День української писемності та мови

9 листопада – День української писемності та мови. З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури у Високобайрацькому НВК був проведений І етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та ХVІІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Дані заходи – це не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний захід, спрямований на єднання нації навколо мови. Отже, наша першочергова мета не стільки перевірити грамотність, скільки долучитися до всенаціонального дійства.

 

«Вранці, ввечері і вдень будь обережний з вогнем»

5 листопада 2018 року в 6 класі було проведено класну годину «Вранці, ввечері і вдень будь обережний з вогнем», на якій здобувачі освіти переглянули презентацію про правила поведінки під час пожежі, класифікацію вогнегасних речовини. Практично учні застосували  отримані  знання під час обговорення в парах дії в разі пожежі запропонованих вчителем ситуацій. Школярі підготували інформацію про знаки пожежної безпеки, складали пазли, розгадували кросворд та ребуси з пожежної безпеки. Проведення таких класних годин сприяє формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.

Тиждень БЖ «Мала іскра – великий вогонь!»


Вогонь – давній і корисний друг людини. Але якщо необережно поводитися із ним, він може стати найстрашнішим ворогом. Наслідком неправильної поведінки з вогнем є пожежі.  Тож з метою популяризації знань правил пожежної безпеки, прищеплення учням навичок обережної поведінки в довкіллі та свідомого ставлення до здоров'я, свого життя та життя оточуючих у 7 класі були проведені такі заходи:  усний журнал «Як уберегтися від пожежі», бесіда «Опіки», практичні поради «Правила користування обігрівачами», виготовлення пам’яток «Пожежна безпека». Дані форми роботи сприяли формуванню практичних навичок пожежної безпеки, умінь прогнозувати небезпечні ситуації, а в разі їх виникнення знаходити правильні рішення. Слід пам’ятати: якщо пожежа трапилася, то потрібно не панікувати, а обов’язково звернутися до рятувальної служби.

Перемога команди «Всезнайки»

02 листопада команда інтелектуалів «Всезнайки»  взяла участь у районному чемпіонаті гри «Що? Де? Коли?», де посіла III місце та стала переможцем у брейн ринзі (I місце) та була запрошена до участі у обласному етапі цієї гри. Вітаємо із перемогою та бажаємо успіхів на обласному рівні.

Подарунок від благодійного фонду “Добротвір”

Шановний Станіславе Семеновичу!

Батьки вихованців дошкільного підрозділу Високобайрацького навчально-виховного комплексу безмежно вдячні за придбане Вами кухонне обладнання. Дякуємо за небайдужість, та розуміння наших проблем, за Вашу чуйність, добре серце.
Бажаємо від щирого серця Вам здоров`я, миру у Вашій душі, хай Вас береже Бог !!!

Фінальні акорди кольорового тижня

   Ось і закінчився кольоровий тиждень у нашому закладі. На протязі тижня здобувачі освіти знайомились із значенням кольорів, переглядали різнокольорові мультики та розгадували кольорові загадки , малювали, створювали композиції, колажі, весело проводили час. І якщо подивитись на усміхнені обличчя дітей, то можна сказати, що педагогічні працівники закладу старались не марно.

Кольоровий тиждень в нашій школі

   Незвичайно розпочався тиждень початкових класів у Високобайрацькому НВК. Тиждень буде кольоровим. Адже діти полюбляють яскраві фарби, образи, кольори. Перший день – червоний день. Розпочався день лінійкою.  А потім діти поринули у цікавий світ червоної фарби. Разом з казковими Телепузиком, доречі теж червоного кольору, вони грали в захоплюючу гру «Чарівний ланцюжок». В чарівний світ музики і кольору відправились школярі під час релаксаційної вправи «Колір червоний спостерігаю, очима і вушками його споглядаю». А під час години спілкування  «Колір червоний що означає?» здобувачі освіти переглядали цікаві «червоні» загадки, приймали участь у конкурсі «Кращий вітродув», переглядали цікавий мультик. День пройшов швидко та цікаво. А попереду ще так багато цікавого в різних кольорах! Тож успіхів нашим школярам. І хай школа для них стане школою радості!

В КІРОВОГРАДСЬКОМУ РАЙОНІ ПРОВОДИТЬСЯ ОСІННЯ ПЕРОРАЛЬНА ІМУНІЗАЦІЯ М’ЯСОЇДНИХ ТВАРИН

Кіровоградське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області інформує, що відповідно до розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України від 03 вересня 2018 року № 100 щодо проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин в Україні, виконання плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2018 рік та враховуючи складну епізоотичну ситуацію зі сказу тварин з 17 жовтня 2018 року на території Кіровоградського району розпочинається кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною, яка буде здійснюватись авіатранспортом в лісових та сільськогосподарських угіддях.
Наголошуємо, що приманка є безпечною для людей і тварин. Вона має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з запахом м’ясокісткового борошна, всередині містить желеподібну капсулу з вакциною проти сказу.
Дані заходи мають забезпечити створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, які є основними розповсюджувачами збудника сказу.
Держпродспоживслужба району звертається до жителів з проханням: у разі виявлення приманок не беріть їх руками і не переміщуйте з місць розкладання. Під час лісових прогулянок з дітьми слідкуйте, щоб вони не торкалися брикетів.

Головний спеціаліст відділу
безпечності харчових продуктів та
ветеринарної медицини Кіровоградського
районного управлінняГоловного
управлінняДержпродспоживслужби
в Кіровоградській області                                                       К.БОНДАРЕНКО

 

 

Вивчаємо природу рідного краю за В.О.Сухомлинським

            10 жовтня члени гуртка "Природа рідного краю" здійснили екскурсію в природу. Учні спостерігали за осінніми змінами в природі, за життям мешканців місцевої водойми восени - річки Мамайки, за рельєфом своєї місцевості - с. Високі Байраки, милувалися рідними краєвидами. Погода напрочуд видалася вдалою для екскурсії. Юні школярики отримали масу задоволення і мали можливість насолодитися миттєвостями бабиного літа...
            До школи поверталися стомленими, але задоволеними.

Змагання серед допризовної молоді

03 жовтня 2018 року на базі Високобайрацького закладу освіти відбувся районний етап спортивних змагань допризової молоді, в якому приймали участь 7 команд.
Команда Високобайрацького НВК у загальнокомандному заліку посіла І місце.
(Кульова стрільба - І місце, Митання гранати - І місце, Підтягування на перекладині - І місце, Біг 100 м. - І місце, Крос 1500 м. - 4 місце).