Кіровоградщина в роки Другої світової війни

       Друга світова війна – це найбільший і найтрагічніший воєнний конфлікт в історії людства. Війна прийшла до нас ще в 1 вересня 1939 року, а 28 жовтня 1944 року було визволено від нацистів останній клаптик української землі.
       Бойові дії на території нашої області велися протягом літа 1941 року. За цей час Кіровоградщина поступово була окупована німецькими військами. На початку осені 1943 року в ході радянського наступу по лінії Дніпра поступово починає звільняться і Правобережна Україна, а  в середині жовтня – перші населені пункти Кіровоградської області. Остаточно радянські війська відвоювали наш край у березні 1944 року.
       Цієї осені Кіровоградщина починає відмічати 75–ту річницю визволення від нацистських загарбників.  На знак вшанування  подвигу солдатів, що захищали та визволяли свою Батьківщину в роки війни, в навчальному закладі проводитимуться заходи, що присвячені цим подіям.
       Один із таких заходів у форматі «круглого столу» проведено з учнями 9 класу вчителем історії Грінченко В. В. Присвячений він був періоду оборонних боїв в області в 1941 році, подвигу воїнів «зеленої брами», обороні Кіровограда та встановленню нацистського режиму в нашому краї.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *