 р. пройшло заняття з  патріотичного виховання для різновікової групи: «Добре там живеться, де гуртом сіється і ореться». Мета заняття: познайомити і зацікавити  дітей народними  звичаями, традиціями, працею, дозвіллям, гумором  українських людей. Вихованці вивчали народні пісні, таночки, ігри, лічилки, поспівки. Розігрували сценки. Відвідала  заняття -  заступник директора з навчально-виховної роботи Пархета О.О.

Свято урожаю

17 листопада 2017р. у дошкільному підрозділі пройшло свято «Осінь радісна пора!».  Малята  вдосконалювали свою акторську майстерність: розповідали вірші, співали пісні, танцювали, водили хороводи, гралися в рухливі, народні та  театралізовані  ігри.  Закріплювали знання про народні традиції, звичаї, обряди пов’язані з осінньою порою року. На святі були присутні батьки, вчитель початкових класів Мосьпан Олеся Володимирівна, учні четвертого класу.

Виставка дитячих робіт «Золота осінь»

1 листопада 2017р. відкрилась виставка дитячих робіт «Злота осінь».Малята разом зі своїми батьками виготовляли аплікацію з осіннього листячка, квітів,каштанів, овочів,шишок, насіння. Були виготовлені чарівні вази з осінніми квітами, кумедні  їжачки, совенята та веселі чоловічки. Активні учасники: Синельнікова Світлана,  Крикуненко Юлія,  Крикуненко Олексій, Токар Поліна, Токар Софія, Захарченко Аліна, Лапа Яна, Рева Вероніка,  Ланецький Гліб,  Міщенко Артем.

Лялькова вистава

30 жовтня 2017р. діти дошкільного підрозділу переглянули музичну лялькову виставу за українською народною казкою «Сірко». Малята з цікавістю спостерігали за пригодами собаки. Співчували у тяжкі хвилини та раділи коли Сірка повернули господарі додому. Емоційно відгукувалися на веселу музику. Висловлювали свої враження після вистави.

Моє рідне село
 

29 вересня 2017 відбулася виставка дитячих малюнків «Моє рідне село». Виставка стала доброю традицією у нашому садочку.  Кожен рік діти приносять свої роботи  присвячені Дню   села. Особливо хочеться подякувати  дітям та їх батькам  за участь: Захарченко Аліні, Реві Веронікі, Личову Максиму, Лапі Яні.

Екскурсія до лялькового театру

7 червня 2017р. вихованці відвідали міський ляльковий театр. Малятам переглянули музичну виставу «Вовк та семеро козенят». Дітям сподобалася казка, яскраві декорації та великі ляльки.

Прощавай садок

29 травня у дошкільному підрозділі відбулося свято. Вчорашні малюки прощалися із садочком: Личова Софія, Наумов Михайло, Семенова Софія, Бєлов Олександр, Амбросімова Маргарита ,Роїна Валерій,  Тарапака Марія, Крикуненко Костянтин, Кадлецов Артем.  Востаннє  вони брали участь у святі як вихованці. Діти вже готові зустрітися із дорослим шкільним життям. Щасти вам!

«Юні олімпійські резерви»

17 травня 2017 року в дошкільному підрозділі НВК вихователь Синельнікова Р.В. провела Малу спартакіаду « Юні олімпійські резерви». Було 2 команди «Барвінчата » та «Козачата». Діти привітали один одного . На святі були присутні батьки. На початку свята була проведена зарядка. Діти грали у веселі рухливі ігри та проводилися естафети. В спортивному залі панував веселий ігровий настрій. Обидві команди показали результати на високому рівні, тому кожна команда отримала Диплом «за високі досягнення у спорті».

Безпека на дорозі – безпека життя

11 травня 2017р. в дошкільному підрозділі Високобайрайцькогоо НВК пройшов конкурс малюнків на тему: «Безпека на дорозі – безпека життя». Діти повторили правила дорожнього руху, складали власні розповіді, гралися в гру «Червоний, жовтий, зелений». Розповідали про свої малюнки: Крикуненко Костянтин, Личова Софія, Бєлов Олександр, Захарченко Аліна, Крикуненко Юлія, Родіонова Маргарита. Шановні діти та дорослі будьте уважні на дорозі!

Конкурс родинних захоплень

23 березня 2017р. пройшло тематичне заняття з вихователем Потєєвою Н.Л. Діти жваво розповідали про родинні захоплення: рукоділля, виготовлення ляльки-мотанки, різноманітних поробок. Наумов Михайлик розповідав про своїх матусю і бабусю, що дуже смачно готують. Тарапака Марія розказала про свою маму, яка вміє гарно вишивати, та двох бабусь, що люблять шити та в’язати різні речі. Семенова Софійка та Єгор теж розповіли про матусю, Надію Василівну яка також гарно в’яже і шиє. А ще, допомагає нашому дошкільному підрозділу з пошиттям костюмів. Нещодавно вона виготовила костюми для дівчаток до районного конкурсу «Степові джерела».

Казка в гості завітала

24 лютого 2017 року в дошкільному підрозділі відбулося відкрите заняття з теми «Казка в гості завітала», яке провела вихователь Синельнікова Р.В. У заході прийняли участь вихованці різного віку від 4 до 6 років. Діти розіграли казку в ролях перед своїми товаришами і гостями, які до нас завітали, а саме: вчитель початкових класів Гавриленко В. В. з учнями 4 класу, Федотова Н. І., медична сестра Поліщук А.А. та мами вихованців Личова Л. і Семенова Н.В. Дітки почували себе справжніми артистами, показуючи свою майстерність. Змогли передати глядачам внутрішній стан та настрій персонажів.

В гостях у казки

Майбутні випускники початкової школи (четвертокласники) Високобайрацького НВК під керівництвом класного керівника Гавриленко В.В. разом із педагогом-організатором Федотовою Н.І. та бібліотекарем Високобайрацької сільської бібліотеки Дарієнко В.А. підготували для вихованців дошкільного підрозділу зустріч з казкою. Казкові герої розповіли дошкільнятам про веселе шкільне життя, загадали їм загадки, співали разом з ними та танцювали для малюків. Свято казки удалося на славу!

Мамине свято

7 березня в дошкільному підрозділі Високобайрацького НВК відбувся святковий концерт, присвячений жіночому дню. Малюки з нетерпінням чекали своїх найрідніших:  своїх мам, бабусь, сестричок.  У подарунок приготували поздоровлення, пісні, таночки та казку і листівочки, виготовлені власними руками.

Веселі старти

8 лютого в дошкільному підрозділі, в рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності, відбулася розвага «Веселі старти», яку провела вихователь Потєєва Н.Л. Були присутні: педагог-організатор Федотова Н.І., медична сестра Поліщук А.А., мама вихованця Гончарова С.В.  Мета  заходу була: закріпити уявлення дітей про найбільше багатство людини - здоров`я, формувати потребу дбати про своє здоров`я, дати елементарну інформацію про спорт та загартування як основу повноцінного життя, довести до свідомості дошкільників, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров'я. Малята активно і з задоволенням брали участь в рухливих іграх. 

Маленькі дослідники

10 січня 2017р. в дошкільному підрозділі пройшло заняття «Властивості води».
Малюки дуже полюбляють проводити досліди. А на цьому занятті  діти дізналися про властивості води. Малята зацікавлено слухали про три  агрегатні стани води. А потім самостійно спостерігали яка вода за кольором (прозора), чи має характерний запах. А найцікавіше було робити кольорову воду.   Завдяки власним дослідам, вихованці пізнають світ.

Різдвяні колядки

5 січня 2017р.  у дошкільному підрозділі відбулося відкрите заняття  «Різдвяні колядки»,  з метою ознайомлення дітей з традиціями українського народу, зібраних попередніми поколіннями та сподівань кожної родини на щастя й добробут, поповнення знань про символи цих свят.  Малята розповідали вірші, співали колядки, водили Козу,  посівали на гарний врожай . Вітаємо із Різдвом  Христовим  і бажаємо гарних  свят!

Новорічне свято

28 грудня у дошкільному підрозділі Високобайрацького НВК відбулося Новорічне свято.  Малюки перетворилися на героїв із казок. На святі можна було зустріти Снігову королеву і малесеньких сніжиночок (Тарапака Марія, Рева Вероніка, Родіонова Маргарита), Червону шапочку і сірого Вовка (Синельнікова Світлана, Бєлов Олександр), Дюймовочку (Уроднич Софія),  Містер Ікс, Попелюшку, Русалоньку (Кадлецов Артем, Крикуненко Юлія, Ситдікова Валерія), Мальвіну (Алєксєєва Аліна), Білосніжку та Гномів (Захарченко Аліна, Міщенко Артем, Семенов Єгор, Данілов Владислав, Крикуненко Олексій, Гиря Олег), Казкового  Султана, Шахерезаду та Красуню (Крикуненко Костянтин, Семенова Софія, Амбросімова Маргарита) та Новий Рік (Наумов Михайло). Діти  старанно співали, водили хороводи, розповідали вірші  та з нетерпінням чекали подарунки. Ялинку та новорічні пакунки для свята надала Високобайрацька сільська рада, за що ми їй щиро вдячні!

Святий Миколай, до малят завітай!
cimg2310 cimg2312 cimg2315 cimg2329

19 грудня у дошкільному підрозділі Високобайрацького НВК малюки чекали на Святого Миколая. Цілий рік діти намагалися бути вихованими, чемними, сподіваючись на подарунки від Святого Миколая.  Вихованці  розігрували сценки, розповідали вірші, співали пісні та водили хороводи і Миколай виправдав усі їхні сподівання. Після  свята у садочку малята були запрошені до сільського Будинку культури, де на них чекала прикрашена ялинка і подарунки, а ще з нашими малюками  залюбки водив хороводи сам «Святий Миколай». Дякуємо Високобайрацькій сільській раді за подаровані хвилини щастя нашим дітям.

 Наші хлопці – молодці!

15337517_884685055000234_6091250160673423269_n 15338672_884684958333577_5379277027698015522_n 15338880_884685158333557_8483126753773323482_n 15391148_884685131666893_8415777199497302066_n

Спортивну розвагу «Хлопці – молодці!» проведено 6 грудня в дошкільному підрозділі Високобайрацького НВК Кіровоградського району для різновікової групи вихователем Синельніковою Русланою Василівною. Під час заходу діти самостійно поділилися на дві команди, активно брали участь у всіх видах діяльності, були зацікавлені та уважні під час ігор "Естафета дружби" та "Спритність". Але найбільше вихованцям сподобалась гра "Близнюки". Обидві команди з завданнями упорались на відмінно і тому було оголошено нічию. На завершення дівчатка привітали хлопчиків зі святом.

Маленькі артисти
cimg2307 cimg2305 cimg2303 cimg2301

30 листопада 2016р. в дошкільному підрозділі пройшла лялькова вистава казки «Ріпка».  Діти старшого дошкільного віку  розігрували казку  в ролях перед своїми  меншими товаришами. Малюки  уважно спостерігали за героями та вдячно аплодували. А старші  дітки почували себе справжніми артистами театру, показуючи свою майстерність.

Повинні пам’ятати
cimg2295 cimg2299

25 листопада   в дошкільному підрозділі пройшло заняття до Дня пам’яті жертв  голодомору.  Вихованці дізналися про тяжкі часи, які спіткали наших односельців  у минулому столітті.  Діти  повинні знати і ніколи не забувати нашу історію, щоб не допустити повернення страшних років.

Золота осінь
cimg2250 cimg2251 cimg2252 cimg2253

21 листопада у дошкільному підрозділі Високобайрацького НВК відбулася виставка дитячих робіт «Золота осінь».   Брали участь всі бажаючі. Велика подяка батькам, які допомагали своїм малюкам фантазувати та створювати  роботи. Особливо  відзначаємо роботи  Тарапаки Марії, Алєксєєвої Аліни, Синельнікової Світлани, Семенових  Софії та Єгора.

Дякуємо за участь.

Спортивна розвага «Живи цікаво і безпечно»
%d0%b7%d0%b0%d1%85%d1%96%d0%b4-%d0%b4%d0%bd%d0%b7 %d0%b7%d0%b0%d1%85%d1%96%d0%b4-%d0%b4%d0%bd%d0%b71img_20161116_100540 %d1%84%d0%bb%d0%b5%d1%88%d0%bc%d0%be%d0%b1

Спортивну розвагу «Живи цікаво і безпечно» проведено в листопаді 2016р. в дошкільному підрозділі Високобайрацького НВК Кіровоградського району для різновікової групи вихователем Синельніковою Русланою Василівною. Під час заходу діти активно брали участь у всіх видах діяльності та були зацікавлені та уважні, проявляли ініціативу під час проведення конкурсів. Найбільш вдалими були: гра «Збери пазли», гра «Таксі» та завершення малюнка-схеми. Ці завдання вихованці виконували найактивніше

Гарбузова родина
cimg2239 cimg2241 cimg2242 cimg2246

10 листопада 2016р. в дошкільному підрозділі відбулося  свято «Гарбузова родина». Діти вивчали українські традиції, народні звичаї, знайомилися з народними іграми. Закріплювали знання про овочі  та працю людей в садах та на городі. Малята із задоволенням виконували народні пісні та таночки. Кожна дитина обрала собі овоч до душі та презентувала його. Головного  овоча  –  Гарбуза представляв  Наумов Михайло, Осінь  - Тарапака Марія, бабусі Палажка та Параска – Семенова Софія і Амбросімова Маргарита.   На свято малята запросили своїх  батьків, бабусь, дідусів.  Гостей та Осінь, як годиться зустрічали з караваєм.

Загасили полум’я, врятували звіряток
c9mjq8njokw 14925634_867516093383797_5726269263399343342_n 0guepxlc9mo

У Високобойрацькому НВК проходить тиждень пожежної безпеки. Сьогодні ми допомагали звіряткам загасити полум'я в будиночку. Разом швиденько впорались, і всі звірятка були врятовані. Тепер кожна дитина знає, що потрібно робити при пожежі. Вихованці задоволені, вихователі теж.

Зростай, родинне деревце!
cimg2200 cimg2201

У дошкільному підрозділі Високобайрацького НВК пройшло заняття «Зростай, родинне деревце!». Малята разом із мамами і татами виготовляли свої родинні деревця.   На занятті діти знайомили  друзів із своїми родинами, розповідаючи про усіх рідних.  Такі розповіді допомагають вихованцям дізнатися більше один про одного.

Наша творчість
cimg2206 cimg2208 cimg2210 cimg2212

У дошкільному підрозділі Високобайрацькому НВК вихователь Потєєва Наталія Леонідівна провела майстер-клас  СХД. Діти колективно виготовляли малюнок за задумом. Вихователь лише допомогла  намалювати будиночок. Малята самостійно розфарбували, підбираючи кольори, проявляючи фантазію. Вони суміщали олівці, крейду та фломастери. Далі покрили малюнки клеєм та посипали їх улюбленою манною крупою. Зображення ніби стали живими. Спробуйте! Малята отримали величезне задоволення від своєї творчості.

Щоб у серці жила Батьківщина
cimg2172 cimg2176 cimg2182 cimg2183

У дошкільному підрозділі Високобайрацького НВК відбулося  заняття «Щоб у серці жила Батьківщина». Діти слухали розповідь вихователя про край, у якому народилися та живуть, про славних предків,  розповідали вірші про Україну та українців.  А ще вихованці  виготовили  яскраві сонечка своїми малесенькими рученятами і привітали батьків і діток, які почали відвідувати садочок нещодавно: Семенова Єгора, Сіянко Ангеліну, Міщенка Артема, Реву Вероніку,  Данілова Владислава, Крикуненка Олексія, Родіонову Маргариту.

Моє рідне село – найкраще!
cimg2214 cimg2216 cimg2217 %d1%84%d0%be%d1%82%d0%be1273

13 жовтня  у дошкільному підрозділі Високобайрацького НВК вихованці презентували виставку дитячих робіт – «Моє рідне село – найкраще!». Малюки принесли свої роботи, які їм допомагали робити мами, тата, братики, сестрички. У своїх  малюнках  діти передали красу куточків рідного села. Дякуємо за  чудові роботи   Синельніковій  Світлані, Алєксєєвій Аліні, Захарченко Аліні, Семеновій Софії, Семенову Єгору, Тарапаці Марії та їх помічникам.

Екскурсія до школи
cimg2202 cimg2203 cimg2204 cimg2205

Нещодавно дошкільнята відвідали приміщення школи з екскурсією. Малятам було цікаво подивитися актовий зал, де відбуваються свята у школярів, шкільну їдальню, великий і просторий спортивний зал, бібліотеку. А найцікавіше – це побачити своїх товаришів, які нещодавно стали першокласниками та подивитися клас, у якому вони навчаються.

Подарунок до Всеукраїнського дня дошкілля
86056048-1 050520071172 %d0%b8%d0%b7%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5-021 %d0%b8%d0%b7%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5-060

В останню неділю вересня вихователі та працівники дошкільних установ відзначили своє професійне свято «Всеукраїнський день дошкілля». Відділ освіти, молоді та спорту Кіровоградського району постійно приділяє увагу  дошкільному вихованню, проблемам дитячих дошкільних закладів і дошкільного дитинства в цілому в районі, розуміючи, що професія вихователя і всіх працівників дошкільних установ вимагає від людини глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи. Начальник відділу освіти, молоді та спорту Світлана Валеріївна Крамаренко кожної слушної миті намагається підживити той особливий вогник, що горить в душі кожного працівника дитячого садка аби не згас творчий неспокій та талант вихователів. От і цьогорічне свято не залишилося без її уваги. Кожен дошкільний навчальний заклад отримав подарунок та ще й самі його могли замовити!!! Нам придбали багатофункціональний пристрій (МФУ), за допомогою якого ми зможемо заняття зробити цікавішими та різноманітнішими. Щиро дякуємо за потрібний подарунок!

Азбука дорожнього руху
cimg2185 cimg2186 cimg2187 cimg2188 cimg2190 cimg2192 cimg2193 cimg2194 cimg2195 cimg2196 cimg2197 cimg2198

14 вересня 2016р. у дошкільному підрозділі відбулася розвага  « Азбука дорожнього руху», провела вихователь Потєєва Н.Л.  Участь взяли 16 вихованців. Діти старшого віку  в ігровій формі закріплювали знання про правила дорожнього руху, дорожні знаки, поглиблювали  знання про правила поведінки на вулиці. Вихованці розвивали  витримку, спритність, орієнтування в просторі, виховували  увагу, цілеспрямованість, почуття товариства, розучували вірші, пісню  «Світлофор».  Діти молодшого віку зацікавлено спостерігали та навчалися разом зі старшими товаришами.

Летіть, пташенята…
CIMG2146 CIMG2151 CIMG2157

2 червня 2016 р. у дошкільному підрозділі відбулося   випускне свято.   Дев’ять вихованців дошкільного підрозділу   збираються стати  першокласниками: Татарченко Поліна, Лемський Назар, Сметенко Аліна, Наумов Михайло, Амбросімов Кирил, Дубіна Дмитро, Рижик Ігор, Свободчиков Іван,  Свободчиков Роман. Трішки сумно меншим товаришам  та  вихователям, але водночас і радісно, що наші малюки  виросли  і готуються до дорослого шкільного життя. Хочеться побажати нашим діткам бути наполегливими у навчанні,  слухняними та дружними.   Щасливої дороги!

«Юні олімпійські резерви»
DSCN7938DSCN7999

18 травня 2016 року в дошкільному підрозділі НВК вихователь Ткаченко В.М.  провела  Малу спартакіаду  « Юні олімпійські резерви» Було 2 команди «Капітошка » та «Веселка» Діти привітали один одного . На святі були присутні батьки. На святі були задіяні різноманітні види діяльності : зарядка с гімнастичними палицями. Лазіння  по лаві  , ходьба, стрибки, біг, пере лазіння , метання кілець, передай м’яч іншому, та інші.
Діти грали у веселі рухливі ігри та проводилися естафети. В спортивному залі     панував веселий ігровий настрій.

Малюнки на асфальті та покладання квітів
Изображение 015 Изображение 014 Изображение 005 Изображение 002

В рамках відзначення Дня пам’яті та примирення вихованці дошкільного підрозділу малювали на асфальті мирне сонечко, а по закінченні поклали квіти до Обеліска Слави, що стоїть у центрі села. Патріотизм прививаємо змалечку. Батьків просимо підтримати і продовжити вдома розмови з дітками про мир та про героїв, які захищають нашу державу.

Пам’ятаємо! Перемагаємо!
Фото0840 Фото0842 Фото0843 Фото0851

У дошкільному підрозділі Високобайрацького НВК вихователь Потєєва Н.Л. провела тематичне заняття на тему «Пам’ятаємо! Перемагаємо!». На занятті були присутні учні 8 класу та директор НВК Єфімова О.А. Дошкільнята розповідали вірші про Україну, показували на карті сусідів нашої держави, розповідали про військову техніку, за допомогою якої військові захищають нашу країну. На завершення заняття діти розфарбували маки і почули від вихователя, що означає цей символ.

Для дошкільнят навели порядок
CIMG2071 CIMG2074 CIMG2076 CIMG2078 CIMG2080 CIMG2083 CIMG2086 CIMG2091

29 травня працівники та батьки вихованців дошкільного підрозділу Високобайрацького НВК навели порядок на спортивно-ігровому майданчику. Тапер дошкільнятам буде безпечно гратися та розвиватися на пришкільній території. Адміністрація НВК дякує за хорошу роботу та небайдужість до проблем закладу.

Великодні писанки
CIMG2042 CIMG2044 CIMG2046

18 квітня у дошкільному підрозділі пройшло нетрадиційне заняття  «Свято Великодня».  Провела вихователь Потєєва Н.Л.  з вихованцями дошкільного підрозділу: Наумовим Михайлом, Татарченко Поліною, Тарапакою Марією, Захарченко Аліною, Синельніковою Світланою, Семеновою Софією, Амбросімовими Кирилом та Маргаритою.  На занятті вихованці мали змогу познайомитися із  історією  виникнення писанки, послухати біблійні розповіді, розповісти вірші, заспівати пісню, переглянули зразки писанок. А найголовніше  - діти мали можливість проявити свою творчість та фантазію.  Малята із захопленням розписували свої власні писанки  та виконували аплікації, самостійно  підбираючи візерунки.

Ляльковий  театр
CIMG2034 CIMG2035

11 квітня 2016р. вихованці дошкільного підрозділу разом із школярами початкових класів переглянули лялькову виставу «Цап та баран».  Малюки емоційно реагували на події, які відбувалися у виставі. Весело підтримували  акторів аплодисментами.  Наші діти дуже полюбляють відвідувати  подібні дійства.

Цивільний захист
CIMG2013 IMG_20160404_105601 IMG_20160404_105608

4 квітня 2016р. вихованці  дошкільного підрозділу  брали участь у загальношкільних навчаннях з цивільного захисту. Малята навчалися швидко одягатися , шикуватися по двоє та організовано виходити через запасний вихід  при оголошеній небезпеці.  Діти отримували перші навички захисту.  Також відвідали приміщення  сховища та ознайомилися поведінці у ньому.  Слід відмітити швидку реакцію малюків та гарну поведінку.

«Степові джерела»
CIMG2017(1) CIMG2017 CIMG2020 CIMG2021

На початку квітня у навчально-виховному комплексі відбувся шкільний етап районного конкурсі «Степові джерела». Дошкільняти із ентузіазмом взяли у ньому участь. Як результат була проведена відеозйомка виступу дошкільного підрозділу НВК і відіслана на районний огляд.  В конкурсі брали участь такі вихованці: Татарченко Поліна, Наумов Михайло,  Тарпака Марія, Лемський Назар, Семенова Софія, Дубіна Дмитро, Амбросімов Кирил, Амбросімова Маргарита, Захарченко Аліна, Ситдікова Валерія. Діти виконали сучасну українську пісню Л. Соболевської «Сонячний віночок». Семенова Софія розповіла вірш «Доросла стала» ,  діти танцювали   «Дитячу польку». Ще як справжні артисти   показали драматизацію української  народної казки «Ріпка».

Малювання весняних квітів
P1100316 P1100318

У дошкільному підрозділі Високобайрацького НВК пройшло відкрите заняття з малювання «Весняні квіти», яке провела вихователь Ткаченко В.М. Діти ознайомилися з первоцвітами, відгадували загадки, декламували вірші, розглядали будову квітки (стебло, пелюстки , листя ), колір, форму, рахували пелюстки. Малювання пройшло в нетрадиційній формі. Діти малювали служкою картону.

Найрідніша мама
CIMG1696

4 березня 2016 року  в дошкільному підрозділі відбулося свято, присвячене 8 Березня.  На свято було запрошено  гостей.  Малята вітали своїх мам, бабусь, сестричок із весною та сонечком.  Діти розповідали своїм мамам вірші (Сметенко Аліна, Татарченко Поліна, Тарапака Марія, Семенова Софія) , співали пісні, виконували таночки (Бєлов Олександр, Роїна Валерій, Синельнікова Світлана, Уроднич Софія, Наумов Михайло, Амбросімов  Кирил та Маргарита). Всі дуже старалися та  хвилювалися, адже поздоровляли вони найрідніших людей у світі.  Також  підготували сюрприз своїми власними руками – сонячні подарунки. Малята впевнені, що маленькі сонечка, які вони зробили власними руками будуть зігрівати матусю та дарувати гарний настрій.

Сонячна родина

26 лютого 2016р. в дошкільному підрозділі пройшло відкрите заняття «Сонячна родина». Діти знайомилися з природою космосу, «досліджували» Сонячну систему, повторювали назви планет сонячної системи, з’ясовували як рухається наша планета та за який час проходить повне обертання навколо Сонця. Діти старшого віку складали розповіді про космонавтів, іншопланетян. Діти молодшого віку гралися в гру «Що я візьму у космос». А ще, нетрадиційним методом розмальовували «сумні» планети та конструювали власний космічний корабель. На завершення дітей чекав сюрприз - пізнавальний мультфільм «Астрономія для найменших».

Чарівна ялинка
CIMG1893 CIMG1902 CIMG1908 CIMG1911

25 грудня в дошкільному підрозділі відбулося Новорічне свято. Були присутні: 20 вихованців, вихователі, директор НВК, вчителі та батьки вихованців. Діти виконували ролі Королеви (Татарченко Поліна),  Короля (Дубіна Дмитро), Принца (Лемський Назар), Принцеси( Тарапака Марія); придворних – Сметенко Аліна, Захарченко Аліна, Наумов Михайло, Рижик Ігор.  Найменші дівчатка  були Новорічними зіроньками ( Синельнікова Світлана, Уродніч Софія, Крикуненко Юлія). Діти з нетерпінням чекали появи Діда Мороза та Снігуроньки,  із задоволенням розповідали їм вірші та водили разом хороводи. А  ще несподівано завітали Баба Яга та розбійники, які намагалися викрасти подарунки, але потім стали добрими та повернули їх.   Всі малята отримали свої подарунки, які роздавали Дід Мороз та Снігуронька.

Розвага до Дня Святого Миколая
CIMG1889 CIMG1885 CIMG1884 CIMG1882

17 грудня вихователем Ткаченко В.М. та муз. керівником Потєєвою Н.Л. була проведена розвага з вихованцями дошкільного підрозділу до Дня Святого Миколая. Діти приймали активну участь у конкурсах, декламували вірші, співали пісні. Були проведені цікаві рухливі ігри. Малюки давали чіткі відповіді на запитання.  Завершилося свято , звичайно ж, подарунками від Святого Миколая, якім діти знайшли в своїх чобітках. Сподіваємось, що і вдома дітей чекатимуть солодощі від Святого Миколая!

Маленькі таланти
CIMG1876 CIMG1878 CIMG1879 Фото0544

12 грудня 2015р. в дошкільному підрозділі відбулася драматизація української народної казки «Рукавичка» за участі самих вихованців та під керівництвом   вихователя Потєєвої Н.Л. Діти відчули себе справжніми акторами,  передаючи характер «веселої» жабки, «лякливого» зайчика, «хитрої» лисички, «грізного» вовка, «простуватого» кабана.   Казка навчає дітей  бути ввічливими, товариськими,  поступливими, ділитися один з одним, щирими, емоційними та  веселими.   Нашим малюкам дуже подобається не тільки переказувати улюблені казки, а й грати ролі.

Посвята в козачата
CIMG1857 CIMG1859

4 грудня 2015р. в дитячому підрозділі НВК пройшло  відкрите заняття, присвячене Дню Збройних Сил України  - «Українці ми маленькі…», яке провела вихователь Потєєва Наталія Леонідівна.  На занятті були присутні директор НВК Оксана Анатоліївна Єфімова та член піклувальної ради Тетяна Сергіївна Бєлова. Вихованці розповідали вірші про Україну, рідну мову, про славних козаків та давні звичаї, із задоволенням співали  пісні та виконували таночки. А ще наших малих хлопчаків посвячували у козачата. Для цього потрібно було пройти різні випробування – «Як козаки силу перевіряли», «Як козаки на конях їздили», «Як козаки розважалися». А головне - хлопчики вивчили козацькі заповіді і усвідомили, що вони наші майбутні захисники.

Хочемо бути першокласниками
CIMG1807 CIMG1803

Дуже цікаво у навчально-виховному комплексі пройшло спільне заняття дітей першого класу та вихованців дитячого садка у приміщенні 1-го класу. Проводила заняття вчитель початкових класів Киценко В.В. Вихованці садочка  мали змогу відчути себе школярами, тому що сиділи за справжнісінькими шкільними партами та  відповідали нарівні  зі школярами. Діти разом згадали пори року, прикмети осені, пограли в гру «Овочі –фрукти». А ще з великим задоволенням ліпили грибочки та уважно слухали вчителя.  На завершення заняття дітей чекав приємний сюрприз. Їжачок подарував смачні солодкі яблучка малятам. Такі спільні заняття дуже важливі як для дітей шкільного віку (відчути себе відповідальними за менших), так і для вихованців садочка  (відчути себе дорослими ).

Осінній дивограй
Изображение 003 Изображение 004

12 листопада 2015р.   у дошкільному підрозділі пройшов конкурс  дитячих робіт  -  «Осінній   дивограй».  Малята, разом із своїми матусями, татами  виготовляли із осіннього листя, каштанів, жолудів, кукурудзи, гарбузів, «веселих їжачків», «ляльку», «величезну грушу», «осінні троянди»,  «кумедну гусеницю» та різноманітні аплікації. Діти жваво , із задоволенням розповідали яким чином вони створювали свої роботи

Батьківський тиждень
Изображение 009 Изображение 010 Изображение 011

З 09.11 2015 по 13.11.2015р. у дошкільному підрозділі проходив «батьківський тиждень».  Протягом тижня батьки  мали змогу у зручний  їм час прийти до садочка та спостерігати за навчально-виховною діяльністю малюків, режимними моментами, іграми. 13 листопада відвідала дитячий садок матуся нашого вихованця, член піклувальної ради  –  Бєлова Тетяна Сергіївна, яка була присутня на ранковій гімнастиці, під час сніданку  малюків,  спостерігала, як проводилися бесіди на тему:  «Одяг та взуття», також діти гралися в  ігри «Збери ляльку на прогулянку» та «Модельне агентство», під час занять з мовленнєвого спілкування та грамоти, а ще разом  з дітьми молодшого віку  брала участь в сенсорних та розвиваючих іграх.

Вправні рученята
Изображение 006 Изображение 007 Изображение 008 Изображение 010

5 листопада 2015 р. у дошкільному підрозділі пройшло заняття:  «Іграшки своїми руками». Як відомо, діти, більш за все, люблять  вигадувати, творити,   втілювати свої задумки в життя. Не виключення і наші, високобайрацькі, малята. Своїми вправними рученятами, дітки  виготовляють іграшки з підручного матеріалу (листя, каштанів, жолудів, горіхів) та за допомогою пластиліну, кольорового паперу, картону. Цього разу діти виготовляли  іграшку  «Місяць і зорі» з різнокольорового картону та ниточок . Малюки  легко та із задоволенням  виконують такі творчі завдання.

З вогнем не жартуй!
CIMG1831 CIMG1832 CIMG1833 CIMG1834 CIMG1836 CIMG1837 CIMG1838 CIMG1839

9 листопада 2015 р. в дошкільному підрозділі пройшло заняття з безпеки життєдіяльності «З вогнем не жартуй!».  Заняття проводилося з метою закріпити з вихованцями правила пожежної безпеки, правила поведінки при пожежі, дотримуватися вимог пожежної безпеки та бережливому ставленні до свого життя. Під час проведення заняття, діти приймали активну  участь, розгадували загадки, дружно відповідали на питання, спільно  вирішували нелегкі ситуації, викликали пожежних по телефону,  та дружно рятували мешканців «кициного дому».

Свято Осені
CIMG1822 CIMG1826(1) CIMG1826

6 листопада 2015 року у дошкільному підрозділі відбулося свято Осені. Провели свято вихователі Потєєва Наталія Леонідівна та Ткаченко Валентина Миколаївна. Ролі виконували: Осінь – Сметенко Аліна, Лісовик – Лемський Назар, Чарівник – Дубіна Дмитро, також «овочами» були найменші вихованці. Також проводилася дослідницька діяльність (діти знайомилися як можна зробити воду кольоровою). Свято пройшло дуже весело, з піснями, таночками, іграми. Після свята діти пригощалися запашним караваєм та яблуками.

У гості з подарунками
Фото0426 Фото0430 Фото0436

19 жовтня 2015 року до вихованців дошкільного підрозділу Високобайрацького НВК завітала офіційний представник Народного депутата України Станіслава Березкіна Наталія Брайченко та не з пустими руками. Вона принесла від благодійного фонду С.С.Березкіна «Добротвір» купу дитячих іграшок та солодких цукерок. Дітки з надзвичайним захопленням розглядали подарунки, а після вечері з великим задоволенням поласували цукерками.

Козацькі забави

CIMG1798 CIMG1800(2)

13 жовтня 2015 р. в дитячому садку пройшла розвага «Козацькі забави» (вихователь – Ткаченко В.М.). Хлопчики змагалися командами, показували свої вміння, витримку, спритність. Відгадували загадки, згадували стародавні козацькі традиції. Дівчатка вболівали за своїх товаришів та дружніми оплесками підтримували їх. Хлопчики грали в ігри та в дружньому коли змагалися.

Хочемо бути здоровими
CIMG1784 CIMG1786 CIMG1787

8 жовтня 2015 р. у дитячому садку пройшло відкрите заняття з валеології (вихователь Потєєва Н.Л.) «Подорож до чарівної галявини», на якому були присутні: Тарапака  Н.В.   методист Кіровоградського обласного інституту післядипломної підготовки освітян імені Василя Сухомлинсткого, Пархомчук Н.М  методист  районного відділу освіти, Пархета О.О., заступник директора з навчально-виховної роботи. На занятті діти вдосконалювали вміння та навички, які  отримують під час проведення ранкової гімнастики, занять з фізкультури, гімнастики пробудження та лікувальних  процедур (це – різні види ходьби, контрастні ванни для рук, корекційний масаж, точковий масаж, вправи для дихання, фізкультхвилинка,  рухливі ігри, аромотерапія, полоскання ротової порожнини, промивання носиків).

Конкурс «Моє рідне село»
CIMG1772 CIMG1775

18 вересня 2015р. в дошкільному підрозділі пройшла виставка дитячих робіт, присвячених Дню села: «Моє рідне село». В конкурсі брали участь всі бажаючі. Активними дошкільниками, що підготували навіть декілька робіт, виявилися: Татарченко Поліна, Сметенко Аліна, Захарченко Аліна, Семенова Софія та Лемський Назар. Діти змальовували наше село таким, яким бачать своїми маленькими оченятами. А потім відбувся ще й захист робіт, де діти розповідали про свої малюнки.

Розвага «Увага! Діти на дорозі!»
CIMG1763 CIMG1766 CIMG1769 CIMG1770

16 вересня 2015 р. у дошкільному підрозділі НВК вихователями  Потєєвою Н.Л. та Ткаченко В.М була проведена розвага  для дітей  « Увага! Діти на дорозі!» . В ігровій формі діти виховували навички обачної поведінки на дорозі, вчилися розрізняти дорожні знаки, навчалися користуватися світлофором; під час проведення ігор  виховувалася уважність, організованість, дисциплінованість, кмітливість, спостережливість, швидка реакція. Дітьми  старшого віку Татарченко Поліною, Тарапакою Марією, Амбросімовим Кирилом  була розіграна сценка :  «Неслухняні мишенята». Дошкільнята на прикладі закріплювали знання правил поведінки на дорозі.  Роль регулювальника на дорозі грав Свободчиков Іван. На заході була присутня медична сестра: Поліщук А.А., яка повторила з дітьми номер виклику швидкої допомоги та навчала дітей надавати першу допомогу потерпілим. На майданчику панував жвавий та веселий настрій.

Юні олімпійські резерви
Изображение 011 Изображение 015 Изображение 021

21 травня 2015 року в дошкільному підрозділі НВК вихователі Ткаченко В.М. та Потєєва Н.Л. провели Малу спартакіаду  « Юні олімпійські резерви».
У спартакіаді були задіяні різноманітні види діяльності: підлазіння (крізь тунель), ходьба, стрибки, біг, перелазіння , метання м’ячів.
Діти грали у веселі рухливі ігри та змагалися у естафетах. На майданчику панував веселий ігровий настрій.

 

Свято Букваря
CIMG1651 CIMG1652

30 квітня 2015р.  вихованці ДНЗ, а нині вже першокласники , запросили  маленьких своїх друзів на «Свято Букваря».  Малятам було дуже цікаво зустрітися із своїми товаришами, з якими разом виховувалися ще в минулому році.  А тепер це справжні школярі! Дітки вміють читати і писати, виразно декламувати вірші, співати і танцювати. Вихованцям, які збираються до школи було не тільки цікаво, а й корисно подивитися, що чекає на них у школі. Старші дошкільнята із захватом спостерігали за всим, що відбувалося на сцені.

Маленькі туристи
CIMG1640 CIMG1645CIMG1650

30 квітня 2015р. у садочку був  День здоров’я.  Вихованці , разом з вихователями  Потєєвою Н.Л. та Ткаченко В.М., вирушили у похід за заданим маршрутом. Діти із задоволенням мандрували стежечками , лише зупиняючись на передбачених зупинках відпочити та погратися в улюблені ігри : козацька гра «Хто сильніший», «Футболісти», « Перенеси м’ячі». Також доречними стали  на відпочинку яблука, якими  малята посмакували перед тим, як вирушити  до дитячого садочка.

Лялькова вистава «Колобок»

30 квітня 2015р. у дитячому садку відбулася лялькова вистава «Колобок» за участі старших дошкільників  ( Татарченко Поліни, Лемського Назара, Чемойдан Яни, Амбросімова Іллі, Амбросімова Кирила, Андреєва Леоніда та Сметенко Аліни),  вихователя Ткаченко В.М.  Діти, які незабаром підуть у перший клас, показали виставу своїм маленьким товаришам. Вихованці виявляли артистизм та   виразну дикцію, поєднуючи рухи ляльок. Малятам було цікаво і водночас   діти навчалися у своїх  дорослих  товаришів театральному мистецтву.

Математичне заняття
Изображение 135 Изображение 136

17 квітня 2015 року в дошкільному підрозділі пройшло підсумкове заняття з математики.  Заняття  проводилося із підгрупою старших дошкільників: Чемойдан Яною, Татарченко Поліною, Брайченком Анатолієм, Андреєвим Леонідом, Дурибою Денисом вихователем Потєєвою Наталією Леонідівною.  На нього було запрошено вчителя математики, заступника директора з навчально-виховної роботи - Пархету О.О.  Вихованці узагальнювали  матеріал, вивчений протягом навчального року, закріплювали лічбу у прямому та зворотньому рахунку, рівні і нерівні групи предметів, повторювали геометричні фігури, завдання  на логічне мислення. Заняття пройшло в ігровій формі. Дошкільники, виконуючи завдання, допомагали Веселці повертати свої кольори, тому, паралельно повторювали кольори.

Ми всі господарі природи, тож збережемо її вроду
Изображение 132 Изображение 133

16 квітня 2015 року в дошкільному підрозділі вихователем  Потєєвою Н.Л.   була  проведена  екологічна  розвага, в ході якої діти повторили правила поведінки  у лісі, зустрілися із мудрою Совою, з’ясували, що жива природа потребує допомоги і захисту.  Захід допоміг виховувати у дітей дбайливе ставлення до природи та один до одного.  На майданчику, біля садочка, під час прогулянки  дітлахи  допомагали  висаджувати насіння  квітів. Це допомагає прививати любов до праці.

Світле свято Великодня
Изображение 126 Изображение 127 Изображение 129

6 квітня 2015р., вихователь  Потєєва Н.Л.,   на занятті з аплікації  своїх вихованців  навчала розписувати  перші писанки. Діти із захопленням розглядали зразки народного розпису,  вигадували  власні візерунки, виготовляли аплікації для своїх писаночок, вивчили пісню «Розмалюю писанку, розмалюю».  Малята  виявили неабияку старанність та фантазію, навіть дорослі позаздрили б  майстерності  діток. Після того, як писанки були розписані, влаштували виставку робіт. Так наші дітлахи готувалися до свята Великодня. Дорогі матусі і бабусі, сподіваємося, що малята  будуть вправними помічниками для вас у підготовці  свята.

Ростіть наші деревця
Изображение 121 Изображение 123 Изображение 124

21 березня 2015р. вихованці дитячого садочка разом з вихователями та працівниками  облаштовували ігровий майданчик та  допомагали  саджати молоді деревця. На майданчику вирував веселий ігровий настрій. Дітлахи раділи сонечку, весні,  із задоволенням працювали та гралися. Велика подяка батькам Бєлова Олександра та Наумова Михайлика  за розуміння та допомогу . Ростіть наші деревця разом з нашими дітками, та приносьте людям радість!

Свято мами
CIMG1582 CIMG1584 CIMG1585

6 березня 2015р.  в  дитячому садочку відбувся  святковий ранок на честь  дня 8 березня.  Діти з нетерпінням чекали свята, коли їх найрідніші, наймиліші матусі прийдуть у садочок.  Малюки вітали розповідаючи  вірші, співали пісні, виконували таночки та сценки.  А ще гралися разом із матусями у гру та подарували невеликі подарунки, які виготовили своїми руками.

День здоров’я «Якщо хочеш бути здоровим»
1 2 3

25 лютого, вихователем Ткаченко В.М. була проведена розвага з вихованцями дошкільного підрозділу  : «День здоров’я ». Діти показали  невелику казочку про лінь  та мікроби,познайомилися з казковими героями які допомогли подолати лінь. Всі вихоанці брали активну участь у виконанні фізичних вправ , були проведені рухливі ігри. Малюки відповідали  на питання що потрібно робити, щоб бути здоровим (треба мити руки та займатися фізкультурою, більше куштувати овочів та фруктів)

Вихованців навчали, як діяти в разі виникнення надзвичайної ситуації
CIMG1576 CIMG1577 CIMG1579

17 лютого 2015 року вихователем Потєєвою Н.Л.  було проведено навчання  вихованців з питань цивільному захисту : «Сигнал: Увага всім!». В ігровій  та доступній формі малятам були подані причини поняття сигналу, вивчали правила поведінки під час екстремальних повідомлень, активізовували уважність, організованість, дисциплінованість, практично тренувалися  надавати першу допомогу  постраждалим, вчилися правильно одягати маски  та швидко вдягатися. Підчас проведення заходу, діти були уважними та швидко реагували на різні команди вихователя.

 

СТРІТЕННЯ

P1090742 P1090748 P1090754 P1090758

 

5 лютого 2015р. у Високобайрацькому дошкільному підрозділі музичним керівником Потєєвою Н.Л. було проведено відкрите музичне  тематичне заняття  «Зима з весною стрічаються». Дошкільники познайомилися із народним святом  - Стрітення, розучували закличку «Іди, іди дощику», водили хоровод  «Підемо у двір гуляти», співали веснянку «Ой минула вже зима»,  слухали музику «Вальс квітів» П.І. Чайковського, «Вальс» Йоганна Штрауса, закріплювали навички  самостійно визначати веселий та сумний характер музики, також вивчали вірші, загадки на зимову та весняну тематику,  вдосконалювали гру на дитячих музичних інструментах «Прийди, прийди, весно красна». Малюки мали змогу реалізувати свої творчі навички та здібності, виконавські можливості. Ролі зими та весни виконали вихованки: Сметенко Аліна та Татарченко Поліна.

 

 

КОЗАЦЬКІ РОЗВАГИ

P1090759 (1) Фото0223

12 грудня 2014р. в дитячому садочку пройшли  спортивні змагання     «Козацькі розваги», які провела вихователь Ткаченко В.М. У них брали участь  хлопчики  як старшого, так і молодшого віку. Команда «Орли» та команда «Соколи». Протягом всієї розваги наголошувалося на побуті та харчуванні козаків, тому ігри та естафети називалися так:  «Склади вогнище», «Перенеси крупу», «Звари кашу», «Хто швидше з’їсть  козацьку кашу». Хлопчики показували свою спритність, увагу, швидкість. Також затанцювали  український народний таночок «Гопак» та заспівли козацьку пісню. Перемогла, як і годиться, дружба.

 

 

 

Новорічне свято
P1090825 P1090843 P1090853 P1090856

25 грудня 2014 року в дитячому садочку відбулося свято «Принесе Мороз ялинку дітворі в кожну хатинку», приготовленими силами вихователів Потєєвою Н.Л. та Ткаченко В.М. На свято були запрошені батьки вихованців та учні 7 класу. Малюки із задоволенням брали участь у веселих іграх та показували свою майстерність у таночках та піснях. Діти меншого віку були кумедними зайченятами, а вихованці старшого дошкільного віку виконували ролі сніговиків, лісових звірят, «Нового року», «Новорічної ночі». Допомогли провести ранок учні 10 класу. Також малюки отримали солодкі подарунки від Діда Мороза (вчитель інформатики Коваленко В.О.) та Снігуроньки (Венгер М.С.), які їм допомогли придбати постійні наші меценати: голова ФГ «Високобайрацьке» О.В.Герасимов, Григорян А.Л., Куян І.І.

P1090743 P1090742

21 листопада відбулася  осіння розвага для дітей « Урожай зберемо і в танок  підемо», підготувала: вихователь Потєєва Н.Л.. Діти виконували пісні на осінню тематику, розповідали вірші. Не забували і про українські народні звичаї та обряди. Малята залюбки танцювали  українські народні таночки,співали українські пісні, грали в народні ігри та з акторським мистецтвом брали участь в інсценівках.Після свята дітей чекав смачний сюрприз, який підготували наші кухарі – улюблені вареники.

 

45

З0 жовтня 2014р. в ДНЗ  відбулася прем’єра  казки «Ріпка» з вихователем Потєєвою Н.Л.. Наші маленькі артисти емоційно та образно виконували ролі героїв казки.  Дехто з вихованців  вже досвідчені артисти і грають в театрі не вперше. Це Татарченко Поліна, Брайченко Анатолій, Амбросімов  Ілля. Є ще зовсім мленькі  але дуже талановиті артисти – Семенова Софія  у ролі Ріпки. Малюкам  дуже подобається гра-драматизація  казок, тому дітлахи серйозно та відповідально відносяться  до  своїх ролей.

«Народні ремесла»


22
222

 

23 жовтня 2014 року  в ДНЗ  відбулося тематичне заняття «Народні ремесла». Діти мали змогу познайомитися із давніми ремеслами, які виникли  в минулому, зокрема із давньою та сучасною вишивкою.   Потрібно відмітити оздоблення  кімнати, в якій проходило заняття.   Безмежна кількість вишитих рушників, серветок, вишивана постіль та оздоблений український одяг. Діти познайомилися із візерунками та кольорами, їх значенням в житті людей.  Також малята мали змогу показати і свої творчі навички,  оздоблюючи фарбами на папері свій власний рушничок-вишиванку.

«Осінній дивограй»


11

З 20 по 25 жовтня 2014  року  у нашому ДНЗ проходила  виставка дитячих малюнків та аплікацій на тему: «Осінній дивограй». Коли на порі стояла сонячна погода і осінь навколо позолотила листячко, дітки із захопленням збирали чарівні листочки. Вже потім, з допомогою мам і тат, своїми вправними рученятами малюки перетворювали це листячко на кумедне «левенятко» чи «золоті рибки в акваріумі», а то  і зовсім серйозну тематику – « Моя країна – Україна». На допомогу листячку прийшли і кетяги червоної калини та запашні різнобарвні  хризантеми. І немає меж фантазії та творчості у наших талановитих діток.

«Моє рідне село»


1
12

Нещодавно в нашому ДНЗ відбулася виставка дитячих робіт : «Моє рідне село».  Велика подяка батькам, які допомогли своїм діткам. Дехто  з діток самостійно  працював над роботою, передаючи як  він бачить рідні куточки та виявляючи неабиякий талант до малювання. Малята  презетували свою роботу, розповідаючи що зображено на  їх малюнку. Вихованці завжди охоче малюють на задану тему та власну фантазію.

Великдень


5
6
В ДНЗ малюки вправно готувалися до Великодня.  Спочатку діти дізналися як розписувати писанки та вивчили пісню «Розмалюю писанку». А згодом  і самі  прийнялися за справу. Своїми маленькими, проте вправними рученятами кожен на свій розсуд та власну фантазію виготовляв свою писанку. Результат був просто вражаючий . Писанки отрималися  дуже гарні, як у справжніх майстрів.

Пожежна безпека


3
4
На   минулому тижні в нашому ДНЗ   відбувся захід  з пожежної безпеки  « Небезпечно! Пожежа!» Діти  мали  змогу  підготуватися до дій в надзвичайній ситуації, відбулася перевірка знань про поведінку в надзвичайних ситуаціях, засвоєння певних навичок  та вмінь користуватися   засобами індивідуального захисту.    З дошкільнятами були проведені  бесіди та практичні заняття  в спортивно-ігровій   формі.  Малюки допомагали гасити  «кицин» дім, грали в гру на час «Хто швидше одягнеться на прогулянку». Вивчали номер телефону «Служби порятунку 101» та повторювали власну адресу.

 

День космонавтики


1
2

11 квітня в ДНЗ було проведено тематичне заняття до Дня космонавтики. Малята з цікавістю слухали   розповіді про космос, зірки, всесвіт, першого космонавта – Юрія Гагаріна, про умови в яких перебувають космонавти під час польоту. А ще ділилися своїми враженнями та уявою про космічні ракети. Свою уяву малюки втілили на папері. А вже після заняття відбулася виставка робіт.


123
234

Заняття з мовленнєвого спілкування.

 

Заняття з мовленнєвого спілкування  в нашому ДНЗ завжди проходять творчо. Діти з задоволенням виконують завдання, грають в дидактичні ігри, розповідають за кртками , описують кртини природи, тощо.  Минулої п’ятниці  пройшло заняття за темою: «Весна-красна», де діти розповідали про зміни в природі, спостерігали за весняним небом, сонечком, закріплювали знання  про весняні місяці, знайомилися з літературно=художніми  творами, розвивали зв’язне мовлення. Малята виражали своє ставлення до приоди рідного краю, тварин, птахів. Брали активну участь такі вихованці: Тарапака Ярослав, Коростієнко Анастасія, Пастарнак Юра, Амбросімов Ілля, Міщенко Діана. Діти залюбки спілкуються одне з одним.


123
234

До Дня 200 - річчя Т.Г. Шевченка

 

 По всій Україні проходили  Шевченківські дні. В нашому  ДНЗ  також  відбулися   тематичні заняття  - «Шевченко  - дітям», присвяченіі 200-річчю від дня народження великого поета.  Діти знайомились не тільки із творами великого Кобзаря. Малята  прониклись  розповідями  про тяжке дитинство , яке випало на долю Шевченка. А ще дізналися, що поет не тільки писав вірші, а й був  обдарованим  художником. Виконували пісню  на слова Шевченка  «Зацвіла в долині». Коростієнко Анастасія, Пастарнак Юра, Кобренюк Максим, Кадлецова Анна , Андрєєв Льоня розповідали вірші Шевченка.

 

 


CIMG0624
CIMG0626                                                               Цікава математика
В нашому садочку   проводяться цікаві та пізнавальні заняття з ліплення, аплікації,мовленнєвого спілкування, довкілля.   А ще  наші дошкільнята дуже полюбляють цікаву математику, де вони вчаться логічно мислити, знайомляться з новими та закріплюють вже вивчені цифри, самостійно навчаються складати приклади та задачі, конструюють ціле із різних геометричних фігур, порівнюють фігури різної величини, навчаються працювати парами, групами, з нетерпінням чекають прихід «жадібних ведмежат», які не вміють ділити предмети порівну та  «мудру Білочку», яка завжди порівну поділить між друзями горішки, шишки, каштани.В  результаті  таких занять, у малюків розвивається увага, пам'ять, творча уява, мовлення, ініціатива.


Дитячий садок 151
Дитячий садок 154Дитячий садок 156Дитячий садок 117Дитячий садок 089Дитячий садок 088                            Піклування про здоров’я у Високобайрацькому дитячому садочку
У дитячому садочку з 20 січня 2014 року розпочався тиждень безпеки життєдіяльності «Бережи здоров’я змолоду», в рамках якого з дошкільнятами проводяться бесіди та різні заходи; малята складають свої  розповіді. За допомогою вихователів та медичної сестри вихованці закріплюють  правила власної гігієни, суворо дотримуються  режиму дня, привчаються вживати здорову їжу. Педагоги виховують бережливе ставлення до власного здоров’я, вивчають будову тіла людини, проводять заняття з фізкультури, рухливі ігри, естафети, прогулянки на свіжому повітрі. Поряд з цим діти щоденно вживають до обіду свіжу цибулю, медична сестра регулярно проводить профілактичні заходи (промивання носиків та полоскання горла відваром ромашки), під час занять проводяться фізкультхвилинки, кварцується та провітрюється приміщення два рази в день. А ще діти полюбляють гратися  у рухливі ігри, проводити цікаві досліди. Наприклад, під час досліду  «Властивості снігу», вихованці спостерігали, як тане сніг і самостійно робили  висновки.


Изображение 060Изображение 052Изображение 051Изображение 050Изображение 049

ПОЗИТИВНИЙ НАСТРІЙ – УМОВА КОЖНОГО ЗАНЯТТЯ У ДНЗ

 15 січня 2014 року у Високобайрацькому ДНЗ  пройшло цікаве заняття з аплікації на тему «Дівчинка – снігуронька». Метою заняття було підтримати святковий новорічний настрій  у дітей, розвивати дрібну моторику рук, увагу, творчу уяву, спостережливість, уміння відтворювати дії у зазначеній послідовності, працювати за зразком; виховувати охайність під час роботи , закріплювати навички дітей користуватися ножицями, учити дітей допомагати одне одному, стимулювати доброзичливе ставлення під час спільної роботи, прищеплювати почуття прекрасного.
Малюки завжди з нетерпінням чекають  аплікацію  або ліплення, де вони залюбки можуть втілити   фантазії в життя своїми власними рученятами. А особливо новорічні роботи дозволяють  дошкільнятам  вірити в чудеса, доброту та  викликати позитивний настрій.

 CIMG0506CIMG0511

Козацькі розваги
    5 грудня 2013 року у дитячому садочку відбулася спортивна розвага. Діти мали змогу показати свою спритність, витримку, швидкість. Брали  участь дві команди хлопчиків. Команда «Силачі» - капітан команди Пастарнак Юра, та команда «Смільчаки», капітан команди Тарапака Ярослав.   Дівчатка були  командою підтримки і вболівали за своїх хлопчиків. Діти залюбки брали участь в конкурсах та іграх.
Розвага пройшла весело і невимушено.

 

 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *