Екскурсія на Хутір Надії

P1080611 P1080617 P1080639
Так уже склалося споконвіку, що ми, як правило, прагнемо найперше назвати те, що є гордістю регіону, що приносить йому загальнодержавну славу. Мабуть кожен житель Кіровоградського району без тіні сумніву відразу назве заповідник – музей «Хутір Надія». Це – наша славна земля, що становить найбільше багатство краю, це чорноземи, відомі у всьому світові.  А, найголовніше, тут виростав , плекав, творив найталановитіший видатний драматург і театральний діяч Іван Карпович Карпенко – Карий (Тобілевич).

Ось , настала і наша черга відвідати славетне місце. Нашому захопленню від побаченого дворянського гнізда Тобілевичів  не було меж. Зачаровує заповідник , в якому, окрім меморіальних музейних будиночків драматурга, до відвідувачів промовляє кожне дерево, стежка, струмок і джерело, що бережуть пам'ять про славних корифеїв українського театру.
Зустріла нас мила екскурсовод , яка дуже цікаво і захоплююче розповіла про таємничий хутір.
Історія роду Тобілевичів не можна назвати щасливою, але доля подарувала одинадцять років щасливого подружнього життя, та четверо дітей.
Блукаючи стежками унікальної  садиби ми милувалися захоплюючими дубами – богатирями «Вартові», сестри Марії «Маріїним», та іншими, які насаджували відомі друзі і соратники драматурга. Не залишились байдужими і до ставка у формі підкови, який власноруч викопав господар із допомогою односельців. Побачили купальні. Заглянули в «Батьківську криницю».
Завітавши до будинку, нас здивувало чимало речей, які пам’ятають господаря цього дому. Ми побачили стіл, фортепіано, скриню, шафи, живописні портрети. Словом, відтворений дух і атмосфера епохи Тобілевичевого хутора нас зачарувала.
Після екскурсії ми не поспішали покинути хутір, а ще раз пройшлися заповітними стежками «Надії».

 

 Корнета Н.М.

 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *